o experienta cu gust amar

esmeralda...

ce zici tu pisi acolo?

a! ai corectat,mana iute care-mi esti...
iasomia
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:06
iasomico, degetele-astea, fir-ar ele sa fie!

ge, tu esti un delicat!
esme
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:09
esmeralda...

iasomia
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:23
mi-am dat seama ca era genul caruia ii placea diversitatea.... la femei ma refer...pur si simplu era un nebun de legat...partea proasta ca este ca ii merge in continuare. afisa o imagine de om de caracter, de isi dadea si camasa de pe el, fermeca pe toata lumea. vedeti,oameni buni, ce ghinion poti sa ai sa dai peste asa un specimen?!
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:39
doamne, nici nu stii cat adevar graiesti
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:43
si daca ramanea numai cu tine nu merita legat, este?...
sau legat cu catushe, eventual...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:43
multumesc nenea Ge
Laura_M
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:09
pai el nu voia sa rupem relatia. in nebunia lui credea ca dupa ce am aflat totul, o sa raman in continuare cu el. Nu, multumesc, nu sunt nebuna ca el. cine dracu, ar vrea o lichea ca ala?
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:09
una ca tine asa...
Laura_M
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:11
De la: zara28, la data 2011-04-25 18:09:57pai el nu voia sa rupem relatia. in nebunia lui credea ca dupa ce am aflat totul, o sa raman in continuare cu el. Nu, multumesc, nu sunt nebuna ca el. cine dracu, ar vrea o lichea ca ala?


daca nu l-ai vrea cu toata fiintza ta inapoi, nu l-ai ponegri atata aici.
nu uita ca tu te-ai incurcat cu el...
iar in cazuri de acest gen e pacat s-o facem pe victimele, fiindca aproape mereu adevarul e pe undeva pe la mijloc, atunci cand e vorba de un cuplu.
eu zic sa privesti senina inainte si sa-ti vezi de treaba, daca nu-l mai vrei, fiindca vorbele tale urate nu vor face decat sa evidentieze exact contrariul.
si sunt convins ca daca el ar fi pe aproape si ar citi ceea ce scrii, ar putea sa infatiseze la randul sau o alta "realitate"... cea a lui.:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:19
esti rautacioasa, si nu vad rostul... ma rog....
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:20
De la: Laura_M, la data 2011-04-25 18:09:54 multumesc nenea Ge

cu drag, Laura...:)
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:20
cine Zaro, eu?
Laura_M
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:21
nu este asa, si stii ca e adevarat. eu nu il pot ierta pt raul care mi l-a facut. ma aflu in faza in care sunt furioasa ca a vrut sa fie zmeu in fata uneia care nu a luptat cu aceleasi arme ca si el: adica a jucat murdar
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:24
ei nah... "nu poti ierta".
si nu mai poate el de asta...:P
eu cred ca mai degraba ai o mica neimplinire...
fiindca daca ii faceai tu papucii, alta era calimera...
:))))

eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:27
ce atatcunoscator esti tu... ma inclin in fata dvs, domnule ,ca prea le stiti pe toate.
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:33
stii ce, zara....
hai sa ti-o zic pe aia adevarata... cam cum vad eu lucrurile:

daca omul asta ar fi atat de "nebun" si de "lichea", ai spune cel putin usurata: "Multumescu-ti Tie Doamne, ca m-ai scapat de el!"...

stare care nu rezulta nici pe departe din modul in care te expui aici...
:))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:33
pai asta am si facut, am fugit cat am putut de mult de toata situatia asta. m-a haituit mult timp ca sa ma intorc la el, in conditiile in care aflasem tot. si tu imi spui ca il vreau inapoi?! femeile percep a;tfel o experienta din asta urata in mod diferit fata de voi barbatii, si stii asta
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:38
zara, nu cauta sa ma ametzesti cu diferentzele de perceptie, fiindca am deja o varsta pana la care am mai aflat si eu cate ceva-ceva...

o femeie matura cunoaste suficient de bine consecintele unui asemenea gest, si ca urmare, nu isi varsa veninul in loc public, pe un om pe care l-a iubit.

oricum nu vei obtine nicio satisfactie, daca vei continua astfel.

accepta-te cu tot cu greseli, daca tot vrei sa scoti in evidenta faptul ca le-ai comis, incurcandu-te cu un "asemenea om"...

fiindca nu pari a fi deloc impacata cu tine insati... iar lumea traieste la fel de bine sau de prost, indiferent de starea ta sufleteasca.
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:43
draga gemini, sa stii ca am si spus de la bun inceput ca nu ma iert pe mine in primul rand ca nu am fost capabila sa vad niste lucruri. ceea ce mi se pare si mai revoltator este ca el si-a gasit si de cine sa isi bata joc, tocmai de una care nici macar nu era ca el. asa ar fi fost fair. dar oricum, cred ca ai dreptate, toata polologhia asta de 2 lei dureaza cam mult si a inceput sa enerveze pe toata lumea. si te rog, nu mai afirma ca inca il vreau cu toata fiinta inapoi, pt ca ca nu e asa. durerea e atat de mare ca nu stiu ce sa mai fac sa o scot din suflet. il urasc ca mi-a distrus in crederea in mine, in oameni si in viata
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:03
Zara .. de ce ai deschis topicul ? Sa atragi atentia ca exista oameni care nu iubesc si se folosesc de iubirea partenerilor? Asta este de cand lumea. Si nu este apanajul numai al barbatilor. Si femeile fac la fel.

