Dieta cu orez :d'

ioi pisi...mi-e sa nu capete sindromu' ala...cum ii zice?...aha...Stockholm
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 18:47
si? ce poa` sa faca... decat sa bantuie pe Garbo, ca ceilalti ?
ufishor
Postat pe 31 Martie 2011 18:48
pe cel care fuse, tatoo!
esme
Postat pe 31 Martie 2011 18:50

ma dadura astia afara din toate retelele.

Bine ai facut,Esmeule. De bun cre' ca nu l-ai concediat tu!
Daca nema putirinta...ce mai chichirezi galceava?

(chichirezi=verb,da?pe urma s-a transformat in subst.)
tatoo
Postat pe 31 Martie 2011 19:30
Fetelor daca eu va zic ca nu-i bai cu mancatul orezului. Incercati si voi sa mancati 3 mese principale si 2 gustari si o sa vedeti rezultate foarte bune in cateva luni.
Plus varietate de alimente pe care aveti voie sa le consumati.
O sa vedeti ca or sa vina barbati ca roiu dupa voi ...
verenadoll
Postat pe 1 Aprilie 2011 17:08

Ca roiu? de ce?
Nici nu s-or spala fetele timp de cateva luni???
tatoo
Postat pe 1 Aprilie 2011 17:43
De la: any3la, la data 2011-03-29 10:19:16Buna fetelor! As vrea sa stiu daca cineva dintre voi a incercat dieta cu orez?!?? Am gasit'o pe net si sunt curioasa daca functioneaza....vrea cineva sa inceapa cu mine un regim de slabire? Se ne incurajam una p alta? K eu una al nevoie ;)) nu prea reusesc sa tin un regim pana la capat: l need help :((


eu zic sa incerci cambridge diet ,daca tine portofelul.acum e si in functie decat vrei sa slabesti(daca tre' sa dai mai mult,merge ,daca trebuie dat putin,nu te obosi cu cambridge)
vara-mea a dat in 5 luni 35 de kg,si vad ca de cand a terminat cu dieta-de vreo 6 luni-nu a mai pus pe ea.
inconvenientul este costul...scump scump
namyi
Postat pe 1 Aprilie 2011 19:18
Ufisor...doar 5 kg.ff incet,dar sigur nu le mai pun la loc!Mai am de dat ceva,ceva...dar mai bine incet-dar sigur!
elisabeta_boia
Postat pe 1 Aprilie 2011 21:16
BETTY eu am dat 7kg in 5 saptamani,cu metode vechi,adica 15 minute de sport dimineata,si papa mai putin.in loc de 3 mese principale si 2 snackuri,am bagat 5 snackuri pe zi.si am beut apa si n-am mancat dulce si foarte multe fructe.
mancam 2 felii de paine pe zi,1 fruct,un iaurt,gratar de pui,peste fiert si legume .salata doar cu zeama de lamaie.dar musai 15 minute de sport.
hai pup si spor la dat jos.
namyi
Postat pe 1 Aprilie 2011 21:21


Namy, vreau eu dieta Cambridge. Macar dupa aia sa ma pot umfla in pene: baaaii, eu am facut Cambridge bai, daaa??? Studios baiatu' !
tatoo
Postat pe 1 Aprilie 2011 21:23
De la: tatoo, la data 2011-04-01 21:23:51

Namy, vreau eu dieta Cambridge. Macar dupa aia sa ma pot umfla in pene: baaaii, eu am facut Cambridge bai, daaa??? Studios baiatu' !

pai din cate am inteles esti si tu un pui de macho ..90kg...ce naiba mai tatoo,mai am un pic si te ajungem aman2(eu si baby)...nici daca insisti nu ti-o dau ca te laudau fetele ca esti bine asa
poa' daca aveai si tu vreo 250lbs,ma mai induram.
pt cei interesati ,cert e ca pt 5 luni costa cam 2000 canadieni.in euro nu stiu sigur.
hai ca ma uit sa vad daca gasesc site-ul sa va minunati cat a slabit var'mea,era butoi jur si acum e aschie
v-am pupit
namyi
Postat pe 1 Aprilie 2011 22:26
tatoo,apropos...eu pun pariu ca lumea sigur crede ca ai facut cambridge sau oxford sau ce mai vrei tu...si fara sa zici asta-i linku':
http://www.cambridgedietawards.co.uk/nominee.asp?personId=8
namyi
Postat pe 1 Aprilie 2011 22:32


