iubiri interzise!

SI EU AM O POVESTE FRUMOASA , REALA PINA INTR-UN PUNCT ...O IUBESC , SUNT NEBUN DUPA ''EA''DAR SE PARE CA EA A UITAT TOT CE NE LEAGA , CLIPELE FRUMOASE DINTRE NOI ...POATE CA DE CURIND I-A MURIT MAMA SI MA GINDESC CA A AFECTATOOO F MULT !! VA ROG DATI-MI UN SFAT DACA PUTETI ....AM CITA RABDARE POT ...INTELEGERE ...VORBE FRUMOASE ...SENTIMENTELE MELE SUNT REALE , NU POT SA RESPIR FARA ''EA''....SE AFLA IN FIECARE CLIPA IN INIMA MEA ...IN FIECARE SECUNDA MA GINDESC LA ''EA''....IN FIECARE SECUNDA SE AFLA IN INIMA MEA/....O IUBESC CU TOATA FIINTA MEA....!!! ARE UN BAIAT DE 19-20 DE ANI , CHIAR MI-A PLACUT DIN PRIMA CLIPA DAR EL ARE O ANUMITA REPULSIE FATA DE MINE , EU AM O FATA DE 16 ANI CARE NU LOCUIESTE CU MINE DAR VINE APROAPE IN FIECARE ZI PT CA INVATA LA 500 DE M DE LOCUL UNDE STAU EU...!!
garbo178917
Postat pe 27 Ianuarie 2011 21:46
De la: garbo178917, la data 2011-01-27 21:46:02SI EU AM O POVESTE FRUMOASA , REALA PINA INTR-UN PUNCT ...O IUBESC , SUNT NEBUN DUPA ''EA''DAR SE PARE CA EA A UITAT TOT CE NE LEAGA , CLIPELE FRUMOASE DINTRE NOI ...POATE CA DE CURIND I-A MURIT MAMA SI MA GINDESC CA A AFECTATOOO F MULT !! VA ROG DATI-MI UN SFAT DACA PUTETI ....AM CITA RABDARE POT ...INTELEGERE ...VORBE FRUMOASE ...SENTIMENTELE MELE SUNT REALE , NU POT SA RESPIR FARA ''EA''....SE AFLA IN FIECARE CLIPA IN INIMA MEA ...IN FIECARE SECUNDA MA GINDESC LA ''EA''....IN FIECARE SECUNDA SE AFLA IN INIMA MEA/....O IUBESC CU TOATA FIINTA MEA....!!! ARE UN BAIAT DE 19-20 DE ANI , CHIAR MI-A PLACUT DIN PRIMA CLIPA DAR EL ARE O ANUMITA REPULSIE FATA DE MINE , EU AM O FATA DE 16 ANI CARE NU LOCUIESTE CU MINE DAR VINE APROAPE IN FIECARE ZI PT CA INVATA LA 500 DE M DE LOCUL UNDE STAU EU...!!


Rabdare, multa rabdare iti recomand. Mama ei a murit, baiatul are o anumita repulsie fata de tine, nu e usoara deloc situatia. Incearca sa te pui in locul ei, ca sa intelegi mai bine prin ce trece si in ce masura universul ei intim este bulversat.
charmelen
Postat pe 27 Ianuarie 2011 21:52
Scuze ori te-ai maritat prea devreme ori relatia voastra s-a terminat demult si abea acum ai aflat , chestia asta cu sunt cu sufletul in doua barci n-am inteles-o niciodata sorry ai o mare problema ai grija de inima ta si ofer-o cui merita nu te mai subestima
garbo174243
Postat pe 28 Ianuarie 2011 02:39
Da-i sufletului ce-ti cere si mai ales cand iti cere daca vrei sa fi fericita . Lupta pentru asta si lasa soarta sa decida .
garbo007502
Postat pe 28 Ianuarie 2011 08:58
Si credeti ca nu se poate intimpla sa fii maritata si sa te indragostestii de alt cineva.Eu cred ca da poate casnicia nu s-a bazat numai pe o dragoste puternica si atunci o data in viata iubestii cu adevarat.Depinde cind te paleste
minodora_50
Postat pe 28 Ianuarie 2011 11:47
Cand suntem tineri iubim iubirea.
La maturitate,iubim o singura persoana,concret,si e cea potrivita.
Nu ne maturizam cu trecerea anilor,ci cu experiente de viata.
Daca nu a fost sa fie si a fost scurt,nu era persoana potrivita,nu era el.
In diferite faze ale vietii suntem predispusi sa ne indragostim,si ne indragostim de iubire,se manifesta nevoia noastra de a iubi,pe persoane nepotrivite bineinteles,si se termina scurt si trist.
Vei intalni pe altcineva,care te va iubi si ilm vei iubi,din nou,din toata inima,cu siguranta.
D
daniilia
Postat pe 28 Ianuarie 2011 18:19
De la: quasaria, la data 2011-01-27 21:23:20da, pot exista intilniri karmice -cele in care "il recunosti", dar de obicei e alt tip de atractie, nu fizica.
Oricum, cu atit mia mult cu cit ar fi o intilnire karmica, daca v-ati intilnit intr-un anume context in care nu puteti fi impreuna, e mia bine sa nu fiti. Poate fi o lectie, iar daca acum nu o intelegi, data viitoare o vei intelege intr-un mod mai ferm, probabil.

