Vom putea oare fi impreuna pentru totdeauna?

mai cauta .sant barbati slava domnului, dar nu ii sti tu.
garbo188221
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:00
"..hei...nu fi speriata,nu trebuie neaparat sa te si umfli daca-mi pupi ciocul...il pupi si tu doar de 3 ori daca mai mult nu stii sa numeri..."

sau..,il pupi de cate ori vrei..,si cand ajungi la 3..,o iei de la capat..(cu numaratul)..
roby_cado
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:09
De la: garbo074951, la data 2011-04-02 11:43:11Am 23 de ani si acum o luna jumatate am cunoscut pe cineva pe net...este cu 10 ani mai mare ca mine,are un baietel de 4 ani si traieste cu mama copilului desi nu sunt casatoriti.Desi stiam toate astea am acceptat sa ma vad cu el.El este din alta localitate,si ne-am vazut doar de 4 aori pana acum...iar in majoritatea timpului vorbim la telefon sau pe net.De curand m-am despartit si de persoana cu care aveam o relatie de 1 an jumatate...si asta pentru ca a aflat de el.Consider ca nu m-am indragostit niciodata...desi am simtit de multe ori fluturasi in stomac,la inceputul fiecarei relatii era roz...insa de cand vorbesc cu Msr.X pe net...nu mai am pofta de mancare, nu mai pot dormi bine noaptea,si desi incerc sa imi umplu timpul cu altceva...tot la el ma gandesc.Mi-am interzis sa ma indragostesc de el...pentru ca este un imposibil pentru mine...are o familie,iar eu nu vreau sa fiu cauza destramarii acesteia.Parintii mei sunt divortati si stiu prea bine care este rezultatul unor parinti care nu mai traiesc impreuna...nu vreau ca copilul lui sa treaca prin ce am trecut eu.Inainte sa il cunosc...cariera era pe primul loc...dupa ce l-am cunoscut...visam la copii si o familie...Nu-mi vine sa cred cat m-am schimbat intr-o luna!!!Cum poate o persoana sa te schimbe?!El...printre multe altele a terminat UM...lucreaza in domeniu...serviciul lui este confidential pentru mine,a plecat 13 zile intr-o misiune....timp in care numaram zilele,orele...mai ales ca nu stiam exact cat va fi plecat.De 2 zile...a aflat mama copilului sau ca are pe altcineva...a vazut toate emailurile noastre...iar acum 2 zile mi-a spus ca trebuie sa o lasam balta momentan cu intalnirile...caci trebuie sa o mai imbuneze...treaba fiind destul de serioasa.Iar eu sunt cea care asteapta mereu,un telefon,un semn...sa ma bage in seama...sunt pe ultimul loc.Degeaba spune ca tine la mine...nu am incredere in el...sunt o persoana rece si realista...imi dau seama de tot ce se intampla in jurul meu...dar nu pot renunta la el!!!Ma gandesc la biata femeie ce-a fost in sufletul ei cand a aflat...m-am simtit vinovata...insa fericirea mea e mai presus de toate...iar el este fericirea mea...el este printul din poveste la care fiecare dintre domnisoare viseaza inca de cand sunt mici.Nu m-am indragostit niciodata cu adevarat...insa nu as vrea sa ma indragostesc chiar de cine nu trebe...de un imposibil...Ce sa fac?Cum sa am rabdare?E bine ce fac?Sau sunt o persoana fara scrupule?Am vreo sansa sa ajung sa fiu cu el...pentru totdeauna?Va multumesc.Astept sfaturile voastre.

Nu esti o persoana fara scrupule....cred ca ai dreptul tau la fericire...sunt convinsa ca el este un om cu capul pe umeri, asa cum iti doresti...shi ca ati putea avea o familie frumoasa...el e doar foarte ranit, poate in ceva probl financiare...poate ceva vinovatii pe suflet. Cat depre sotia lui...crezi ca seamana atat de mult cu el? :-) nu ( acesta e raspunsul pe care il asteptai?)
garbo027507
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:17
De la: garbo102495, la data 2011-04-10 03:21:08Ma mir de fetele de azi...si nu pot sa cred ca sunt chiar atat de prostute...Sa crezi...povestile ...ca sta cu biata femeie doar pentru ca are un copil cu ea!?????Daca trebe sa o imbuneze...inseamna ca ea stie ca el umbla pe deo lature dar il iarta...ca e si ea in situatia ta...ca spera ca se va schimba....
Nu se va schimba nimic doar daca tu termini cu relatia asta si iti vezi de viata ta.Lui ii place sa fie si cu tine si cu siguranta familiei....si cand se satura de tine vine alta....nu vezi ca esti doar un numar sau un nume in lista amantelor?Intotdeauna se va intoarce la familie.....si intotdeauna va avea altele...daca nu tu! atunci alta....Dar daca iti pasa de fericirea ta...cauta altul care te vrea pe tine....in permanenta...sa adoarma cu tine...sa se trezeasca langa tine dimineata,,,sa ii faca placere sa stea nemiscat fara nici o vorba langa tine...nu doar sa vina sa se intalneasca cu tine din altalocalitate sa aibe sex...si sa plece inapoi de unde a venit....

