cum este posibil...

...cum este posibil ca un barbat sa stea in genunchi in fiecare dimineata in fata patului ,sa-si sarute cu iubire partenera de viata ,sa ii lase biletele de dragoste la prima ora dimineta timp 3 ani ,cafeau si micul dejun pregatite in forma de inimioara...sa ii spuna ca o iubeste cam de 10 ori pe zi , cu care el se mandrea peste tot ,cu care el se comparta ireprosabil atat acasa cat si in fata prietenilor...iar dupa 3 ani si un pic sa ii spuna ca nu sunt compatibili ...ca simte sufocat de aceasta... si sa o "expedieze" fara nici o explicatie ca pe o carpa rupta , sa nu o mai caute dupa sa o intrebe daca se simte bine ... si sa mai si ridice mana asupra ei in momentul in care se duce acasa sa isi ia din lucruri...
Va rog ...ajutat-ma sa gasesc un raspuns ca sa mi pot continua viata ...sunt in ceata.
Raspunsul unui medium a fost " s-a plictisit de tine, a asteptat doar sa isi gaseasca pe altcineva fiind-ui frica de singuratate".
emiliacroitoru
Postat pe 2 Aprilie 2011 02:39
chiar k e incetosata situatia,insa nu cred k plictiseala a fost motivul,aceasta apare in timp si nu asa deodata gata te-ai plictisit,dupa atatea momente frumoase petrecute impreuna...chiar nu stiu ce sa zic,poate si-a gasit pe altcineva,eu sincer nu-mi pot imagina,eu cu fiecare fost iubit am ramas amici,am pastrat legatura ne mai sunam mai povestim despre relatiile actuale sau orice altceva,dar m-am intalnit cu un barbat si dupa putin timp sa aflu ca are iubita de un an jumatate careia ii spunea ca iss doreste un copil cu ea si el de la prima intalnire ma saruta cu atata ardoare de parca nu era adevarat si acum corespondez pe messenger cu fosta sa iubita deoarece si ea cand a aflat de mine a hotarat sa il lasa:))) in concluzie,barbatii sunt greu de inteles,nu poti sa stii ce e in mintea lor ci doar sa dai cu presupusul...
simonik_scumpik
Postat pe 2 Aprilie 2011 17:44
ideea este ca daca el a hotarat nici sa nu te mai caute macar cel mai bine ar fi sa il uiti si sa incerci sa iti refaci viata,dupa asemenea persoane nu merita sa versi o lacrima,cat de las sa fii ca dupa atata timp nici o explicatie sa nu oferi? nu stiu,chiar nu inteleg,dar te inteleg pe tine ca ti-e greu sa uiti,insa cu timpul ranile se vor vindeca
simonik_scumpik
Postat pe 2 Aprilie 2011 17:46
hmmm...te-ai dus la un medium ca sa-ti spuna ceva ce e foarte evident?
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 18:11
Emilia,nimic sa nu ti se para curios.comportamentul uman are si defecte si calitati,si normalitati si ciudatenii dar si unele luari de decizii care nu pot fi explicate decat in timp.motivatii pot fii multe.insa viitorul iti va da raspunsul.
vuvuzela
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:16
pur si simplu ala era modul lui de a se comporta cu FEMEIA LUI - nu cu tine, neaparat, ci ci femeia lui, oricare ar fi fost aia. Mic dejun in forma d einimioara, declaratii, bla bla.
Sint barbati care iubesc din tot sufletul dar le este imposibil sa faca asa ceva - si barbati care "love to love", le place jocul si rolul. Nu e neaparat o dovada ca te-a iubit nespus.
Si, probabil, intre timp chiar s-a plictisit sau si-a gasit alta papusa in celalat rol principal. Una cu care o sa se poarte la fel pina se va plictisi si de ea.
quasaria
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:11
Nu ne-ai spus ce a facut ea in acesti trei ani....cred ca aici este secretul
cum raspunzi unui comportament, cum il rasplatesti pentru atatea daruri?
daca trei ani a dat neincetat, e normal sa fie sarac lipit....
de unde sa mai aiba ceva de oferit?!
cand putul a secat te duci si cauti alta fantana...
nu cred ca ne-ai oferit suficiente date pentru a ne putea exprima parerea...
dor72
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:13