Multumesc pentru raspuns..este cel mai bun si imi da convingeri noi....catre un viitor, al meu.
monalina
Postat pe 28 Ianuarie 2011 19:05
Intr-o zi de ianuarie.
.M-ai strns in brae si mi-ai artat ca poate, m-ai fi iubit. Te-am lsat sa-mi atingi visele si sa faci sa curg ploaie si vpaie din mine.
Te-am lsat sa te cuibreti in sufletul meu iar eu refuzam apoi sa te las sa pleci.
M-ai fcut sa simt, sa gust fericirea, sa cred ca pentru totdeauna nu este totui un cuvnt att de ndeprtat.
Te-am avut in viata mea cu iminena chinuitoare a unei despriri inevitabile.Mi s-a demonstrat c iubirea e un destin.
Am neles apoi si am simit c plecarea (a mea) e de fapt capitulare.
Iar eu.. eu nu tiu ce a mai rmas in mine. Sunt nc aici. Sunt in spatele uii nchise fr s tiu dac sunt captiv sau nu. Dar sunt vie. Vie pentru ca mi bate inima. Vie pentru ca nu este sfritul unei lumi, este doar sfritul previzibil al unei iubiri.
M tot ntreb ce se afl dincolo de aceasta u?!.
..Pe o astfel de amintire. am alunecat si m-am desprins de tine.. Astfel tu ai plecat din viata mea, iar noi doi ne-am pierdut unul de altul
! Acum tiu de ce s-a ntmplat totul: mi-am dorit subcontient o iubire, cu foamea celei care vrea o iubire mare, imposibila intr-o viata, una totala si incompleta totodat, de care sa-si aminteasc peregrin toate vieile, pe care karma sa nu o spele vreodat.
p.s. este un text adaptat el nu-mi apartine in totalitate, dar exprima cel mai bine ultimele secunde si explica rostul lor. Va doresc iubiri firesti!
monalina
Postat pe 29 Ianuarie 2011 00:33
ce sint alea "iubiri firesti"?

quasaria
Postat pe 29 Ianuarie 2011 10:09
Ginuto, fa-i tu pe toti!
ufishor
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:30
mai scuteste-ne.
quasaria
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:34


alta "TAPA"?A?A?


p.s....chiar ai FACUT BANI?!?! in felul acesta?!?!?

detalii???????????????
LILO
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:35
poi....ufisoara si Q voi nu vreti bani{picati din cer}???

LILO
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:36
nu lilo...e criza...ce sa cumparam cu ei??
ufishor
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:38
De la: quasaria, la data 2011-01-25 19:59:57ete fleosc.
"pentru ca sint casatorita"

La chestia asta trebuia sa te gindesti cind te-ai casatorit - DACA esti cu tot sufletul acolo sau iti zboara prin alta parte. Logic e sa nu te casatoresti daca n-ai sufletul ocupat in prealabil - nu merge both ways, m-am casatorit deci nu ma mai indragostesc....


