Rezista relatia de cuplu cand sotul este mai mic cu 12 ani???

Ce parere aveti, un cuplu, o casatorie rezista ....diferentei de varsta?
Mihaela_ela
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:03
Nu , avem exemple in jur destule
kamil8
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:05
Rezista ... cat rezista un cuplu .. mai mult sau mai putin... nu este o regula
cricat
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:06
Si cat rezista un cuplu de obicei.... cum ramane cu pana moartea va va desparti...nu stiu daca la noi este replica asta.....
kamil8
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:13
Kamil ... exemplele de aici sunt cei care nu ai reusit .. cei care au reusit si au o relatie buna nu stau pe garbo ... ci isi traiesc viata fericiti ...

Mihaela - ela ... stai cu ochii pe drobul de sare (stricarea relatiei ) sau iti traiesti viata .... Lasa drobul ala acolo .. poate nu pica .
cricat
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:15
Gandesti prea departe Kamil ... pot sa fie de aceeasi varsta si sa se desparta intr-un an. Traiesti si vezi ... tu te-ai desparti de cineva pentru ca asa ti s-a spus pe un forum?
cricat
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:18
Corect, dar am intalnit, nu aici, si jumatatea dintr-un cuplu care cauta ceva discret...deci era in cuplu dar vroia si diversitate....acest cuplu cum se defineste
kamil8
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:19
nu trebuie sa iti spuna cineva sa te desparti, o faci ca simti sau ai incercat sa faci sa mearga si nu ai reusit, dar totusi diferenta de varsta isi spune cuvantul
kamil8
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:21
De la: cricat, la data 2011-04-04 23:15:43Kamil ... exemplele de aici sunt cei care nu ai reusit .. cei care au reusit si au o relatie buna nu stau pe garbo ... ci isi traiesc viata fericiti ...
cricutzo, asa zici tu?
dor72
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:23
da.. si aici este mult de discutat ... depinde si de varsta celor doi ... sunt atatea variabile ...
cricat
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:24
dor .. ma refeream la iubirile cu diferenta de varsta ....
cricat
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:25
dor ... ai vazut tu pe aici un topic :Sunt fericit/a ... este totul perfect ... nu mai pot de bine ???
poate o fi si nu am vazut eu ... peste tot exista ceva mai putin alb ...
cricat
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:29
apar si din astia, cri... care spera ca macar in virtual sa fie crezuti si invidiati...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:32
Virtual sau real ... in spatele unui monitor tot un om sta ... cu calitatile si defecte lui !!

Mihaela ... mergi inainte si vezi tu ... nicio relatie nu seamana cu alta.
cricat
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:36
Multumesc pentru mesaje, eu nu am scris pe forum pentru ca am probleme de cuplu sau cu sotul, vroiam sa aflu si parerea voastra, asta nu inseamna ca daca cineva imi zice,,,,nu, nu merge sau ca nu rezista,,,maine introduc actiunea de divort, sa fim seriosi, suntem oameni maturi si vrea sa cred ca ,,avem si cap... o zi frumoasa tuturor!!

Cu drag, Mihaela
Mihaela_ela
Postat pe 5 Aprilie 2011 15:21
De la: cricat, la data 2011-04-04 23:29:22dor ... ai vazut tu pe aici un topic :Sunt fericit/a ... este totul perfect ... nu mai pot de bine ???
poate o fi si nu am vazut eu ... peste tot exista ceva mai putin alb ...

cred ca ti-a raspuns ge, mai bine decat o faceam eu...
cum sa vii sa spui ce bine iti este, atunci cand garbo geme de probleme... e lipsit de bun simt...
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 15:59
rezista pe naiba, hai sa fim sreriosi
ddanielle
Postat pe 5 Aprilie 2011 19:58
Sa fim seriosi, pot rezista. E tot o relatie, tot doi oameni sunt implicati ...
Kamitzu15
Postat pe 6 Aprilie 2011 21:49
daca stii cum sa iti organizezi familia tine,si niciodata nu conteaza varsta dar in zilele noastre nu se mai tine cont la vb ,,pana ce moartea ne va despartii,,
garbo200339
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:57
De la: eu_geminy, la data 2011-04-04 23:32:57apar si din astia, cri... care spera ca macar in virtual sa fie crezuti si invidiati...:P
:))

