Dieta cu orez :d'

Buna fetelor! As vrea sa stiu daca cineva dintre voi a incercat dieta cu orez?!?? Am gasit'o pe net si sunt curioasa daca functioneaza....vrea cineva sa inceapa cu mine un regim de slabire? Se ne incurajam una p alta? K eu una al nevoie ;)) nu prea reusesc sa tin un regim pana la capat: l need help :((
any3la
Postat pe 29 Martie 2011 10:19
In ce consta aceasta dieta?Eu am reusit sa slabesc mancand doar o masa pe zi pe saturate,asta pe la ora 10.30-11,in rest ciugulesc si beau multa apa plata,cafea fara cofeina si fara zahar,sucuri naturale neacidulate,acre sau amare.Am dat fff incet dar frumos si sigur,vezi ultimele mele poze pe profil!Si inca mai dau,dar as incerca si asta cu orez...Vine vara,plaja,costum de baie..sa nu fiu gretoasa la plaja!!Multumesc si succes la slabit,eu am reusit,cat de cat!!Deci...se poate!!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Martie 2011 07:26
Ziua I. Dimineata: un bol de lapte cu cereale fara adaos de zahar. Pranz: orez la discretie cu legume fierte. Seara: orez fara limitasi un iaurt mare degesat.

Ziua II. Dimineata: un iaurt mare degresat cu cereale integrale. Pranz: orez fara limita cu o friptura de vita la gratar. Seara: orez cu legume inabusite.

Ziua III. Dimineata: un grapefruit si 2 oua fierte tari. Pranz: orez cu o jumatate de piept de pui fiert. Seara orez cu stafide.

Ziua IV. Dimineata: lapte slab cu cereale integrale. Pranz: peste slab cu legume inabusite. Seara: orez si un iaurt degresat.

Ziua V. Dimineata: iaurt degresat cu cereale. Pranz: friptura de vita cu orez din belsug. Seara: Orez cu legume si zeama de lamaie cu un mar galben.

Ziua VI. Dimineata: iaurt cu cereale. Pranz: Orez cu salata de legume asezonata cu putin ulei de masline si zeama de lamaie. Seara: peste la gratar si orez.

Ziua VII. Dimineata: un grapefruit si 2 oua fierte tari. Pranz: Piept de pui la gratar cu orez. Seara: iaurt degresat cu orez.

Se mai pot lua gustari in jur de ora 11 dimineata constand in o portocala, sau un ou fiert, sau un mar, sau un morcov, sau 1-2 mere. Orezul se fierbe in apa fara sare, o cana la 1 l de apa, si se serveste cu verdeata, piper si zeama de lamaie, sau cu stafide si legume fierte.
any3la
Postat pe 30 Martie 2011 15:35
Dar eu nu o tin intocmai cum e scris.... Dieta am inceput'o de azi si ammancat asa: dimineata o portocala, 2 biscuiti cu gem de caise+ o ceasca cafea indulcita cu miere, am baut si un pahar de apa cu o lamaie stoarsa, la pranz 1 felie paine cu margarina apoi cam 150g orez fiert cu legume...pt cina ink nu stiu....dar eu la orez adaug legume/ mere rase...mai ciugulesc putin si din alte alimente dk mi se face pofta. M'am gandit k p langa orez sa pun piept d pui la gratar, sau sa mananc la cina de ex supa cu legume...in orice caz orezul sa ife principalul aliment. Daca vrei incepem am2 regimul dar adaptandu'l cum ni se potriveste..si tinem aici un jurnal cu ceea ce mancam in ziua respectiva,m'ar ajuta am nevoie de incurajari
any3la
Postat pe 30 Martie 2011 15:43
Any, hai ca incep eu cu tine si cu Betty. Tre sa dau 5 kg de pe mine, ca am aproape 1,80 m si trag fo 90 kile.
Tu,fata...da' nu-i nasol cu atata orez???
Nu facem dup'aia ochii mici? Pai tu de ce crezi ca au chinejii ochisorii aia?Sunt constipati, faaata...se constipa mereu!!
Nu te superi, nu??
tatoo
Postat pe 31 Martie 2011 00:08
tatoo kiar m'ai facut sa rad la faza cu chinezii da ai dreptate eu nu mai vreau orez mnah api ce s'tin? K eu din prima zi de dieta am calcat stramb am papat dulce pfff tu ce dieta vrei s' urmezi?
any3la
Postat pe 31 Martie 2011 11:57
Vreti sa incepem de luni impreuna?? Cantarit,obiectiv toate alea...
any3la
Postat pe 31 Martie 2011 12:00
tatulica, sa nu indraznesti sa tii vreo dieta! la 1,80 ale 90 de kile is tocmai bune

