Dragostea-un joc murdar!

Poate ca a trecut demult vremea povestilor...E atat de dureros sa realizezi ca viata are o realitate de cele mai multe ori dura,murdara,aproape fara nici o legatura cu ceea ce se tot spune despre dragoste.
Dragostea e doar un joc in care unul loveste ,celalalt primeste.
Doar asta poti concluziona dupa ce iubesti,oferi totul,nu primesti decat bataie de joc,suferi,te afli la un pas de prapastie,iar El doar se distreaza,isi vede de viata,de vacante,de viata,fara cea mai mica remuscare,fara o secunda de stat in loc.
Datele problemei sunt nesemnificative,ele fac doar sa distraga atentia de la esential.
aprilie
Postat pe 10 Februarie 2011 12:00
April, nu e chiar asa. Ai avut tu o experienta trista.
Ciresica
Postat pe 11 Februarie 2011 20:54
si deziluziile isi au rostul lor...te trezesc la realitate
eladaela
Postat pe 11 Februarie 2011 20:57
De la: aprilie, la data 2011-02-10 12:00:59Poate ca a trecut demult vremea povestilor...E atat de dureros sa realizezi ca viata are o realitate de cele mai multe ori dura,murdara,aproape fara nici o legatura cu ceea ce se tot spune despre dragoste.
Dragostea e doar un joc in care unul loveste ,celalalt primeste.
Doar asta poti concluziona dupa ce iubesti,oferi totul,nu primesti decat bataie de joc,suferi,te afli la un pas de prapastie,iar El doar se distreaza,isi vede de viata,de vacante,de viata,fara cea mai mica remuscare,fara o secunda de stat in loc.
Datele problemei sunt nesemnificative,ele fac doar sa distraga atentia de la esential.



ei, nu e chiar asa, depinde pe cine iubesti. Depinde cui te dai, depinde cum te dai, nu astepta de la oameni ceea ce nu mai Dumnezeu iti poate oferi: o dragoste totala si dezinteresata.
charmelen
Postat pe 12 Februarie 2011 01:04
APRILIE!!
VIATA NU ESTA ASA CUM O VEZI TU ACUM...
AI TRECUT POATE PRINTR-O EXPERIENTA TRISTA..
CAPUL SUS!!!
garbo088175
Postat pe 12 Februarie 2011 08:58
buna..ce sa zic e foarte greu sa treci printr-o deceptie,mai ales cand ai fost mintita,inselata,dar nu imposibil.eu am trecut printr-o despartire foarte dureroasa,dar nu mi-am pierdut optimismul ptr ca totusi viata e frumoasa si merita traita..capul sus si lasa ca o sa treaca si ce e rau.si nu uita ca exista un dzeu si roata se va intoarce asa cred eu ptr fiecare care a facut rau..te pupic
garbo187631
Postat pe 12 Februarie 2011 12:21


ESECURILE DUC LA PROGRES SI SUCCES. VIATA URATA SAU FRUMOASA, GREA SAU USOARA, MURDARA SAU FERICITA , NE-0 FACEM SINGURI. NU SUNT OAMENI SARACI SAU BOGATI, CI PROSTI SI DESTEPTI.
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 12 Februarie 2011 12:58

DRAGOSTE = DIVINITATE SAU IAD, DEPINDEM CUM GANDIM. SUNTEM SUMA GANDURILOR NOASTRE, CE GANDIM AZI, SE INDEPLINESTE MINE. DUMNEZEU NU NE DA NIMIC, CI DOAR NE AJUTA, ASA CUM GANDIM SI FACEM IN TRIMPUL VIETII. RAUL DORIT CUIVA, ESTE RAUL CARE TU TI-L DORESTI, EL VA VENI LA TINE. DACA CREZI CA DRAGOSTEA ESTE MURDARA, PT. TINE ASA VA FII, PT. CA ASA VREI SA FIE, DACA GANDESTI CA DRAGOSREA ESTE SUBLIMA, ASA VA FII, PT. CA ASA GANDESTI. GANDESTE POZITIV, SI DRAGOSTEA SE VA CURATA DE MURDARIE.

