O IUBESC,MA IUBESTE,SI VOM INVINGE

Multa lume zice ca nu exista suflete pereke,dar totusi am intalnit-o,ne-am iubt din prima clipa,love at first sight,ne iubim de multi ani,dar...totusi in secret.nu pot renunta la EA,nu poate renunta la MINE!pacay ca are...sot!dar ne iubim,,,si asta stim ca v-a invinge intr-o zi!eu,ea,nu renuntam!UN SFAT-DACA VA IUBITI,NU RENUNTATI,NIMIC NU VA STA IN CALE...LA MULTI ANI,IUBITA MEA "SOTIOARA"
SIMPATICILA
Postat pe 8 Martie 2011 02:36
Zici ca sunteti prizonieri in inchisori federale. Cine va opreste sa fiti impreuna daca asta vreti?
Lady_Di
Postat pe 8 Martie 2011 08:30
Lady...uneori ne e teama sa luam o hotarare,si asa cum spunea cineva...mai tarziu...poate fi prea tarziu
cineva mi-a spus candva..."ocaziile ratate se razbuna"
mare dreptate avea....am platit o astfel de "ratare" cu vreo 16 ani de..."inchisoare federala"
e prea tarziu....
eladaela
Postat pe 8 Martie 2011 08:48
exact... parca i-ar tine cineva in lanturi....
De obicei femeile gindesc asa: ma iubeste saracul dar e NEVASTA in calea noastra... de parca nevasta aia ar fi un fel de calamitate naturala, n-ar fi "in calea lor" pt ca alege el sa fie.
Da'el iubeste, saracu'...
quasaria
Postat pe 8 Martie 2011 23:47
Atitudine de amant ..... Ce sa fac? M-am indragostit ...... de amanta.
Dar sotia nu mi-a gresit cu mimic ... Cum s-o las?
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 00:12
uite asa. Cu sinceritate.
Nu ii faci un rau daca o lasi - ii faci un rau daca n-o lasi, pentru ca prapadita aia traieste cu impresia ca o iubesti. Si ca e femeia ta.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 00:15
De aceea sunt atatea divorturi intentate de femei. Ei nu se hotarasc .... lasa ca e bine si asa. Femeia cand se trezeste taie in carne vie. Mai greu cu trezitu'....
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 00:21
da, ei sint milosi, saracii.
as impusca specia asta.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 00:23
Stii care e problema ? Odata ranita cu adevarat, cu greu poti sa mai ai incredere... chiar si in altul. Ti se pare ca toti barbatii sunt la fel, si nu mai vrei sa fii ranita.
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 00:30
da, iti schimba conceptia despre normalitate: ti se pare ca e normal sa fii tratata ca o vita de oricare altul...
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 00:34
nu... nu mai vrei aceasta normalitate..... Cand omul este sigur pe iubirea ta .... si poate sa dea in ea cu ce vrea muschii lui.
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 00:38
Putin ii pasa de iubirea ta. E sigur pe faptul ca nu pleci. Ca nu ai curaj. Ca nu te descurci. Ca el, maria sa, este indispensabil. Ca esti un zero fara el. Deci isi poate permite orice, oricum te are pe veci.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 00:44
Da... dar atunci cand pleci ..... se intreaba .. oare de ce ai plecat ? Doar era fat frumos pe cal alb...
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 00:47

da.
Esti tu o netrebnica nerecunoscatoare pentru cite a facut pentru tine. Precis ai avut vreun motiv pervers de ai plecat - in 99% dintre cazuri suspecteaza ca e vorba de un altul. Ca singura si pe picioarele tale si din motivul ca pur si simplu nu iti era bine cu el n-aveai cum sa pleci... Doar esti absolut neajutorata fara el sau cineva similar.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 00:50
Knight_31 ... depinde si de materialul cu care lucrezi.

si imi pare rau ... Nu!
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 00:51
knight, de cite ori ai facut tu din rahat bici?
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 00:54
n-ai raspuns la intrebare.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 01:00
De la: quasaria, la data 2011-03-09 01:00:24n-ai raspuns la intrebare.


DACA O RELATIE SCIRTIIE, O A DOUA RELATIE IN PARALEL E MECESARA. DACA NU MERGE SE RECURGE TOT LA PRIMA VARIANTA SI SE TRAG INVATATURI. POATE FI DE FOLOS IN ANUMITE CAZURI.
KNIGHT_31
Postat pe 9 Martie 2011 01:12
daca o relatie scartaie faptul ca inseli n-o unge.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 01:15
De la: quasaria, la data 2011-03-09 01:15:21daca o relatie scartaie faptul ca inseli n-o unge.


