decizia lui: s-a terminat!

buna!
mi-e foarte greu sa scriu aici!
nu as fi vrut sa impartasesc durerea mea nimanui!
nu pot nici macar sa scriu!
deja nu mai vad literele.
am sa incerc sa va spun povestea mea, traita de 2 luni si pana azi.
am cunoscut un baiat.
pe net. ca asa se poarta acum!
un baiat care arata bine, e manierat, are caracter, e si intelectual. din discutii, ne-am inteles reciproc. el, in cautarea unei relatii stabile, eu la fel. diferenta dintre noi este ca el a mai fost casatorit, eu nu.
mi-a spus de la inceput despre aceasta casatorie esuata.
am stabilit sa ne intalnim. toate bune si frumoase, pana in ziua cand trebuia sa ne vedem.
surpriza: nu a venit, a motivat ceva, apoi cand am sunat, nu a raspuns la telefon.
ok mi-am zis, asa a fost sa fie, o sa avem o alta ocazie.
s-a ivit, la fel s-a intamplat. nu a iesit pentru ca inca nu e pregatit pentru o relatie. am acceptat motivatia si l-am inteles.
in fine, cu greu, am reusit sa ne vedem, instantaneu, neplanificat.
am discutat despre tot ce trebuia stabilit la acel moment.
ne-am mai vazut apoi, totul parea sa fie ok.
a venit si ziua cand a trebuit sa il aduc acasa la mine, la parinti.
bineinteles, a trebuit sa il aduc eu, ca el s-a trezit tarziu, nu mai avea cum sa ajunga in timp, pe mine nu m-a deranjat, pe parinti da.
ajunsi la ai mei, mama l-a cam repezit, pe buna dreptate, insa a lasat impresia ca nu l-a deranjat acest lucru si ca i-a inteles, ei vor ce-i mai bun pt. copilul lor.
s-au calmat spiritele, am discutat, .... a plecat.
am discutat si eu cu ai mei, au zis ca el e ok si ca pe parcurs vom vedea cum decurge relatia.
a doua zi imi trimite un mesaj in care motiveaza ca el s-a decis sa spuna NU relatiei si ca nu vrea sa faca lumea din jurul lui sa sufere.daca se va mai casatori, o va face cu cineva care a mai fost casatorita si cu acelasi statut profesional (nu are facultate, eu da, lucru care pe mine nu ma deranjeaza, insa i-au cam reprosat parintii).
eu l-am indragit de la inceput, pentru felul lui de a fi si am spus ca handicapul ca a mai fost casatorit se poate depasi, impreuna, trebuie doar sa fim uniti si sa stim ce vrem.
nu stiu daca asta l-a determinat sa renunte la relatie, avand in vedere ca discutasem si eu am acceptat situatia.
cred ca l-a deranjat mai mult ce s-a intamplat atunci cand a ajuns acasa si a fost repezit de ai mei.
voi ce parere aveti?
sincer, astept un raspuns, desi am vazut pe aici tot felul de comenturi.
eu nu ma pot concentra la nimic, sunt total confuza, tin la el, nu as vrea sa se termine.
Nu am precizat, avem aceeasi varsta, una la care nu ne mai putem permite sa avem o relatie de 2-3 zile, apoi alta.
intentiile au fost cele mai bune.
iar pe parintii mei i-am potolit, apreciindu-l pentru ceea ce este el.
va rog, astept o parere!
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 13:38
mda.. fatuca asta scrie destul de ordonat si concis, pentru o minte confuza...

mai bine lasau dreacu' formatu' ala la gramada, din care nu intelegea nimeni nimic.. se potrivea mai bine cu declaratia de intentie...
zambil
Postat pe 19 Mai 2009 13:46
BUNA,deci in 2 luni s-a consumat tot ce ai scris aici,cam scurt timpul,pentru a trage o concluzie despre el in totalitate,problema e la tine in mod special,ca vad ca te-ai agatat ca inecatul de pai de el,autosugestie cit incape din partea ta,probabil ca iti doreai de mult o relatie stabila,presupun ca ai mai incercat si in vechime asa ceva dar fara succes,el cred ca isi dorea pe cineva disponibil,sa il slugareasca,cu teren propice pentru el,daca nu am dedus in totalitate o alta fata a realului,combate-ma,casa avea sau nu,altele,etc...
scrichy
Postat pe 19 Mai 2009 13:50
ZAMBIL,astea sunt la moda,romane siropoase,sa vedem ce ne raspunde
scrichy
Postat pe 19 Mai 2009 13:53
intentiile pareau sa fie f bune.
da, ai dreptate, am mai incercat, fara succes, probabil nu am nimerit unde trebuie, de aceea am hotarat sa il aduc sa il cunoasca si parintii mei ( e primul baiat ce l-am adus acasa).
are casa, intentiona sa faca ceva schimbari dar zicea ca trebuie sa ne consultam impreuna, chiar a fost incantat cand am zis sa mai astepte cu renovarea, nu e asa graba.
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 13:56
DE casa zicea fie ca asa gindea,fie ca dorea si pe cineva de sponsor,e o parere,dar l-ai cunoscut in timp scurt ca sa vorbeasca cu tine de asa ceva,daca vroia ceva serios pentru viitor para ce au zis parintii tai,sau a venit sa ii cunoasca sa vada daca sunt firi puternice sau cum sunt situati din punct de vedere material
scrichy
Postat pe 19 Mai 2009 14:03
nu. el are o situatie buna.
castiga destul de bine, la fel ca si mine.
o tot tine cu cel handicap sicial, ca a mai fost casatorit si ca societatea nu accepta asa ceva.
de parca inceputul e de la el.
am zis ca decizia de a se incheia relatia trebuie sa o luam impreuna.
nu doar el.
parerea mea el nu o stie. o banuie.
ca imi pare rau.
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 14:07
nu cred ca e normal ca el sa hotarasca soarta a 2 oameni.
atat timp cat se vb. limba romana, putem sa comunicam si sa punctam exact ce trebuie punctat.
oare eu gresesc in gandirea mea?
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 15:14
1158, dramatizezi vorbind de o relatie care nici n-a inceput... iar ultimul comment e cel mai graitor "nu cred ca e normal ca el sa hotarasca soarta a 2 oameni" ..hai sa fim seriosi !
blanca
Postat pe 19 Mai 2009 15:28
nu dramatizez.
era normal sa fi comunicat nu?
iar parerea mea e ca lipsa de comunicare nu duce decat la un esec total.
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 15:31
eu nici nu am avut rabdare sa citesc postarea,asta-i d-aia din ciclu'1001 de postari..