shi sunt...cum nu!...virtual!
garbo056859
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:39
Neata , am un chef de vorba si toti dorm numai eu sunt huhurez . Asa, deci ce zicea Mihaela ? El e cu 12 ani mai mic ca ea? bun , si cat crede ea ca va tine relatia :" pana cand moartea ne va desparti "sau pana cand pustiul de acum se va trezi ? Restul sunt exceptii care confirma regula . Un cuplu poate sa reziste indiferent de prostii, barfe , strambe ,susanele, fitile, doar atunci cand exista ceva mai mult decat cea ce pare , iar ceilalti vor ramane cu gurile cascate si nu vor intelege nimic pt ca sentimentele sunt atat de profunde incat numai cine a trait asta poate sa priceapa de ce nu se rupe lantul de iubire . Of , primavara , primavara feromonii mamii ei de viata .
garbo174243
Postat pe 11 Aprilie 2011 03:53
REZISTAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
parintii prietenei mele, au trait fix pana la adanci batranetze, chiar daca lumea-n sat, barfulea ca s-ar fi luat prin vraji :)))), ne-am amuzat teribil toata viata, ei chiar s-au iubit, respectat si au tinut la familia lor !
diferenta a fost de 13 ani !
m_arilena
Postat pe 11 Aprilie 2011 15:35
primavera asta :)) Sa ai o zi frumoasa!!
Mihaela_ela
Postat pe 11 Aprilie 2011 15:46
buna , eu chiar mi-as dori sa mearga ...traiesc intr-o astfel de relatie si probabil k din cauza asta sunt un pic de partea ta..conteaza pana la urma modul in care reusiti sa va faceti viata frumoasa , fara a tine cont de prejudecati ...chiar daca uneori sunt convinsa k iti mai zboara gandul la ideea " cand eu o sa am x ani , el o sa fie tot tinerel .."

o zi buna
cris123
Postat pe 12 Aprilie 2011 11:54
rezista atata timp cat exista interese si proiecte comune.
Femeia trebuie sa se preocupe constant de conditia ei fizica, sa nu fie neglijenta, ca are concurenta tare.
charmelen
Postat pe 13 Aprilie 2011 11:50
cand ea va avea 60 si el 48, va fi o problema. as paria si pe un procentaj-cam 80% -ca vor fi acolo niste priviri piezise si ganduri nu prea ortodoxe,din partea lui musiu. si asta in cazul cel mai fericit
si_totusi
Postat pe 13 Aprilie 2011 12:25
asa este, totusica .... dar sunt casatoriti acum , fericiti , ce va aduce ziua de maine sau deceniul urmator se va vedea.
E clar ca sunt ceva indoieli din moment ce s-a pus aceasta intrebare.
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 12:32
De la: cricat, la data 2011-04-04 23:36:42Virtual sau real ... in spatele unui monitor tot un om sta ... cu calitatile si defecte lui !!

Mihaela ... mergi inainte si vezi tu ... nicio relatie nu seamana cu alta.
Nu diferenta de varsta e cauza unui posibil esec,desi e mentionata ca o scuza pentru propria-ti lipsa de responsabilitate fata de familia pe care ai creat-o.In cazul unui simplu cuplu,ce nu-si propune sa devina o familie,esecul e irelevant,iar varsta chiar nu constituie o problema.Daca sentimentele sunt reciproce si profunde,orice relatie rezista pina "ce moartea ne va desparti",indiferent de varsta actantilor.
garbo100083
Postat pe 22 Aprilie 2011 02:28
Multumesc, nici ca se mai putea un raspuns mai bun si un sfat mai bun.Atunci cand ,,ea,, este mai mica decat ,,el.. se spune mereu...o da...interesul poarta fesul...cand e invers...(cazul meu) nu ca el e tanar si isi cauta alta. Dar , asa cum ai spus tu, mereu se cauta scuze si nu mijloace de rezolvare a problemelor reale , care de altfel apar in orice cuplu mai devreme sau mai tarziu. Sarbatori Pascale fericite alaturi de cei dragi tie!!!
Mihaela_ela
Postat pe 22 Aprilie 2011 22:50
hai mai sa fim seriosi......
parca ati avea 12 ani si ati rupe petala cu petala sa vedeti daca va iubeste.....pfffff
daca exista dragoste si sentimente reale intr-o relatie asta nu tine cont nici de varsta si nici de diferenta intre ani.....
anaROBERT
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Formatorii de opinie 1 De la: VOIAJOR 30 Martie 2012 19:27
De ce oare barbatilor le plac femeile mai batoase si mai hotarate..Care sa dea cu ei de pamant..dar care bineainteles sa ii bage in seama? 106 De la: me_reloaded 3 Octombrie 2010 20:24
Ambitia- buna sau rea? 34 De la: dune 20 Iulie 2009 10:11
Pro sau contra 90 De la: strumfitoaia 13 Iunie 2009 07:49
relatie rac-scorpioanca 3 De la: Ioana007 17 Mai 2010 19:27
Setari Cookie-uri