poate copilul nici nu e al lui...iti dai seama? n-ar trebui sa te gandesti la ea...e o c...sau o victima a propriilor greseli...shi cu asta basta:
sa se judece nu se poate uitarii sa se dea....pune tu virgula :-)
garbo027507
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:21
ai observat ca esti pe locul doi,el pune mai sus de orice pe nevasta lui,esti foarte sigura ca nu s-au casatorit?
pierzi timp in care ai puteacunoaste pe cineva care sa te iubeasca asa cummeriti,asa cum iubesti si tu.
trebuie sa ai demnitate,sa teiubesti pe tin einsati,si sa termini relatia asta,astefel vei capata respectul lui,si viitorul tau,vei fi libera.
foarte multe am facut greseala asta,si toate am iesit sifonate...aproape toate prietenele mele au trecut prin asta,si una singura a fost exceptie,a despartit doi oamnei,si s-a casatorit cu el,care este cu 20 ani mai mare.
este in interesul, tau,poate nu iti vei da seama acum ,ci mai tarziu,dar oricand iti vei da seama,renunta,si nu mai comunica deloc cu el.
nu pentru ca e pacat sa desparti doi oameni,ci pentru ca tu vei fi cea care va suferi,cu cat te legi mai mult,cu cat dureaza mai mult,cu atat tu vei iubi mai mult....
el nu.
pentru el,lucrurile vor fi ca acum,mereu,pentru ca ei simt si gandesc altfel decat noi.
a vrut sa iasa din monotonia relatiei lui,este misterul pe internet,care te face sa simti atractie,fata de cineva.are totul,si tu ce ai,cum vor fi sarbatorile voastre,ziua indragostitilor,anulk nou????
cu cine va pleca in concedii???
nu te multumi cu resturi,sa ai pretentii mari in o relatie,asta inseamna sa te respecti.
apoi iti imaginezi,e diferit de realitate...e o capcana.
de ce sa renunti tu la viata ta,si el nu?
el le vrea pe toate,vrea sa aiba totul,si nevasta,si pe tine cu prospetimea tineretii,noului,etc.
aSA sunt ei,de aceea noi suferim.
trebuie sa inveti sa te protejezi mai mult,sa fii pentru tine tu in primul rand.
numai asa supravietuiesti sufleteste in viata.
succes,d


daniilia
Postat pe 10 Aprilie 2011 13:26
Eu vad ca te contrazici singura. Spuneai la inceput cand ai deskis acest subiect.. ca n ai vrea sa ii desparti ptr k au un copil impreuna si n ai vrea sa creasca asa cum a crescut tu.. observi k vrea sa isi imbuneze nevasta..ptr a-si salva casnicia si inca mai vrei sa fii o fraiera care asteapta cand are timp sa vina sa o faca fericita o ora si apoi sa plece fresh la nevasta lui ??? ce sa mai spun ..in ziua de azi numai exista demnitate in femei si nici orgoliu. pacat.. Si daca este casatorit sau stau impreuna in concubinaj... asta nu inseamna k este mai putin insurat...din moment ce-au si un copil impreuna. Iar faptul k vb cu un tip cu 10 ani mai mare ca tine pe net si ti a spus si adevarul despre el, ca este casatorit (locuieste cu nevasta sa si are un copil)... si kiar si in aceasta situatie tu ai acceptat sa te intalnesti cu el si sa te culci cu el .. ASTA DEJA SPUNE MULTE DESPRE TINE.
kristina21
Postat pe 10 Aprilie 2011 14:33
De la: roby_cado, la data 2011-04-10 09:09:50"..hei...nu fi speriata,nu trebuie neaparat sa te si umfli daca-mi pupi ciocul...il pupi si tu doar de 3 ori daca mai mult nu stii sa numeri..."

