Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti


da, de la scoala!
mama ei de treaba!
zambila
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:13
pai ... asaza-le sa pice odata
cricat
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:15
pisoi hai ca mai ai un pic si dupa aia relax
pisoi pufos
tusi_Oli
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:19
mersi de incurajari, fetelor!
m-oi descurca io cumva
zambila
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:24
ce-i aici maiiii????ring de "dans"
haidi mai ce suparati fata....
am popcorn si citro GONG!!!!!FIGHT FIGHT FIGHT
ameno
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:27
Zambilici baga tare fata! cand ai luat diploma vin sa ma tratez la tine!
Bafta
ameno
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:28
Bafta!! zambila!

tusi!
cricat
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:28
cred ca trebe sa ma tratez prima data pe mine apoi trec la ceilalti!
pup fetele frumoase si istetze!
zambila
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:32
Numa' p-alea "istetze"? Da' p-alea isterice, nu?
Hmmm... asta-i discriminare pe fata, zambilicio!
Treci la-nvatat!
Thor_again
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:38
oooooo cine se vede pe taramurile garbo...ziua buna batrane:)
ameno
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:41
Pupam dreapta si-anteriu', parintzico
Thor_again
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:43
thor, istetze, isterice...te mai uiti??
parca io nu-s tot asa?? ( adica isterica )
acum is la lucru, mai! mai tarziu trec la invatat, desi...inca mai cuget daca are rost sa ma mai apuc, avand in vedere ca am examenul luni
e cam mult de invatat pt 2 zile
zambila
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:44
ia o pauza azi si maine invata duminica ca sa fie tot proaspat in minte


tusi_Oli
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:46
zambi!!!!!! ce cauti inca aici??? dute si pune mana pe carte!!!!!ce daca mai ai doua zile?!ce? nu ai auzit expresia cu ingrasatul porcului inainte de taiere...poate chiar e adevarata:)
ameno
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:49
asemenea thorele
ameno
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:50

zici??
hmmm, ia sa incerc asa! daca functioneaza, dau un citro!
zambila
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:51
hai lasa citro ala ca de cand zici ca il dai si citro ciuciu
ameno
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:52

aha!!!!
deci, tot io-s de vina!!??
cu tusi m-am intalnit la o inghetata buna, buna! daca tu esti foarte ocupata, io ce sa fac???
cand ai chef, da un tzar si ne vedem!
zambila
Postat pe 21 Ianuarie 2011 14:59
te necajesc doar
adevarul este ca am si eu o perioada naspa si mi greu cu una cu alta.....
ameno
Postat pe 21 Ianuarie 2011 15:09
sis ai messul deschis?
tusi_Oli
Postat pe 21 Ianuarie 2011 15:11
De la: zambila, la data 2011-01-21 14:59:52
aha!!!!
deci, tot io-s de vina!!??
cu tusi m-am intalnit la o inghetata buna, buna! daca tu esti foarte ocupata, io ce sa fac???
cand ai chef, da un tzar si ne vedem!


da da buna a fost inghetata
sa vina primavara ca mai iesim la o inghetata
tusi_Oli
Postat pe 21 Ianuarie 2011 15:13
nop
in 5 min am plecat
ameno
Postat pe 21 Ianuarie 2011 15:17
daaa!
o luam si pe Michelle daca viitoare! cu fortza daca e nevoie
zambila
Postat pe 21 Ianuarie 2011 15:17
okydoky
ameno
Postat pe 21 Ianuarie 2011 15:19
tusi_Oli
Postat pe 21 Ianuarie 2011 15:21
Buna ziua,
Nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar daca as fi in situatia pe care tu o descri, as proceda in felul urmator : casatoriti-va legal, iubeste-i copii chiar daca ei au ramas cu mama lor, in week-end scoate-i la plimbare, iar pe fosta, trateaz-o cu indiferenta. Tine minte ca : indiferenta ucide. Fi sigura ca daca vrea sa afle cum va merge, va afla si abia atunci isi va da seama ce a pierdut. Si nu ar strica sa faceti si voi un copil, asa vor creste impreuna, ai lui cu al vostru. Cu timpul, copii se vor imprietenii, te vor iubi mai mult pe tine, si veti forma o familie adevarata. Va doresc o viata frumoasa, cu stima
wildhorse
Postat pe 21 Ianuarie 2011 15:28
De la: Handybel, la data 2011-01-18 12:11:01Am o relatie cu un barbat divortat, cu 2 copii. Nu suntem casatoriti cu acte dar de 2 ani formam un cuplu, impartim acelasi dumicat de paine, deci cred ca pot sa-l consider sotul meu. Din partea copiilor lui nu intampin nici un fel de dificultati, week-end-urile, vacantele si le petrec la noi, asadar sotul meu nu pleaca niciodata de acasa sub pretextul ca isi viziteaza copiii.
Problemele vin tocmai din partea fostei, al carei scop in viata, mai nou, a devenit sa ma sicaneze si sa ma atace pe mine prin orice mijloace. Nu inteleg de ce face toate astea, din moment ce ea este cea care a intentat divortul; nu inteleg de ce nu-i permite barbatului pe care ea l-a considerat bun de aruncat sa-si traiasca linistit viata mai departe langa altcineva.
Desi imi dau seama cat de penibila este si reactia cea mai potrivita ar fi sa o ignor, sa nu bag in seama rautatile ei, ma deranjeaza foarte tare, spre exemplu, faptul ca spune cunoscutilor ca nu au divortat si posteaza pe siturile de socializare fotografii cu ei amandoi de pe vremea cand erau impreuna, adaugand comentarii care sa creeze impresia ca acesta inca o curteaza. Sotul meu a incercat o abordare directa, cerandu-i sa retraga pozele de pe site; efectul... a mai adaugat inca 10! Este deranjant!
Eu ce-ar trebui sa fac in situatia asta? Sa ma casatoresc cu el si sa-mi lipesc certificatul in frunte, ca sa-mi oficializez statutul si pozitia in ochii cunoscutilor si sa-i inchid ei gura?




