cum sa gasesti dragostea?

ma intreb cum poti sa gasesti dragostea?daca ai deja niste principii de viata clare si stii ceea ce cauti dar nu gasesti..........cand vad familii fericite le privesc parca ar fi din alta lume....imi doresc sa-mi fac o familie asa cum eu n-am avut.si nici rudele mele nu au ....
e asa mult sa-ti doresti armonie?

voi ati gasit ceea ce cautati,cum a fost?
aiurea
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:13
aiurea...
roby_cado
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:20
mai,sa fie! cati ani ai,totusi? niciodata nu-i tirziu sa gasesti dragostea adevarata! cu o singura conditie! sa ai incredere in tine, si.........sa crezi! va veni intr-o buna zi,crede-ma
perla_negra
Postat pe 22 Ianuarie 2011 23:45
dragostea nu se gaseste..,ci TE gaseste..
so..,relax..,vine ea..
roby_cado
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:52
De la: aiurea, la data 2011-01-02 21:13:34ma intreb cum poti sa gasesti dragostea?daca ai deja niste principii de viata clare si stii ceea ce cauti dar nu gasesti..........cand vad familii fericite le privesc parca ar fi din alta lume....imi doresc sa-mi fac o familie asa cum eu n-am avut.si nici rudele mele nu au ....
e asa mult sa-ti doresti armonie?

voi ati gasit ceea ce cautati,cum a fost?


si ce te impiedica sa-ti faci familia pe care o visezi? Barbatii care-ti plac nu se uita la tine iar cei care se uita nu-ti plac?
Lady_Di
Postat pe 23 Ianuarie 2011 08:58
foarte profund Lady, nici eu nu puteam sa ticluiesc mai bine
casperphantom
Postat pe 23 Ianuarie 2011 09:06
daca umbli aiurea, nu vine...
zic eu
fleurdelis
Postat pe 23 Ianuarie 2011 09:08
erau neshte breloace d-alea de legai cheile de ele... si piuiau cand le fluierai...
zambil
Postat pe 23 Ianuarie 2011 10:22
cum s-o gasesti?

te gaseste ea,maicutza..nici macar nu te intreaba daca esti de acord...pur si simplu te ia de cap..

pac-pac...
iasomia
Postat pe 23 Ianuarie 2011 12:19
apasari mari...

michelle_
Postat pe 23 Ianuarie 2011 12:31
ei, nu prea-mi vine a crede. chiar niciodata nu ai gasit cel adevarat? sau cel putin cel pe care credeai ca este.....marele el?
perla_negra
Postat pe 23 Ianuarie 2011 17:46
pai, l-o fi gasit, da de fiecare data dimineata constata ca s-o inselat
casperphantom
Postat pe 23 Ianuarie 2011 17:53
multumesc pentru raspunsurile voastre!
am 34 de ani si da cam asa e cum spunea lady,pe cine am placut eu nu m-a placut si cine m-a placut pe mine nu corespundea,mai am si niste complexe,am avut si o mare dezamagire,in fine mai multe......nu cred ca vine dragostea singura la tine,in alta ordine de idei de fapt nu cunosc nici un cuplu la care dragostea,iubirea sa se vada ci numai grijile si incercarea de a se domina fiecare .....
aiurea
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:41
ce aiurea....
ufishor
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:49
sugestia mea? incearca sa nu o mai cauti tu. las-o pe ea sa te gaseasca

de dragoste, zic...
michelle_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 18:13
Dragostea vine, dar de cele mai multe ori suntem prea "orbi" sa ne dam seama ca a sosit si daca nu-i dai o sansa pleaca.
Kamitzu15
Postat pe 25 Ianuarie 2011 11:54
Hallo,

Nu vreau sa fiu rea...insa vad ca toate raspunsurile la "cum sa-ti gasesti dragostea?" se imparte mereu in 2 clisee: nu o mai cauta ca vine singura sau trebuie sa iesi in oras, sa nu stai ascunsa in casa k dragostea nu vine si-ti bate la usa (poate daca e doar baiatu` cu pizza) ...eu nu am un raspuns la aceasta dilema care ma bantuie si pe mine de ceva timp....insa pot sa spun doar ca incerc sa-mi vad de viata singura asa cum sunt...sa ma bucur de fiecare clipa...sa invat cate cva in fiecare zi....si da, imi e greu totusi pt k si eu imi doresc sa am parte de acea dragoste de care vorbesc multi...am si eu momentele in care "dau apa la soricei" de singuratate insa incerc sa ma mobilizez: ma uit la un film, fac gimnastica, bag o piscina bla bla bla... ideea? nu cred inr-un raspuns revelator la aceasta intrebare ce ne macina neuronii...cred k trebuie doar sa acceptam ca in acest moment al vietii suntem singuri..dc trebuie sa fie o tragedie?
adaba13
Postat pe 17 Mai 2011 06:50
chiar nu e o tragedie si nu trebuie sa fie! cine nu vrea sa fie singur/a, sa-si cumpare o pisica, un caine, un papagal ori, ma rog, fiecare cu piticii lui, caci pre limba lui piere! dar nu revendicati un om, in ideea de a va binedispune si intretine (ca atmosfera ,,,ori, poate, si altfel), ca, deh, sunteti tristi si nefericiti!! omul nu e un obiect cu functii la cerere, un fel de Lucky, pe care voi, ca un abil, dar limitat Pozzo, sa-l tineti din scurt din lesa, ca sa va faca mumos!
esme
Postat pe 17 Mai 2011 08:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SE POATE DARAMA UN APARTAMENT 30 De la: garbo164001 26 August 2010 12:23
Incertitudine 56 De la: MariaCallas 2 Aprilie 2013 08:47
8 Martie ! 35 De la: cricat 9 Martie 2011 00:04
Cum sa ma razbun pe fostul iubit? 116 De la: mamitzica 20 Aprilie 2013 16:40
Exista retete in relatii? 126 De la: quasaria 7 Aprilie 2010 20:23
Setari Cookie-uri