Ce parere aveti despre barbati?



Doamna,fraza pe care tocmai ati scris-o,nu se regaseste in comentariul meu!!! Ati citit cumva pe dunga?? Despre dvs.,am totusi o impresie buna! Nu firi rautacioasa,pentru ca nu va avantajeaza!! Numai bine!!
garbo093568
Postat pe 17 Aprilie 2011 23:50
De la: elodia, la data 2011-04-17 23:44:48
De la: sora_ilsi, la data 2011-04-17 23:40:22profiti ca esti fantoma, vaz eu...


nu profit, sunt sentimente sincere ( extraconjugale )










atunci, pardon...nu ma bag...
sora_ilsi
Postat pe 17 Aprilie 2011 23:52



Dvs.nu ati gresit niciodata,cand ati scris un text???? Si daca doresti sa citesti ceva scris de Cioran,vino sa-ti imprumut eu un volum!! De unde ai tras concluzia aceasta savanta,ca a scri anumite cuvinte sau fraze,cu majuscule inseamna a ZBIERA???? Fiti atent,ca ma confundati cu dvs.!! Acest razboi nedemn pentru un om inteligent,asa cum va credeti,va discrediteaza,oricat veti incerca sa ma ironizati!!!
garbo093568
Postat pe 17 Aprilie 2011 23:57
Tataitza... hai sa lasam vorbele in contradictoriu... am si altceva mai bun de facut.
eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:01



In fata unei minti stralucitoare,precum o aveti dvs.,ABANDONEZ!!! Si "vaz" (gramatica dvs.!!) ca o fantoma,asa cum ma numiti dvs.,va irita,pentru ca imi exprim o opinie!!! "Am sa fac orice,pentru a nu fi de acord cu mine!!! (un fost ministru de externe al Frantei) In spiritul democratiei si nu al insultelor!!
garbo093568
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:06



In orice polemica cu mine,veti pierde mereu!! Va asigur!!!
garbo093568
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:09
ptiu, drace
a baut notarul si s-a imbatat domnul Tudor
elodia
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:10
De la: garbo093568, la data 2011-04-18 00:06:56


In fata unei minti stralucitoare,precum o aveti dvs.,ABANDONEZ!!! Si "vaz" (gramatica dvs.!!) ca o fantoma,asa cum ma numiti dvs.,va irita,pentru ca imi exprim o opinie!!! "Am sa fac orice,pentru a nu fi de acord cu mine!!! (un fost ministru de externe al Frantei) In spiritul democratiei si nu al insultelor!!



esti sigur ca nu al Angliei, cumva?!:P... mai pune mana pe carte, tataitza...
:)))
parca mai devreme vorbeai despre curvasareala si potentza matalutza.
=))=))=))

PS: ufff, ce bine ca abandonezi!... ma simteam eclipsat:)))))))
eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:13
ca sa nu o musti din nou, hai sa te pun in tema, ca sa nu pleci cumva prost. informat.:D:))

"Voi lupta pn la ultima mea pictur de snge ca s ai dreptul s nu fii de acord cu mine." Ion Ratiu

a spus-o un roman, tataitza...;)
eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:17
mai, ce-i aici? vreo piesa de Ionesco?
dom' Tudor:
unu: "vaz" ala e foarte corect din punct de vedere gramatical. Arhaism, dar si regionalism cand e folosit ca verb la persoana intai singular.
doi: "fantoma" era (si este) un apelativ pe care il adresau elodiei, nu dumitale;
trei: da, este o regula a comunicarii pe internet: a scrie cu majuscule este echivalent cu a striga, tipa, zbiera.

In alta ordine de idei, cred ca prea ati luat in serios acest topic, de ati generat acea postare kilometrica si, ulterior, discutiile astea. Cam asta e singura "vina" pe care eu, personal, v-o gasesc.
Thor_again
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:21
domnilor, mai sunt si eu prin zona
in alta dezordine de idei, o doamna va spune noapte buna
elodia
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:22
multam, Thor...m-ai scutit de un raspuns care poate nastea iar vreo tampenie....
sora_ilsi
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:25
somn usor, elo...:)
eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:26
voi muriti de plictiseala, este?
ca eu, nush de ce, ma simt clocotind de viata, hehehe...
michelle_
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:26
aici e viata, M. ...la barbati, adica...
sora_ilsi
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:34



Domnule STIE TOT,acel citat este al fostului ministru al Frantei si se numeste CLEMENCEAU !!!!!! Din betie,omul se mai trezeste,dar din prostie,niciodata si daca prostia ar durea,lumea ar fi plina de tipete!! Si probabil ca asa te adresezi si tatalui matale : TATAITZA!!! Rodul celor 7 ani de acasa!!! Felicitari!!
garbo093568
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:36




DIN BETIE,OMUL SE MAI TREZESTE,DAR DIN PROSTIE,NICIODATA!!!
garbo093568
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:38
Domnule Tudor, adormisem
Nu mai strigati asa tare, imi treziti si sotul
elodia
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:43
domnu' tudor... de fapt, ce vrei sa demonstrezi? ca inca nu m-am prins?
michelle_
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:45
tataitza, iar urli, si ai si de ce...
:)))

ar fi bine sa-ti intre in cap ca NU Clemeceau a descoperit Democratia, iar aceasta expresie Nu a "descoperit-o" el. asa ca opinia matalutza obtuza si exhaustiva, poti sa ti-o introduci si sa o pastrezi fix in poponetzul atat de afectat de contradictii:PP