ce seamana cu miscotoaica noastra,oare ce o mai face ea draguta?
iasomia
Postat pe 19 Mai 2009 15:31
pai si atunci?
de ce vb?
fiecare are o alta situatie.
eu doar am relatat-o pe a mea.
si chiar astept pareri.
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 15:36
Ba da , dramatizezi . Daca esti putin sincera cu tine o sa vezi ca nu-ti doresti neaparat relatia cu el ci O RELATIE. El e primul care a aparut la orizont - ocazia . Pe urma:
Faptul ca a fost in deja doua randuri nehotarat nu ti-a dat de gandit ?
Ca are idei crete despre cat trebuie sa fii fost de casatorita ca sa fie posibil? , zau , e chiar asa de greu sa-ti dai seama ca omul iti spune in felul lui:NU ?
Care comunicare ??? Asta fac barbatii cand se gandesc la viitor cu cineva.
blanca
Postat pe 19 Mai 2009 15:39
pareri la ce?

ce a gandit ala? pai de unde sa stim noi ce a avut musiu in tartaca?

si apoi, cum dumnezeu, stai ca paparuda si-l astepti, omul nu vine. gaseste motive doar, doar ai intelege ca-l doare la basca de intalnirile cu tine, o iei in barba a doua oara si obligat fortat il duci acasa.

si_totusi
Postat pe 19 Mai 2009 15:40
hai ca m-ati inveselit....
iasomia
Postat pe 19 Mai 2009 15:42
De la: garbo001158, la data 2009-05-19 13:38:54

"... handicapul ca a mai fost casatorit ..."


sa-mi fie cu iertare, dar de cand "divortat" e sinonim cu "handicapat" ca eu nu stiam de chestia asta...sau poate m-a batut pe mine rau soarele pe crestet... .. ca blonda nu-mi amintesc sa fi fost...
susidallyama
Postat pe 19 Mai 2009 15:48
eu mai astept cateva pagini, si pe urma imi dau cu parerea, sa nu fie iar vreo tzeapa...

so, raman in expectativa
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Mai 2009 15:51
da, mie imi place, imi ridicati moralul, ma repet, sunt confuza, dar stiu ca tin la el.
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 15:51
pagini?
in ritmul asta, nu cred.
oricum multumesc celorce isi dau cu parerea.
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 15:53
Susy nici eu nu-mi amintesc ...noroc cu pozele . Si zau ca eram frumusica blonda!
blanca
Postat pe 19 Mai 2009 15:53
nu am stat sa il astept. fiind eu din alta localitate, am ajuns in localitate la el, in interes de serviciu.
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 15:55
nu te supara pe mine ca am zis de pagini...dar ne-am mai pomenit noi cu subiecte la care ne-am dat cu parerea si nu ne-a mai raspuns nimeni

dar iote ca tu comunici...nu dai bir cu fugitii...stai ca iau la citit mai bine ce ai scris
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Mai 2009 15:56
ms wife!
nu am zis din rautate!
ms!
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 15:58
draga, el asa ii zice! handicap social.
poate i-o fi bine asa cum e, singur.
de ce sa ii incurc eu viata?
poate se mai gandeste la ea.
chiar, de 3 ani e despartit, nu am zis asta.
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 16:01
158,

tu ai o mare calitate! spre deosebire de alte fete, comunici din prima si usor,de parca ne-am stii de o gramada de timp,brava...

hai ca o sa citesc si eu ce ai scris,sau nu vrei?....
iasomia
Postat pe 19 Mai 2009 16:02
nu e calitate iasomia!
sau oi fi io mai modesta!
dar nu am postat aici degeaba!
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 16:03
iaso...eu nu reusesc sa o fixez in memoria afectiva...din cauza nick-ului

schimba-ti nick-ul, scumpo...ca sa putem sa-ti spunem cumva...indicativul asta e prea impersonal
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Mai 2009 16:04
ok.
garbo001158
Postat pe 19 Mai 2009 16:06
158,

esti modesta puiut.

woman,

memorie afectiva?

hai ca m-ai facut ko....
iasomia
Postat pe 19 Mai 2009 16:06
hai mai iaso...un nume, colo sha...cum dreaku sa fac pe sfatoasa daca ii zic 158 ?

tre' oleaca de apropiere...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Mai 2009 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O PERSOANA FARA SPERANTE SI TRAIND UN INFIERNO 16 De la: quasaria 29 Iulie 2011 05:49
custodia copiilor 2 De la: nathalie 8 Ianuarie 2012 18:04
7ani jumate dusi pe apa sambetei 48 De la: garbo_384192 22 Noiembrie 2013 16:40
Chiar am nevoie urgent de un sfat! sunt intr-o situatie prea confuza! 24 De la: GianySeo 20 Februarie 2015 15:06
M-AM INDRAGOSTIT !!! 12 De la: l_flory 1 Noiembrie 2009 16:47
Setari Cookie-uri