o experienta cu gust amar

De la: Thor_again, la data 2011-05-02 11:40:05ei, las' ca pana la explozia mea faci tu fs pe unde poti


SA MORI TU? SAU IAR TE OFTICI? SAU IAR TI-AI BAGAT NASUL??????????

SI , IN ALTA ORDINE DE IDEI, DE CE AI SIMTIT CA ESTE CAZUL SA INTERVII IN COMENTARIUL MEU DE AICI, ? ERA ADRESAT UNOR DOAMNE CARE SINT MAI NOI , NU AU LEGATURI NICI CU MINE NICI CU TINE??? IN CE CALITATE TE TOT IEI DE MINE?????? ESTE SITE-UL TAU
????????????????????????????/DACA DA, PUNE SI SANATATE. SAU ITI ESTE RUSINE SA RECUNOSTI CA UN DITAMAI OMUL CARE SE DA SERIOS ARE UN ASA SITE ?
garbo007525
Postat pe 2 Mai 2011 11:56
De la: dor72, la data 2011-05-02 11:44:09Thor, si tu vorbesti cu prosti?
auzi la ea...ablativ...


DA , asa este, nu vezi ca vorbeste cu tine??????/
garbo007525
Postat pe 2 Mai 2011 11:57
daca ziceam ca trebuia sa-i sugi tzatza lu tactu' ziceai ca-s nesimtita
eu incercam doar sa caut cauza problemei mintale pe care o ai cu atata succes.....
ameno
Postat pe 2 Mai 2011 11:57
De la: Thor_again, la data 2011-05-02 11:48:18crezi ca stie ce inseamna?


deschide un topic, ce mai astepti?????????
garbo007525
Postat pe 2 Mai 2011 11:58
De la: ameno, la data 2011-05-02 11:57:51daca ziceam ca trebuia sa-i sugi tzatza lu tactu' ziceai ca-s nesimtita
eu incercam doar sa caut cauza problemei mintale pe care o ai cu atata succes.....


oricum esti, nu mai conta inca o afirmatie...
garbo007525
Postat pe 2 Mai 2011 11:59
sa te insanatosesti...525
iar replica e de pe un topic mai vechi....
nu te mai baga...Droso....ca omori otetul...
dor72
Postat pe 2 Mai 2011 12:00
De la: dor72, la data 2011-05-02 12:00:45sa te insanatosesti...525
iar replica e de pe un topic mai vechi....
nu te mai baga...Droso....ca omori otetul...


DA DROSOPHILLO...ESTI PRAF, DU-TE SA TE DESCINTE THOR, SA VORBEASCA CU TINE, SA-TI TREACA AMARUL..
garbo007525
Postat pe 2 Mai 2011 12:05
lici, descnte...e limba romn!!!!!!
sau vorbesti despre altceva?
si...lasa...ca esti dusa tu destul...
un om care tipa e un caracter slab...nu tonul tau iti da forta....dimpotriva, asta spune foarte mult despre tine...
nici agresivitatea nu dovedeste decat complexe nedepasite...
avem totusi compatimire...vezi bine...
dor72
Postat pe 2 Mai 2011 13:58
Buna ziua, tuturor!

Eu nu stiu de ce tanti 525 asta imi pare cunoscuta... Are acelasi limbaj cu altcineva de pe forumul asta...
Sa stii ca nu e frumos sa jignesti gratuit oameni care nu ti-au facut nimic. Nu te-a invatat mamica ta ca o vorba dulce face cat 10 urate? Rusinica. Exista un spital... numai bun pentru tratat boala matale.
In alta ordine de idei, eu inteleg ceva din povestea asta. Exista o domnita care sufera enorm ca e proasta care a crezut ingratul care se culca cu toate cate ii ies in cale si exista alte domnite care ii plang de mila. Oare ingratul doar se culca in toate paturile, sau... hatza, hatza?
Acum eu o inteleg pe domnita. Si pe para... scuze, bocitoarele ei. Voi nu stiti ca fetele in general se indragostesc de barbati maturi? Ca de, noi ne maturizam mai repede
Cand om... dobitocul e plin de bani, are prestanta, e doctor, divortat, in toata floarea varstei, etc, etc cum credeti voi ca putea fata sa ramana de piatra? Va dati seama ca era fix exemplarul cu care poti sa-ti faci planuri de viitor, cu voal, beteala si belciug pe deget...ul lui. Cand afla ca el nu si nu, ii plac femeile.. altele decat ea, tragedie. Dobitocule, nesimtitule, nerecunoscatorule, mars afara! Asta in prima faza. Apoi vine si ratiunea care te intreaba ce-ai facut? De ce l-ai dat afara, ca era acolo, bun sa se oftice proasta de la parter cand il vedea coborand ca scos din cutie sa vina la tine. De ce a plecat la altele cand te avea pe tine, copia fidela a divinitatii? Ce-i trebuie lui fuf.le si c...vele? Chiar asa din toate paturile sociale? Pai daca ar fi avut numai una din aceeasi patura, poate ca ar fi fost de inteles, dar atatea? Cu una te mai descurci dar cu atatea?
Bun, cam asta e ce-am inteles eu, dar ce poate intelege una ca mine?
Ma intreb unde l-o fi cunoscut pe doctoras?
Doamne, ce dileme am si eu... Pisica aia, mama ei! De asta a murit!

