stop TIGANIZAREA

oameni buni, imi cer scuze, dar am ajuns sa zicem la o limita a suportabilitatii, sau sunt fff aproape de ea.
de ce spun asta?
pai uite pt ca m-am saturat de tiganie. si prin tiganie ma refer la tot ce presupune comportamentul tiganesc, manifestat de tigani sau de romanii tiganizati.

am obosit sa aud ca pensiile se micsoreaza sau leafa de medic / profesor e cat o rochie de seara, in schimb am facut un calcul simplu:
o tiganca sta acasa toata viata, nu produce niun venit legal, care sa genereze un venit catre bugetul de stat. asigurari sociale etc, in schimb:
1 - beneficiaza o vreme de somaj
2 - beneficiaza de reduceri la intretinere etc ca e familie defavorizata
3 - toarna puradel dupa purdale
4 - pt fiecare puradel, timp de 18 ani platim ALOCATIE
5 - pt fiecare puradel, ei tigancii, ii dam ajutor maternal

apoi fiecare purdael se face mai mare si devin un hot, un violator, un nesimtit care scuipa, injura, tipa in mijlocul magazinului, in autobuz, care se ia de copiii pe strada, fete si baieti, care maltrateaza, zigneste si opreseaza alti oamei.

daca mai facem si un clacul la rata natalitatii - o romanca daca isi mai permite un copil - o tiganca toarna plozi in continuu, va intreb unde naiba o sa jungem????

si nu ma intelegeti gresit, nu sunt o rasista, nu sunt 100% roamanca, bunicii mei au fost sasi (din partea mamei) si stiu cum e sa fii o minoritate. am crescut cu unguri, romani si sasi la un loc, deci nu am un stres cu asta.
insa nu mai suport nesimtirea acestor tigani, cum isi pun poalele in cap in mijlocul magazinului, cum se iau de tineri pe strada, cum isi bat joc de batrani, iar noi care muncim ca prostii si dam la stat o carca de bani, nu ajungem sa luam o pnesie sau sa avem un sistem de invattamn ok, pt ca trebuie sa le dam si lor, tiganilor.
uite eu NU mai vreau sa dau pt tigani un ban. vreau ca toti banii pe care ii dau eu din salariu ca impozite si taxe sa mearga catre romani.

ma iertati va rog, insa m-am saturat! ne manelizam pe zi ce trece si nu mai am chef sa platesc pt asta. vreau sa platesc pt oameni care merita, pt o societate civilizata
Ariad
Postat pe 19 Februarie 2011 10:11
da, cu dou observaii:
1. iganca aia nu ia ajutor de omaj, c n-are cum, dac nu a cotizat
i be: tii ct e de greu s triasc 18 ani numai din alocaii? deci te poi considera ntructva rzbunat
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 10:17
sunt intru totul de acord cu tine. nu stiu din ce oras esti tu insa eu locuiesc la cta. e teroare pe aici. chiar zilele trecute baiatul prietenei mele a ajuns la urgenta batut mar de 2 tigani pentru....un nenorocit de telefon....trist, ff trist. averile acestor oameni care nu muncesc devin sfidatoare pt romanul de rand care isi calculeaza fiecare banut sa plateasca impozite (nu la vile, ci la cate o amarata de garsoniera !) sunt multe de spus pe tema asta, insa cred ca statul ar trebui sa ia atitudine....(e drept, daca era in stare, o facea de mult)
eu nu i-as omori, sunt totusi si ei suflete ( oameni ar fi mult spus) insa i-as castra, sa nu se mai inmulteasca. ar muri de batranete, fara urmasi si am scapa de ei inainte ca tara asta sa se numeasca simplu "republica rom"
scumpa31
Postat pe 19 Februarie 2011 10:25

cine zicea c hitler a murit i nu a lsat urmai?
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 10:29
thor, am trecut printr-un sat prin teleorman, aveau tiganii aia niste casoaie nennnneeee, vrei sa spui ca sunt facute pe banii din alocatii?!??! ca p-asta n-o mai cred.....
scumpa31
Postat pe 19 Februarie 2011 10:29
Te rog s mi aminteti i mie mesajul meu n care am spus sau a fi vrut s spun aa ceva
Deh... vrsta! Nu mai in minte...
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 10:33
poate o fi varsta mea de vina, thor...am citit pe acolo repede ca traiesc din alocatii si m-am dus cu mintea la casutele lor umile....
scumpa31
Postat pe 19 Februarie 2011 10:37
pi ia mai cetete o dat, da' mai rar de data asta
i cu pamfletu' de rigoare
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 10:39
mai cetesc o data mai raar, si termin de baut si cafeaua
hai nu te supara pe mine
scumpa31
Postat pe 19 Februarie 2011 10:41
oricum o dai, ciorile astea ne invadeaza nene.

