iubiri interzise!

Hai ca intru cinci minuti, ca nu am timp. Io vazui cate ceva, las' ca-ti zic in particuler pe care sa mi le dai
Thor_again
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:26
cand cineva incearca sa aduca bunul simt pe acest site,trebuie sa aibe aceeasi pretentie de la toti userii,indiferent de cont,indiferent de vechime(ca doar nu vb de vinuri),indiferent de simpatii si antipatii.nimeni nu este mai egal decat celalalt. toti trebuie sa respecte ceea ce cerem altora ;bunul simt.!!fiecare am gresit.nu exista unul sa nu fii gresit cu o vb urata pe acest site.sunt si zile mai 'rele' si situatii mai triste,asta insa nu ne confera dreptul de a fii separatisti.sorry dar sa vedem si partea goala a paharului, precum dorim s-o vedem si pe cea plina si sa nu ascundem nimic sub covor.respectul sa fie pt toata lumea,indiferent de sex(barbat sau femeie),religie,natie,varsta, culoare,'vechime".....si lista e deschisa.


si acum hai aruncati munitia.....!!faceti ce stiti mai bine,las la sufletul si alegerea voastra.insa sa tineti cont,ca fiecare are un suflet si sensibilitate.
vuvuzela
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:35
bro, ma omori cu "formatele" alea...

tre' sa intreb hakerii
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:49
Iubirea e doar un cuvant ea nu exista in realitate
_blondyna
Postat pe 25 Ianuarie 2011 21:05
De la: _blondyna, la data 2011-01-25 21:05:06Iubirea e doar un cuvant ea nu exista in realitate





vezi ca intri pe un teren necunoscut de multi( minat).crezi ca multi stiu ca suntem atemporali de pilda .....la inceput vechile popoare se orientau dupa umbra soarelui ca sa afle totusi cum trece timpul.....
vuvuzela
Postat pe 25 Ianuarie 2011 21:31
De la: casperphantom, la data 2011-01-25 20:19:57
ma indragostesc de alt barbat , pe cel oficial il las in plate domnului,nu de alta dar totul se plateste si uneori factura face sa ne iasa ochii din orbite


bon - si, daca nu l-as lasa in plata dlui, ce ar trebui a fac cu el? Sa stau in continuare cu el din pura obligatie, sperind ca poate nu si-a dat seama ca singurul liant dintre noi e... teama de pedeapsa suprema?
Probabil omul ala a sperat si el sa fie iubit la rindul lui, nu?
Din moment ce eu nu il pot iubi, normal e sa il las, sau normal e sa il mint?
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:27

da "_reloaded, ai dreptate, gandul vinovat este tot o inselare...dar altceva am vrut sa sugerez, putina intelegere, empatie, ma gandeam ca femeile inteleg alte femei mai bine !
si imi cer scuze pt. limbaj (nu pt. ca m'a amonestat apropiatul tau colaborator ), pentru ca am fost impulsiv , necontrolat !
oricum, spiritul de haita de aici este subiectiv, una este sa stati la o (de)sueta de gasca si alta este sa va erijati in "sfatuitoare" competente !
fortelion
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:35
'spirit de haita'''....
anaROBERT
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:41
tu nu esti in haita....doar o admiri !
fortelion
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:44
nici macar nu ti-am cerut parerea sau permisiunea de a fin in interiorul sau doar de a admira ''haita''


in orice caz nu este frumos,ai parea mult mai destept daca ai fi mai cizelat si ai avea la activ mai putine jigniri.....

ps:cauta adevaratul sens al cum ''haita'' asa vei sti in ce context sa il folosesti.
anaROBERT
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:46
eu nu ma erijez in nimic. ma iau pe mine etalon de masura. dar cam,asta facem toti, nu? toti raportam situatiile la noi. si ne dam cu presupusul in functie de ce avem in capshor, si in functie de coloana vertebrala din dotare

pot sa inteleg ca oamenii se schimba, ca iubirea trece, si ca viata nu iti ofera garantii. nimeni nu iti garanteaza ca ai sa ramai indragostit de aceeasi persoana toata viata. dar, daca tot ti-a trecut iubirea aia, nu e mai bine sa inchei frumos? ca sa iti oferi si tie o sansa, si celui pe care nu-l mai iubesti. ca poate si ala vrea sa fie iubit de cineva, nu?

