o experienta cu gust amar

neah......
ar fi vrut un umar pe care sa boceasca......
auzi fata de ce nu le scri la astia la Povestea mea.......:)))))0
anaROBERT
Postat pe 24 Aprilie 2011 00:50
De la: zara28, la data 2011-04-23 09:08:10
De la: eu_geminy, la data 2011-04-23 00:55:48las' ca n-ai pierdut nimik...
:))



get a life!....oameni buni


like your's..?
thank's..,but.., no.., thank's..
roby_cado
Postat pe 24 Aprilie 2011 01:23
De la: anaROBERT, la data 2011-04-24 00:50:18neah......
ar fi vrut un umar pe care sa boceasca......
auzi fata de ce nu le scri la astia la Povestea mea.......:)))))0


pai da... daca tot se lauda cu viatza ei exemplara...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 01:27
De la: zara28, la data 2011-04-23 09:06:57eu mi-am expus o experienta de viata si nu am atras decat batatia altora de joc. Asta e! daca te bagi in troaca, te mananca porcii! eu nu stiu ce simtiti voi cand va bateti joc de altii,probabil va simtiti mai bine... aveam nevoie de niste pareri pertinente, nu de bataia de joc a unora care isi fac veacul pe aici razand de altii. oricum mi-am asumat asta


nu e nimic "pertinent" in a te considera singura relatie "onorabila" dintre alea multe pe care le avea dl. in paralel. Repet, poate intelegi: ce te face sa crezi ca tu n-ai fost doar o alta "fara capatai" atrasa de "dl. doctor"?
Le cunosti tu pe toate?
Ai facut vreo comparatie intre tine si ele, care sa fi iesit in favoarea ta - cu argumente?!

Inainte sa dai cu parul in populatie asa, la general - in turma de femei - realizeaza ca faci parte dintre ele. Cu experientele tale de viata cu tot - care nu sint in nici un mod superioare experientelor celorlalte.
quasaria
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:12
ai dreptate tu, oarecum, draga quasaria. poate nici eu nu am fost mai buna ca m-am amestecat cu un specimen ca el. dar uiti un amanunt foarte important;eu cand l-am cunoscut pe el, habar nu aveam ce hram poarta, am considerat ca e un om sincer si normal. toate pe care le-am expus in articol despre el, am aflat, dupa ce am rupt relatia.a fost ca un iures de nenorociri care m-au pus la pamant si mi-am dat seama seama langa cine am stat . si inca ceva: cele cu care umbla el acum,le cunosc foarte bine, intr-un oras prea mic de provincie oamenii se stiu. Eu nu caut consolare prin scrierea acelui articol, cum mi s-a reprosat, ci am expus o fapta de viata a unei femei care si-a pus sufletul la picioarele unuia care era departe de a fi omul pe care il credea. Ce vina aveam eu ca s-a prefacut el foarte bine, din Dumnezeu stie ce motiv?!
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 09:40
si crezi ca toate celelalte stiau? Esti tu singura pacalita din povestea asta?
Crezi ca vreo femeie sanatoasa la cap brodeaza vreo relatie cu unul ca asta - exceptind czul in care n-are nici cea mai vaga idee ce fel de individ e?
De ce s-a prefacut? Pentru ca altfel n-avea cum sa convinga... Fii convinsa ca s-a prefacut cu toate. Si cu unele, probabil, se preface in continuare.

quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 09:45
ai mare dreptate. o femeie normala nu s-ar fi incurcat cu el nici in ruptul capului, daca stia ce fel de om e. Insa eu nu am stiut. drama mea este ca am avut parte de o asemenea experienta.... si am si invatat din asta. inca o data spun, am postat acel articol cu gandul sa citeasca si alte femeie ce fauna zace printre noi si sa fie prevazatoare in orice situatie, pentru ca nimic nu e ceea ce pare. Prostia se plateste in toate cazurile, si intodeauna scump.
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 14:13
fata, ia-o ca pe-o experienta de viata. nu te mai chinui degeaba acum, ca nu-ti foloseste la nimic.
data viitoare beleshte ochii si ai grija ca barbatul de langa tine sa faca si ceea ce zice, nu numai sa dea din clanta, ca de gura toata lumea-i buna.
.adica unul pe care sa te poti baza, nu unul care sa te lase cu courul in balta cand ti-e lumea mai draga.
povestile au si ele rostul lor, dar pana la un punct, cand devin doar palavre...
Freya__
Postat pe 25 Aprilie 2011 14:44
acum trebuie sa spunem ca omu' e totusi de admirat- pentru perspicacitate si energie - daca avea timp de altele in timp ce erati nedespartiti