Hai, ma...ma lasi??? Fugi tare...auzi, Oxford!!
tatoo
Postat pe 1 Aprilie 2011 22:55
De la: tatoo, la data 2011-04-01 22:55:51

Hai, ma...ma lasi??? Fugi tare...auzi, Oxford!!

eu as fugi dar ma tine burta!!
ce are draga,doar te tine blana...mai faci o vizita pe la alfa si beta,una alta,o maslina ...
si sa vezi de nu ti-o pica coada cand o sa dai nas in ''naz'' cu blondina ta...tulai Doamne
namyi
Postat pe 1 Aprilie 2011 23:07
De la: tatoo, la data 2011-04-01 17:43:16
Ca roiu? de ce?
Nici nu s-or spala fetele timp de cateva luni???


stai linistit tatoo... nu la tine e vorba sa vina !!!
barboneli
Postat pe 2 Aprilie 2011 08:30
Multumesc Barboneli,ca si-mi era groaza de cura ce-am zis c-o incep de luni!Merci,gata am ranuntat!Ai dreptate,eu ma simt bine-n pielea mea,la naiba cu curele astea!Si nu-mi fac probleme de cum arat,oricum sotului meu ii plac asa cu sunt!altul nu mai vreau!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Aprilie 2011 21:27


Dar poate vrea domnul...sau poate vrea domnul...
tatoo
Postat pe 2 Aprilie 2011 21:31
Tatoo!!D-ul sa ma vrea cum sunt!!Daca nu..cum spui tu?Poate d-ul,sau d-ul?
elisabeta_boia
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:57
Ajutorul ptr. a tine o dieta vine doar de la tine.Eu am tinut si tin in continuare un regim care m-a ajutat sa slabesc 11 kg, dar am fost motivata launtric, prin convingerea ca eu singura sunt in stare sa-mi iau fraiele in mana.Este extraordinar sa vezi ce poti face cu vointa!!
Am inteles ca niciun regim care se bazeaza pe frustrari nu poate da rezultat de lunga durata,si chinul e teribil, ba imi afectez sanatatea!!!!
De aici au inceput cautarile mele...azi mananc cam ce-mi place, in cantitati rezonabile si am asigurat organismul cu nutrienti indestulatori, nu rabd foame si nivelul meu energetic a crescut semnificativ, rezolvandu-mi si problemele de somn!
Dupa o saptamana a intrat si sotul meu ..., acum are cu 12 kg mai putin si ne simtim f.f. bine.
Totul am inceput in iunie 2010 si n-am pus nimic inapoi pe noi! Daca te intereseaza...raspunde-mi
MOVICA
Postat pe 3 Aprilie 2011 07:44
din cata biochimie stiu,inteleg ca trebuie sa fie o porcarie,iata dece;
orezul are in compozitie prea mult amidon,care se transforma in zahar in sange,care va ajunge fie energie daca facem miscare,fie grasime.
nu arevitamine si minerale,nu e hranitor.
eu am facu dieta cu nuci,patru nuci si o felie groasa paine neagra.
taie pofta de mancare,din cauza ca au vitamine,si minerale,sunt foarte hranitoare nucile,au compozitie complexa.
de ce sa infometez corpul meu cu orez chior,si sa nu fac dieta desteapta,mamanc putin si cu efect,si nici nu ma anemiez.
apoi,legumele,ca fasolea verde,varza,nu ingrasa deloc.....salatele la fel.
pana si dieta cu varza e mai buna,salata de varza rasa cu morcov ras,mancarea din varza,cu putina carne,varza a la cluj,e perfecta.
si eu acum trebuie sa saca 17 kg,dupa nastere....
dansez zilnic,fac miscare 40 minute zilnic,ori aerobic,de pe youtube,ori dans,si mananc putin,dar foarte hranitor.
scuze ca am fost dura cu dieata cu orez....
succes,scrie dupa o luna sau saptamana,ce ai reusit,si eu fac la fel
succes,d
daniilia
Postat pe 3 Aprilie 2011 09:08
Sa va spun un secret nu mai tin dieta cu orez...am renuntat din cauza constipatiei....acum voi incerca sa mananc multe legume si fructe,supe,iaurturi degresate,lapte..fara paine si dulciuri( desi la dulciuri mi'e f greu sa renunt ) incep de luni peste o sapt va spun cat am slabit
any3la
Postat pe 3 Aprilie 2011 11:55
asteptam cu nerabdare.... !!!! totul nu e sa slabesti.... ci sa ramai in limitele normale !!! tine minte asta !
barboneli
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:20
Am mai dat 1kg...uraaa!!Si mananc orice dar numai o masa/zi,in rest..ciugulesccate putin din absolut orice...si apa plata multa...cafea fara cofeina si fara zahar..Spre sa ajung la limita normala,si sa ma opresc..sa nu devin schiloada...!!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Aprilie 2011 21:50
De la: betty37, la data 2011-04-03 21:50:45Am mai dat 1kg...uraaa!!Si mananc orice dar numai o masa/zi,in rest..ciugulesccate putin din absolut orice...si apa plata multa...cafea fara cofeina si fara zahar..Spre sa ajung la limita normala,si sa ma opresc..sa nu devin schiloada...!!


