ajuor am dat de greu

am o problema foarte grava cineva sa ma ajute cu un sfat repede va rog frumos mai pe scurt am 4 ani de cand suntem impreuna am inceput sa lucrez in deplasare am aflat ceva despre ea ce ar fi facut ea in lipsa mea proima oara nu am reactionat dar iar dau sa aud si acum mult multe cand am venit acasa am luat si am purtat o discutie ca intre sot si sotie toate bune si frumoase dar aici este problema ca sunt gelos si am luat si mam interesat asa pe sustache si intradevar era foarte adevarat ce am tot auzit eu prima data nu am zis nimic paca intro seara cand am prinso vorbind la telefon cu un tip si atunci am luat si am dat sa vorbesc cu ea si dupa o lunga discutie nu iam zis si de cele de dinainte ca pe mine doar despre tipu de la tel ma interesa atunci am ajuns sa o lovesc la cateva zile nu stiu cum so ajuns iar la asta si iam zis tot ce am aflat si am inceput so iau la intrebari si asa mai departe din privirile ce le avea cand eu ai spuneam ziceau ca sunt adevarate si o particica din tot ce era o recunoscut dar si alea ce nu pareau asa grave si na ca prostu iar am lovito dar acum ceva mai tare si mo scos afara a doua zii am mers la ea si iam cerut iertare si din prostie ca altfel nustiu cum sai zic am ajuns sa ne contrazicem si ea mio zis cai trebe ceva timp sa se gandeasca ce vrea si ce nu de la viata nu a vrut sami zica cat timp asa ca am lasato sa se gandeasca dar dupa 2 zile in care nu mio dat nic un semn seara primesc un sms cu tex (ce mai fac?cum sunt?)si iam raspuns si meam mai trimis cateva sms si in ele precizand ca imi pare rau de ce am facut si ca vreau sa ne mai acordam o sansa am luat si am urcat la ea crezand ca so decis si ca stie ce vrea iar imi ceream iertare si incercam sai ex ca vreau din tot sufletu sa ne mai acordam aceasta sansa si ca am sa ma schimb si ca nu am sa mai ajung sa fac ce am facut si ca o iert si pe ea ce mio facut ca vreau sa stergem totul cu buretele dar ea mio mai cerut timp si ca inca nu stie ce sami zica nui hatarata cea ce vrea nustiu cum sa fac sa o am inapoi in bratele mele co iubesc dupa cele intamplarte si o iubesc foarte mult
alin22
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:46
asa, si acum tu de fapt ce iti doresti? o discutie civilizata sau un meci pugilistic?

ca dupa cum povestesti, am impresia ca cineva trebuie sa arunce prosopul in ring, hehehe...
michelle_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 05:27
mai aline...in primul rand incearca sa mai respiri cand povestesti (adica mai pune cate o pauza,ca e greu de citit totul dintr-o fraza)
hai sa-ti spun acum parerea mea...nu as ierta niciodata un barbat care ma loveste...de fapt asta am si facut
spui ca o iubesti....oare???
te-ai intrebat daca ea te mai iubeste,ce a determinat-o sa faca ce a facut??
asta cred eu ca trebuia sa faci inainte de a-i face reprosuri si de a o lovi
si mai ales trebuia sa ai un dialog cu tine si sa te intrebi CE AI FACUT TU inainte de a face ea ce a facut
in general omu' cauta in alta parte CE NU ARE(nu toti,mai sunt si cei care o fac "de prea mult bine" )
eladaela
Postat pe 17 Ianuarie 2011 08:58
o discutie civilizata am avut si ce imi doresc este sa ne impacam
alin22
Postat pe 17 Ianuarie 2011 10:59
tocmai ca am vb si frumos cu ea si am rugato sa-mi zica ce se intampla daca mai tine la mine daca ma mai iubeste tot ce mi-o zis este ca o ajuns sa faca ce o facut din plictiseala si ca nu avea ce face si ca inca ma iubeste ea imi da sperante dar asteptarea asta ma distruge
alin22
Postat pe 17 Ianuarie 2011 11:02
as fi tare curioasa sa aud si varianta ei
cred ca nu e tocmai asta...si mai cred ca ...instinctul meu de fata mare nu ma-nsala
eladaela
Postat pe 17 Ianuarie 2011 11:58
cum am spus, adeluto...au nevoie de un arbitru in ring, hehehe...
michelle_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 12:01
michelle...io ma bag
da' nu garantez c-o sa fiu impartiala
eladaela
Postat pe 17 Ianuarie 2011 12:03
adica nu ai sa semnalizezi atunci cand il atinge doamna sotie la ficati?