NORMAL, DAR DE CE SCIRTIIE ? DIN VINA CUI ? PT O RELATIE E NEVOIE DE 2 PERS. CIND UNUL TRAGE HAIS SI ALTUL CEA, E NORMAL CA RELATIA SA SE RISIPEASCA SAU AMINDOI SA CAUTE SA ISI REANALIZEZE FAPTELE SI SENTIMENTELE ?
KNIGHT_31
Postat pe 9 Martie 2011 01:23
De la: SIMPATICILA, la data 2011-03-08 02:36:23Multa lume zice ca nu exista suflete pereke,dar totusi am intalnit-o,ne-am iubt din prima clipa,love at first sight,ne iubim de multi ani,dar...totusi in secret.nu pot renunta la EA,nu poate renunta la MINE!pacay ca are...sot!dar ne iubim,,,si asta stim ca v-a invinge intr-o zi!eu,ea,nu renuntam!UN SFAT-DACA VA IUBITI,NU RENUNTATI,NIMIC NU VA STA IN CALE...LA MULTI ANI,IUBITA MEA "SOTIOARA"




tu ai dat un sfat.eu iti pun o intrebare;de ce "sotioara ta"nu isi paraseste SOTUL?iubirea nu are zagazuri.si eu sunt de parere ca fiecare dintre noi are undeva partenerul destinat.voi ati format "intregul" dupa spusele tale.de acord va iubiti!! dar cum dovediti?iubindu-va in secret?ei bine ,dupa felul cum scrii nu pari maricel.ma refer strict la K-uri.,esti mai des pe mess si chaturi.ok nu-i asta baiul.de ce nu formati un intreg?Hotaratule.iubirea e frumoasa dar nu o vrei mereu langa tine pe 'sotioara"?de ce accepti sa o imparti cu altul?daca te iubea cu adevarat era cu tine for ever.Simpaticila un sfat.cand iti place o prajitura mananc-o singur toata.tu acum te hranesti cu RESTURI .
vuvuzela
Postat pe 9 Martie 2011 01:25
Knight, e normal sa isi reanalizeze sentimentele - dar unul fata de celalalt, nu fata de a terta parte. Aia se numeste tradare.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 01:26

pardon. atunci se numeste altfel, nu tradare....
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 01:52
De la: quasaria, la data 2011-03-09 00:44:37Putin ii pasa de iubirea ta. E sigur pe faptul ca nu pleci. Ca nu ai curaj. Ca nu te descurci. Ca el, maria sa, este indispensabil. Ca esti un zero fara el. Deci isi poate permite orice, oricum te are pe veci.




e,uite ca s-au inselat
uite ca ma descurc,uite ca am curaj,nu mai sunt un zero ...si da,sunt doar...indispensabili
eladaela
Postat pe 9 Martie 2011 07:49
Ela .nu ai fost niciodata un "zero".Au facut ei in asa fel incat sa ne simtim asa...
crissy_f2007
Postat pe 9 Martie 2011 08:42
si ptr ca am acceptat,chiar a crezut ca asta sunt
da' acum am crescut mare
eladaela
Postat pe 9 Martie 2011 09:19
Asa e, mai! Chiar nu sunteti "zero". Deloc!
In viata virtuala, pentru ca in viata reala, cine stie? Aici chiar puteti profita ca nu isi pune nimeni mintea sa isi expuna si punctul personal de vedere -ma refer la acel punct de vedere documentat, conform realitatii care, se cam stie, intotdeauna e pe undeva pe la mijloc.
Da, da... asa e cand strugurii, 'tu-i in gura de struguri, sunt acri, mai ales atunci cand i-am avut si ne-am batut joc de ei o viata intreaga, iar acum, cand nu am reusit sa ii reducem la nivelul nostru si, mai rau, nu mai sunt in proprietatea noastra, ii expunem ca agurida, indiferent de cat de cabernet ori ottonel ar fi ei
Thor_again
Postat pe 9 Martie 2011 09:39
De la: quasaria, la data 2011-03-09 00:23:39da, ei sint milosi, saracii.
as impusca specia asta.



stiam eu ca esti obiectiva in tot ce mazgalesti(scrii) pe aici..
roby_cado
Postat pe 9 Martie 2011 09:40
oare de ce am acceptat?
poate pentru ca i-am urcat pe un piedestal si nu i-am mai coborat de acolo?
oricum im momentul acesta important este ca in sfarsit am "crescut" si noi ,nu ne mai impresioneaza nici piedestalul si nici ocupantul lui......
avem in noi mai multa putere decat cred ei si asta datorita faptului ca avem un" combustibil" inepuizabil: iubirea baietilor nostri.
crissy_f2007
Postat pe 9 Martie 2011 09:42
iliei, roby, ai ndrznit s faci aprecieri cu conotaii peiorative cumva?
Stai s vezi tu ce i-o iei! Nu conteaz c poate tu ai ceva muuuult mai ru de spus despre vreo "ea", nu conteaz c poate tocmai pentru c nu ai mai suportat atta mizerie, prostie, ipocrizie i -colac peste pupz- i umiline, conteaz doar c eti berbat, deci, pe cale de consecin, ieti porc, bre! i, Doamne feri! s nu care cumva s ndrazneti s contrazici axioma asta, c e vai de couru' tu!
Thor_again
Postat pe 9 Martie 2011 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiar am nevoie urgent de un sfat! sunt intr-o situatie prea confuza! 24 De la: GianySeo 20 Februarie 2015 15:06
despartire sau compromis 253 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:15
caut de lucru 2 De la: ingerasulluptator 21 August 2011 21:42
as vrea sa inteleg ce se intampla cu barbatii din ziua de azi..... 80 De la: ariadna06 5 Decembrie 2012 19:37
de ce oare majoritatea oamenilor sunt nerecunoscători, 21 De la: ingerasulluptor1 24 Iulie 2016 18:10
Setari Cookie-uri