Lidiaolteanu
Postat pe 2 Mai 2011 16:44
Lidiaolteanu, n-ai avut de lucru, sa vezi ce ti le va zice de la obraz si tie!
Thor_again
Postat pe 2 Mai 2011 17:03
draga,lidia nu prea inteleg eu de ce te agiti tu atat de tare cand nu e cazul. din cate am inteles eu tu vrei sa spui ca pe mine m-a deranjat faptul ca am descoperit ca el m-a inselat cu tot felul de femei din toate categoriile sociale. nu e asta. eu am vrut sa subliniez ca omul ala e bolnav mintal si eu nu mi-o iert ca nu am putut sa vad asta. am expus o situatie care se putea intampla oricui, nu plang dupa el si nici nu caut intelegere din partea cuiva. si, te rog, nu mai face 'proasta' o femeie care a avut ghinionul sa treaca prin asa ceva, mai ales ca tu reprosezi altcuiva ca vorbele urate nu trebuie folosite fata de cineva.
zara28
Postat pe 2 Mai 2011 17:29
tot ceea ce trebuie sa faci este sa ai puterea sa treci peste cu zambetul pe buze, fara sa regreti nimic...dumnezeu ne pune la incercari, iar noi trebuie sa invatam din ele...nu e capat de lume, dar pe viitor fii cu ochii in toate partile, si un pic mai precauta...tuturor ni se intampla o dezamagire !!! go baby...the life is beauthiful !!!
milutza
Postat pe 2 Mai 2011 17:49
thanks, Milutza!
zara28
Postat pe 2 Mai 2011 17:55
Zara , mai mult decat te ranesc vorbele grele ale celor ce nu au inteles drama ta , te rog sa iti aminesti acest mesaj al meu ...Caci vreau sa iti multumesc pentru curajul de a scrie cele ce le-ai trait intr-un mod atat de dureros . Vreau sa sti ca nu ai gresit cu nimic , nu ai de ce sa te chinui cu reprosuri sau alte asemenea . Povestea ta este din pacate povestea atator femei ce vin cu sufletul deschis si spera la afectiune si sinceritate . Cei ce pierd sunt tocmai cei care nu stiu sa se bucure de iubire si de pretuire sincera. cei duplicitari sunt cei cu handicap emotional . Au insa puterea de a ne face pe noi sa purtam vina de a nu fi ca ei . Eu iti spun ca ai nici o vina de purtat . Daca ai trait macar o clipa frumoasa in acel timp pe care acum il vezi ca un timp blestemat...aminteste-ti acea clipa frumoasa , pana vei reusi sa stergi amintirea lui din mintea ta . Gandeste doar ca pe masura acestei dureri vei putea trai bucuria deplina alaturi de cel care va veni. caci va veni ...Asa este rostul vietii ...sa le ducem ... pe toate . Fii mandra de tine , de abilitatea ta de a simti frumos si tandru . e cea mai alesa comoara pe care o poate oferi o femeie barbatului ei . Stiu ca iti va fi greu sa mai vezi alt chip in barbati ...dar , crede-ma , nu sunt chiar toti monstri , dupa ce dau masca jos . Sau , vezi tu ... incearca sa vezi dincolo de masca , urmatoarea data , sa vezi chipul pe care doresti sa il vezi ... chipul sufletului sau ... Sa ai parte de bucurie si implinire , pe masura golului lasat de acest om bolnav ce te-a ranit nemeritat . maria
garbo031989
Postat pe 2 Mai 2011 18:09
Este o experienta de viata. Indiferent prin ce treci in viata, inveti ceva si te transformi tot oadata. Este greu la inceput dar vei invata sa te apreciezi mai mult si sa privesti situatia cu alti ochi. Cu timpul se va estompa durerea pe care o simti acum. Sper sa-ti fie bine!
Black_Sea
Postat pe 2 Mai 2011 18:39
zara, nu te supara ca te intreb...da' care e problema ta, de fapt?
ok, dupa spusele tale, nenea e o lichea, un moftangiu, un matze-fripte, si nu in ultimul rand, un obsedat sexual(hmmm, oare)
