femeea vicleana.

Roby de ce nu ai curajul raspunderii?astept sa vad ce comentarii faci.oricum stii bine ca am dreptate.si femeia si barbatul,au aceleasi drepturi.citeste si tu legile.apoi iti repet,nimeni nu ne obliga sa fim de acord cu alte comentarii,insa putem conversa in contradictoriu in mod civilizat si cu argumente.ca sa fii la fel de primitiv ca si userul 588,e f usor.dar ca sa combati cu argumente este mai greu.
vuvuzela
Postat pe 9 Februarie 2011 07:34
De la: garbo185588, la data 2011-02-07 23:16:16apropo vuvuzelo ce tot o dai in orgasme si in nuiele? nu vezi ca tu esti matzochista. vani a recunoscut ca ia dat bataie .asta nu inseamna ca isi bate si copii. daca ia cistigat la divort inseamna ca a avut mai dreptate decit ea. tu ce ai fi vrut sa o ierte de fiecare data cind se duce cu un amant? ca barbat ,sa cistigi doi copii la divort...e ceva.inseamna ca a scoso iresponsabila sau mama denaturata.in leg. cu prietena comuna cum zice vani,eu cred ca era ca ea usuratica de ia zis ex. sotia ce aventuri a avut.iar prietena nu a mai suportat ca si-a parasise copii si ia marturisit sotului...Iao si tu pe deductii nu o lua cum ai face tu .eu cred ca esti falsa .citesti fel de fel pe google si te dai desteapta. nu poti sa faci pirnaie ca iti bati nevasta cu nuiaua ca te-a inselat.in cel mai rau caz te judeci in instanta si te alegi cu amenda. parerea mea despre tine e sta ca esti foarta zdreantza ca dai dreptate la courves ,esti urita ca nu ai poza ta la profil,nu ai copii ,ca ai zis cu usurinta de divort,te gindesti numai la paula si esti si dusa bine cu capul.ai disociere de comportament.



ok ai sa-ti deschid mintea poate te mai luminezi si tu.conform legii nu ai voie sa iti bati nevasta.zici ca nu faci puscarie?inseamna ca nu cunosti legile si mai ales pe avocati.excludem cazul in spetza de pe acest topic.vb la modul general.fie femeie fie barbat ,suntem egali in fata legii,cand facem infractiuni.indiferent ce face o femeie,barbatul nu are voie sa o bata si invers,heee hee.daca insa se intampla acest lucru,te duci la medico-legal,iti scoti un inscris care face dovada medicala a starii in care te afli,poze examene medicale,constatari,si deschizi proces celui care te-a batut, faci si tam-tam in presa audio ,videeo,scrisa.ii faci reclamatie la politie.la procuratura in functie de constatarile medicale.apoi in tribunal si la procuratura ceri sa i se faca control psihologic,psihiatric,deoarece in crize poate deveni periculos si pt copii.la tribunal cer si daune- interese,iar procuraturii ii cer pedepsirea lui cf legilor in vigoare.iti spun sigur ca voi castiga sa ia pedeapsa cu privare de libertate,pt ca mai am un as in maneca.nu ti-l spun ca sa nu dau de gandit barbatilor batausi.dar sigur il inchide in baza unei anumite dovezi procurata de mine .nu te pune cu legiuitorii cand te stii vinovat,eu te pot lasa fara copii,fara casa,fara masa,te bag si la "nebuni" si in inchisore si imi platesti si daune-interese.si am scapat pe veci de sotul respectiv prin divort.si sa sti ca ce ti-am scris eu aici nu te invata google-ul ci legile si viata .
vuvuzela
Postat pe 9 Februarie 2011 08:13
De la: vuvuzela, la data 2011-02-09 07:34:38Roby de ce nu ai curajul raspunderii?astept sa vad ce comentarii faci.oricum stii bine ca am dreptate.si femeia si barbatul,au aceleasi drepturi.citeste si tu legile.apoi iti repet,nimeni nu ne obliga sa fim de acord cu alte comentarii,insa putem conversa in contradictoriu in mod civilizat si cu argumente.ca sa fii la fel de primitiv ca si userul 588,e f usor.dar ca sa combati cu argumente este mai greu.




