comportament inconsecvent

De la: Misterya24, la data 2011-03-13 20:05:52nu cumva te-ai indragostit de ea?:)):P pentru ca asa pare, o dai putin in obsesie. poti avea si alti prieteni. Pentru mine cel putin, prietenia nu presupune dependenta;) vuvuzela este realista, este problema fiecaruia daca este in stare sa accepte realitatea sau vrea doar sa traiasca intr-o lume a minciunilor;)




sunt de cord cu tine.ca sa fii prieten cu cineva trebuie sa ai ceva in comun cu persoana,sa consonezi,sa aveti subiecte comune,si chiar daca intrii in contradictie de idei,de mod de a vedea anumite lucruri,discuti direct cu persoana,chiar printr-un biletel lasat in cutia de scrisori,nu sa intri pe net si sa o barfesti,transformand-o intr-un "comportament inconsecvent".
vuvuzela
Postat pe 17 Martie 2011 01:12
De la: caleidoscop, la data 2011-03-13 22:08:45vuvuzela, esti prea radicala in raspunsuri, croita doar dupa tipare bine prestabilite,...asa zic eu, asta e parerea mea!...raspunsul tau nu e original deloc, este pura teorie si doar atat!...fereasca d-zeu de asa oameni ca tine....uneori dai pe afara cu logicele tale.




a fii pertinent nu are legatura cu radicalismul.raspunsul meu sigur ca nu este original deoarece sunt multi care gandesc si ca mine.da comentariul meu este punctul meu de vedere si teoretic nu ma dezic de el,pt ca nu sunt duplicitara si nici pupincurista.scz pt expresie ,dar este cea mai potrivita in acest caz.referitor la sa " te fereasca d-zeu.....bla bla bla",prefer prietenul sincer decat unul prefacut.diferenta dintre noi este modul de gandire si limitele de valori.
vuvuzela
Postat pe 17 Martie 2011 01:29
De la: Thor_again, la data 2011-03-16 23:39:33dap... intrebarea pe care trebuia s-o pui, vuvu, era: mortala ca o vipera, sau ca o diva?
pe mine sa nu ma intrebi, ca raspunsul este afirmativ la prima jumatate ...




vezi, inteligenta mea "naaaativaaaa"(imitatie Beecalii),imediat a sesizat "capcana".presimtirea ca imi vei raspunde fara sa te intreb s-a adeverit.recunosc ca sunt o diva cu sange de vipera!!!
vuvuzela
Postat pe 17 Martie 2011 01:48
De la: betty37, la data 2011-03-12 20:15:21Mugur alb,dar la varianta ca poate vecina a simtit ca-ti este inferioara,ca nu-i la nivelul tau de cultura,ca nu face fata unei relatiide prietenie...si atunci,s-a retras,a renuntat,fara sa se motiveze,ptr. a nu se injosi????Gandeste ca asa e,si lasa framantarile inutile!Prietenul simpl iti intra in casa ca musafir,prietenul adevarat,vine inaintea musafirilor sa te ajute .,si pleaca ultimul ptr. ca te ajuta sa srtangi totul!A fost o prietena simpla si de scurta durata!Succes in gasirea ADEVARATELOR PRIETENE!!

adevaru e ca nu mi-ar fi trecut niciodata prin cap asa ceva. eram convinsa ca de fapt se simte superioara. E o perspectiva pe care eu nu reusesc deloc sa o vad, desi asta ii ajuta pe oamenii normali sa-si protejeze stima de sine. Mersi de comentariu, de fapt m-ai facut sa ma gandesc ca problema mea e propria mea parere despre mine si nu parerea celorlalti.
mugure_alb
Postat pe 18 Martie 2011 19:36
De la: vuvuzela, la data 2011-03-17 00:51:46
De la: betty37, la data 2011-03-12 20:15:21Mugur alb,dar la varianta ca poate vecina a simtit ca-ti este inferioara,ca nu-i la nivelul tau de cultura,ca nu face fata unei relatiide prietenie...si atunci,s-a retras,a renuntat,fara sa se motiveze,ptr. a nu se injosi????Gandeste ca asa e,si lasa framantarile inutile!Prietenul simpl iti intra in casa ca musafir,prietenul adevarat,vine inaintea musafirilor sa te ajute .,si pleaca ultimul ptr. ca te ajuta sa srtangi totul!A fost o prietena simpla si de scurta durata!Succes in gasirea ADEVARATELOR PRIETENE!!