corectie !
cand slabesti prea mult, nu devi schiloada... maximum fosila ! schilod e cand iti rupi oase, Doamne fereste.... !
cat te costa "apa plata" pe luna, ai facut socoteala ? dupa ce o faci, vezi cat costa un sistem de filtru a apei, "osmoza inversa" ! acolo trebuie sa schimbi filtrele, 3 plus "membrana" care face osmoza, dar scapi de toate relele din apa ! inclusi clorul, de fapt, dezavantajul este ca pierzi si mineralele, e ca si o apa distilata ! de aia eu mai in sticla de 2 litrii, asta ca sa am control ca beau cel putin 2 litrii de apa pe zi si ceva apa de la robinet. stiu.... o sa zici ca aia e toxica.... aproape ! sa nu exageram. atunci poti sa mai bei si ceva apa minerala, simpla, nu din aia de tratament ! nu stiu, poate nu am dreptate, dar pe mine ma sperie "apa plata" ! nimeni nu stie ce se ascunde sub acest nume, sau cel putin, eu nu stiu !
cafea fara zahar... hm, mai merge, dar de ce fara cofeina ? cofeina nu are nici o legatura cu slabitul sau ingrasatul !!! dar are legatura cu functia sau unele functii ale creierului ! si ale inimii ! adica se recomanda. 1-2 cafele, nu "ness" pe zi, sunt chiar recomandate. cafele, cafele, din alea macinate proaspat si fierte in ibric !
incearca !
barboneli
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:42
De la: any3la, la data 2011-04-03 11:55:38Sa va spun un secret nu mai tin dieta cu orez...am renuntat din cauza constipatiei....acum voi incerca sa mananc multe legume si fructe,supe,iaurturi degresate,lapte..fara paine si dulciuri( desi la dulciuri mi'e f greu sa renunt ) incep de luni peste o sapt va spun cat am slabit


Ahaaa...eu cand am zis de chineji, ai crezut ca glumesc?
Asa-i ca ai facut ochii mici, cu fanta oblice, de la constipatie???
...eu i-am spus sa nu mananca...ea n-a vrut sa ma-ntelege!!
tatoo
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:52
namyi
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:56
am inceput si eu dieta cu orez.
cu lapte si cu dulceatza... nu ca as fi renuntat cumva la pilafuri...:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 4 Aprilie 2011 00:05
De la: eu_geminy, la data 2011-04-04 00:05:10am inceput si eu dieta cu orez.
cu lapte si cu dulceatza... nu ca as fi renuntat cumva la pilafuri...:P
:)))))

daca tot va ''japoneziti'' cu totii,luati-va masuri si impotriva tsunami,si cutremur...de radiatii nu mai mentionez ca tot voi sunteti cei ce le ''provocati''
namyi
Postat pe 4 Aprilie 2011 00:07
fereasca Dzeu...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Aprilie 2011 00:35
De la: eu_geminy, la data 2011-04-04 00:35:42fereasca Dzeu...:D
:))

doar stii cum se numeste ceea ce faci cu propria-ti mana
namyi
Postat pe 4 Aprilie 2011 00:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
jurnal de slabire cu ajutorul dietei lui Montignac 33 De la: ramonaaaa 27 Februarie 2013 15:03
Dieta cu orez :d' 94 De la: any3la 13 Noiembrie 2017 12:09
.......Dac.................... 22 De la: Ciresica 5 Martie 2010 07:00
cum sa scap d burtik si de grasimea d pe solduri? 80 De la: cosmina12 16 Februarie 2017 14:38
Dieta cu multa ambitie :D 48 De la: Garbo_user 12 Octombrie 2013 20:16
Setari Cookie-uri