SALARIUL DE BUGETAR

Daca in urma cu ceva timp, cea mai trista zi din viata mea , era ziua cand primeam fluturasul de salariu,.acum este cea mai vesela, cand il vad imi zic:vai, ce gluma buna!
labora
Postat pe 31 Octombrie 2010 10:38
da' cat ai, mami?... zi-ne sa radem si noi...
zambil
Postat pe 31 Octombrie 2010 10:57
De la: labora, la data 2010-10-31 10:38:36Daca in urma cu ceva timp, cea mai trista zi din viata mea , era ziua cand primeam fluturasul de salariu,.acum este cea mai vesela, cand il vad imi zic:vai, ce gluma buna!


Crez ca numa' intr-o gluma o sa traiesti!
Doar daca n-ai auzit de cuvantul "schimbare"
silfida
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:04
labor... omnia vincit!

:))):P
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:04
silfi, e vorba clar de "reforma"...:)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:05
bre...
am auzit ca rasul ingrasa...
preci
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:06
da' ce, bre, numa' bugetarii vrei sa fie grasi?...
zambil
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:09

aia e grasi de la jobul sedentar,nene...
preci
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:12
da' mergeti, frate, la privat! nu ca acolo ar fi cainii cu colaci in coada!
a, sorry... adevarul este ca un bugetar ar trebui sa invete totusi sa faca ceva cand se muta la privat. adica si altceva decat sa astepte fluturashul de salariu, ca sa aiba motiv de distractie.
altfel... moare de foame.
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:12
ete de aia nu am de gand sa ma mai duc la niciun privat, Thorule.
stau acasa si fac ce stiu...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:15
eu ni vreu sa devin vreo nobila. vreu cum zice Chilian
http://www.youtube.com/watch?v=LT8bUdhbQqA
silfida
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:18
De la: preci, la data 2010-10-31 11:06:41bre...
am auzit ca rasul ingrasa...


cu mine vorbeai Preci?
silfida
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:20
nu,silfi...
'ceam si io aseeaa...un panseu...
preci
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:23
parca si vaz prin birouri, cercuri d-astea ale hlizitorilor grasi anonimi, la sfarsitu' fiecarei luni...
zambil
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:28
- salut!... ma cheama labora si de cate ori citesc fluturasul de salariu, m-apuca rasu'...
- bine ai venit, labora!...

si tin'-te rasete, dupa aia... he,he,he...
zambil
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:31

facem un topic de teatru scurt...
preci
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:33
dap... io dau replica: "he he he!"
si fac pe sufleuru':
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:40
De la: zambil, la data 2010-10-31 11:31:45- salut!... ma cheama labora si de cate ori citesc fluturasul de salariu, m-apuca rasu'...
- bine ai venit, labora!...

si tin'-te rasete, dupa aia... he,he,he...


eu as zice sa se faca terapia asta in fiecare dimineata la prima ora. sa se munceasca cu zambetul pe buze! zambetul acela larg, deschis... cu toti dintii!!
silfida
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:44
stati ca va bag io terapie imediat...
colea,la sperantze desarte...
preci
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:45
presimt ca in curand se vor inventa elastice cu care sa intindem colturile buzelor de urechi...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:46
Trebuie trasi la xerox poate creste nr lor .Se munceste si la bugetari dar voluntar,problema e ca trebuie redusi nr la ministere si lacei cu pozitii mai mari .nu la femei de serviciu si meseriasi ,portari etc,birocratia ne omoare fratilor 2sefii si un muncitor nu mai merge asa sa punem stop
garbo169356
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:52
De la: Thor_again, la data 2010-10-31 11:12:37da' mergeti, frate, la privat! nu ca acolo ar fi cainii cu colaci in coada!
a, sorry... adevarul este ca un bugetar ar trebui sa invete totusi sa faca ceva cand se muta la privat. adica si altceva decat sa astepte fluturashul de salariu, ca sa aiba motiv de distractie.
altfel... moare de foame.