AI PERFECTA DREPTATE : SE POATE OBSERVA, CA INTOTDEAUNA COMENTEAZA CEI MAI REDUSI PENTRU CA , NU SUNT IN MASURA SA DEA UNELE SFATURI UTILE CA NU LE CUNOSC: SE SPUNE CA ASA CUM GANDESTI,ASA TRAIESTI:
PA PA
sandy_bel
Postat pe 9 Februarie 2011 15:27
aha.....corb la corb nu-si scoate ochii
tymbark
Postat pe 9 Februarie 2011 15:42
De la: sandy_bel, la data 2011-02-09 15:27:37
De la: vuvuzela, la data 2011-02-09 07:34:38Roby de ce nu ai curajul raspunderii?astept sa vad ce comentarii faci.oricum stii bine ca am dreptate.si femeia si barbatul,au aceleasi drepturi.citeste si tu legile.apoi iti repet,nimeni nu ne obliga sa fim de acord cu alte comentarii,insa putem conversa in contradictoriu in mod civilizat si cu argumente.ca sa fii la fel de primitiv ca si userul 588,e f usor.dar ca sa combati cu argumente este mai greu.




AI PERFECTA DREPTATE : SE POATE OBSERVA, CA INTOTDEAUNA COMENTEAZA CEI MAI REDUSI PENTRU CA , NU SUNT IN MASURA SA DEA UNELE SFATURI UTILE CA NU LE CUNOSC: SE SPUNE CA ASA CUM GANDESTI,ASA TRAIESTI:
PA PA [/quote



tocmai de aceea am spus sa vina cu un comentariu care sa faca dovada ca are ceva de spus .a injura,a batjocori gratuit ,a jigni nu arata decat modul primitiv de comportament.el alege daca face parte dintre primate sau dintre oamenii civilizati.
vuvuzela
Postat pe 9 Februarie 2011 15:47
De la: tymbark, la data 2011-02-09 15:42:40aha.....corb la corb nu-si scoate ochii




acelasi lucru pot spune si despre barbati.nu crezi?
vuvuzela
Postat pe 9 Februarie 2011 15:49
"cata naivitate la femeile astea!!asta ca sa ma exprim elegant.tu esti genul acela;nu iti parasi barbatul,ca sa nu te rada satul?dar despre rele tratamente aplicate femeilor,ai auzit?despre faptul ca 'decat singura in doi' si batuta'",mai bine "courva pe strada cu tigara in gura"?sa fie multumit ca" proasta'' nu l-a bagat la ghe,mama lui de criminal,auzi cu nuiaua a invinetit-o... "

draga vuvu,NU, nu sunt genul acela sa stii , daca as avea un motiv intemeiat ptr a-mi parasi barbatul as face-o asa cu trei copii fara sa ma gandesc la ce spune lumea, DAR in niciun caz nu as deveni o courva ci as fi o femeie pe picioarele ei muncind cinstit . tu spui ca decat singura in doi si batuta ,mai bine courva ,dar de ce nu spui ,mai bine o mama devotata si o femeie puternica ...a, da, este mai simplu sa fii courva si nu mai continui ca am mai scris un mesaj si nu mi s-a postat probabil ca am fost prea dura la adresa courvelor . Da sunt femeie dar sunt mie la suta impotriva curvelor...asta e !
cory_emy
Postat pe 9 Februarie 2011 15:53
sa stii ca nu sunt de acord cu violenta dar femeia chiar o merita !
cory_emy
Postat pe 9 Februarie 2011 15:54
De la: cory_emy, la data 2011-02-09 15:54:30sa stii ca nu sunt de acord cu violenta dar femeia chiar o merita !




vrei sa dezvolti ce susti?argumenteaza sa se vada ca ai gandit-o,nu ai vorbit din carti.fa-ma sa inteleg de ce barbatii nu merita batuti? iar femeile trebuie sa suporte violenta masculina,pt ca nu vor sa ma traiasca alaturi de barbar?adica sa o bati sa recunoasca ce?cat esti de barbar?nici o lege in lumea asta nici pamanteana nici religioasa nu permite bataia.pai atunci raspunde de ce barbatul nu trebuie batut?
vuvuzela
Postat pe 9 Februarie 2011 16:06
De la: cory_emy, la data 2011-02-09 15:53:24"cata naivitate la femeile astea!!asta ca sa ma exprim elegant.tu esti genul acela;nu iti parasi barbatul,ca sa nu te rada satul?dar despre rele tratamente aplicate femeilor,ai auzit?despre faptul ca 'decat singura in doi' si batuta'",mai bine "courva pe strada cu tigara in gura"?sa fie multumit ca" proasta'' nu l-a bagat la ghe,mama lui de criminal,auzi cu nuiaua a invinetit-o... "

