CUM VA MERGE O RELATIE DINTRE O FEMEIE DE 44 SI UN BARBAT DE 31DE ANI?

Daca e cineva intr-o situatie asemanatoare,si au alcatuit un cuplu, rog sa spuna daca se inteleg.Sant pe cale sa accept avansurile de pe net ale unui barbat cu 12 ani mai mic, din aceiasi zodie(gemeni).`
comoaramea
Postat pe 14 Iunie 2010 02:42
De pe net? Asta e o prima mare greseala.
Doara
Postat pe 14 Iunie 2010 09:58
degeaba, io zic ca zodia e cea mai importanta! nu, dor?
zambila
Postat pe 14 Iunie 2010 10:00
dap, cu siguranta
nelly05
Postat pe 14 Iunie 2010 10:03
Da, da. verifica clar ce zodie e si vina sa ne mai intrebi odata. Sa stim si noi ce raspunsuri sa dam.
Doara
Postat pe 14 Iunie 2010 10:12
Care e legatura intre ,, acceptarea avansurilor" si zodie?
nuti_vio
Postat pe 14 Iunie 2010 10:26
la misto !!!!
ladyDY
Postat pe 14 Iunie 2010 10:27
Buna, Lady...intrebarea mea era adresata initioatoarei topicului...
nuti_vio
Postat pe 14 Iunie 2010 10:32
Ce intrebare! De parca ar exista un tipar fix pentru o situatie de genul asta...
Depinde de o suma de factori: de gradul de maturitate al fiecaruia, de educatie, de aspiratii, de nevoi... e multe si grele.
Si mai exista "neprevazutul" care poate schimba cea mai idilica relatie, intr-o clipa. (ai grija cum traversezi strada!)
So, incearca si vei vedea.
Tylly
Postat pe 14 Iunie 2010 10:34
Cell esti optimista astazi....
nuti_vio
Postat pe 14 Iunie 2010 10:36
Zici?
Tylly
Postat pe 14 Iunie 2010 10:38
buna alex,....zodia intr-o relatie nu este relevanta,...asta este parerea mea...
ladyDY
Postat pe 14 Iunie 2010 10:39
De la: Celleste_, la data 2010-06-14 10:38:47Zici?



Cu siguranta
nuti_vio
Postat pe 14 Iunie 2010 10:41
De la: ladyDY, la data 2010-06-14 10:39:28buna alex,....zodia intr-o relatie nu este relevanta,...asta este parerea mea...


Lady, eu stiu....
Atunci cand nu dorim sau nu suntem capabili pentru asumarea unor decizii si consecintele, ce recurg...apelam la tot felul de scuze puerile, pentru a-ne justifica in fata celorlalti, implicit... pentru linistea noastra sufleteasca.
nuti_vio
Postat pe 14 Iunie 2010 10:58
Lady...eu sunt nuti_vio....ma botezi?
nuti_vio
Postat pe 14 Iunie 2010 11:02
scuze, nuti,.....
ladyDY
Postat pe 14 Iunie 2010 11:30
Multumesc tuturor celor ce s-au ostenit sa scrie,cate ceva mai mult sau mai putin legat de intrebare.Dar astept in continuare sa imi scrie cineva din proprie experiente,sau a prietenilor,sau a rudelor sau cunostintelor,totul e sa fie din ceva trait pe viu.
comoaramea
Postat pe 17 Iunie 2010 02:13
Pai nu mai e Wifa pe forum ca ti-ar fi spus ea cum e sa fi casatorita cu un barbat mai tinar cu 20 de ani nu 12.
Pacat, ea stia ce sa-ti spuna.
Ciresica
Postat pe 17 Iunie 2010 04:10
simplu -nu va merge ...decat vreo cativa ani ,sexual bine ,financiar tu vei fii mama si in timp tu ai sa imbatranesti si el o sa iasa cu baietii si cu fetele
mbincotan
Postat pe 19 Iunie 2010 16:19
Folosirea termenului ,,relatie,,este deja prea mult!!!
...stau si ma intreb cum poate fi acesta ,,acceptare a avansurilor,,in lumea internautilor?!?!?...cred ca ar fi cazul sa va treziti la realitate..printr-un contact direct, face to face!!!
dani_elle
Postat pe 19 Iunie 2010 22:28
Servus! Diferenta de varsta chiar nu conteaza si stiu ce spun. Relatia poate sa mearga foarte bine. Cu atat mai mult cat este vorba de zodia gemeni. Parerea mea este sa mergi cu toata increderea inainte si nu vei regreta.Acum totul depinde de voi, si , ca in orice ...exista si riscuri, dar nu din cauza diferentei de varsta. Iar daca relatia s-a infiripat pe net, de ce nu? Asa cum tu te consideri un om cu bune intentii, si el poate fi la fel.Am intalnit situatii asemanatoare si totul a fost ok. Mergi inainte cu incredere si inima deschisa.Multa bafta! si multa fericire va doresc . PUP
garbo121915
Postat pe 20 Iunie 2010 09:12
deci: dupa mine, cea mai mare greseala este ca sunteti din aceeasi zodie! gandeste-te si tu, cate zile de nastere o sa aveti intr-o perioada atat de scurta, sa nu ma mai gandesc de va cheama si Constantin cu Elena... nu, acum glumesc!

