Este suficient pt cineva a fi ceea ce esti????

Tu esti ceea ce esti si daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva, atunci acel cineva nu este de ajuns pentru tine!
Gresesc oare eu crezand acest lucru????????
camelia73
Postat pe 5 Iulie 2009 13:45
e greu la tine acolo,stai sa ma mai concentrez nitel...
iasomia
Postat pe 5 Iulie 2009 15:58
De la: cameliaradu, la data 2009-07-05 13:45:18Tu esti ceea ce esti si daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva, atunci acel cineva nu este de ajuns pentru tine!
Gresesc oare eu crezand acest lucru????????

Sigur ca gresesti.Tu esti ceea ce esti,dar nu ce trebuie sa fii.In viata e nrvoie sa te tii mereu in actualitate.Apoi depinde de cerinte.Ce trece dincolo de posibil, nu ajuta.Cit il priveste pe EL,poti cauta dimensiuni mai mari,daca nu-ti e deajuns...Poate n-am inteles bine : ca durata sau in lungime,nu e deajuns???...
valentino
Postat pe 5 Iulie 2009 16:13
Sa iti fie rusinica......era vb de tine ca si personalitate, ca si om.......nu de cantitate sau marime......
camelia73
Postat pe 5 Iulie 2009 16:40
cameluto, valici a vrut sa te faca sa razi..
kyra
Postat pe 5 Iulie 2009 16:42
Mai Camelia,nu ai priceput...am spus ceva adevaruri la modul tau,un pic si-n gluma...Rusine nu mi-a fost niciodata,nici sa vorbesc si,cu atit mai putin s-o fac.S-apoi,de ce te ascunzi tu dupa deget?,chiar nu au importanta pt tine aceste aspecte :durata si marimea???
valentino
Postat pe 5 Iulie 2009 16:45
Fiecare se lauda cu ce are.Dar nu stiu daca ati observat ca de foarte multe ori si de lucrurile marete se alege praful.
Ioana007
Postat pe 5 Iulie 2009 16:50
Dreptate ai Ioane,nimic nu e etern...dar cit le-avem le folosim,mai ales stiind aceasta,nu?.
valentino
Postat pe 5 Iulie 2009 16:53
Important este ca si ele sa cunoasca asta, nu-i asa?Altfel timpul trece si ramanem cu istoria in mana.
Ioana007
Postat pe 5 Iulie 2009 16:59
Eu am aflat din spusele lor,Ioane...cunosc,si cum,asta.Numa ca nu o spun oricum si oricind...de chestiune de pudoare...
valentino
Postat pe 5 Iulie 2009 17:07
na.......uite cum dau si eu de voi......carcotasilor.....valy cum bine am spus stiu de gluma........dar inca stau in bancuta mea si privesc cu uimire la marime........hahahahaha
camelia73
Postat pe 5 Iulie 2009 20:08
hai bre, chiar asa e ?
kyra
Postat pe 5 Iulie 2009 20:16
Nu doar marimea trebuie sa te impresioneze,altceva conteaza mai mult...
valentino
Postat pe 5 Iulie 2009 20:24
valy.......ce crezi tu ca ma poate impresiona mai mult decat continutul.....hmmmmm ....vezi ca este criza peste tot, poate si marimea s-a redus nitel......
camelia73
Postat pe 5 Iulie 2009 20:27
bv kyra.... pt ce?......ghiceste!!!
camelia73
Postat pe 5 Iulie 2009 20:29
In timpuri de restriste,oamenii se dedica mai mult lucrurilor neafectate de influientele externe.Ca pe ploaie...se doarme,se numara banii si...mai era ceva.Pe timp de criza,doar nu se prea doarme,restul...
valentino
Postat pe 5 Iulie 2009 20:39
am inteles amice......pe criza se numara......... hahahahaha vezi sa nu te incurci la numaratoare......in rest toate bune.....si la cat de multe numaratori.....
camelia73
Postat pe 5 Iulie 2009 20:43
nu stiu daca mai este cineva interesat de ceea ce esti ceea ce ai fost si cu atat mai putin de ceea ce vei deveni(asta daca mai ai timp) ci toti sunt interesati de ceea ce ai si ceea ce poti oferi fara a cere prea mult in schimb.Pacat,mare pacat dar asta este viata,trebuie sa razbatem,trebuie sa fim niste luptatori ca sa invingem iar daca reusim chiar nu ne mai intereseaza sa aratam cuiva cine suntem cu adevarat.Te pupic.
garbo001934
Postat pe 5 Iulie 2009 21:37
ca cand ma gandesc ca ce am fost si ca ce am devenit.....ma apuca asa un dor de duca ca nu ma mai recunosc si macar asa....de dorul ce care ma apasa macar sa nu uit ce am de spus.......
tutankhamon
Postat pe 5 Iulie 2009 22:01
De la: valentino, la data 2009-07-05 16:45:12Mai Camelia,nu ai priceput...am spus ceva adevaruri la modul tau,un pic si-n gluma...Rusine nu mi-a fost niciodata,nici sa vorbesc si,cu atit mai putin s-o fac.S-apoi,de ce te ascunzi tu dupa deget?,chiar nu au importanta pt tine aceste aspecte :durata si marimea???