ce nu inteleg e minciuna. de ce s-ar complace cineva in minciuna e peste puterea mea de intelegere. nu e mai simplu sa pui punct?

si imi pare rau, dar cred ca m-ai perceput gresit. am multa empatie pentru oricine iubeste. nu pot insa sa empatizez cu o femeie doar din spirit de solidaritate feminina. nu pentru ca iubeste, ci pentru ca minte. intelegi acum ce am vrut sa spun?

poate-s eu mai defecta, nu stiu...dar cred ca inainte de toate, avem o datorie fata de noi. pana la urma, asta ne defineste ca oameni

cat priveste colaboratorul meu...ne stim bine, si ne permitem sa discutam si off topic. cat priveste spiritul de haita, ce sa zic...empatizam si noi, dragul meu...

ps: scuzele ti-au fost acceptate. eu nu sunt o persoana ranchiunoasa, hehehe
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:49
guys...guys...respirati va rog...
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:50
ce ma amuza pe mine e cit de repede ridica toporul unii cind aud "nu il/o mai iubesc, iubesc pe altcineva". Ce pana mea sa faci nene in situatia asta?
E o belea pentru toti cei implicati, inclusiv pentru nenorocitu'sau nenorocita cu alte preferinte. Are cineva impresia ca ALEGI pe cine iubesti?? Daca ar fi sa alegi, evident ca ai alege varianta mai comoda... Tot ce poti sa alegi e sa fii sincer si cit se poate de corect in situatia data fata de toti cei implicati. Iar asta presupune sa nu minti si sa nu incurci in continuare omul de linga tine. Ai crezut/sperat/vrut sa mearga, n-a mers, nu simti ce ar trebui sa simti fata de el sau ea - asta e. Adios si un praz verde. Toti - si tu, si el sau ea - au dreptul la o noua sansa sa iubeasca si sa fie iubiti.
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:58

apreciez intelegerea si explicatia ta "_reloaded", multumesc !
si chiar daca esti in "haita" ta privata, ai aratat ca esti deschisa si cuprinzatoare la minte, sper ca au citit si altele ce ai scris...poate au inteles ceva , macar de la tine !
fortelion
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:58
Q, ai sintetizat perfect ce am vrut eu sa zic

is mai confuzata la ora asta, lipsa de cafea, deh...

fortelion, nush cat de open mind sunt, dar prefer oricand un adevar brutal deact o minciuna prost mascata. macar ca sa stiu ce am de facut si sa nu imi incurc viata cu cineva care nu ma mai iubeste si care suspina dupa alta

cat priveste "haita" mea privata, hehehe...

ma rog, suntem cativa care ne cunoastem bine de tot. iar thor, care imi e ca un frate, nu putea sa lase nesanctionata ofensa ta. el e cavalerul meu sans peur et sans reproche
michelle_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 00:05
terminati dreaq cu termenul asta de Haita , pe-aici nu-i nimeni animal...bine, doar daca te simti asa ceva, si-atunci vorbesti in nume propriu

ne pare rau ca simtiti nevoia sa apartineti unui grup, si , nush din ce motiv, va simtiti respinsi doar fiindca cineva nu e de acord cu ce spuneti voi.

dar asta are legatura cu voi, nu cu altcineva, si nu v-ar strica nititca introspectie, poate vedeti de unde vine realmente nevoia asta si de ce reactionati asa. aici si-n viata, fiecare are dreptul sa fie sau nu de acord cu o afirmatie. in termeni civilizati, daca pretindeti ca aveti o varsta. trecuta de 14 ani.

maturizati-va si invatati sa comunicati si nu va mai erijati in victime. ati avea viata mult mai implinita.
Doar daca nu aveti ceva de castigat din asta
Freya_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 16:48