draga mea ,varianta ta nu este valabila in cazul acesta.de aceea a si fost deschis acest topic,se subintelege ,nu???

vuvuzelo am si eu o intrebare..chiar esti blonda? am citit comentariiile de mai sus si nu inteleg nik imi faci si mie un rezumat? unu scurt ....a si nu imi plac blondele ca se termina repede si sunt rosii ca niste soricei...sper sa nu o iei personal ...da am citit printre rinduri....:P
misu_79
Postat pe 20 Martie 2011 16:16
pfff uite am zis ce simt si nu am zis esentialu....eu cred ca nu tre sa bati la usa nu tre sa o cauti o sa intilnesti intr-o zi ,doar sunteti vecine...si atunci fa-i un compliment ceva genu...ce bine arati voiam sa te vad ...poate cine stie are o problema si are nevoie de spatiu(ma refer la vecina , prietena)... a si nu mai lua personal nimik in viata ...ia ce e bun si atit restul da-l la spate ..nu te astepta nici in real nici aici sagasesti rezolvarea la problemele tale cotidiene si sa fii sprijinita de cineva o sa fii dezamagita.
misu_79
Postat pe 20 Martie 2011 16:52
Oamenii sunt imprevizibili......asa ca nu va mirati de comportamentul lor.......ia lucrurile asa cum sunt.
xxlanita
Postat pe 21 Martie 2011 10:37
scuze.....de rigoare.....nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu tine, deocamdata azi.
caleidoscop
Postat pe 29 Martie 2011 16:20
De la: vuvuzela, la data 2011-03-17 01:29:54
De la: caleidoscop, la data 2011-03-13 22:08:45vuvuzela, esti prea radicala in raspunsuri, croita doar dupa tipare bine prestabilite,...asa zic eu, asta e parerea mea!...raspunsul tau nu e original deloc, este pura teorie si doar atat!...fereasca d-zeu de asa oameni ca tine....uneori dai pe afara cu logicele tale.




a fii pertinent nu are legatura cu radicalismul.raspunsul meu sigur ca nu este original deoarece sunt multi care gandesc si ca mine.da comentariul meu este punctul meu de vedere si teoretic nu ma dezic de el,pt ca nu sunt duplicitara si nici pupincurista.scz pt expresie ,dar este cea mai potrivita in acest caz.referitor la sa " te fereasca d-zeu.....bla bla bla",prefer prietenul sincer decat unul prefacut.diferenta dintre noi este modul de gandire si limitele de valori.
caleidoscop
Postat pe 29 Martie 2011 16:20
Prieteni,prieteni,dar fiecare trebuie sa isi faca treburile lui sa munceasca si sa astepte sa i le faca prietenii...Prietenii ti-i faci ca sa ai cu cine discuta,cui sa iti deschizi inima cu cine sa bei un suc....Dar fiecare trebuie sa munceasca si sa nu profite de pe urma celorlalti..Pt ca asa cum lui nu ii place ca altii sa profite de pe urma lui,asa nici la altii nu le place ca altii sa profite de pe urma lui....Este o vorba,ce tie nu iti place altuia nu ii face
ingerasulluptator
Postat pe 29 Martie 2011 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
adopti 1 De la: garbo214116 27 Mai 2012 15:13
Cum este sa fii femeie in Romania ! 86 De la: garbo_462542 29 Martie 2017 12:06
Despre iubire si comunicare in viata.Ce inseamna sau ce ar trebui sa insemne?! 129 De la: Schmetterling 18 August 2015 09:32
Iisus Hristos zice ca pt a intra in imparatia lui Dumnezeu trebuie sa ai nevinovatia unuii copil... 18 De la: xenaprintesarazboinica 16 Noiembrie 2012 22:57
buna am o ploblema:| 62 De la: garbo_9056 21 Noiembrie 2012 20:45
Setari Cookie-uri