MURDAR (MURDER) = OMOR (UCIGAS)
OMOR = OMO - OR = OM - RO = OM - ROMANIA = DUMNEZEU = ROMANUL=DUMNEZEU
OMOR = AMOR (DRAGOSTE) - O = EVA = MARIA = O-O (AVE MARIA = VIATA = MARIA)

UCIGASI = UCI - GAS - I = USI = USSI - GAI = ISUS = GAI ( HOMOSEX )

HOMOSEXUAL = HO - MO -SEX -UAL = HO - ISUS (OM SUCIT) - 6 - ULA = SOARE - SUS - - 6 - BISERICA (latina)

OM SUCIT = OM SUSI - T = OMUL -ISUS - TOMA
OMUL - ISUS = TOMA (iudeu care la tradat pe adevaratul isus adica DAN (JI-DAN)
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 12 Februarie 2011 13:27
As_ninge
Postat pe 12 Februarie 2011 20:38
Citez din" Invitatie la vals":
" Iubirea e nesatioasa,de un egoism salbatic,vrea sa-i sacrifici tot,fara a-i cere nimic in schimb,multumindu-te cu ceea ce-ti ofera.
....................................................................................................................................................
Barbatul,datorita, se vede,eului asa zis superior, se da dragostei cu prudenta, pastrand rezerve pentru sine,de aceea isi pastreaza macar partial echilibrul.Pe cand noi,femeile,cand iubim ne dam integral,mistuinu-ne in asa fel incat nu ne ramane decat umbra celor ce-am fost.Iata de ce
prabusirea noastra,in lipsa coloanei vertebrale, e asa catastrofala."
(M.Drumes)
garbo105616
Postat pe 12 Februarie 2011 22:29
nu-i murdar si nici nu e joc poate pentru ce-i fara creier
garbo107589
Postat pe 12 Februarie 2011 22:48
"ei, nu e chiar asa, depinde pe cine iubesti. Depinde cui te dai, depinde cum te dai, nu astepta de la oameni ceea ce nu mai Dumnezeu iti poate oferi: o dragoste totala si dezinteresata"


Iubirea adevarata dintre 2 oameni este iubire divina si poate fi totala si dezinteresata, simplul fapt ca multi oameni deseori formeaza relatii cu cine nu trebuie nu inseamna ca iubire pura nu exista. asa ca nu trebuie sa ne multumim cu mai putin decit iubirea adevarata.

adiora
Postat pe 13 Februarie 2011 05:28
Draga prietena.Definitia ta este de fapt definitia lipsei de dragoste, nu a dragostei. Intr-adevar, exista situatii, cand desi iubim, investim prea mult intr-un partener pe care il doare in pantofi de sentimentele noastre.Este si motivul pentru care la mai mult de jumatate de barbati le miros picioarele. Singura masura de salvare este sa ii spui pa, si sa iti vezi de treburile tale, pana in momentul cand vei intalni un om care sa te aprecieze sincer pentru ceea ce esti tu. Nu uita ca "dragostea" este totusi o lupta si castiga cel care da mai multe lovituri in cap, anesteziind simturile partenerului sau de sacosa. Mai pot sa spun ca iubitul sau iubita nu sunt persoanele care stiu sa stea in pielea goala sau cu picioarele sus. Asta poate sa o faca si cainele meu Vasile. Diferenta dintre dragostea adevarata si fals, este facuta de acel care stie sa care sacosele de la piata , stie sa te ajute sa faca mancare, si are grija de copii.In rest sunt numai parole de imbrobodit natafletii si natafletele care pun botul de cate ori aud cuvantul:"Te iubesc"
garbo172845
Postat pe 13 Februarie 2011 09:37
Dragoste= de fapt daca stam sa ne gandim mai bine sunt zeci chiar sute de definitii date acestui sentiment care ne aduce zambetul pe chip dar si nenorocirea in suflet, fecare om e diferit, cei lasi fac declaratii din teama de a nu fi surprinsi in propria nemernicie dupa care fug de rup pamantul fara sa dea o explicatie simpla si cinstita, da am mintit pentru ca nu sunt in stare de mai mult, cei slabi se tem de esec, sunt si cei care cred in sentiment pe moment dar se razgandesc pe parcurs. Narcisisti, megalomani, trantori, vesnicii indragostiti, dar cei mai periculosi sunt excrocii sentimentali, iau ceea ce urmaresc dupa care ranesc fara regrete pentru ca acesti nu sunt in stare de nimic, sunt doar biete suflete fara busola, dragostea nu este un joc murdar, mai degraba un joc al imaginatieie si al iertarii pacatelor celuilalt, este speranta? Ei bine cand ne prinde flama speram ca el/ea sunt cei meniti sa ne fie sufletele pereche dar, de multe ori vina se imparte la doi, intotdeauna exista semnale de alarma pe care le ignoram, de ce? pentru ca suntem indragostiti si tindem sa CREDEM sperand ca Dumnezeu si intregul Univers ne va fi alaturi.
Iubiti-va mult si fiti cinstiti unii cu ceilalti, oricum am fi toti ranim odata pe altcineva, ca ne dorim sau nu.
garbo000248
Postat pe 13 Februarie 2011 11:02
De la: alexandru_revnic_yahoo_com, la data 2011-02-12 13:27:44
DRAGOSTE = DIVINITATE SAU IAD, DEPINDEM CUM GANDIM. SUNTEM SUMA GANDURILOR NOASTRE, CE GANDIM AZI, SE INDEPLINESTE MINE. DUMNEZEU NU NE DA NIMIC, CI DOAR NE AJUTA, ASA CUM GANDIM SI FACEM IN TRIMPUL VIETII. RAUL DORIT CUIVA, ESTE RAUL CARE TU TI-L DORESTI, EL VA VENI LA TINE. DACA CREZI CA DRAGOSTEA ESTE MURDARA, PT. TINE ASA VA FII, PT. CA ASA VREI SA FIE, DACA GANDESTI CA DRAGOSREA ESTE SUBLIMA, ASA VA FII, PT. CA ASA GANDESTI. GANDESTE POZITIV, SI DRAGOSTEA SE VA CURATA DE MURDARIE.