Haideti sa nu mai ne scoatem coltii unii altora.... vrajba dintre bugetari si privati nu face bine nimanui.... alimenteaza ura doar!
Logic ar fi ca toti sa ne dorim binele unul altuia! Sa fim ca o mare familie!
Eu stiu cum s-ar putea realiza asta.... si v-as spune si voua.... dar am comvingerea ca nu va intereseaza!
Nu vad decat ura si zeflemea pe forumurile de pe acest site!
Aceste gen de manifestari nu duc la nimic constructiv!
marceltuky
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:48
Le pot spune ca sunt destul de idioti cei care gandesc ca daca esti bugetar e de ajuns ca sa iti vina salariul. Si ca sa mergi la privat, unde? AVEM NOI CU ADEVARAT PATRONI CA IN TARILE CIVILIZATE? NU. AVEM NISTE SMECHERI CARE sI-AU FACUT O FIRMA MAI MARE SAU MAI MICA, IN FUNCTIE DE CAT DE DESCURCARETI AU FOST, PRIN FURT, TAXE NEACHITATE LA STAT SI SALARII NEPLATITE FRAIERILOR CARE VIN SA LUCREZE LA EI SI ATAT., PATRONII ADEVARATI SUNT PUTINI SI NU VOR ANGAJA PERSONAL ZI DE ZI IN NUMAR NELIMITAT. cEI CARE GANDESC ASA SUNT DOAR NISTE IMPOTENTI ,LIMITATI SI RETARDATI! CHIAR NU POT SA VADA REALITATEA?
garbo118527
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:16
Inteleg ca la privati nu lucreaza decat fraierii,impotentii si retardatii.Inseamna ca smecherii,potentii si geniile lucreaza la stat.Atunci de ce dracu merge asa de prost tara asta?
garbo031597
Postat pe 13 Noiembrie 2010 19:56
De la: Thor_again, la data 2010-10-31 11:12:37da' mergeti, frate, la privat! nu ca acolo ar fi cainii cu colaci in coada!
a, sorry... adevarul este ca un bugetar ar trebui sa invete totusi sa faca ceva cand se muta la privat. adica si altceva decat sa astepte fluturashul de salariu, ca sa aiba motiv de distractie.
altfel... moare de foame.


la privat???...exista asa ceva in Romania??..esti ignorant,..cam,..privat inseamna afaceri cu statul...dai spaga, merge afacerea!..nu!..te angajezi la ..stat!
labora
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:26
Zi sa mori tu ca asta inseamna.
Doara
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:30
labora... inainte de a mai emite o astfel de "judecata de valoare" cu pretentie de axioma universala, mai documenteaza-te. Nu de alta dar vad ca in capul tau "privat" este echivalent cu alde vantu, patriciu, voiculescu, cocos si tot neamul lor de adormiti.
Si ca sa nu mai vorbiti amboulea citandu-mi propria-mi postare: NU asta era nuanta, ci simplul fapt ca MAJORITATEA COVARSITOARE a angajatilor la "stat" sunt de o incompetenta, indolenta, nesimtire si tot ce mai vreti voi CRASE. Din absolut toate domeniile bugetare. Intr-o firma privata care se respecta, cel putin 8 din 10 "manageri", "economisti" sau "juristi" ori ce mai vreti voi, proveniti din sistemul bugetar, nu ar rezista nici macar o ora. Punct.
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:33
De la: labora, la data 2010-11-14 17:26:05
De la: Thor_again, la data 2010-10-31 11:12:37da' mergeti, frate, la privat! nu ca acolo ar fi cainii cu colaci in coada!
a, sorry... adevarul este ca un bugetar ar trebui sa invete totusi sa faca ceva cand se muta la privat. adica si altceva decat sa astepte fluturashul de salariu, ca sa aiba motiv de distractie.
altfel... moare de foame.


la privat???...exista asa ceva in Romania??..esti ignorant,..cam,..privat inseamna afaceri cu statul...dai spaga, merge afacerea!..nu!..te angajezi la ..stat!




afacerile statului cu privatii au pus tara pe butuci,..institutii de stat cumpara de la privati tot ce este prost si nu se vinde,...credeam ca descopar intelectuali de elita...dar nu cam avem...cum vreti sa mearga tara asta daca o conduc doar spagarii ..?
labora
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:34
judecata mea nu are nicio valoare in tara asta, valoare mare are vantul,..Patriciu,..si altii,..asa ca nu mai fa pe desteptul!
labora
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:36
guritza, bag seama ca te cam mananca pielicica
alea or fi valorile tale, plus o bere la pet de doua kile pentru prietenii tai si o caseta cu alde gutza et comp...
daca tu ASTA ai inteles din ce am zis eu, atunci trebuie sa iti spun ca intr-adevar ai nevoie de ceva mai multa capacitate de asimilare a unui mesaj
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sf andrei 4 De la: LILO 30 Noiembrie 2009 18:46
demoralizat 2 De la: pantera_neagra 10 Februarie 2010 17:02
Ce parere aveti despre mentalitatea romanului...De a-ti pune gand rau daca ii povestesti ca iti merge bine? 24 De la: anaROBERT 17 Septembrie 2010 00:52
ce telenovele v-au incantat in ultima perioada? 11 De la: tutankhamon 3 Octombrie 2009 02:26
criza tot mai profunda pe continent 28 De la: eu_geminy 2 Decembrie 2011 23:16
Setari Cookie-uri