atunci, daca e plin de bube in cap mai ceva decat un copil de la orfelinat...de ce nu poti sa zici "doamne-ajuta, c-am scapat", si tot il ponegresti aici? cu ce te ajuta asta?
si daca te insela cu femei dintr-o singura categorie sociala, te simteai mai bine?
eu cred ca la tine e doar o chestie de orgoliu...parerea mea
si daca nu cauti intelegere de la nimeni, asa cum ai afirmat mai sus, care e totusi logica posturilor tale? te intreb cu toata seriozitatea
michelle_
Postat pe 2 Mai 2011 21:20
me_reloaded, asta au incercat sa-i spuna mai multi, dar ea nu si nu, batman, batman. Si cica tragem noi concluzii pripite.
Lidiaolteanu
Postat pe 3 Mai 2011 16:11
Thor, ma doare de nu mai pot de ce-mi va zice. Cred ca unii sar rau de tot calul, drept urmare mai trebuie inghesuiti naiba la loc si inaltat gardul ala
Lidiaolteanu
Postat pe 3 Mai 2011 16:14
draga mea,doctorii se cred ''dumnezeu''in toate privintele...ai dreptate,ei se culca cu tot felul de femei,nu conteaza,nu fac selectie,este ca o ''traditie''.au peste tot,inclusiv dintre asistentele cu care lucreaza.imi pare rau ca a trebuit sa traiesti asta....ia-o ca pe o experienta de viata,iubeste-te mai mult data viitoare
garbo068646
Postat pe 5 Mai 2011 20:19
De la: esme, la data 2011-04-22 14:37:40da, asa se intampla cand ai senzatia ca cel de langa tine e alcatuit, inchegat dupa `chipul si asemanarea` ta, cand, alergand dupa idealuri, il sui pe un piedestal de pe care cu greu il mai poti da jos, daca nu se produce in tine un cutremur, demn de prabusiri si reconstruiri, cand il proiectezi dibaci si fara defecte posibile ori imaginabile doar, dincolo de orice inchipuire, cu usurinta de maestru. nu stiu daca un an e mult sau putin, insa nu cred ca suferi din cauza faptului ca putea fi frumos si vesnic, dar n-a fost. ori, cel putin, asta e cavaleria de intampinare, aparenta. cred ca suferi, inconstient sau, poate, stiind destul de bine asta, din cauza faptului ca ai fost dezamagita. ca ai fost pacalita. ca ai putut crede si construi fantasme, castele de nisip. exista in fiecare dintre noi o vanitate ce nu ne lasa sa respiram tocmai usurat dupa astfel de experiente. e ca o greutate de care nu poti scapa si asta nu atat pt ca te-a inselat, ci pt ca tu, in orbirea ta, ai facut posibil lucrul asta. ai fost complice prin subiectivismul tau. cred ca suferi pt ca te-ai lasat pacalita, iar mandria nu iarta asa usor asemenea slabiciuni. uneori ne iertam atat de greu ori niciodata.
3u93n
Postat pe 7 Mai 2011 10:56
Viata este fff,scura, nu se merita s o traiesti in stress! Totul este trecator asa ca,, mergi inainte!
Jojolin
Postat pe 17 Mai 2011 22:03
De la: Jojolin, la data 2011-05-17 22:03:10Viata este fff,scurta, nu se merita s o traiesti in stress! Totul este trecator asa ca,, mergi inainte!
Jojolin
Postat pe 17 Mai 2011 22:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
si totusi inca nu pot........ 92 De la: garbo172629 18 Octombrie 2010 18:29
e dureros...cum sa trec peste despartire? 44 De la: carmen30ro 23 Septembrie 2013 14:22
Pe cine sa aleg ? 26 De la: picaturaderoua 9 Decembrie 2011 15:32
oare oamenii au fost de dintodeauna asa rai? 34 De la: ingerasulluptator 6 Iunie 2011 21:32
trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat......... 396 De la: gabi1981 7 Februarie 2010 13:06
Setari Cookie-uri