acum, lasand gluma la o parte, eu zic ca atunci cand se ajunge la asemenea comportament, e mai bine sa o ia fiecare pe drumul lui. adulterul, gelozia si palmele nu fac casa buna cu o casnicie, parerea mea...

michelle_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 12:06
Groaznic!!!
ufishor
Postat pe 17 Ianuarie 2011 12:11
michelle..adica sunt permise si loviturile sub centura...
si eu sunt de aceeasi parere...am si spus-o...
eladaela
Postat pe 17 Ianuarie 2011 12:14
eu nu le dau prea multe sanse, chiar daca se impaca acum se vor desparti mai tarziu. ceva e definitiv stricat intre ei, parerea mea

sorry, alin...stiu ca nu asta ai vrut sa auzi. dar eu sunt deja celebra p-acilea ca nu spun ce vor userii sa auda, hehehe...
michelle_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 12:18
De la: alin22, la data 2011-01-17 11:02:59tocmai ca am vb si frumos cu ea si am rugato sa-mi zica ce se intampla daca mai tine la mine daca ma mai iubeste tot ce mi-o zis este ca o ajuns sa faca ce o facut din plictiseala si ca nu avea ce face si ca inca ma iubeste ea imi da sperante dar asteptarea asta ma distruge
......ai vb asa de frumos ca ai luat fata la palme/pumni....si nici o femeie maritata nu pleaca de plictiseala ...si daca inca nu stie ce sa faca cu tine,posibil nu stie cum sa ti explice ce ti lipseste,pt ca adevaratul motiv pentru care a plecat a fost ca ceva nu avea ,daca era din plictiseala tinea oala asa acoperita ca nici nu miroseai tu vrodata......analizeaza comportamentul tau inainte si poate iti dai singur raspunsul....si poate imi raspunzi la o intrebare...la ce iti foloseste acum sa regreti ca ai dat in ea?....in momentul cand loveai nu ai gandit ?nu poti face dragoste cu sila!
un_inger38
Postat pe 17 Ianuarie 2011 12:22
aline...si ca sa te superi si pe mine...eu una nu te-as ierta...
eladaela
Postat pe 17 Ianuarie 2011 12:32
aline..,asculta la baiatu' acilisea..
roaga-te sa nu te ierte..
las-o in plictiseala ei,si vezi-ti de viata..
peste ceva timp,iti va fi muuult mai bine..,trust me..
roby_cado
Postat pe 17 Ianuarie 2011 14:22
roby, lasa omului iluziile, maica...
michelle_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:13
mare dreptate aveti voi femeile cate o data:(( multumesc de sfaturii cea ce este important ca am inteles,dar pana la urma daca ar fi sa ramana cu mine o va face,si inca nu mio pus nimeni zilele an sac asa ca mai devreme sau mai tr o sa fie cineva in viata mea. cea ce am invatat este ca nu o sa mai decurg la gesturi de astea prostestii si neomenestii
alin22
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:39
De la: me_reloaded, la data 2011-01-17 15:13:05roby, lasa omului iluziile, maica...