MURDAR (MURDER) = OMOR (UCIGAS)
OMOR = OMO - OR = OM - RO = OM - ROMANIA = DUMNEZEU = ROMANUL=DUMNEZEU
OMOR = AMOR (DRAGOSTE) - O = EVA = MARIA = O-O (AVE MARIA = VIATA = MARIA)

UCIGASI = UCI - GAS - I = USI = USSI - GAI = ISUS = GAI ( HOMOSEX )

HOMOSEXUAL = HO - MO -SEX -UAL = HO - ISUS (OM SUCIT) - 6 - ULA = SOARE - SUS - - 6 - BISERICA (latina)

OM SUCIT = OM SUSI - T = OMUL -ISUS - TOMA
OMUL - ISUS = TOMA (iudeu care la tradat pe adevaratul isus adica DAN (JI-DAN)



ma luminezi si pe mine macar putin? ca nu pricep ce vrei sa spui!..ce-s definitiile astea????

ce are omurul cu amorul??? ce-i cu Toma????..si cine-i Dan?....
mara_alexandru
Postat pe 16 Februarie 2011 19:42
"Dragostea-i un joc murdar!"

Ai dreptate, dar numai pentru nespalati!!
delly000311
Postat pe 16 Februarie 2011 21:56
atunci fa si tu la fel distreazate mergi in vacante dar mai ales invata sa mergi mai departe pastreza ce a fost frumos in amintirile tale si mergi mai departe ridicate singura pentru ca nimeni in locul tau nu o poate face stiu ca pentru mine e usor sa zic mergi draga mea mai departe nu te opri asta am invatat eu de la viata asta ca cine se opreste sa/si planga de mila pierde timp pretios din viata care si asa e foarte scurta invata sa traiesti (iar) iti spun eu se merita sa o iei de la capat (prietena mea s/a ridicat prea tarziu ...............prea tarziu sa/si mai traiasca viata ) E PREA SCURTA VIATA ............
gmpa
Postat pe 17 Februarie 2011 00:21
ce aveti oameni buni?.....dragostea e cel mai frumos sentiment pe care l poate trai cineva......
madita
Postat pe 17 Februarie 2011 15:25
Madita, dar daca nu te speli tot murdara se numeste ca e.
Ciresica
Postat pe 19 Februarie 2011 23:54
exact - doar pina inveti si tu sa faci la fel.... Adica sa iti vezi de viata.
quasaria
Postat pe 21 Februarie 2011 23:45
E totul randuit sa se intample


Cum sa traiesti frumos fara iubire,
Cum sa visezi,sa umbli,ori sa zbori,
Cum sa cuprinzi nelinistea din zori
Si pacea din amurg dintr-o privire?

Cum sa inoti prin marile de flori,
Cum sa te bucuri de intreaga fire
Si viata ta sa-si afle implinire
Fara minunea care da fiori?

E totul randuit sa se intample-
Cu simplitatea unei adieri-
Cand de lumina sufletul se umple,

Dar daca-n schimbul sterpei mangaieri
Ghetarii urii se ivesc la tample,
Nu-ti vei afla iertarea nicaieri.