orez? baga si niste ciuperci in el
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 12:04
Si app de pastile pt slabit ce parere aveti? Ati incercat? Eu nu prea m'incred in ele mi'e si frica dar dk as stii k sunt bune as incerca..am citit cv despre Interactiv Slim
any3la
Postat pe 31 Martie 2011 12:15
De la: me_reloaded, la data 2011-03-31 12:04:07tatulica, sa nu indraznesti sa tii vreo dieta! la 1,80 ale 90 de kile is tocmai bune

orez? baga si niste ciuperci in el


Asa,asa,Michael, is numa'bun, nu?La fel zice si "a mea", ca eu cateodata imi umflu burta fortat si zic:iote ce m-am ingrasat! tre sa fac mai mult sex.Iar ea:lasa, ca esti f bine asa, esti numa'bun!
Adevarul e c-am glumit cu dieta, cu toate ca s-au cam dus patratelele de pe abdomen, de cand am lasat handbalul.Si fiind si dintr-o familie cu tendinte spre ingrasare, tre sa ma tin tare,ca imi place al dracu' inghetata! Si numai la cutie de un kil.
Anushca,asta a si fost ideea, sa ne radem!
Daca vrei cer dieta de la "fata mea",ca ea-i cu astea,desi arata super.
tatoo
Postat pe 31 Martie 2011 15:17
hahaha! si eu tocmai facui niste orez cu legume! nu ca as avea vreun gand de `subtiere`, sunt oricum prea slabanoaga, iar asta ma enerveaza! ci de pofta si de lipsa de inspiratie intr-ale bucatarelii.
esme
Postat pe 31 Martie 2011 15:29

Fata mea, daca nici acu nu mai avem de unde ne inspira...Vezi ce-i la tv?Si reviste...in prostie, plus internetul, plus un vecin binevoitor, hehe, ia da-te ranita si roaga un vecin...oups ...ai sot???
tatoo
Postat pe 31 Martie 2011 15:46

da` nici nu conteaza daca are sot sau nu ;)
esme, cum deschizi ferestrele, cum (te) insipiri de la vecini....
ufishor
Postat pe 31 Martie 2011 15:49
Eu nu sunt de acord cu dieta asta. Scopul unei diete este sa-ti faci un stil de viata in jurul ei. Eu nu cred ca ai cum sa mananci asa tot restul vietii. Imediat cum nu mai mananci asa, pui la loc kg pierdute.
Eu va spun fiindca am incercat diferite diete si cam acesta a fost rezultatul. Acum am tinut o dieta care mi-a modificat stilul de viata si pot sa mananc asa 20 de ani, fara sa am probleme.
verenadoll
Postat pe 31 Martie 2011 15:55
tatoo, nu sunt omul care sa-si petreaca viata in bucatarie, nu prea timp si nici nu ma dau in vant dupa gatit! dar asta nu inseamna ca nu o fac! o fac, si inca destul de des! dar pt mine gatitul nu e o pasiune, nici vreun ideal, e o nevoie (pe filiera indirecta! haha!) si atat! da, stiu, cu ocazia acestei confesiuni, probabil, multi/e vor stramba din nas!

cat despre sot!... fuse!

da, ufi, asa e! ma ghidez dupa miros!
esme
Postat pe 31 Martie 2011 16:39
hmmm...asta inseamna ca daca recunosc ici sha in mod public, ca urasc bucataria si urasc sa fac manare...nu ma mai ia nimeni de nevasta?

am sa mor fata mare si batrana?
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 16:42
asta sa fie paguba, me_! in ce ma priveste, chiar n-ar fi niciun neajuns! dupa cum deja spusei, as primi punctajul minim la kestia asta!
esme
Postat pe 31 Martie 2011 16:48
me da` mai termina cu morbidu` asta...e primavara, floricele, pasarele, soare, muzica buna si versuri de te ia cu tremurici, ce-ti mai poti dori?? unde-i iaso sa te puna la punct? plus ca banui ce-ti mai pasa de lipsa de consort..hehehe
oricum, intrasem sa ma aliniez: nici mie nu-mi place gatitul, dar adoooooor placerea celor care mananca ce-am gatit eu, mai ales a celui mai scump mie, asa ca....stau cand si cat trebuie sa fac miracole pe-acolo.
ufishor
Postat pe 31 Martie 2011 16:49

Esme, fuse...si se duse??? Dus sa ramana, nu-i by!
El a pierdut, daca a lasat asa proba de femeie!!! oups, scuze


Michael, te iau eu, ca mie nu-mi place sa stea femeia cu nasu-n bucatarie si p-orma sa se planga ca e obosita si alea si alea si sa scoata ochii ca ea se sacrifica.Prefer sa mananc pizza din carton si ea sa stea pe piciorul meu.Na!
Hai, vrei?