draga vuvu,NU, nu sunt genul acela sa stii , daca as avea un motiv intemeiat ptr a-mi parasi barbatul as face-o asa cu trei copii fara sa ma gandesc la ce spune lumea, DAR in niciun caz nu as deveni o courva ci as fi o femeie pe picioarele ei muncind cinstit . tu spui ca decat singura in doi si batuta ,mai bine courva ,dar de ce nu spui ,mai bine o mama devotata si o femeie puternica ...a, da, este mai simplu sa fii courva si nu mai continui ca am mai scris un mesaj si nu mi s-a postat probabil ca am fost prea dura la adresa courvelor . Da sunt femeie dar sunt mie la suta impotriva curvelor...asta e !




vad ca gandesti pragmatic.imi place,iti spui punctul de vedere si ti-l accept .atata timp insa cand iti pot argumenta ca gresesti,parerea mea,o voi face in mod civilizat.am mai pus intrebarea si o repet;intr-o cauza nu asculti toate persoanele implicate?de unde stiu eu ca acest sot barbar ,are dreptate si nu este partinitor cu propria persoana,ca nu se victimizeaza.si cine spune ,ca avem dreptul sa ne pedepsim intre noi greseli reale sau presupuse?exista tribunal,exista coduri legislative dupa care se judeca,suntem egali barbatii si femeile.de ce nu avem dreptul sa facem ce fac si ei?cand se duc dupa piti ei nu sunt courvari?sunt cumva sfinti de pus in rama?greseala daca exista este aceeasi.tu cum gandesti ca ne diferentiaza ceva si ce anume?dar la bietele femei care sufera singure sa-si creasca copii nu te gandesti?si atunci de ce nu si lupi mancati de oi?
vuvuzela
Postat pe 9 Februarie 2011 16:20
vuvo, sunt atatea femei courve, de la mama lor, ca asa le-a facut alte tute, incat isi merita palmele si alte cele

nu mai tine tu apararea asa aiurea, pentru ca nici tu nu stii de fapt si de drept cum sta treaba, nu te mai da rotunda, ca tot degeaba

"un barbat barbar" nu castiga custodia unui copil, daca tot te bati cu pumnii in piept ca stii legiile, ar trebui sa stii si treaba asta, (e valabil si viceversa) ar trebui sa mai stii ca o mama, chiar daca e mama, nu inseamna ca are dreptul la custodie, sau ca e apta sa zicem, sa aiba grija de copil, sa-l creasca

omu' a zis ca a lovit-o... pacat ca nu i-a dat mai tare, eu, o aruncam pe geam si nu-mi parea rau... adica, courva aia care pe deasupra mai era si bortoasa, ii mai si fugeau ochii dupa unul dupa altul, cum naiba sa stai langa o asa femeie... daca o compatimesti, ti-e mila de ea, ia-o la tine acasa, asa poate inveti ceva de la ea

nu mai da exemple ca unele femei isi cresc copii singuri, BRAVO lor, astea sunt femei adevarate... dar aici nu era vorba ca un "el" s-a dus la una... era vorba ca baiatul asta, a ramas cu doi copii, si isi spune si el offul, nu era vorba care se duce la "piti" si ce ai mai zis tu, hai sa bagam totul in aceeasi oala si mancam de fiecare data la fel

Laura_M
Postat pe 9 Februarie 2011 16:42
cat despre barbatii care bat femeile, cei care dau asa fara motiv, nu ca s-a dus nevasta la foutut cu altul... astia da, ar merita batuti, dar cine dracu te pune sa stai cu el? merita cineva sa fie batut asa degeaba? NIMENI, atunci de ce stai?