zici tu thor acolo ca e greu sa traiasca cineva cu alocatia timp de 18 ani DAR nu mai bine NU -o dam, ca sa nu ne mai fure din posete, sau nu mai faca poporul asta de ras prin toata europa si banii aia sa mearga IN PLUS la bursa unui student, la bursa unui copil talentat, cum sunt cei care studiaza diferite instrumente, sua geniile in mate si fizica care nu au acasa un PC????
eu una decatsa dau 18 ani alocatie unui TIGAN NU RROM, prefer ca alocatia aia sa mearga in bursa unui student, sau in buzunatului unui medic rezident, sau al unui profesor.

sau nah, al unui pilot roman, ca tot lucrez in domeniu si nu stiti cat costa pregatirea unui pilot de linie, comercial sau militar, sau un pilot de elicopter, sau insotitorii de bord, sau tehnicienii care fac verificarile pe aeropurturi, pt ca noi sa aburam cu navele 100% fara probleme
cristi_iordache
Postat pe 20 Februarie 2011 12:56
In ritmul in care se inmultesc,ne depasesc numeric cat de curand. Sa-i castram,da,da! Caci de nu,poezia lui Eminescu o vom citi asa:

..."Voi sunteti urmasii,romii !" ...niste rai si bla bla bla...
tatoo
Postat pe 21 Februarie 2011 21:22
De la: tatoo, la data 2011-02-21 21:22:34 In ritmul in care se inmultesc,ne depasesc numeric cat de curand. Sa-i castram,da,da! Caci de nu,poezia lui Eminescu o vom citi asa:

..."Voi sunteti urmasii,romii !" ...niste rai si bla bla bla...


Eminescu era rasist si antisemit: asta o stie acum orice copil.
Jos Eminescu, cresteti alocatiile la defavorizati, ca noi romanii am saracit atat de tare ca nu mai au nici ce sa fure rromii de la noi.
charmelen
Postat pe 22 Februarie 2011 18:26
inseamna ca n-ai vazut casele politicienilor.....oare din ce bani le-au facut?!
kamav_tut
Postat pe 23 Februarie 2011 14:32
Cred ca nu fura mai mult ca ,,oamenii destepti''...sau ei fura cu acte in regula. Sa-mi spuna si mie o persoana care nu a furat nimic niciodata.
kamav_tut
Postat pe 23 Februarie 2011 14:36
De la: kamav_tut, la data 2011-02-23 14:36:38Cred ca nu fura mai mult ca ,,oamenii destepti''...sau ei fura cu acte in regula. Sa-mi spuna si mie o persoana care nu a furat nimic niciodata.



Just. Lasati-i frate sa fure si ei nitel, ca altii fura mult si nu exista om sa nu fi furat nimic niciodata, macar un sarut si cel mai cinstit om, tot a furat.
Hai de-ar fi doar asta cu furatul mai treaca mearga, ca ne lamurisi ca toti suntem hoti mai mult sau mai putin, dar cum facem sa-i acceptam si pentru traficul de droguri, proxenetism, camataria si taxa de protectie, cu violurile si taierea cu sabii ninja, ca eu asta n-am facut niciodata si nici majoritatea gagiilor pe care-i cunosc.
charmelen
Postat pe 23 Februarie 2011 20:26
De la: kamav_tut, la data 2011-02-23 14:36:38Cred ca nu fura mai mult ca ,,oamenii destepti''...sau ei fura cu acte in regula. Sa-mi spuna si mie o persoana care nu a furat nimic niciodata.