Doruleata tatii, iar nu te-am prins!!!
Da shi mi dor de tine,Dor...Chiar ca nu mai pot!
Pupici frantuzesti...
tatoo
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:28
ei,limba ta,mai stau pic
iara am furat laptopu...
sa va vaz....am avut zi incarcata...da tare faina...atata "m-am ras"
razi cu mine
ce faci?
ti-am scris si pe alt topic....intra la mesaje noi
dor72
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:33

Tot mereu ma inveti sa intru la mesaje noi, parc-as fi handibelu !!!
Vezi ca si eu am continuat poezia lui Eminescu,acolo unde-ai inceput-o tu!!!
Bai, sa moara Jan de la Craiova, ma cam "subesmitezi"...
tatoo
Postat pe 2 Aprilie 2011 21:37
da, draga te estimez... pe sub... frunte... ce nu-ti place amu"
ma grabeam tare si credeam ca pot sa "te vad", na...asta era
si eu am dat un raspuns acolo...
unde o fi disparut fata asta? eu chiar voiam sa o ajut
dor72
Postat pe 3 Aprilie 2011 18:15
De la: emiliacroitoru, la data 2011-04-02 02:39:15...cum este posibil ca un barbat sa stea in genunchi in fiecare dimineata in fata patului ,sa-si sarute cu iubire partenera de viata ,sa ii lase biletele de dragoste la prima ora dimineta timp 3 ani ,cafeau si micul dejun pregatite in forma de inimioara...sa ii spuna ca o iubeste cam de 10 ori pe zi ....................

Tu...si dupe ce ai trecut prin cate povestesti, te mai intrebi cum este posibil?!?
si crezi ca-ti mai foloseste la ceva sa afli vreun raspuns?
pana acum ai primit deja doua posibile explicatii...

una de la quasaria: s-a purtat asa nu pentru ca te-a iubit ci pentru ca asa era el,asta este rolul pe care il joaca in fiecare relatie iar cand a obosit sau s-a plictisit, sau poate atunci cand si-a gasit alta a simtit ca nu-i mai esti compatibila...

a doua opinie pertinenta asupra careia ar trebui sa meditezi este de la dor72...ce ai facut tu in acesti 3 ani?cum ai raspuns darurilor sale?

eu mai zic ceva...orice organ al corpului omenesc,atunci cand incepe sa nu mai functioneze la parametri proiectati incepe sa iti dea niste semnale...nu ramane decat la latitudinea ta, functie de atentia si instruirea ta sa intelegi semnalele si sa incepi sa fii mai atent sau sa alergi la un control...
refuz sa cred ca tu nu ai avut niste semnale din partea iubitului...probabil ai fost mult prea indragostita ca sa mai fii atenta si la detaliile neplacute...iti era bine si ti-ai pierdut vigilenta...

in concluzie,a cauta niste raspunsuri nu mi se pare decat pierdere de vreme,nu face decat sa te tina ancorata intr-un trecut nefericit...cel mai sanatos este sa te intorci cu 180 de grade, sa zici mercic ca ai scapat de un astfel de barbat si sa iti vezi de viata ta...