Wifo..,e strict problema lui, daca se incapataneaza sa creada ca o astfel de relatie va ma merge vreodata..(mai stiu eu pe unu.. )..

roby_cado
Postat pe 17 Ianuarie 2011 17:40
"..cea ce am invatat este ca nu o sa mai decurg la gesturi de astea prostestii si neomenestii.."

adica n-o sa-i mai rupi gura daca aflii ca te inseala..?
ma dezamagesti prietene..
nu te mai invinovati atat..
gesturile alea au fost generate de niste actiuni ale demoazelei..
daca ea nu "se plictisea"..,probabil n-ai fi recurs la astfel de gesturi..
roby_cado
Postat pe 17 Ianuarie 2011 17:45
roby, te carpesc

un barbat nu loveste o femeie nici macar atunci cand ii pune coarne. eventual cheama taxiul si in secunda doi e la biroul avocatului
michelle_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 17:53
aoleeeeeooooo Roby ma lasi masca
tot asa o fii gandit si ala ce si-o impuns sotia de 12 ori?
persidadamian
Postat pe 17 Ianuarie 2011 17:57
De la: me_reloaded, la data 2011-01-17 17:53:53roby, te carpesc

un barbat nu loveste o femeie nici macar atunci cand ii pune coarne. eventual cheama taxiul si in secunda doi e la biroul avocatului


neee...,pai de ce sa-l bata pe avocat?, n-are nici o vina omu'..
roby_cado
Postat pe 17 Ianuarie 2011 18:07
De la: persidadamian, la data 2011-01-17 17:57:03aoleeeeeooooo Roby ma lasi masca
tot asa o fii gandit si ala ce si-o impuns sotia de 12 ori?


doar de 12..?
roby_cado
Postat pe 17 Ianuarie 2011 18:07
Nu a fost bine sa aiba un comportament violent fata de sotia lui dar sa aflu ca sotul meu mi-a facut ce i-a facut ea lui si eu l-as bate de nervi si suferinta si apoi as pleca.
bbbbbb47
Postat pe 18 Ianuarie 2011 03:16
eh..,la voi e permis mai..,dar un barbat sa loveasca o femeie..,nu se cade,ce naiba..,indiferent de ce ar face ea..
roby_cado
Postat pe 18 Ianuarie 2011 11:52
adica tu esti de acord cu violenta domestica? ti se pare normal sa sanctionezi infidelitatea cu palmele in loc sa-ti cauti avocatul pentru divort?

ma rog, buburuza a luat-o rau pe aratura, dar de la tine ma asteptam la mai mult, mama...
michelle_
Postat pe 18 Ianuarie 2011 11:56
prima paruiala este mai grea dupa aia vine totul de la sine
tusi_Oli
Postat pe 18 Ianuarie 2011 12:03
wifo..,violenta domestica e una..,iar o bataie zdravana,atunci cand afli ca te-a inselat(nu de alta,dar sa vada diferenta intre cum ar fi putut fi viata, inainte de a se "plictisi",..,apoi avocatul..,evident) e alta..
roby_cado
Postat pe 18 Ianuarie 2011 12:06
nope...nu sunt de acord

bataia nu e justificata de nimic. in p[lus, cand apelezi la palme inseamna ca nu mai ai argumente, parerea mea

in situatii de-astea, ai doua solutii. ori stai de vorba cu partenerul, plangi, intrebi, incerci sa intelegi si sa rezolvati situatia...ori, plangi, intrebi, afli raspunsul si iti cauti avocat

palmele oricum nu rezolva problema, parerea mea...
michelle_
Postat pe 18 Ianuarie 2011 12:19
da' cine a zis bre de palme..?
roby_cado
Postat pe 18 Ianuarie 2011 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O PERSOANA FARA SPERANTE SI TRAIND UN INFIERNO 16 De la: quasaria 29 Iulie 2011 05:49
femeea vicleana. 141 De la: tzontzonica 3 Martie 2011 01:39
Imposibil de uitat 6 De la: preciouss 2 August 2009 19:33
va rog o parere 80 De la: garbo_399025 28 Mai 2014 15:06
si totusi inca nu pot........ 92 De la: garbo172629 18 Octombrie 2010 18:29
Setari Cookie-uri