Numai bine inimii tale!
Agape
Postat pe 1 Martie 2011 07:45
unde imi este vina aia mare?????

incerc sa iau notite despre tot ceea ce mi se intampla
mai ales incepand cu aceea dimineata blestemata......
camera aceea de hotel cu miros de mucigai amestecat cu parfum ieftin
fete ravasite si hidoase de nesomn si uimire.....
Eu...undeva acolo confuza cu talpile crapate
infipte adanc in podeaua slinoasa
muta de uimire simt cum incet incet sminteala ,
pe care incerc sa o ascund
ma cuprinde
precum sugativa cerneala
vad cioburi de chipuri sau nici eu nu mai stiu
ceva care iese de undeva parca ar fi o oglinda
refuz sa deschid ochii..
incerc sa ma controlez...
au fetele deformate .
nu ...parca ar fi un fel de oameni
dar care se apropie de mine ...asta da stiu
doar ca sa ma sperie....
fractiune de secunda toata viata mea s-a perindat cu graba
prin fata ochilor mei muti de uimire
planuri ,vise, rele ,bune la bine si la rau.....
nu a mai ramas nimic praf in vant totul....
eu goala inerta cu sangele care a incetat sa mai circule
am incercat sa strang cu privirea cioburile
pe care le-ai imprastiat pe peste tot in camera aceea mizera
cioburi......din globul de cristal care iti inconjura trupul
si cat am mers dupa tine demone meschin dintr-un capat la altul al lumii
tale nebune....
...............................................
inca nu pot sa depasesc momentul totul este prea mult si prea crud pentru mine
ce faci ai uitat sa ma faci sa simt......
acum durerea bruta a luat locul tuturor starilor
noua luni au trecut de taunci timp in care sufletul meu s-a zdremtuit,
muscat continuu de amintiri de vise frumoase de dragoste de regrete de mila de scarba de sila
nu au trecut si nici nu or sa treaca prea curand sau poate niciodata..Are doar 20 ani cum o pot numi?A vrut viata mea si a luat-o.Am 37 ani un fiu de 15 ani un, El singurul din viata mea, un cuplu admirat ,invidiat .o familie model asi spune..pana a intrat ea in viata noastra.A vrut si a luat..Doare

msilvia
Postat pe 19 Martie 2011 09:34
Aceasta este povestea mea ...este trista incerc sa ies dar nu pot.......Am stiut mereu ca langa mine se afla un om slab dar m-am impotrivit sa cred ca poate fi atat de slab..Sfat fetelor ,femeilor Sa nu uitati niciodata sa astepti mai intai sa vi se ofere si apoi sa dati, sa nu renuntati la nimic din ce va face voua bine, doar pentru ca el trebuie sa fie fericit..NICIODATA...sa nu-ti asumi responsabilitati care nu tin de tine pentru ca nimeni nu iti va ridica statuie..
msilvia
Postat pe 19 Martie 2011 09:41
Sunt lucruri pe care nu ai cum sa le intelegi decat dace ti se intampla......Da ai dreptate dragostea este cel mai frumos lucru..dar daca iti este teama sa iubesti din nou dupa ce ea ti-a fost luata cu forta? ce faci? cum o aduci din nou in viata ta? Da ai dreptate dragostea este un lucru minunat....
msilvia
Postat pe 19 Martie 2011 09:53
Unul din motivele pt care barbatilor le miros picioarele...
Nu mai stiu al catelea garbo enshpe mii esti,dar mi-a placut analogia ta.
Allegra
Postat pe 11 Aprilie 2011 22:04
De la: aprilie, la data 2011-02-10 12:00:59Poate ca a trecut demult vremea povestilor...E atat de dureros sa realizezi ca viata are o realitate de cele mai multe ori dura,murdara,aproape fara nici o legatura cu ceea ce se tot spune despre dragoste.
Dragostea e doar un joc in care unul loveste ,celalalt primeste.
Doar asta poti concluziona dupa ce iubesti,oferi totul,nu primesti decat bataie de joc,suferi,te afli la un pas de prapastie,iar El doar se distreaza,isi vede de viata,de vacante,de viata,fara cea mai mica remuscare,fara o secunda de stat in loc.
Datele problemei sunt nesemnificative,ele fac doar sa distraga atentia de la esential.


''All good things begin with I ''
Jolie_M
Postat pe 19 Aprilie 2011 11:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartiri dureroase 13 De la: elodia 7 Ianuarie 2010 10:55
si totusi inca nu pot........ 92 De la: garbo172629 18 Octombrie 2010 18:29
divort 1 De la: garbo_499110 5 Aprilie 2019 19:59
povestea mea ....aproape toata 21 De la: Anilus 9 Mai 2010 08:41
Sarutul dulce al razbunarii..... 158 De la: garbo_387286 14 Octombrie 2016 17:02
Setari Cookie-uri