pui niste intrebari, si degeaba le pui
Laura_M
Postat pe 9 Februarie 2011 16:45
De la: roby_cado, la data 2011-02-06 14:33:41eu zic sa fi pe deplin fericit(nu doar pe jumatate), ca ai scapat de "poama",si ai ramas cu copii langa tine..
las-o in durerea ei

corect!! femeile de genul asta nu se potolesc niciodata. ma mir cum de a rabdat atata timp stiind ce are la usa....a iertat-o de prea multe ori.
scumpa31
Postat pe 9 Februarie 2011 16:47
De la: Laura_M, la data 2011-02-09 16:42:54vuvo, sunt atatea femei courve, de la mama lor, ca asa le-a facut alte tute, incat isi merita palmele si alte cele

nu mai tine tu apararea asa aiurea, pentru ca nici tu nu stii de fapt si de drept cum sta treaba, nu te mai da rotunda, ca tot degeaba

"un barbat barbar" nu castiga custodia unui copil, daca tot te bati cu pumnii in piept ca stii legiile, ar trebui sa stii si treaba asta, (e valabil si viceversa) ar trebui sa mai stii ca o mama, chiar daca e mama, nu inseamna ca are dreptul la custodie, sau ca e apta sa zicem, sa aiba grija de copil, sa-l creasca

omu' a zis ca a lovit-o... pacat ca nu i-a dat mai tare, eu, o aruncam pe geam si nu-mi parea rau... adica, courva aia care pe deasupra mai era si bortoasa, ii mai si fugeau ochii dupa unul dupa altul, cum naiba sa stai langa o asa femeie... daca o compatimesti, ti-e mila de ea, ia-o la tine acasa, asa poate inveti ceva de la ea

nu mai da exemple ca unele femei isi cresc copii singuri, BRAVO lor, astea sunt femei adevarate... dar aici nu era vorba ca un "el" s-a dus la una... era vorba ca baiatul asta, a ramas cu doi copii, si isi spune si el offul, nu era vorba care se duce la "piti" si ce ai mai zis tu, hai sa bagam totul in aceeasi oala si mancam de fiecare data la fel

[/quote


atentie voi ce va judecati semenele gresit,cu masura cu care ati judecat,cu aceasi masura insutita veti fii judecate.

nu mai va folositi de copii pt modul vostru inapoiat de a trai.copii pot fii crescuti si de tati.

si barbartii si femeile sunt courvari(nu generalizam)

amandoi si barbatul si femeia sunt egali in drepturi,nici unul e mai presus.


voi ganditi exact ca in satucurile fara electricitate.pffff
vuvuzela
Postat pe 9 Februarie 2011 17:13
cred ca n-ai inteles ce am zis
eu si alte fete de pe aici, si nu numai, nu ne asemanam cu doamna bortoasa care si-a inselat sotul su enspe barbati, ca a zis povestea in asa fel incat sa fie el vazut bine, asta este, dar sunt si femei descrise precum fosta sotie a baiatului asta, care pe langa ca sunt vai mama lor sau nu neaparat, se dau mari doamne si cand colo s-ar ciocani pe unde ar apuca

eu nu ma aseman cu ea deloc si nu am de ce sa fiu judecata, ca ce chestie si de catre cine alexandro?
daca ar fi fost ea ca mine, sa zicem, ar fi fost fericiti amandoi, asa ca nu tine tu cu femeile doar asa vezi Doamne, daca esti femeie, gata, esti cea la care ti se intampla toate si toti barbatii sunt nemernici?

pe ce lume traiesti?
Laura_M
Postat pe 9 Februarie 2011 17:21
plictisitor .....daaaap trebuia omu sa ii faca covostinii o statuie si sa o puie in poarta sau pi sentru sa o vaza toti si el sa se fuduleasca cu emancipata de nevastasa.
floare_cu_colti
Postat pe 9 Februarie 2011 17:23
Intrebare pentru doamnele care considera ca femeia trebuie batuta atunci cand o merita:
Cum v-ati simti daca fata dumneavoastra ar fi batuta de un barbat pentru ca nu e "de casa", pentru ca e "courva" etc?
Ati iubi-o mai putin pentru ca este "courva"?
Ati renega-o?
Ati judeca-o?
Ati da dreptate acelui strain sa isi puna mainile pe copilul vostru si sa ii provoace durere?
Ati considera justificata atitudinea acelui strain sa va invineteasca fata pe care ati crescut-o cum numai voi stiti?



