Greu, dar nu imposibil?...

bettysor, m-ai strigat, tati mic??
tatoo
Postat pe 21 Aprilie 2011 19:13
De la: tatoo, la data 2011-04-21 19:13:25 bettysor, m-ai strigat, tati mic??
BINENTELES!! Cum te-ai vazut tu in ceea ce doresc eu..!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Aprilie 2011 19:25
mda...
michelle_
Postat pe 23 Aprilie 2011 19:33
acum un an si 6luni,am inceput o relatie cu un tip casatorit,mai mult sau mai putin situatia ta doar k al meu are o fetita.La innceput,totul mi se parea aiurea,credeam k ma minte si k tot ce vrea de la mine e sex(el e mai mare k mine cu 13ani)dar m-am inselat!a divortat si mi-a demonstrat k tot ce imi spunea si promitea era adevarat!Acum sunt cu el si in fiekre zi imi dovedeste k ma iubeste.Parerea mea e sa lasi totul sa vina de la sine k nu pierzi nimic,vb aia sa iti para rau de ce nu faci nu de ce faci!te pooop
natali
Postat pe 27 Aprilie 2011 16:57
acum un an si 6luni,am inceput o relatie cu un tip casatorit,mai mult sau mai putin situatia ta doar k al meu are o fetita.La innceput,totul mi se parea aiurea,credeam k ma minte si k tot ce vrea de la mine e sex(el e mai mare k mine cu 13ani)dar m-am inselat!a divortat si mi-a demonstrat k tot ce imi spunea si promitea era adevarat!Acum sunt cu el si in fiekre zi imi dovedeste k ma iubeste.Parerea mea e sa lasi totul sa vina de la sine k nu pierzi nimic,vb aia sa iti para rau de ce nu faci nu de ce faci!te pooop
natali
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:55
am inteles ....ne-ai mai spus odata
jeanette40
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:18
De la: jeanette40, la data 2011-04-27 18:18:36am inteles ....ne-ai mai spus odata

spune de mai multe ori ca sa intelegem.........
e bine sa fii "roata de rezerva"
nu se stie cand poate face pana
adryaana
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:23
ca-n bancul ala cu prezervativele resapate
jeanette40
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:25
corect! ca si rezervele alea pot sa stea mult si bine in uz, pe janta, daca ala o fi mai delasator
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:25
sau o fi bolnav la pat, vorba lui don zambil
elodia
Postat pe 27 Aprilie 2011 19:16
De la: ellena_is, la data 2011-04-08 13:37:14Hello! Va citesc forumul de foarte mult timp..insa niciodata nu am crezut ca o sa-mi spun si eu povestea mea existentiala, insa uite ca o fac.totul a inceput acum vreo 2 ani de zile..m-am indragostit de un prieten,mai mare ca mine..el are 36 de ani-casatorit! eu 23 de ani..totul e partial ok, pana aici! Ne intelegem destul bine si ne simtim bine impreuna! Din toate povestirile lui..casatoria cu sotia sa a fost o greseala majora..a lasat-o insarcinata involuntar pe aceasta..si datorita unor complicatii,aceasta a trebuit sa avorteze si acum ea nu mai este fertila! datorita acestui impediment acestia s-au casatorit obligatoriu conform hotararilor luate de "tabara ei" (familia ei),acest lucru intamplandu-se doar dupa 1 luna de cand s-au cunoscut! pt ca el nu avea incotro sa o apuce..acest lucru la motivat, si a muncit din greu..majoritatea bunurilor fiind trecute pe numele ei, de-al de apartament, masina...bla bla.[ca zodie e taur :)]! acum a ajuns om "mare" in societate.insa s-a saturat de situatia asta! Nu stiu ce sa cred, ca mai tot timpul imi povesteste de probleme lui de acasa..certurile cu sotia, respectiv neglijarile acesteia!...el isi doreste foarte mult copii si un viitor frumos si eu imi doresc acelasi lucru, dar mi-e frica si mi-e greu sa iau o decizie!in majoritatea timpului, ma gandesc la acea femeie si la situatia destul de delicata in care ma aflu! E foarte ambigua situatia pt mine.si nu stiu incotro sa o apuc...Concluzia: Greu, dar nu imposibil?