Just. Lasati-i frate sa fure si ei nitel, ca altii fura mult si nu exista om sa nu fi furat nimic niciodata, macar un sarut si cel mai cinstit om, tot a furat.
Hai de-ar fi doar asta cu furatul mai treaca mearga, ca ne lamurisi ca toti suntem hoti mai mult sau mai putin, dar cum facem sa-i acceptam si pentru traficul de droguri, proxenetism, camataria si taxa de protectie, cu violurile si taierea cu sabii ninja, ca eu asta n-am facut niciodata si nici majoritatea gagiilor pe care-i cunosc.
charmelen
Postat pe 23 Februarie 2011 20:26
Dar despre tiganeala de pe forumul asta nimic?
Ciresica
Postat pe 24 Februarie 2011 06:04
Stiti de ce nu se aduna toti tiganii intr-un loc? Pt. ca asta ar insemna sa fie nevoiti sa se fure intre ei, si o data ar scoate sabiile si ar face macel! Romanii sunt luati de prosti si ii accepta pe hoti ca doar nu o fi "ochi pt. ochi si dinte pt. dinte". Pe ei i-a invatat Iisus sa ierte gunoaiele! Va mor bunicii din lipsa de mancare si medicamente dar voi tineti in spate tiganii! Mai rar asa neam de prosti! Sper sa ma ajute Dzeu sa plec din tara!
garbo113747
Postat pe 24 Februarie 2011 21:04
De la: Ciresica, la data 2011-02-24 06:04:51Dar despre tiganeala de pe forumul asta nimic?


Ciresico,
sora_ilsi
Postat pe 24 Februarie 2011 21:19
Sunt de acord cu tine.Eu asa am facut,am plecat din tara,desi nu mai sunt o tinerica.Muncesc in Grecia si sunt linistita.In locul unde ma aflu nu sunt tigani si viata e mult mai linistita si civilizata,spre deosebire de Bucuresti unde totul a luat amploare din cauza tiganilor.Eu personal am avut nenumarate necazuri datorita lor si constat ca si in afara tarii ei inca ne distrug imaginea.
niciodata_iarna
Postat pe 25 Februarie 2011 20:08
1. Camataria-cine a inventat-o ?....eu cred ca bancherii sunt sub aceasta umbrela....cu acte in regula.
2. Proxenetismul- de unde frate?......stii cate se imtampla sub acoperire de care ,,parca'' nimeni nu stie.
3. Droguri - hai s-o lasm in balta si sa gandim putin....tiganii sunt uneltele celor care aduc grosul.
4. Taxa de protectie- e un fel de badyguard
Astept coment....plauzibil nu rautaciose
kamav_tut
Postat pe 25 Februarie 2011 20:49
De la: kamav_tut, la data 2011-02-25 20:49:291. Camataria-cine a inventat-o ?....eu cred ca bancherii sunt sub aceasta umbrela....cu acte in regula.
2. Proxenetismul- de unde frate?......stii cate se imtampla sub acoperire de care ,,parca'' nimeni nu stie.
3. Droguri - hai s-o lasm in balta si sa gandim putin....tiganii sunt uneltele celor care aduc grosul.
4. Taxa de protectie- e un fel de badyguard
Astept coment....plauzibil nu rautaciose
DA!! DA!! DA!!!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Februarie 2011 00:39
De la: Thor_again, la data 2011-02-19 10:17:17da, cu dou observaii:
1. iganca aia nu ia ajutor de omaj, c n-are cum, dac nu a cotizat
i be: tii ct e de greu s triasc 18 ani numai din alocaii? deci te poi considera ntructva rzbunat
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
SARACELE""
LE COMPATIMITI!! CA E GREU SA TRAIASCA???!!!
MAI GREU LE ESTE SA MUNCEASCA!! DE CE NU LE INFIATI???? DACA LE CAINATI ATAT??!!! CE !!
CANTINE SOCIALE, LOCUINTE SOCIALE, AJUTOR SOCIAL, FACULTATI GRATUITE!!!
SI ROMANI CE AU????!!!!!!! MUNCA!! MUNCA! SI.......... IAR MUNCA!!!!! PANA CAND???? VOM STA NEPASATORI SI EI NE VOR BATJOCORI INTOATA LUMEA????!!
Jojolin
Postat pe 26 Februarie 2011 11:13
De la: Jojolin, la data 2011-02-26 11:13:15
De la: Thor_again, la data 2011-02-19 10:17:17da, cu dou observaii:
1. iganca aia nu ia ajutor de omaj, c n-are cum, dac nu a cotizat
i be: tii ct e de greu s triasc 18 ani numai din alocaii? deci te poi considera ntructva rzbunat
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
SARACELE""
LE COMPATIMITI!! CA E GREU SA TRAIASCA???!!!
MAI GREU LE ESTE SA MUNCEASCA!! DE CE NU LE INFIATI???? DACA LE CAINATI ATAT??!!! CE !!
CANTINE SOCIALE, LOCUINTE SOCIALE, AJUTOR SOCIAL, FACULTATI GRATUITE!!!
SI ROMANI CE AU????!!!!!!! MUNCA!! MUNCA! SI.......... IAR MUNCA!!!!! PANA CAND???? VOM STA NEPASATORI SI EI NE VOR BATJOCORI INTOATA LUMEA????!!
AM SCRIS,,,TIGANIII..!! CA ASA SE NUJMESC!!! TIGANI ,JITANAS,,,GIPSI,,,,, ((IAR NU MI POSTEZI CE SCRIU,, DESTEPTULE???!!! ))
Jojolin
Postat pe 26 Februarie 2011 11:15
jojolino, prostia nu doare, dar semnalizeaza
inainte de a ma mai cita pe mine, incearca sa si pricepi mesajul respectiv