acum fara gluma: treci peste . asa cum spui char tu au fost destule momente frumoase. pe alea tu le-ai facut in mare parte .
treaba e, data viitoare cand vrei sa te pui pe visat deschide bine ochii inainte. ca de deschis pana la urma tot trebui sa deschizi si ede dorit sa-ti placa ce vezi .
Mielutza
Postat pe 25 Aprilie 2011 15:38
Doamne,ghiceste ce am ascuns in mana?
ti-ai ascuns sufletul omule,
Credeai,ca nu voi ghici?
ve v-a mai ramas voua muritorilor?
decat sufletul?
Te-nseli,doamne..!sufletul meu,
nu mai e demult..!Am crezut prea mult in mitul
pasarii Phoenix,si l-am ars,
sperand sa renasca..
Ca de obicei,m-am inselat!
Din cenusa ramasa,un a renascut NIMIC!
Nimicul acela,il tin strans in pumn,
Doamne,
Nimicul acela,e darul meu,
pentru tine..
Tin pumnul stans,inclestat in crampe,
iar ochii,coloreaza penele pasarii Phoneix,
Din sufletul cenusa....
elisabeta_boia
Postat pe 25 Aprilie 2011 15:43
mda, recunosc ca nu pricep sensul acestor strategii rafinate de a minti pe toata lumea... De fapt, pentru ce drak atit de mult timp si energie pierduta?! Ca sa iti certifici...ce? Ca poti sa minti?
Da, toti putem... so?!
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 15:48
probabil ca am putea multi dintre noi . ar tebui doar motivul .
la el, e acela ca avea de hranit un ego. asa inteleg eu.
Mielutza
Postat pe 25 Aprilie 2011 15:54
e patologic, in cazul asta....
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:01
da' poate omu' e grijuliu si vrea sa le aiba pe toate...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:16
..yeap . facea colectie .
sau stoc ?
Mielutza
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:22
sigur.
E doctor, trebe sa le supravegheze sanatatea....
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:23
suntem noi rai . poate e-ra vorba de cercetare stiintifica
Mielutza
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:25
sigur. cu esantioane din diverse medii, ca sa fie relevant....
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:28
De la: quasaria, la data 2011-04-25 16:23:11sigur.
E doctor, trebe sa le supravegheze sanatatea....


pai... daca-l duce stetoscopu'...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:36
De la: rainbowdash, la data 2011-04-25 16:22:55..yeap . facea colectie .
sau stoc ?


filatelistii isi tin timbrele in clasor... el saracu' unde sa le tina? dimpotriva, e de admirat, ca se deplaseaza el insusi la toate...:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:38
siiiigur, stiinta, precum arta, cere sacrificii! nu-i de colo sa te loveasca paranoia, ramolindu-te asa pe nepusa masa, in timp ce te dedici pe altarul cunoasterii! ce mai tura-vura, e o paranoie nobila, nu-i de gasit pe orice drum prafuit. carevasazica o bijuterie de afectiune! nu-i pt oricine! asa ca altii sa stea la rand!

esme
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:40
esme, rautate mica... la cine te referi?...:)))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:43
ei, si io, ge, la ora ludica!
esme
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:49
De la: eu_geminy, la data 2011-04-25 16:36:57
De la: quasaria, la data 2011-04-25 16:23:11sigur.
E doctor, trebe sa le supravegheze sanatatea....


pai... daca-l duce stetoscopu'...:P
:))))


pai eu stiu ge... vad ca pacientele cam vocifereaza....
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:50
tu tine nuielusa aia la indemana, esme... fiindca imediat apar bisericoasele ultraortodoxe, la care postul ramane virtute, iar sexul devine obiect de studiu la ora de dirigentie...:PPP
pana atunci insa, merg catusele si biciul de catifea..
:)))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:53
De la: quasaria, la data 2011-04-25 16:50:56

pai eu stiu ge... vad ca pacientele cam vocifereaza....


poate vocifereaza fiindca ele-s multe, iar stetoscopu' e numai unu'. si daca-l strica fre'una...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:55
asta e, nu-l tine stetoscopul sa isi mai ia unul. Doua.
Lasa pacientii neinvestigati... ce mama ma-sii... cum e cu juramintul ala....
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:58
pai e om si el, are doua maini, doua picioare si un stetoscop. le ia pe rand, nu poate face minuni...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:03
cum sa fie, ge, sexul obiect de studiu la ora de dirigentie?? se poate asa ceva?! ar fi infamie, scandalos! cum sa rostesti asa ceva? despre asa ceva nu se vorbeste! e interzis prin lege! asa ceva doar se practica! e instituit ...tot prin lege! si, mama-mama, cum se mai practica! ca la carte! ori dincolo de ea!
esme
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:04
ei, esme... eu n-am vrut sa spun ca-s practicante asidue, fie si in post. ca iarasi le indignam...:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SARBATORI FERICITE PENTRU TOATE FEMEILE SINGURE! 6 De la: VOIAJOR 23 Septembrie 2012 03:54
despartiri 347 De la: garbo027924 13 Decembrie 2009 02:34
as vrea sa inteleg ce se intampla cu barbatii din ziua de azi..... 80 De la: ariadna06 5 Decembrie 2012 19:37
Imposibil de uitat 6 De la: preciouss 2 August 2009 19:33
Meditatie la viata mea 48 De la: Ines 12 Februarie 2010 12:43
Setari Cookie-uri