Au spus-o mai multi, in forme similare. da o cautare cu Google, daca tot cu el te dai intelept si vrei sa afli cate ceva.

o spun cu toata responsabilitatea, fiindca vad ca vrei sa afle toata lumea ca matalutza ai descoperit mersul pe jos, coada la pruna, gaura la macaroana si ca, probabil, faci cea mai buna apa fiarta la Clubul Babalacilor.

ete ca te si laud, Tataitza... si zau ca nu meriti, la istericalele pe care le faci...iubita matale extraconjugala te-a lasat pe-afara in seara asta cumva?:P

bun, hai sa-ti zic eu inca una, intr-o alta forma, care sigur ca nu iti va conveni, dat fiind ca esti tare vexat la ora asta.

"Nu e obligatoriu s fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aa." (Albert Einstein)

:))))




eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:52
Pe scurt, M.,ca, de fapt, nu barbatii e porci, ci femeile...infidele, etc., etc...misogin, bre...
sora_ilsi
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:52
tataitza, iar urli, si ai si de ce...
:)))

ar fi bine sa-ti intre in cap ca NU Clemeceau a descoperit Democratia, iar aceasta expresie Nu a "descoperit-o" el. asa ca opinia matalutza obtuza si exhaustiva, poti sa ti-o introduci si sa o pastrezi fix in poponetzul atat de afectat de contradictii:PP

Au spus-o mai multi, in forme similare. da o cautare cu Google, daca tot cu el te dai intelept si vrei sa afli cate ceva.

o spun cu toata responsabilitatea, fiindca vad ca vrei sa afle toata lumea ca matalutza ai descoperit mersul pe jos, coada la pruna, gaura la macaroana si ca, probabil, faci cea mai buna apa fiarta la Clubul Babalacilor.

ete ca te si laud, Tataitza... si zau ca nu meriti, la istericalele pe care le faci...iubita matale extraconjugala te-a lasat pe-afara in seara asta cumva?:P

bun, hai sa-ti zic eu inca una, intr-o alta forma, care sigur ca nu iti va conveni, dat fiind ca esti tare vexat la ora asta.

"Nu e obligatoriu s fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aa." (Albert Einstein)

:))))




eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:52
scuze, da' Garbo asta merge cam cracanat si impleticit.
ca Tataitza...:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:54
scuze, da' Garbo asta merge cam cracanat si impleticit.
ca Tataitza...:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:54
hai ca e mishto pasul asta in doi, ge...
sora_ilsi
Postat pe 18 Aprilie 2011 01:03
dah... un soi de "pasul marinarului"....:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 01:04


Apreciez sincer,tendinta dvs.de a linisti disputele,dar arhaismele si regionalismele,le gasim in rebus,integrame si pe la sate,unde inca nu a patruns vocabularul contemporan.In ce o priveste pe Elodia,nu vad legatura care se face in corespondenta adresata mie!! Si in ce priveste folosirea majusculelor,care echivaleaza cu a zbiera,nu am vazut mentionat nicaieri acest aspect! Probabil ca este o regula inventata in adresarea pe internet,de care nu aveam cunostinta,eu fiind relativ nou si sporadic pe forum.Apoi lungimea textului,nu mi se pare o crima! Putea sa fie si mai consistent!!! Dar nu inteleg modul de adresare complect necivilizat,fata de comentariul meu!!!! Am fost convins ca aici voi avea ca parteneri niste oameni educati,nu din cei care folosesc un limbaj caracteristic,cartierului Ferentari!! Cu multumiri!! T
garbo093568
Postat pe 18 Aprilie 2011 01:04
Tataitza... daca tot ne vezi asa...

n-o fi nicio paguba sa-ti spun

hai ("complect").sictir...:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 01:09
De la: sora_ilsi, la data 2011-04-18 00:52:41Pe scurt, M.,ca, de fapt, nu barbatii e porci, ci femeile...infidele, etc., etc...misogin, bre...


Ba... Tataitza asta constipat e taman misandru, mey...:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 01:13
domnu' tudor, urasc sa ma repet, toata lumea pe aici stie ca tin la stil, dar uite ca o fac
ce vrei sa demonstrezi? in afara de polemica asta, care mi se pare demna de o cauza mai buna?
michelle_
Postat pe 18 Aprilie 2011 01:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
violenta domestica 51 De la: xenaprintesarazboinica 29 Decembrie 2010 15:25
tratarea micozelor 3 De la: frentzya 2 Septembrie 2012 08:56
da dar eczista o femeie sai fie fidela macar In primu an de casatorie 45 De la: Reflex 2 Februarie 2010 17:19
8Martie ziua cind trebuie sa le multumim sotiilor ,iubitelor și la toate femeile din lume ca exista ! 1 De la: IOANIDE 6 Martie 2012 13:12
dragoste imposibila... 45 De la: crina92 25 Martie 2010 18:28
Setari Cookie-uri