"haita" era o metafora tanti...cam greu de perceput, daca nu esti ca "me_reloaded" !
si ce este asa rau sa fi ca animalele? eu as vrea sa fiu un caine, puternic,loial, dedicat, rabdator,devotat....cate din "revoltatele" de pe aici sinteti asa ? in afara de cele care musca, din placere, ca o femela canina !
fortelion
Postat pe 26 Ianuarie 2011 18:32
nu musc la provocari de genul
mai bine ai citi cu atentie ce ti-am scris, inainte de a hotara sa te dai lovita.
poate fi folositor.
au revoire.
Freya_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 18:50
quasaria, in plata domnului se voia, divorteaza de el, nu sta privind la o usa inchisa, ai atata demnitate in tine sa spui "nu" nu te mai iubesc, pentru amandoi e mai bine sa ne despartim, nu de alta dar cum nu alegi de cine sa te indragostesti nu poti alege nici momentul
casperphantom
Postat pe 26 Ianuarie 2011 19:48
Stiti ce nu inteleg eu cand citesc povesti de astea "romantoase" cu iubiri interzise? Daca un barbat facea asta - era clar - infidel, nenorocit, etc. Daca o femeie face acelasi lucru - mai e si victima. Dar ce nu pricep eu e - de ce stau "victimele " respecive in mariaje care nu le fac fericite. Pentru ca pe o femeie fericita n-o loveste amorul. Nici macar pe una mai putin fericita dar care este dedicata familiei - nici nu are cum s-o apuce. Mintea ei e deja impartita intre barbat, casa, copii, servici - nu neaparat in ordinea asta - unde naiba in 24 ore mai are loc si un amant?
Lady_Di
Postat pe 26 Ianuarie 2011 19:54
Di... ai punctul pe "i".....totul este sa fie dedicata familiei......
ladyDY
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:01
Di, cam asta am spus toti, cu nuanta ca nu te trezesti dimineata hotarita ca de azi esti dedicata. Asta vine din interior, DACA vine. Daca nu, nu poti decit sa mimezi pina nu mai poti sa mimezi... si iti dai seama ca iti faci si viata ta praf, si pe a celorlalti.
E valabil si pentru femei, si pentru barbati.
Si in momentul ala cam trebuie sa ai puterea sa spui GATA.
quasaria
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:37
mona, stii ce nu inteleg eu? daca tot ai gasit barbatul cu care te potrivesti perfect, de ce l-ai lasat sa plece? de ce ai ramas intr-un mariaj care nu-ti mai convine si in care nu esti fericita?nu ar fi corect si fata de sotul tau si fata de tine ca intr-o zi sa spui lucrurilor pe nume si s-o luati fiecare pe drumul lui?
e adevarat, nu-i poti dicta inimii pe cine sa iubeasca, dar nici celui de langa tine nu-i face rau mintindu-l.
pune-te in locul lui, cu ai reactiona, afland dupa un timp, ca cel de langa tine era fals cand te privea in ochi, cand te saruta, cand iti spunea "te iubesc" dar nu mai simtea......

scumpa31
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:18
De la: fortelion, la data 2011-01-26 18:32:24
"haita" era o metafora tanti...cam greu de perceput, daca nu esti ca "me_reloaded" !


Te apucasi de facut desene, ha? Doar ca nu ai reusit decat vreo doua mazgaleli, de copil retard...
No offence, again! E cam greu sa pricepi limbajul cuiva care are cateva clase peste cele doua ale matale...

Sis, asta o fi si cimisorean d-al nost'... crez ca de fapt e emigrat acolo, ca prea incearca el sa para destept, fara a demonstra nimic altceva decat adevarul spuselor lui Lincoln.
Thor_again
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:15
De la: garbo094431, la data 2011-01-26 21:18:21mona, stii ce nu inteleg eu? daca tot ai gasit barbatul cu care te potrivesti perfect, de ce l-ai lasat sa plece? .....

Poate pentru ca el nu vroia decat putina tavaleala! Atat si nimic mai mult.
Problema e alta:
in contextul respectiv oamenii nu doar ca-si inseala sotul/sotia dar ajung sa traiasca cu impresia ca partenerul de viata sta in calea fericirii lor, ceea ce ii determina sa aiba comportamente agresive, sa caute motive de cearta si scandal si sa transforme viata de familie intr-un calvar.
urmand ca mai apoi sa se considere indreptatiti pentru deciziile luate avand in vedere ca in familie nu mai exista iubire, armonie si buna intelegere!
garbo181518
Postat pe 27 Ianuarie 2011 16:06
De la: garbo181518, la data 2011-01-27 16:06:20
De la: garbo094431, la data 2011-01-26 21:18:21mona, stii ce nu inteleg eu? daca tot ai gasit barbatul cu care te potrivesti perfect, de ce l-ai lasat sa plece? .....