Sincer nu o spuneam la modul serios"sa va fie rusinica" glumeam si eu...... chiar imi place simtul umorului, valentino niciodata nu ma deranja o "glumita" spusa de tine.....si acum sa iti raspund....conteaza sa stii si marimea si durata, dar nu in tot ce fac.....
camelia73
Postat pe 11 Iulie 2009 21:13
Conteaza foarte mult cine este ACEL CINEVA
De la: camelia73, la data 2009-07-05 13:45:18Tu esti ceea ce esti si daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva, atunci acel cineva nu este de ajuns pentru tine!
Gresesc oare eu crezand acest lucru????????

da mai mult contur acelui cineva sa putem detaila pe tema asta , daca creezi un subiect enunteazal mai detailat in lioc sa fie asa de generalist
cinezee
Postat pe 11 Iulie 2009 22:11
De la: cinezee, la data 2009-07-11 22:11:21Conteaza foarte mult cine este ACEL CINEVA
De la: camelia73, la data 2009-07-05 13:45:18Tu esti ceea ce esti si daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva, atunci acel cineva nu este de ajuns pentru tine!
Gresesc oare eu crezand acest lucru????????

da mai mult contur acelui cineva sa putem detaila pe tema asta , daca creezi un subiect enunteazal mai detailat in lioc sa fie asa de generalist

Acel cineva poate fi oricine de langa tine ori din anturajul tau......
camelia73
Postat pe 12 Iulie 2009 20:14
Camelia sa o lua sistematic

- prietenii ti alegi , ca atare si ei te aleg pe tine , daca te accepta asa cum este conteaza mult ptr tine

- partenerul/ra si aia ti-l/o alegi , in timp va modelati reciproc dupa necesitati , dar nu schimbi omu dupa bunu tau plac

Daca ai ajuns la o anumita vasta sa zicem ipotetic 30 te simti bine in pielea ta , dar nu te poti incadra intrun cerc , atunci trebuie sa te analizezi si sa faci personal mici schimbari


eu asa vad in jurul meu , parerea mea desigur

cinezee
Postat pe 12 Iulie 2009 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu fecioara el taur 1 De la: dana40 5 Martie 2010 16:03
Fidelitate 170 De la: thrillia 20 Ianuarie 2011 00:40
beneficiile drojdiei de bere... 7 De la: iulia__ 22 Iulie 2009 10:17
Armonie din casa mea!:) 200 De la: Fss_ssu 27 Ianuarie 2016 10:22
ce sa mai fac pt iubirea mea?:( 2 De la: Dor_marunt 12 Mai 2010 05:55
Setari Cookie-uri