hodoronc tronc......parca ai dat cu bata!
xxlanita
Postat pe 30 Ianuarie 2011 18:28
Hmmmm.......iubirea pur si simplu exista...sau ia nastere....fara sa ne intrebe......e aceeasi senzatie...dar in functie de situatie e mai mult sau mai putin intensa.......traita la alte cote......e usor sa judeci..........fiind simplu spectator....dar cand esti pus in situatia sa o gestionezi...acolo apare dilema........fiecare stie ce are in..."gradina " lui....asa ca.....eu cred ca ar fi corect sa dam sfaturi,......sa spijinim........sau sa ne abtinem...decat sa judecam........ca nu se stie cand....ne atinge........pe unul dintre noi....
margareta69
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:22
As_ninge
Postat pe 1 Februarie 2011 12:17
nu exista iubiri interzise ....ci iubiri in care unul iubeste si celalalt se distreaza ....tocmai de aceea le numim interzise ca sa ne disculpam oarecum .... daca iubirea e sincera si impartasita ea devine posibila in orice situatie.....fie si casatorie ....divortul , e dreptul de a alege libertatea .... dar , multora le lipseste curajul de a face acest pas ....sau intr-un final ne dam seama ce am reprezentat pt celalat ....distractie .....si astfel catalogam iubirea ....ca imposibila ....realitatea fiind evidenta ....folosite nu iubite ....reality
garbo003389
Postat pe 1 Februarie 2011 14:23
Mi-e mila de tine ca ai ajuns sa faci asemenea afirmatie ...iubirea e doar un cuvant...ea nu exista...
garbo007502
Postat pe 1 Februarie 2011 15:21
Mi-e mila de tine ca ai ajuns sa faci asemenea afirmatie ...iubirea e doar un cuvant...ea nu exista...
garbo007502
Postat pe 1 Februarie 2011 15:21
nu exista ?????????
sa mori tu .........
jeanette40
Postat pe 1 Februarie 2011 16:05
da sa moara fara sa cunoasca iobireaaa .......trist
floare_cu_colti
Postat pe 1 Februarie 2011 16:09
iubirea exista si e cel mai superb lucru ce ti se poate intampla.
cine sustine ca nu exista inseamna ca nu a cunoscut-o.
garbo022043
Postat pe 1 Februarie 2011 22:29
ma ce le trantiti pe aici, pai a zis cineva ca nu exista iubire ????


toata lumea a zis ca...acum ce facem , iubim doi barbati sau doua femei, sau facem menaj a trois
casperphantom
Postat pe 2 Februarie 2011 11:42
casper .........fiecare , cum il lasa inima.........
jeanette40
Postat pe 2 Februarie 2011 11:45
sau cat il tin....,,puterile"....
nuti_vio
Postat pe 2 Februarie 2011 11:47
...apoi, nu neaparat o intalnire Karmica trebuie sa duca la iubire, cum nu neaparat iubirea aia trebuie sa fie una care sa uimeasca lumea, io cred ca intalnirile karmice, nu se referea la dragoste decat in vreo 5 procente, in rest, am convingerea ca ne aparem unii altora in cale , sa ne ajutam la nevoie, fantome ale trecutului, venim facem bine ...sau rau si disparem in final, la caderea cortinei bilantul trebuie sa fie 0
casperphantom
Postat pe 2 Februarie 2011 11:52
FIDELITATEA TE AJUTA SA MORI LINISTIT,INFIDELITATEA TE AJUTA SA TRAIESTI LINISTIT.
garbo025131
Postat pe 3 Februarie 2011 22:52
-cu ce au gresit?asa este dragostea.asta e forma lor de aparare-IUBIRI INTERZISE-


-niciodata nu am inteles aceasta expresie telenovelista.


-nici un cuplu,nu este ferit de crize in relatie sau casnicie.

-la esec se ajunge in primul rand din lipsa de comunicare.

-amorul nu are varsta.uneori se intampla ca barbatii sa prefere femeile mature.


-problema nu este neaparat legata de diferenta de varsta biologica,cat de nivelul de maturitate
,spirituala etc.

-o femeie matura,care se cunoaste pe sine si stie ce vrea,este constienta de acest risc.

-o data cu emanciparea ,femeia a invatat sa devina sefa si in amor.

-cum vremurile sunt in schimbare si statutul femeii se schimba vazand cu ochii,transformand-o pe urmasa Evei intr-o fire pe picioarele ei,capabila sa paraseasca LA FEL CUM ODINIOARA O FACEAU DOAR BARBATII.
vuvuzela
Postat pe 4 Februarie 2011 17:42
MONALINA...siropoasa poveste!!La cercul literar cu ea!! Draga 178917,Imi pare rau ca te framanti dupa...caruta care nu te asteapta...ba nici copilul ei nu te place...e clar,nu te vrea!!Orice mama face cum ii spune copilul!!Resemneaza-te,sunt atatea care te asteapta...!!Tau sa fie..ca broaste se gasesc!! Fii barbat,nu umbla dupa cai verzi,pe pereti!!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Februarie 2011 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sondaj de opinie 3 De la: andreea_n_c 3 Martie 2010 09:35
Sa ii multumim lui Iisus Hristos la Tatal ceresc.Pt ca s-a milostivit de noi pacatosii ca sa ne lumineze mintile 42 De la: preci 28 Septembrie 2010 20:51
Buna seara tuturor:) 25 De la: yanyacharberet 9 August 2009 23:28
se poate ierta infidelitatea? 970 De la: Ioana007 21 Octombrie 2009 15:11
Iubiri on line- a fost o intamplare sau a fost premeditat? 4 De la: quasaria 3 Ianuarie 2011 23:35
Setari Cookie-uri