Poate pentru ca el nu vroia decat putina tavaleala! Atat si nimic mai mult.

tot ce e posibil....insa eu asta am inteles din ce povesteste ea cu atata regret.....
cert e ca e tare nefericita......
scumpa31
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:24
Dragele mele colege...as vrea din tot sufletul sa va numesc si prietene, dar nu stiu daca imi permiteti. Sunt nou venita si pur si simplu impresionata de acest site deosebit de activ.

Sunt surprinsa de efectul postarii mele ; acelea sunt o parte din ce am simtit cand totul s-a incheiat. Cred ca nimeni nu-si poate imagina ca, toata acesta iubire interzisa a durat pe parcursul unei luni, dar timpul efectiv insumat nu a depasit 24 ore....eu l-am asimilat doar cu 5 secunde cat a durat un simplu sarut fugar..asta a fost tot.
Pentru a nu va retine cu explicatii poate bizare, v-as sugera raspunsul printr-o intrebare retorica poate: credeti in intalnirile karmice? Oare eu si acest om, ne-am intalnit pentru ca de fapt ne cunosteam? Ele este acum cu o fata pe care si-a dorit-o sa-i fie alaturi dupa o mare alta despartie din viata lui....eu m-am intersectat cat cinci secunde dintr-o viata...doar pentru a simti emotia iubirii ca o levitatie divina...Am suferit pentru ca eu nu-l cautam acum, in timpul meu prezent...l-am dorit poate candva...Si e bine stiut ca ce ne dorim, uneori se si intampla. Dar, trebuie sa ma credeti am o casnicie fericita, plina de respect si deplina.
Suferinta mea e data de intamplarea pe care am considerat-o ca o intoarcere in timp, ca o dorinta mereu si latent avuta, dar neindeplinita la intensitatea asta. De aceea am suferit, pentru ca nu gaseam raspunsul pentru acest fapt care nu este intamplator. A fost o intalnire cu o ravasire afectiva de neinchipuit...mult timp dupa ce l-am intalnit, nu mai stiam cum arata...adica nimic in detaliu nu-mi mai amintea de el, decat o puternica energie, un magnet afectiv infiorator...dar extrem de placut. voi mai reveni ,pentru ca dialogul cu voi poate ma va edifica.
monalina
Postat pe 27 Ianuarie 2011 20:44
mami, tot tu esti si silfur aia?... sau esti adminii undercover?... vezi ca-s neshte topice de literatura p-acilea...
zambil
Postat pe 27 Ianuarie 2011 20:48
ma scuzati..nu am inteles ce vreti sa spuneti...imi pare rau.
monalina
Postat pe 27 Ianuarie 2011 20:51
da, pot exista intilniri karmice -cele in care "il recunosti", dar de obicei e alt tip de atractie, nu fizica.
Oricum, cu atit mia mult cu cit ar fi o intilnire karmica, daca v-ati intilnit intr-un anume context in care nu puteti fi impreuna, e mia bine sa nu fiti. Poate fi o lectie, iar daca acum nu o intelegi, data viitoare o vei intelege intr-un mod mai ferm, probabil.
quasaria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 21:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce 80% din femei din mediul urban isi doresc barbati cu masina???????????????????????????????? 5 De la: ameno 18 Octombrie 2010 10:34
SUFLETUL PERECHEEXISTA? CREDETI IN ACEASTA IDEE? CE INTELEGETI PRIN "SUFLET PERECHE"? EXISTA NUMAI UNUL? 178 De la: elodia 10 Aprilie 2011 18:24
8 Martie ! 35 De la: cricat 9 Martie 2011 00:04
Dilema parinteasca 9 De la: garbo265966 21 Iunie 2012 15:06
Eu as vrea 21 De la: garbo_460201 18 Ianuarie 2017 11:03
Setari Cookie-uri