fata_de_zmeu
Postat pe 9 Februarie 2011 22:09
ce nasol ca intrebarea e adresata numai "duoamnelor"..
roby_cado
Postat pe 9 Februarie 2011 22:54
Roby, "duoamnele" sunt cele vehemente
fata_de_zmeu
Postat pe 9 Februarie 2011 23:28
Nepoataaa... te trezisi? Cat e ceasu' pe la tine?
Thor_again
Postat pe 9 Februarie 2011 23:53
Thorele mi-s treaza de vreo 4 ore deja sunt la a doua cafea . Este 11 dimineata aici
fata_de_zmeu
Postat pe 9 Februarie 2011 23:58
Aha... asteapta-ne si pe noi cu ora aia, ca te ajungem din urma. Maine.
Thor_again
Postat pe 10 Februarie 2011 00:38
n-am citit decit primul mesaj si scandalizarea vuvuzelei ca a "agresat" femeia...
Vuvu, minciuna nu e agresiune, cumva? Ai senzatia ca doar nuiaua e? Ca daca iti face cineva viata si sufletul praf, cu nonsalanta, trebuie sa stai cuminte pe cele doua labute din spate si sa te comporti civilizat? Serios? Si eventual sa fii politicos, pentru ca altfel te poate acuza de calomnie si injurii in instanta?
Ranile psihice si afective nu se pun in instanta? Anii necesari ca sa mai ai incredere in alta fiinta umana - daca o sa mai ai vreodata?
Din pct meu de vedere, si nu ma intereseaza nici o lege cind spun asta, a procedat absolut corect.
Nu o putea obliga sa nu isi ridice fusta la cine vrea. Dar ii putea pretinda sa nu il minta. La fel de bine cum ea avea dreptul sa faca sex cu cine vroia, si el avea dreptul sa aleaga daca doreste sau nu o asem,enea femeie in casa si in pat. Sa ii ascunzi lucrurl asta este sa ii negi dreptul de a alege.
In locul lui nu o pocneam cu niuaua, ci o legam de calea ferata...
Si in locul meu, propriu, as face la fel, de fapt - intr-o situatie din asta.
quasaria
Postat pe 10 Februarie 2011 01:24
Q, in ce secol suntem?asta se rezolva cu un simplu proces de divort.oricum femeia nu avea nimic pt acest barbar,care sigur nu era la prima bataie.ceea ce ma face sa cred ca am dreptate,este ca acest tip care a deschis topicul nu a mai aparut de loc.stii bine,ce suntem egali femeia si barbatul.nu mai suntem pe vremea stra stra stra bunicilor.eu am trecut prin acest tratament,fara sa ridic fustele.este mai dezonorant decat daca ridicam fustele.eu am vrut sa-l bag in puscarie.nu am avut nici o mila.atunci soacra-mea mi-a spus" fetito mai bine courva cu tigarea in gura pe strada decat sa suferi la un nenorocit ca asta desi e fimiu.".m-am uitat in ochii ei,era sincera mai ales ca si ei ii aplica tratamente corectionale.i-am dat cu picioarele in....oua...sa-l distrug.pt ce pt faptul ca era gelos?asa mi-a trebuit pt ca m-am bagat in cloaca,si acum ma intreb ce vazusem la el,nici macar nu era din societatea in care eu ma invartisem.eram micutza,el mi-a luat virginitatea,i-am oferit anii mei cei mai puri.la inceput nu era asa.am aruncat cu fierul de calcat in capul lui,sa ma apar,veneam de la cursuri seara si incepea chinul.mi-a fost de ajuns,daca as fii putut i-as fi mancat ficatii.asta nu era om era diavol.azi multumesc lui Dumnezeu,am al doilea sot un om extraordinar,la inceput i-am povestit tot si i-am zis la prima palma daca apuci sa mi-o dai te omor.asa ca sunt f revoltata de astfel de 'tratamente',indiferent de motivatie.dar ce traim in evul mediu unde lumea era proasta,inculta si dornica de sange?ce suntem primate?putea sa se duca cu 100 de barbati,cu ce se deosebea de un barbat care facea acelasi lucru cu femeile,le schimba ca pe ciorapi?nu Q,exista legi pt fiecare,nu facem noi legi ,ca la stabor,aia cel putin traiesc respectand niste cutume si mai barbare.atunci cu ce ne deosebim de ei,de jungla?se spune ca noi aven intelect,putem sa ne exprimam doleantele.nici macar nu ii dadea voie sa divorteze.pana si taranii s-au desteptat.acesta e punctul meu de vedere si daca mai intalnesc unul ca asta il impusc,fara resentimente.
vuvuzela
Postat pe 10 Februarie 2011 15:07
De la: vuvuzela, la data 2011-02-10 15:07:40Q, in ce secol suntem?asta se rezolva cu un simplu proces de divort.oricum femeia nu avea nimic pt acest barbar,care sigur nu era la prima bataie.ceea ce ma face sa cred ca am dreptate,este ca acest tip care a deschis topicul nu a mai aparut de loc.stii bine,ce suntem egali femeia si barbatul.nu mai suntem pe vremea stra stra stra bunicilor.eu am trecut prin acest tratament,fara sa ridic fustele.este mai dezonorant decat daca ridicam fustele.eu am vrut sa-l bag in puscarie.nu am avut nici o mila.atunci soacra-mea mi-a spus" fetito mai bine courva cu tigarea in gura pe strada decat sa suferi la un nenorocit ca asta desi e fimiu.".m-am uitat in ochii ei,era sincera mai ales ca si ei ii aplica tratamente corectionale.i-am dat cu picioarele in....oua...sa-l distrug.pt ce pt faptul ca era gelos?asa mi-a trebuit pt ca m-am bagat in cloaca,si acum ma intreb ce vazusem la el,nici macar nu era din societatea in care eu ma invartisem.eram micutza,el mi-a luat virginitatea,i-am oferit anii mei cei mai puri.la inceput nu era asa.am aruncat cu fierul de calcat in capul lui,sa ma apar,veneam de la cursuri seara si incepea chinul.mi-a fost de ajuns,daca as fii putut i-as fi mancat ficatii.asta nu era om era diavol.azi multumesc lui Dumnezeu,am al doilea sot un om extraordinar,la inceput i-am povestit tot si i-am zis la prima palma daca apuci sa mi-o dai te omor.asa ca sunt f revoltata de astfel de 'tratamente',indiferent de motivatie.dar ce traim in evul mediu unde lumea era proasta,inculta si dornica de sange?ce suntem primate?putea sa se duca cu 100 de barbati,cu ce se deosebea de un barbat care facea acelasi lucru cu femeile,le schimba ca pe ciorapi?nu Q,exista legi pt fiecare,nu facem noi legi ,ca la stabor,aia cel putin traiesc respectand niste cutume si mai barbare.atunci cu ce ne deosebim de ei,de jungla?se spune ca noi aven intelect,putem sa ne exprimam doleantele.nici macar nu ii dadea voie sa divorteze.pana si taranii s-au desteptat.acesta e punctul meu de vedere si daca mai intalnesc unul ca asta il impusc,fara resentimente.