daca ti-ai asumat aceasta situatie,inseamna ca inainte de a o face,ai judecat pe toate partile cum vei proceda indiferent de urmari. insa daca ai scapat din vedere ca 'fosta',nu te va "asimila' niciodata,mai ales daca este de o gandire mediocra ,fii tu mai inteligenta si nu te lasa manipulata.in concluzie nu o baga in seama.iti doresc fericire si intelepciune.
vuvuzela
Postat pe 21 Ianuarie 2011 16:00
Concentrati-va pe voi doi,pe viata voastra,nu pe ce face ea.
Sunteti sanatosi,sunteti impreuna,va impacati bine,asta e tot ce conteaza.
in viata intotdeauna se intampla din astea,ca sa nu fie totul bine,ca sa nu fie totul perfect.
dar e un caz fericit,putea sa fie la mijoc o boala,in loc de fosta sotie.
Evita sa te gandesti la ea,orice ar face,concentreaza-ti atentia doar pe relatie,sa mearga cat se poate de bine.succes,D
daniilia
Postat pe 21 Ianuarie 2011 20:22

Handy, da ce sari asa de fund in sus?

1. a lupta pentru o relatie nu inseamna sa-i spui tu fostei sotii ce sa faca . e problema ei ce posteaza si unde posteaza. ea iti spune tie ce sa faci?si apoi, hai sa o luam logic:

doi oameni sunt impreuna. in loc sa-si vada de viata reala, stau cu ochii pe siturile de socializare sa vada daca fosta sotie e pe acolo.

cum dau de ea, cum se inflameaza.
ca pune poza cu fostul, ca vrea sa dea impresia de femeie care este inca curtata de cel ce i-a fost pereche, ca accepta binevoitorii care o incurajeaza, etc.

ea e un om liber si face ce vrea. nu ai dreptul a-i spune sa stearga niste poze. e trecutul ei si nu i-l poate anula nimeni.ca-i convine lui nenea sau nu, pozele acelea sunt si proprietatea ei.

2. povestea cu cel copil care , chipurile, s-a logat de la calculatorul tau, e o mare gogornita. de fapt, tu ai intrat in contul lui fara sa-i ceri voie. daca erai o femeie eleganta, inchideai si nu umblai cu spionajul la purtator. banuiesc ca, dupa ce ai vazut ca fosta a postat poze unde nenea o mai tine inca in brate, ca mastera din Alba -ca- Zapada ai si chemat pe vanator sa o duca in padure, s-o taie si sa-ti aduca ficatul ei, drept marturie a luptei impotriva resuscitarii trecutului
si_totusi
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:36
De la: Thor_again, la data 2011-01-20 09:23:35Cred ca amandoua il tratati pe nenea ca pe o proprietate. Fosta -ca pe o proprietate la care a renuntat dar pe care o vrea inapoi, nu pentru ca ar avea nevoie de ea sau pentru ca ar aprecia-o in vreun fel, ci pur si simplu pentru ca a vazut ca acea proprietate ii este folositoare altcuiva.
Tu, il tratezi ca pe o proprietate care ti-a intrat in "parohie" si la care atenteaza altcineva. Asta e tot. Altfel, nu te-ar mai interesa pozele si comentariile celeilalte.
Cine va pune sa intrati pe acele "site-uri de socializare" ca sa vedeti ce face exa? In definitiv, ea e cea care se face de bacanie "in ochii cunoscutilor", daca chiar asta e problema. "Cunoscutii" aia, daca intr-adevar va sunt cunoscuti, stiu foarte bine situatia si rad si cu couru' de prostia respectivei. Trust me, I know what I'm saying...
elisabeta_boia
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Acum ce sa fac? 81 De la: eu_geminy 28 Octombrie 2010 20:33
despartiti sau nu? 25 De la: rcc 13 Noiembrie 2009 10:11
Help mee..!!!!! 53 De la: esme 22 Decembrie 2011 00:25
Impreuna..dar despartiti 43 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:42
sa apreciem omul la justa lui valoare 1 De la: marialeia 14 Octombrie 2010 20:03
Setari Cookie-uri