O_K
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:39
Emilio!E minunat sa primesti dovezi de dragoste!Dar tu i-ai dat astfel de dovezi?I-ai dus si tu,vreodata,micul dejun la pat/O floare,acolo/Un biletel-ceva/Cum iti place sa primesti,sa-ti placa sa si dai!Daca si-a gasit una care sa-l puna pe el pe piedestral...l-ai pierdut...definitiv!!Barbatii sunt niste copii mai mari!vor alinta femeia,o vor face zeita pana vor deveni ei ZEI!Si nu-i mai poti cobori din ..ceruri! UITA-L !!Si dupa ce-ti trece,ca totul trece...,la urmatorul primeste si da!In masura egala!!Succes si noroc in urmatoarea relatie!A! Si nu mai astepta 3 ani ca sa te casatoresti cu el!!O casatorie aduce si copii care-ti vor umple si tie si sotului zilele,si atunci veti duce amandoi micul dejun+floare..copilului!Si el v-a fii ZEUL vostru!!Fericire!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Aprilie 2011 20:31
"..in concluzie,a cauta niste raspunsuri nu mi se pare decat pierdere de vreme,nu face decat sa te tina ancorata intr-un trecut nefericit...cel mai sanatos este sa te intorci cu 180 de grade, sa zici mercic ca ai scapat de un astfel de barbat si sa iti vezi de viata ta..."

mici rectificari..:
1: trecutul a fost "fericit"..
2: nimeni nu poate spune "mercic"..,cand "scapa" de un "astfel de barbat"...

sfat:
intr-o relatie,nu trebuie doar sa falfai din gene..(bine.., oricum e mai greu sa faci asta acum,deoarece ai ochii beliti,si privirea plina de intrebari)..

roby_cado
Postat pe 4 Aprilie 2011 21:05
roby, cum ai ochii?
dor72
Postat pe 4 Aprilie 2011 22:30
O.K.
"eu mai zic ceva...orice organ al corpului omenesc,atunci cand incepe sa nu mai functioneze la parametri proiectati incepe sa iti dea niste semnale...nu ramane decat la latitudinea ta, functie de atentia si instruirea ta sa intelegi semnalele si sa incepi sa fii mai atent sau sa alergi la un control...
refuz sa cred ca tu nu ai avut niste semnale din partea iubitului...probabil ai fost mult prea indragostita ca sa mai fii atenta si la detaliile neplacute...iti era bine si ti-ai pierdut vigilenta..."

eu nu as zice ca a fost indragostita ci prostita, de atat de multa atentie, si i s-a parut firesc sa primeasca orice....putea sa fie si cerere de divort, atata timp cat era sub forma de inimioara....
poate fi si asta un motiv...serios
pacat ca nu mai intra....
dor72
Postat pe 4 Aprilie 2011 22:43
dor72...ai avut dreptate deunazi...tatoo este un delicat si un sensibil...cum dreaq nu s-a prins nimic de tine ca doar sunteti prieteni...
tu, pana acum nu ai fost indragostita si prostita?!?
ne povestesti?
O_K
Postat pe 5 Aprilie 2011 00:01
mici precizari pentru cei care mi-au citit postarea cu ochii...plini de lacrimi amare...
1.un trecut incheiat nefericit poate parea fericit doar pentru cei ce nu l-au uitat...sau pt cei care chibiteaza...
si Naveta Spatiala Chalanger, in 86, a decolat ireprosabil si la 73 de sec de la lansare a explodat in aer...cum a avut zborul? Fericit?!?
2.oricine ar trebui sa spuna mercic ...cand scapa de un partener care l-a inselat ...in clipa aia pui sub semnul indoieli, al minciunii, toate clipele frumoase petrecute impreuna...si doar cei ce nu s-au trezit la realitate mai considera ca au pierdut ceva de valoare...
O_K
Postat pe 5 Aprilie 2011 00:02
hai mey OK-ule, fii mai bland..:P
:))
eu_geminy
Postat pe 5 Aprilie 2011 00:03
O.K. ce vrei sa iti povestesc, sufletel? arat eu a naiva?
cat despre Tatoo, nu-i musai sa stii tu totul
limbajul i-a fost dat omului ca sa ascunda ce gandeste... nu ti-oi insira eu prietenia mea cu tatoo...daca recitesti, te prinzi tu cum sta treaba daca esti destept..
de mine s-au prins prea multe...ca sa mai fiu delicata...prea des...
tu daca ai fi prieten cu mine te-ai transforma...dupa chipul si asemanarea mea?
mai O.K. , nush ce dracu ai, dar parca imi semeni...
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 00:06
fratele meu, cand citesti mesaju' vino cu doleantele
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 00:22
unde esti, nene? esti OK?
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 19:52
De la: dor72, la data 2011-04-05 19:52:54unde esti, nene? esti OK?