Ufisor, a doua oara mai ai ocazia sa admiri placerea cu care mananca?La aceeasi persoana??
tatoo
Postat pe 31 Martie 2011 16:52
vai, vai...vrei sa fii bigam...nesatulule!

mie-mi place pizza la carton, da' musai tre' sa ma iei de nevasta ca nu vreau sa raman cu onoarea nereperata ( ioi, daca citeste nevasta-ta ce aberam noi p-acilea... )

ufi, corect! nu ma doare capu' de-asta...da' ma alint si io ca cioara-n pom
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 17:03
da maimutoiule, aceeasi persoana,cum sa fuga daca stau pe piciorul lui?
ufishor
Postat pe 31 Martie 2011 17:06

Ufisor, desteapta lu' taticu'...

Michael, noi ne vedem de-ale noastre, iar onoarea...las'ca t-o repereaza conu' Mitica.

Si totusi...care-i topicul tau?Poate acolo, macar, nu-mi mai sufla Vuvu in ceafa!
tatoo
Postat pe 31 Martie 2011 17:15
oh, oh...cum ma compromentezi tu pe mine...

da' macar jura-te ca ma iubesti

la loc de dat cu capu', mami...eu si ufi faceam apologia lui paler, hehehe...
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 17:18
parinti disperati!

"Buna, numele meu este Carmen si am un copil nou nascut, numit Rares. El inseamna totul pentru mine si recent doctorii au descoperit ca are cancer la creier. Din pacate eu si sotul meu nu avem bani nici macar sa platim facturile lunare, dar am facut o intelegere cu YAHOO si AOL si am cazut de acord ca pentru fiecare persoana care primeste acest mesaj sa primim 5 centi in schimb. Deci te rog trimite acest mesaj tuturor persoanelor din lista si ajuta -ne "
vuvuzela
Postat pe 31 Martie 2011 17:28
Am citit recent de-o cura ff usoara de doar3 zile!!!Prima zi:Numai orez,fiert cu lamie,cu supa strecurata,cu mere rase,cu morcovi cruzi rasi cu...ce vrei,cat vrei dar OREZ.A 2-a zi,legume si fructe DRUDE,cate vrei,cum vrei,ce vrei dar sa fie CRUDE.Si ultima zi...din nou OREZ fiert cu...repeti ziua intai.Desi eu am dat jos prin eliminarea dulcelui,cafea fara cofeina si fara zahar,apa plata multa,multa,sucuri neacidulate,acre sau amare,sau apa cu lamaie,o singura masa pe zi pe saturate,intre 10,30-11,fara vreo restriste culinara..dieta asta dureaza,dar se vede si nu mai pot altceva sa mananc,sau sa beau..Dar ptr. ca mai am un pic de dat jos,voi incerca si cura aceea de 3 zile!Luni incep!Joi, intrbati-ma cat am dat jos din kg.....?!
elisabeta_boia
Postat pe 31 Martie 2011 18:25
cat ai dat jos betty??
fetelor, eu va zic asa: profitati de primavara,economisiti banii pe la curatatorii si cleaneri, bagati shmotru tot casoiu sau garsoniera, dupa caz, foame cat incape, maxim molfaiti niste frunze, pana apar corcodusele, si curatati tot sistemul! Dupa Sarbatori, faza a treia: mult sex, si daca partenerul se impotriveste, si mai bine, cateva sute de calorii arse in plus.
asta e dieta: munca, foame si sex!
hai, spor!
ufishor
Postat pe 31 Martie 2011 18:29
stai asa! stai asa! ca n-am priceput ce tre' sa facem cand se impotriveste partenerul?

ii spunem ca tre' sa se sacrifice, ca e pentru o cauza nobila? si daca tot nu vrea, il violam?
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 18:32
exactly! viol, victima scanceste si agresoarea slabeste!
ufishor
Postat pe 31 Martie 2011 18:38
tatoo, l-am concediat eu!
esme
Postat pe 31 Martie 2011 18:40

Decat una care se-mpotriveste, nu mai bine doua care consimt? Efectul nu-i acelasi?

Pe cine,papadia mea?
tatoo
Postat pe 31 Martie 2011 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta cu orez :d' 94 De la: any3la 13 Noiembrie 2017 12:09
jurnal de slabire cu ajutorul dietei lui Montignac 33 De la: ramonaaaa 27 Februarie 2013 15:03
CURA CU SUPA DE VARZA 48 De la: 13 Noiembrie 2017 12:08
.......Dac.................... 22 De la: Ciresica 5 Martie 2010 07:00
Dieta cu multa ambitie :D 48 De la: Garbo_user 12 Octombrie 2013 20:16
Setari Cookie-uri