Eu vad lucrurile practic: noi femeile, suntem si frumoase si destepte; cu toate acestea, cu exceptia cazului in care nu esti super dotata genetic sau poate ai banii lui Cher, noi ne "trecem" mai repede prin nenorocita asta de viata. Suntem mame, fiice, iubite, amante, asistente, menajere, bucatarese, femei de cariera si dracu' mai stie ce...
Asta va fi un foarte mare inconvenient intr-un timp destul de scurt as spune eu.
Apoi, cel cu zodia as aprecia ca este si el un impediment real; sunt nascuta in gemeni, suntem dificile putin spus! :) Ca sa nu mai spun cat sunt ei de... fluturasi!
Nu as vrea sat edescurajez, daca dragostea e mare... dar eu spun ca alea care merg sunt exceptii.
Gandeste-te cum veti arata amandoi in 5-10 ani si la consecinte, daca mai departe nu...
Oricum, mult noroc iti doresc! Asta in general, le cam lipseste gemenilor! Iar daca vine, niciodata nu stiu ce sa faca cu el si-l schimba pe o acadea...
moniq_
Postat pe 20 Iunie 2010 09:21
poi sincer sa iti spun depinde de fiecare in parte... parintii mei sunt divortati de 8 ani de zile!
mama mea e plecata in strainatate si are o relatie de 2 ani de zile cu un tip mai mic k si ea... el acum face 31 si mama mea are 47!
si lui nui pasa k ea e mai in varsta!
si ce sa iti spun k o iubeste enorm... mama mea a incercat sa puna capat relatiei dar el nu a vrut si acum sunt tot impreuna!
incarca... k incercarea moarte nu are... dak va merge bine, dak nu si asa e bine... viata merge inainte.. fa ce crezi tu de cuvinta.. dar fiind un tip de pe net ar fi mai bine sa va cunoasteti personal, sa discutati si abia apoi sa vezi dak merita sa incerci sau nu...
ale_micutza
Postat pe 20 Iunie 2010 09:56
dragostea nu are virsta indiferent dak acel el e mai mic
garbo072388
Postat pe 20 Iunie 2010 11:14
Asa e. Dragostea nu are varsta pana la o varsta.
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 12:16
Va cunoasteti,sau doar asa...avansurile vin pe mess.Esti sigura ca ai citit bine ceea ce ati scrie acolo,pe mess.Lumea virtuala e cu totul alta decat realitatea,intalniti-va si poate vei vedea ca este cu totul altul,decat cel care e pe mess.Ati spun din proprie experienta caci eu am interpretat gresit o fraza de a lui si am luat-o razna,fapt care m-a durut mult timp pina mi-am dat seama ca nu eram decat o copie a trecutului sau nu eram pur si simplu nimik...sincer gandeste-te ca messul e mess,fiecare intelege ce vrea si ce ai convine...si apropo de varsta nu stiu..tu ai acum 44,multi inainte...gandeste-te cand va avea el anii tai ce-i vei oferi tu?sau se poate uita dupa una de 31,nu?sa ai bafta si daca asa iti dicteaza inima ...accepta!
matix1
Postat pe 20 Iunie 2010 12:56
ca sa te simti o "comoara" poti sa-i accepti avansurile . ATENTIE!!!dar numai pe net!
un pic de funny inainte de culcare nu strica.sml-happy0144:
dar upppsss! daca te saruta????:
silfida
Postat pe 20 Iunie 2010 13:09
Eu sunt casatorita de 1 an cu un barbat mai tanar cu aproape 11 ani.Zic sa incerci ca nu ai ce pierde
Feli_C
Postat pe 21 Iunie 2010 14:49
Asa zici tu?! Ca nu are ce pierde?!
moniq_
Postat pe 21 Iunie 2010 15:47
Rlatia a inceput triumfal,si deocamdata e frumos.Va multumesc si va tin la curent.
comoaramea
Postat pe 21 Iunie 2010 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
plictisita sa traiesc in minciuna 21 De la: garbo209071 13 Iunie 2011 13:14
15 August Adormirea Maicii Domnului 4 De la: fleurdelis 15 August 2010 14:02
LA MULTI ANI TITUROR ROMNILOR DE FLORII ! 4 De la: VOIAJOR 13 Aprilie 2012 08:17
De ce lucurile imorale sunt incurajate? Si lucrurile morale nu sunt apreciate? 11 De la: ingerasulluptator 25 Iulie 2012 19:26
link concurs 1 De la: garbo_7588 16 Septembrie 2012 13:26
Setari Cookie-uri