mei...tu crezi ca eu sunt femeie sa stau toata ziua pe garbo?!?
eu mai fac si mancare...mai si spal...mai si calc...mai fac si curat...ce pana mea...
O_K
Postat pe 5 Aprilie 2011 20:23
De la: eu_geminy, la data 2011-04-05 00:03:04hai mey OK-ule, fii mai bland..:P
:))


ge...pentru ca observatia vine de la tine o sa tin cont de ea...mercic...
O_K
Postat pe 5 Aprilie 2011 20:25
me scuzati, musiu...ma apuca( cu accent pe ultima litera) o nostalgie...nici nu ma supar, orice ai zice
da' zau, atunci cand te citesc, am impresia ca sunt postarile mele
cat poate fi de rau? si pentru cine?
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 20:26
De la: dor72, la data 2011-04-05 00:06:55 O.K. ce vrei sa iti povestesc, sufletel? arat eu a naiva?
cat despre Tatoo, nu-i musai sa stii tu totul
limbajul i-a fost dat omului ca sa ascunda ce gandeste... nu ti-oi insira eu prietenia mea cu tatoo...daca recitesti, te prinzi tu cum sta treaba daca esti destept..
de mine s-au prins prea multe...ca sa mai fiu delicata...prea des...
tu daca ai fi prieten cu mine te-ai transforma...dupa chipul si asemanarea mea?
mai O.K. , nush ce dracu ai, dar parca imi semeni...


si eu care credeam ca oamenilor le-a fost cat cuvantul ca sa comunice...ca sa se poata intelege intre ei...
si cand colo aflu ca le-a fost dat ca sa devina perversi...parsivi...mincinosi...
de...ce sa zic...gura pacatosului adevar graieste...

si nuu..intr-adevar,a naiva nu arati...nu cred ca esti atat de naiva cat sa-ti pui perna sub fund...cred ca d-aia nu-mi place chipul si asemanareata...
O_K
Postat pe 5 Aprilie 2011 20:38

Pt mine, par egzample...
Ma faci sa cred ca ti-ai gasit sufletul pereche!!!
Aihai...baga di sama!!!
tatoo
Postat pe 5 Aprilie 2011 20:39
Tatoo mie nu-mi place sa fie totul O.K.
isi pierde viata farmecu'...

si...iarta-ma...nu mi-am dat seama ca tu esti atat de naiv ... O.K.
si ca te deranjeaza atat de mult sa nu fii

tatoo, da tu puiule o raita pe la club si vezi ce ti-am lasat...si apoi te stropseste, da?
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 20:58
pentru cei care aduc precizari la rectificari..

bre..,chiar toti or' avea lacrimi amare..?

1:un trecut e un trecut si atat..
2:eh..,aici e de discutat al dreaq de mult..
a inselaaat..,a cui e viiiina..,daca nu facea nu stiu ce..nu se ajungea aiiici..,bla bla bla-uri de doi bani juma'...,care nu fac decat sa prelungeasca agonia..

OKhiosule..,sfatul ala nu era pentru tine..,ci pentru initiatoarea topicului..

roby_cado
Postat pe 5 Aprilie 2011 21:26
De la: dor72, la data 2011-04-04 22:30:06roby, cum ai ochii?



caprui gurita..,de ce..?
roby_cado
Postat pe 5 Aprilie 2011 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
moartea nu iarta,dar elibereaza! 464 De la: vuvuzela 9 Februarie 2011 12:26
Despartire! 37 De la: garbo_9496 15 Aprilie 2013 14:01
am nevoie de un sfat 29 De la: marius85 4 Decembrie 2014 19:11
buna fetelor 2 De la: lacramioaracrengi 4 Septembrie 2011 10:02
Meditatie la viata mea 5 De la: fleurdelis 10 Februarie 2010 00:18
Setari Cookie-uri