Orice relatie la inceput este numai lapte si miere si lasa la sfarsit o experienta cu gust amar.
cricat
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:03
De la: zara28, la data 2011-04-25 19:03:02draga gemini, sa stii ca am si spus de la bun inceput ca nu ma iert pe mine in primul rand ca nu am fost capabila sa vad niste lucruri. ceea ce mi se pare si mai revoltator este ca el si-a gasit si de cine sa isi bata joc, tocmai de una care nici macar nu era ca el. asa ar fi fost fair. dar oricum, cred ca ai dreptate, toata polologhia asta de 2 lei dureaza cam mult si a inceput sa enerveze pe toata lumea. si te rog, nu mai afirma ca inca il vreau cu toata fiinta inapoi, pt ca ca nu e asa. durerea e atat de mare ca nu stiu ce sa mai fac sa o scot din suflet. il urasc ca mi-a distrus in crederea in mine, in oameni si in viata


stai sa vezi cum este cand cineva iti distruge increderea in oameni dupa 10 ani de convietuire...

daca dupa un an este o asa drama .... dupa zece ce mai faci?
cricat
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:06
eu nu am vrut sa te simti cumva lezata de spusele mele, zara... dar ca o recomandare, ti-as propune sa incerci sa iesi putin din pielea ta, si sa te privesti din exterior... iar daca tie iti place ceea ce vezi, atunci nu ai decat sa continui in nota asta. as fi foarte curios sa stiu daca ai reusi sa schimbi ceva, astfel.

eu iti garantez ca nu.
dar treaba ta, fa ce vrei.
pana nu vei invata lectia se pare ca oricum nu te vei opri.
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:07
Si tot pana atunci, cred ca vei simti si durerea de care afirmi ca vrei sa scapi!
As_ninge
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:10
nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi. oricum, am luat decizia sa las totul in urma, desi e greu. am realizat ca oameni ca el vor fi intodeuna oriunde. important e ca stiu de acum cum sa ii evit. experienta asta a fost ca un dus rece care m-a trezit la realitate. eu traiam cred, intr-o lume fara griji, si fara sa realizez ca pot sa dai si cu capul de sus si sa doara al naibii de tare
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:16
o sa vezi mai tarziu, zara, ca asta e nimic pe langa alte probleme cu mult mai mari, cu care te vei confrunta. tu roaga-te sa fii sanatoasa, stabileste-ti o ordine fireasca de prioritati... ca astea-s fleacuri... sunt biete prostioare inerente, pe care le facem cu totii la un moment dat. numai ca unii invatam ceva din ele, iar altii nu. :D
:)))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:23
De la: eu_geminy, la data 2011-04-22 23:42:10ana - > si clar de luna... si ciripit de pasarele... =))=))=))
garbo199253
Postat pe 29 Aprilie 2011 04:16
De la: eu_geminy, la data 2011-04-22 23:42:10ana - > si clar de luna... si ciripit de pasarele... =))=))=))




Eu tot nu inteleg cum in acest secol in care suntem pe cale sa descoperim pana si cum functioneaza Universul nu putem accepta si intelege ca OMUL nu este o specie monogama !
garbo199253
Postat pe 29 Aprilie 2011 04:20
De la: garbo199253, la data 2011-04-29 04:20:29
De la: eu_geminy, la data 2011-04-22 23:42:10ana - > si clar de luna... si ciripit de pasarele... =))=))=))




Eu tot nu inteleg cum in acest secol in care suntem pe cale sa descoperim pana si cum functioneaza Universul nu putem accepta si intelege ca OMUL nu este o specie monogama !


probabil pt ca unii oameni sint specie monogama?
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2011 09:02
[citat din proverbele romanesti, : "din cauza curiozitii a murit pisica"
garbo191654
Postat pe 30 Aprilie 2011 03:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
....simt o durere enorma in piept.... 121 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:14
senzaţie ciudată 46 De la: garbo_395282 11 Octombrie 2014 07:54
Nedrept... 107 De la: quasaria 13 Mai 2010 12:59
Interesant,,,ffff, interesant forum! 61 De la: barboneli 3 Martie 2011 15:08
o experienta cu gust amar 207 De la: Jojolin 17 Mai 2011 22:04
Setari Cookie-uri