EU SUNT DE ACORD CU TINE: IAR DOAMNA CARE A SCRIS VRUTE SI NEVRUTE CA FEMEILE MERITA BATUTE SI MALTRATATE INTR-UN FEL SAU ALTUL; ESTE RUPTA TOTAL DE REALITATE: EA STIE NUMAI CA FEMEILE TREBUIESC PEDEPSITE SI NIMIC ALTCEVA: PE TOTI NE-A CREAT D-ZEU INTR-UN FEL SAU ALTUL; SI NU SUNTEM TOTI LA FEL ;SI NUMAI EL E IN MASURA SA JUDECE CE E DREP SI CE NU:OAMENI NU AU DECAT SA-SI ALEAGA CALEA PE CARE VREAU SA MEARGA: SI DACA CEVA DIN VIATA LOR NU CORESPUNDE CERINTELOR; TREBUIE SA STIE SA RENUNTE NU SA PARCURGA LA TOT FELUL DE LUCRURI JOSNICE: DRAGOSTE CU SILA NU SE FACE: PA PA SANDY BEL
sandy_bel
Postat pe 10 Februarie 2011 15:46
De la: cory_emy, la data 2011-02-09 15:53:24"cata naivitate la femeile astea!!asta ca sa ma exprim elegant.tu esti genul acela;nu iti parasi barbatul,ca sa nu te rada satul?dar despre rele tratamente aplicate femeilor,ai auzit?despre faptul ca 'decat singura in doi' si batuta'",mai bine "courva pe strada cu tigara in gura"?sa fie multumit ca" proasta'' nu l-a bagat la ghe,mama lui de criminal,auzi cu nuiaua a invinetit-o... "

