deznadejde...

va tot citesc de la o vreme,mai bantui forumul in zilele prea multe de singuratate..nu am scris niciodata,asa ca va rog nu ma luati in suturi..azi am nevoie de un loc in care sa ma ascund,unde sa pot sa plang si nimeni sa nu se uite chioras la mine..cred ca o iau razna,(asa o fi?)cel putin asta mi se reproseaza..sunt departe de tara,printre straini si omul care ar trebui sa imi fie sprijin si liman si alinare imi spune ca nu sunt normala..mi s-a alterat mie atat de mult perceptia realitatii?spuneti si voi..ceea ce eu percep ca fiind normalul el imi spune ca e total gresit,ma face sa ma intreb daca ceea ce am invatat pana acum,valorile mele si principiile mele de viata sunt de fapt niste devieri de la normal.sunt o persoana onesta,sincera, am marele defect de a spune lucrurilor pe nume si din cauza asta am avut mult de pierdut,recunosc.cel mai mult pe lumea asta urasc ipocrizia si falsitatea.eu impart oamenii in cateva grupuri..sunt oameni cu care nu am prea mult in comun dar pe care ii respect pt ca vad in ei macar minimum-ul ala de inteligenta si de bun simt.sunt oameni,care desi vin din tari diferite,din alte culturi si religii,poti totusi sa ai,daca nu o conversatie,macar un schimb de cuvinte care sa iti insenineze ziua.apoi sunt si oameni cu care chiar nu am absolut nimic in comun sau care nu imi plac sau sunt unii pe care ii dispretuiesc profund.ei bine,pt mine oamenii astia sunt ca si inexistenti.ma tin departe si nu am nici cel mai mic interes sa interactionez cu ei.mi se reproseaza ca nu socializez,ca,mai rau,ma alienez.mi se cere sa fiu falsa, sa zambesc frumos si sa salut.mi se cere sa ma amestec printre oameni cu care nu am nici in clin nici in maneca,doar pt ca asa se cade,ca doar suntem colegi,nu?gresesc eu ca nu incerc sa ma prefac,ca nu imi afisez pe mutra zambetul ala fortat si atat de gretos de fals care mi se impune?de ce trebuie sa ma justific de fiecare data cand pur si simplu aleg sa ignor o persoana,pt care ,la randul meu, sunt invizibila?trebue sa invat mai cu sarg arta disimularii,doar ca sa ma integrez?spuneti si voi,sinceritatea a ajuns un defect?plang de doua zile,omul meu ma chinuie prin neintelegerea lui si prin nepasarea lui ..ne certam intruna de ieri,si parca tot ce face,face doar ca sa ma ranesca si mai tare..nu intelege ca am dreptul sa am pareri,ca am dreptul sa am simpatii si antipatii,ca nu sunt bolnava si nu sunt alienata daca nu am decat cativa prieteni adevarati,din pacate departe de mine..ma doare capul,si ochii si cel mai tare ma doare sufletul..sunt singura si plang si ma consum..el doarme si nici un vis nu-i tulbura somnul..am obosit..

Postat pe 16 Martie 2010 22:54
Stai ca nu inteleg, lui nu-i place cum esti, sau tie?
Pai si daca tu ai pace cu tine ,si daca nu-ti place sa dai socoteala ,de ce plangi mama?
AMELYY
Postat pe 16 Martie 2010 23:00
Nu te supara, dar n-am inteles care e problema ta. Si chiar as fi vrut sa stau de vorba cu tine.
Mai scrie o data dar mai coerent si mai scurt, te rog.
Ciresica
Postat pe 16 Martie 2010 23:01
De obicei, sa iti alegi cu cine vorbesti si cu cine nu este sau o copilarie sau un lux. Luxul trebuie sa ti-l poti permite....
quasaria
Postat pe 16 Martie 2010 23:01
eu am alta suparare
am vrut sa iti vad profilul si nu ma lasa
ai zis ca nu ai mai scris si,totusi,ai 58 de mesaje
elodia
Postat pe 16 Martie 2010 23:02
Pai nu vezi ca nic ID nu are?
Mister dom'le, voodoo de ala!
Ciresica
Postat pe 16 Martie 2010 23:04
jale
sora_ilsi
Postat pe 16 Martie 2010 23:06
o fi nevasta vreunui ambasador,nevoita sa se hlizeasca la toti bosorogii si a intrat saraca in depresie
ne/a gasit la fix
elodia
Postat pe 16 Martie 2010 23:06
scuze, credeam ca e fazan
sora_ilsi
Postat pe 16 Martie 2010 23:07
roza,mie imi place cum scrii
mai baga
elodia
Postat pe 16 Martie 2010 23:08
traim inconjurati de oameni... pe cei mai multi am vrea sa-i ocolim sau macar sa-i putem ignora, dar din pacate, drumurile ni se tot incruciseaza, si atunci, devine necesara insusirea artei disimularii... decat sa-i trantesti ceasca in cap sefului, preferi sa-ti musti din suflet un zambet si sa-l aplici pe chip... decat sa-i spui colegului de birou ca-i un fustangiu nenorocit, preferi sa te faci ca n-ai inteles aluzia sexuala strecurata in conversatie sau sa-i zambesti amintindu-i ce familie frumoasa are...
asta e lumea in care traim.
uneori chiar si omului in care credeai cel mai mult esti nevoit sa-i oferi un zambet fals, pentru a nu lasa sa se vada cat de mult te-a dezamagit si cat de tare te doare.
fruntea sus, roza! lumea din tine n-o poate murdari nimeni.
Tylly
Postat pe 16 Martie 2010 23:20
roza,iar daca ai permis cuiva sa murdareasca lumea din tine,nu e vina ta...e vina lui ca n/a stiut sa pretuiasca ce are...si vine o zi cand altcineva va sti sa/ti aduca lumina in privire
elodia
Postat pe 16 Martie 2010 23:28
roza,topicul e incadrat la despartiri
elodia
Postat pe 16 Martie 2010 23:58
Roza??? cine-i Roza?
Ciresica
Postat pe 17 Martie 2010 00:01
nu stim nici noi,da' pana dimineata aflam
elodia
Postat pe 17 Martie 2010 00:02
pura curiozitate: esti sagetator cumva?
garbo010448
Postat pe 18 Martie 2010 17:05
nu....pelican!!!!!
nazirra
Postat pe 18 Martie 2010 17:08
hmmmmmmmmmmmm, ce au in comun - acest topic cu asta:

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/4830/UNDE-POATE-DUCE-NAIVITATEA-INCREDEREA-SI-PROSTIA.html#

???

poza - deci acelasi user, nu?

numai ca acolo e barbat de 58 de ani aici...

si uite cum nu am plecat inca nicaieri
panty_C
Postat pe 18 Martie 2010 17:10
sora_ilsi
Postat pe 18 Martie 2010 17:10
cine i roza??????????
nazirra
Postat pe 18 Martie 2010 17:10
o boala...
sora_ilsi
Postat pe 18 Martie 2010 17:12
nazi, era un trandafir la avatar si cum nu are un id fetele i-au zis "roza"
panty_C
Postat pe 18 Martie 2010 17:12
na gata, acum chiar o uschesc!

fetele,
panty_C
Postat pe 18 Martie 2010 17:13
am crezut ca i roza de la matusa scleroza....panterutzo!!!!!!!
nazirra
Postat pe 18 Martie 2010 17:14
panty_C
Postat pe 18 Martie 2010 17:14
De la: pantera_neagra, la data 2010-03-18 17:10:05hmmmmmmmmmmmm, ce au in comun - acest topic cu asta:

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/4830/UNDE-POATE-DUCE-NAIVITATEA-INCREDEREA-SI-PROSTIA.html#

???

poza - deci acelasi user, nu?

numai ca acolo e barbat de 58 de ani aici...

si uite cum nu am plecat inca nicaieri
roza_bianca
Postat pe 18 Martie 2010 17:36
nu am decat cativa prieteni adevarati,din pacate departe de mine..ma doare capul,si ochii si cel mai tare ma doare sufletul..sunt singura si plang si ma consum..el doarme si nici un vis nu-i tulbura somnul..am obosit..


in acest caz,TRANDAFIRASULE,cauta sa ajungi la adevaratii prieteni

mai cunosc un cuplu,ajuns la o varsta respectabila...asa era si in cazul lor...barbatul insensibil la problemele femeii o ignora dormind,dormind si iar dormind

asta nu este acceptabil....si aceasta situatie nu duce nicaieri,daca nu esti pretuita

cauta PRIETENII care te iubesc cu adevarat si toate"usile"ti se vor deschide
nu ramane pironita ca un fluture in insectar
LILO
Postat pe 18 Martie 2010 17:48

da roza,de ce nu ne lasi sa iti vedem profilul???
LILO
Postat pe 18 Martie 2010 17:55
de-aia, sic!
sora_ilsi
Postat pe 18 Martie 2010 18:02
corina...ai direptate...acelasi user...
de ce ii place sa faca scenarii?
are prea multa imaginatie??
mie chiar imi pasa de oamenii cu probleme ,dar cand se adevereste ca totul este fictiune...nu-mi mai vine sa intru pe garbo

si mai spunea roza ca ii "sincera"

ce intelege prin sinceritate?
o datta sa fie nene de 58 de ani?
si alta data "tanti" de nu stim cati ani????????????

asta intelege???
LILO
Postat pe 18 Martie 2010 18:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nefericire 2 De la: garbo_501016 10 Aprilie 2020 19:27
buna 3 De la: garbo_414110 8 Martie 2019 02:39
....simt o durere enorma in piept.... 121 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:14
Probleme, probleme 10 De la: Sassette 1 Octombrie 2016 09:30
Parti negative... 24 De la: joanna22 22 August 2012 00:35
Setari Cookie-uri