sau..,il pupi de cate ori vrei..,si cand ajungi la 3..,o iei de la capat..(cu numaratul)..


mai bine ne pupi tu pe ambii-amandoi...pana uiti sa numeri...
sau ti se umfla/dezumfla...dupa caz...
dor72
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:03
gindeste-te ca tu ai putea fi in locul acelei femei inselate si cu un copil ,eu zic ca in primul rind t esti doar o relatie pasagera pt.el deoarece din cite ai zis sotia lui a aflat de voi si el nu o lasa ,tot k ea sta ,inseamna ca are sentimente mai puternice pt.ea decit pt.tine.pune-l sa aleaga:ori tu ori ea si ai sa vezi k renunta la relatia voastra.si inca ceva ,invatati sa nu mai aveti relatii k barbati care au responsabilitati asa mari,care au deja o familie,un barbat cu familie nu se desparte asa usor de sufletul lui pereche
garbo167014
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:32
Nu stiu cum e cu despartirea de sufletul pereche dar la o despartire se mai impart si casa si masina .........si pentru ce?Pentru cineva cunoscut pe net care a acceptat sa se culce cu el...?..Sa fii iubita ca tine mai sunt multe si pt ce sa-si strice rostul? Gindeste-te altadata mai bine si nu te avinta intr-o astfel de aventura ca nu doare pe nimeni gura la vrajeli........Si ai prea multe vorbe scrise care se cam bat nu asa ci cap in cap.
fengari
Postat pe 10 Aprilie 2011 23:31
Buna! Si de unde stii ca nu este casatorit cu ea? Nu ai nicio garantie ca spune adevarul sau nu... iar cele 13 zile in care a fost plecat in "misiune"... poate a fost plecat in concediu cu familia.... poate, poate, poate... POATE ar trebui sa-ti vezi de viata ta... Te legi la cap degeaba... Deja ti-a dat de inteles ca familia lui e primordiala, ce vrei mai mult? Viata nu a inceput cu el, deci nu se va sfarsi cu el! Mergi mai departe!
demina
Postat pe 11 Aprilie 2011 02:46
De la: O_K, la data 2011-04-06 20:26:13
De la: garbo074951, la data 2011-04-02 17:13:51Ma gandesc la mine...la fericirea mea si de aceea imi doresc sa fie doar al meu...desi nu cred ca va renunta vreodata la ea...Daca voi fi inselata...sunt constienta ca toti barbatii inseala(99%) si cred ca as putea trece peste...daca l-as iubi cu adevarat.
Multumesc de melodie...dar poate niste sfaturi m-ar ajuta mai mult .


fatoo...asculta sfatul unui barbat...
fugi repede de ti-o pune cu el...nu mai astepta,nu mai medita,acum e momentul sa-i sucesti mintile de tot...acum,cand a aflat ea de iubirea voastra si el e bulversat ca este constient ca ea nu va mai avea incedere in el...
pana si eu am realizat ca el este barbatul care iti trebuie...ce-ti pasa de ea?nu l-a avut destul? acum e randul tau...
nu asculta la cotoroantele astea de pe forum...ca astea-s individioase...sunt geloase pe fericirea care va veni peste tine...
inca odata iti repet,fugi repede de ti-o pune cu el...numai asa vei stii cu adevarat ce urmeaza...
si fii linistita...nu vei fi PRESUL lui... vei fi TOALETA lui...


O_K a sintetizat foarte bine...chintesenta acestei povesti....si daca zice sa ascuti sfatul unui barbat....asculta-l...pentru ca asa gandesc...ei....
no ofence, O_K....
viitorul suna bine...
garbo034613
Postat pe 19 Aprilie 2011 07:17
Cine are ochi, sa vada si daca dragostea orbeste ce sa faci? Sa dai cu bastonul ca daca nu, o sa iei tu una (sau poate mai multe).