draga vuvu,NU, nu sunt genul acela sa stii , daca as avea un motiv intemeiat ptr a-mi parasi barbatul as face-o asa cu trei copii fara sa ma gandesc la ce spune lumea, DAR in niciun caz nu as deveni o courva ci as fi o femeie pe picioarele ei muncind cinstit . tu spui ca decat singura in doi si batuta ,mai bine courva ,dar de ce nu spui ,mai bine o mama devotata si o femeie puternica ...a, da, este mai simplu sa fii courva si nu mai continui ca am mai scris un mesaj si nu mi s-a postat probabil ca am fost prea dura la adresa courvelor . Da sunt femeie dar sunt mie la suta impotriva curvelor...asta e !



SA FII SANATOASA SI SA GANDESTI SANATOS :MERITA: NU E DE VINA NIMENI CA ASA LA LASAT D-ZEU PE PAMANT: BUCURA-TE CA TU NU ESTI LA FEL:
ITI DORESC SA AI IN VIATA PARTE NUMAI DE BUCURII: PA PA
sandy_bel
Postat pe 10 Februarie 2011 15:50
De la: Laura_M, la data 2011-02-09 16:45:03cat despre barbatii care bat femeile, cei care dau asa fara motiv, nu ca s-a dus nevasta la foutut cu altul... astia da, ar merita batuti, dar cine dracu te pune sa stai cu el? merita cineva sa fie batut asa degeaba? NIMENI, atunci de ce stai?

pui niste intrebari, si degeaba le pui



NIMENI NU TREBUIE BATUT : TE INTREB CE INTELEGI PRIN MERITA CE INSEAMNA ASTA: ATUNCI BARBATII ;ASA CUM TU TE EXPRIMI;MERITA SA FIE BATUTI 24 ore din 24 ore NU?
MEDITEAZA UN PIC: NU MAI DA CU BOTA IN BALTA CA TE STROPESTE:
sandy_bel
Postat pe 10 Februarie 2011 15:54
n-am rabdare sa citesc toate aberatiile, dar nu, nu sunt de acord cu violenta fizica de nici un fel, de nici o culoare!
poate sa fie cea mai mare parasuta, el si-a ales-o!
si apoi, nici o greseala nu justifica bataia!
zambila
Postat pe 10 Februarie 2011 15:56
De la: cory_emy, la data 2011-02-09 15:54:30sa stii ca nu sunt de acord cu violenta dar femeia chiar o merita !



hei nu merita nimeni .Las-o si gata Egreu sa-ti cresti singur copii dar te intreb cate
femei isi cresc singure copii ? si ii bate cineva pe barbati? DE MULTE ORI NICI D-ZEU NU II
BATE DIN PACATE:
sandy_bel
Postat pe 10 Februarie 2011 16:00
De la: cory_emy, la data 2011-02-09 15:54:30sa stii ca nu sunt de acord cu violenta dar femeia chiar o merita !


serios ?? cine esti tu sa afirmi ca X merita sa fie batuta ?? cine esti sa judeci pe altele ? indiferent ce ar fi facut tipa aia nu justifica violenta. In plus , in locurile civilizate se lasa cu ceva anisori de detentie ....poate tu traiesti la tara si ai ,,invatat" in familie ca,,bataia e rupta din rai " dar nu uita ca ai invatat ceva total gresit .Mediul in care ai trait poate si-a pus prea mult amprenta asupra ta. Asadar revin cu o intrebare ...daca un barbat la un moment da in tine ..ajunge sa ti se para firesc ,nu-i asa ??? doar pt ca asta ai vazut in jur...
reyya
Postat pe 10 Februarie 2011 16:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O iubesc, incerc activ de ani de zile sa avem "un nou inceput" iar mai nou este suparata ca am inselat-o. Si 2 De la: garbo_499995 10 Aprilie 2020 19:24
despartiti sau nu? 25 De la: rcc 13 Noiembrie 2009 10:11
Ne este frica de singuratate 117 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:10
Impreuna..dar despartiti 43 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:42
Dilema vietii mele 58 De la: O_K 27 Noiembrie 2010 20:22
Setari Cookie-uri