PS: mai ales partea aia pe care tu ai interpretat-o ca fiind "compatimire" din partea mea
Thor_again
Postat pe 26 Februarie 2011 11:16
Tiganii,urata rasa de oameni.Asta vara o gasca de tiganusi,cam 12-13 ani,m-au furat de m-au innebunit,inghetata din lazile frigorifice,sucuri,si tot ce au apucat.Am fost la politie sa fac o plangere,ii cunosteau foarte bine dar mi-au zis ca nu au ce le face.Amenzile parintilor nu sunt platite,nu au nimic de sechestrat si ei sunt minori,ii retine si apoi le da drumul.Si ei stiu asta.......si imputitii de parinti ai lor........si uite asa continua sa fure linistiti.Ma intreb: case de corectie nu sunt?o metoda de stopare a furturilor,ceva........Si intr-o seara daca tot nu au putut fura nimic mi-au furat scrumiera de afara..........Au furatul in sange,i-as starpi de pe fata pamantului,nenorociti de tigani.
xxlanita
Postat pe 26 Februarie 2011 11:48
xxlanita: nu, nu au ce le face. Adica ar avea, dar atunci ar urla toata Europa ca ii "discriminam" si ii supunem la un regim inuman. Singura solutie este inca un Antonescu, dar sa tinem cont ca totusi mai sunt si tigani care isi vad de treaba si cu care eu personal sunt mai mandru decat cu majoritatea romanilor. Iti dau doar doua exemple: Jonny Raducanu si Damian Draghici...
Thor_again
Postat pe 26 Februarie 2011 12:51
Thorele..,Europa urla oricum tati..,grav e ca-i ascultam..
roby_cado
Postat pe 26 Februarie 2011 16:03
De la: Jojolin, la data 2011-02-26 11:15:55
De la: Jojolin, la data 2011-02-26 11:13:15
De la: Thor_again, la data 2011-02-19 10:17:17da, cu dou observaii:
1. iganca aia nu ia ajutor de omaj, c n-are cum, dac nu a cotizat
i be: tii ct e de greu s triasc 18 ani numai din alocaii? deci te poi considera ntructva rzbunat
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
SARACELE""
LE COMPATIMITI!! CA E GREU SA TRAIASCA???!!!
MAI GREU LE ESTE SA MUNCEASCA!! DE CE NU LE INFIATI???? DACA LE CAINATI ATAT??!!! CE !!
CANTINE SOCIALE, LOCUINTE SOCIALE, AJUTOR SOCIAL, FACULTATI GRATUITE!!!
SI ROMANI CE AU????!!!!!!! MUNCA!! MUNCA! SI.......... IAR MUNCA!!!!! PANA CAND???? VOM STA NEPASATORI SI EI NE VOR BATJOCORI INTOATA LUMEA????!!
AM SCRIS,,,TIGANIII..!! CA ASA SE NUJMESC!!! TIGANI ,JITANAS,,,GIPSI,,,,, ((IAR NU MI POSTEZI CE SCRIU,, DESTEPTULE???!!! ))
kamav_tut
Postat pe 26 Februarie 2011 17:28
in primul rind in tara asta nu se aplica legile, sistemul este corupt si bolnav.. nu se justifica taxele... totul este un haos. tiganii fac toate astea pt ca tara asta ii favorizeaza
garbo183924
Postat pe 26 Februarie 2011 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Topicul devoratorilor de publicitate 122 De la: pandora2010 6 Iunie 2011 17:26
Cum visati alb negru sau color ...? 107 De la: garbo_19362 30 Mai 2014 19:28
numai Europa de Est -vinovata? 2 De la: tutankhamon 19 Februarie 2010 00:48
profii ! ? ! 7 De la: alla 9 Septembrie 2010 15:45
Ce faceti de I Decembrie? 63 De la: credall 10 Februarie 2013 13:47
Setari Cookie-uri