Ceva e taare, tare putred in povestea asta: pai cum intr-o luna de cand a cunoscut-o a lasat-o insarcinata involuntar?!, ea a facut complicatii, a avortat, apoi s-a si casatorit? Nu gasiti ca e un timp mult prea scurt pentru o poveste atat de trasa de par?
charmelen
Postat pe 28 Aprilie 2011 11:16
Charm, nu e bine sa fii atit de analitica; ii dai de gindit tinerei de 23 de ani si Doamne fereste, poate sa aiba un scurt circuit!
Ciresica
Postat pe 29 Aprilie 2011 20:06
de obicei,juma cel putin din ce spun barbatii la femeia cu care isi inseala nevasta,sunt minciuni gogonate.....trebuie sa fii sigura intai ca spune adevarul.
apoi,daca tot a gresit,putea dortaa,apoi sa inceapa alta legatura.
nu e corect acum nici fata de sotia lui,nici fata de tine.
cine stie daca are vreodata gand sa divorteze.
fii atenta,pune-te pe tine in primul rand,si mai citeste cele scrise aici,pe forum.....cate prietene de-ale mele s-au pacalit,cu insurati.....
poate el e sincer,dar pana la proba contrarie....
d
daniilia
Postat pe 30 Aprilie 2011 23:01
Super tare esti ! Am ras ca o proasta ! ..... si pana la urma cata dreptate ai!!!!
m_focsa
Postat pe 1 Mai 2011 10:01
Da' ce conteaza ca e roata de rezerva 'au ba. De unde stie fiecare din noi ce e cu adevarat in in sufletul lor. Ceea ce a scris ea pe forum e ceea ce a inteles sau poate nu s-a exprimat bine. Poate ca si el e tocmai cu persoana nepotrivita ..... poate INCA nici unul din ei nu au curajul ca inceapa altceva. De ce tot timpul judecam. Ajutorul e in mana lor. Alegerea e a lor .....restu' e CAN-CAN = vb cuiva. Sa aveti o zi buna!

Mesajul de mai sus e pt TATOO !!!!!
m_focsa
Postat pe 1 Mai 2011 10:09
Marturisesc ca am ras copios la acest topic

Acum, serios vorbind, gasculitele astea ar trebui ajutate si nu ridiculizate, ca uite asa sunt muulte de varsta lor care pun botul la vrajelile (si nu numai) masculilor maltratati inuman de neveste tiranice.

Si ca sa-i raspund fatucii care a initiat aceasta haioasa dezbatere, cat si celorlalte gasculite visatoare la printi nefericiti in amorul casnic:
Or fi toate bunurile pe numele sotiei, dar conform art. 30 din Codul Fameliei (nu shtii tu c-ei ala) bunurile dobandite in timpul casatoriei devin bunuri comune. Adecatelea, esplicatie: daca monsher a trecut totul pe numele nevestei, o fi facut-o el cu vreun scop anume, si oricum in caz de divort si partaj, are dreptul la juma.

Ma, asta din cate imi dau eu seama, e un fel de Fat Frumos d-eadevaratelea: adecatelea asta intr-o luna a reusit performanta sa o lase gravida, sa si avorteze (spontan sau nu respectiva nevasta tiranica cu tot neamul ei cu tot) si sa si realizeze ca nu poate face copii:

Raspuns pentru donsoara cu dilema: o sarcina este depistabila in momentul de fata dupa minim 10 zile de la contactul sexual cu pricina. deci, in cazul in care tipa a sarit in paula ezact in prima zi, de la depistarea (miraculoasa) a sarcinii si pana la casatoria cu forta neamului Meduzei mai raman 20 de zile.
Tiii.... si o telenovela dureaza mai mult!!!!
redrose
Postat pe 5 Iulie 2011 13:01
Barbatii se nasc bigami, se plictisesc f. repede. Sunt convinsa ca acest barbat, dupa ce isi va parasi sotia pentru tine, te va parasi si pe tine pentru alta femeie. Sfatul meu este sa-ti gasesti un baiat apropiat de vista ta, cu care sa intemeiezi o familie (in acest moment greu, dar nu imposibil).
nucu1
Postat pe 6 Iulie 2011 08:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DOLCE cu programul TV PRIVATE SPICE PREZINTA FEMEIA TRIGAMA 7 De la: Axl_R 12 Iunie 2012 15:16
De ce ardelenii rad de moldoveni?De parca ei ar fii mai destepti? 36 De la: xenaprintesarazboinica 9 Decembrie 2013 21:38
ce sa fac ca sa fim din nou impreuna? 42 De la: anna5 22 Ianuarie 2013 19:16
Doriti sa va cunoasteti mai bine? - Obtineti profilul dvs. psihologic 5 De la: Freya_ 30 August 2010 23:25
sa plec sau nu? 5 De la: garbo_408792 9 Iulie 2015 13:02
Setari Cookie-uri