Juna
Postat pe 19 Aprilie 2011 09:18

viitorul suna bine... [/quote][/quote].....acest citat si fluieraturile nu imi apartin...le-am copiat din greseala...
garbo034613
Postat pe 19 Aprilie 2011 14:44
juna, in cine sa dea cu bastonul? ca n-am inteles
si_totusi
Postat pe 19 Aprilie 2011 14:52
totusica...nu mai conteaza in cine da, atata timp cat ''crapa buza'',ca tot avea ea un topic cu buze crapate de-i facu apa-n gura lui hanibal
namyi
Postat pe 19 Aprilie 2011 15:00
totusica...nu mai conteaza in cine da, atata timp cat ''crapa buza'',ca tot avea ea un topic cu buze crapate de-i facu apa-n gura lui hanibal
namyi
Postat pe 19 Aprilie 2011 15:07
'neatza, namyi! si bea-ti odata cafeaua aia, ca vezi ca te balbai!
Thor_again
Postat pe 19 Aprilie 2011 15:29
De la: Thor_again, la data 2011-04-19 15:29:36'neatza, namyi! si bea-ti odata cafeaua aia, ca vezi ca te balbai!


iar thorele?de la 3 in 1 mi se trage...tim hortons-ul era prea sus in dulap,plus ca mi-e lene sa imi fac cafeluta dimineata(si azi m-a evitat omul meu in privinta filtrului de coffee)
dar mi-e asa somn,ca inca nu vad balba... ,deh sunt treaza de la 6 ,nu ca tine
namyi
Postat pe 19 Aprilie 2011 16:17
'tu'i ceapa ma-sii...ala era ecoul mai ,ca de cand cu renovarile in casa,rasuna...suna...una..na..aaa!!!!
namyi
Postat pe 19 Aprilie 2011 16:19
Draga mea, oricat de mult ai iubi pe cineva, nu uita de TINE! Pastreaza-ti demnitatea si tu ai dreptul sa fii fericita, sa fii respectata.
Cineva care e atat de indecis - vrea si o aventura (scuze, dar asta e realitatea cruda) dar si stabilitate: camin, copil, relatie, NU MERITA SA FIE IUBIT de cineva ca TINE.
Amintete-ti ca esti mult prea speciala, macar pentru tine, la urma urmei viata a fost si inainte de EL viata va fi si dupa EL, fruntea sus si cautati sufletul pereche, amagiri sunt destule in viata.
Ella
garbo093293
Postat pe 19 Aprilie 2011 20:59
un barbat care inseala nu iubeste si nu respecta, iar pt iubire e nevoie de 2! referitor la fapul ca barbatii inseala...inseala deoarece stiu ca vor fi iertati"ca-s barbati"!
Anna_My
Postat pe 19 Aprilie 2011 22:52
daca ai sti cu adevarat ce inseamna sa iubesti, ai realiza ca ïubirea"inseamna sa pui pe primul loc persoana la care tii, nicidecum fericirea ta proprie si personala. Odata ce El nu este decis la cine tine cu adevarat si doreste sa isi tina aproape atat familia cat si amanta, atunci atat am de zis: totul depinde de cat de mult gandesti !
garbo0412
Postat pe 24 Aprilie 2011 16:57
garbo188221
Postat pe 25 Aprilie 2011 15:29
garbo188221
Postat pe 25 Aprilie 2011 15:31
Draga mea, stiu ca e dureros, dar am sa fiu cat se poate de directa....lasa-l balta! orice relatie care incepe prost, se termina la fel de prost. nici nu stii in ce te-ai bagat, te asteapta o lunga perioada de suferinta.Priveste viata in mod senin si clar, din astia ca el eu am mai vazut. daca sta sa agate femei pe net, nu e om bun. bineinteles ca s-a scos cu pretextul ca ti-a spus de la bun inceput ca este insurat. crai din astia ca el eu am mai vazut, si eu am avut de -a face cu unul din asta, doar ca nu era insurat. s-a prefacut intr-un mod fantastic, ca sa descopar ca era un prapadit , mitoman si nebun patologic. sfatul meu: FUGI cat poti de tare,macar acum cat sunteti la inceput ca mai tarziu o sa suferi si mai mult.
zara28
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire si cum as putea sa ma impac cu ea 26 De la: Alex_Stefan 13 Noiembrie 2013 16:42
Acum ce sa fac? 81 De la: eu_geminy 28 Octombrie 2010 20:33
de ce nu pot sa nu ma mai gandesc la el 81 De la: ica2 23 Ianuarie 2011 14:26
Seful mamei mele! 20 De la: Axl_22 27 Septembrie 2011 07:08
credeti ? 280 De la: pantera_neagra 24 Aprilie 2010 18:44
Setari Cookie-uri