ce ati daca, casatorite fiind,dupa 15 ani, va reintilniti cu un "fost", care intimplator v-a fost si coleg de clasa,iubirea la momentul respectiv, foarte intensa, iar acum, din vorba in vorba, se poate ajunge oricind mai departe...?

De la: quasaria, la data 2010-12-19 20:50:22ce am ce?
Dupa 15 ani se duce drak si mama iubirii...ce sint eu... contele de monte cristo??!


adevarat..dupa un timp trece iubirea si gata...ramane intelegerea...mergi inainte, nu te intoarce inapoi...altul necunoscut..daca chiar vrei, eu nu asi putea sa ma intorc inapoi si dupa un timp..mi se pare ca nu am iubit niciodata acea persoana, dar nu santem toti la fel..
anisoara
Postat pe 13 Ianuarie 2011 17:57
Din punctul meu de vedere nici macar dragostea adevarata nu poate servi drept scuza unei relatii extraconjugale.Nu ne forteaza nimeni sa ramanem intr-o casnicie si daca ne dorim o viata diferita, alaturi de o alta persoana,atunci macar din respectul de sine(daca nu de sot/sotie) ar trebui sa avem curajul sa o incheiem si sa ne asumam consecintele ulterioare unui divort.Adulterul dupa parerea mea este suma lasitatii si a egoismului.Si pentru doamnele/domnisoarele care au fost in postura de amanta sau doar au aprobat si incurajat acest statut invocand drept scuza "marea si atotputernica dragoste" va propun urmatorul rationament logic:daca peste un timp acest barbat caruia i-ai fost amanta va inlocuieste cu un exemplar mai nou l-ati intelege? Poate el va invoca aceeasi "mare dragoste" si deci dupa logica voastra anterioara ar fi indreptatit s-o faca......sau nu...?
diannadanciu
Postat pe 14 Ianuarie 2011 01:07
eh..,roata morii se-nvarteste tac tac tac..
roby_cado
Postat pe 14 Ianuarie 2011 02:01
ameno
Postat pe 14 Ianuarie 2011 10:05
Simplu...tu vrei sa ti-o tragi si-ti cauti scuze...vrei sa te sfatuim noi sa o faci...Pai ce mai astepti ? Have fun!
garbo001386
Postat pe 14 Ianuarie 2011 10:45
Cred ca inainte de orice, ar fi bine pentru tine si mai ales pentru sufletul tau, sa empatizezi cu "actualul sot". Am pus in ghilimele considerand ca nu-i dai valoarea ce o merita daca ne intrebi pe noi ce sa faci. Eu as discuta cu sotul intai de toate. El e primul care trebuie sa stie ce-i in sufletul meu, ce se intampla cu mine.Daca esti pe cont propriu in acea casnicie..............e OK. Intreaba pe toata lumea ce sa faci cu sentimentele tale cu iubirile apuse si mai ales cu sufletul tau.
delly001778
Postat pe 20 Ianuarie 2011 10:49
eu am 18 ani de casnicie si chiar mi s-a antamplat ca acu 2 ani antamplator sa ma antalnesc cu fosta mare iubire din liceu.da se poate ajunge oricand mai departe daca nu stii sa treci peste ce a fost atunci,demult.
garbo040576
Postat pe 20 Ianuarie 2011 22:38
De la: garbo019273, la data 2011-01-11 12:48:36raspunsul este simplu: vrei sa se intample ori nu?


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl5.glitter-graphics.net/pub/232/232385bfutkb3ltt.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 20 Ianuarie 2011 23:03
DA, asta zic si eu gandire matura...cel mai intelept comentariu...dar daca mi se intampla chiar mie ??? E usor cand vezi in gradina altuia, dar sa te fereasca Dumnezeu sa se intample in gratina ta ...Multa fericire/ LA MULANI ! si tot ce-ti deresti !
laurmartin
Postat pe 21 Ianuarie 2011 00:24
tot caut raspunsuri la ce mi se intampla....si astept sfaturi la ce mi se intampla..sunt casatorita de 8 ani..si mi-am reintalnit fosta iubire pe net..cea de acum 10 ani in urma....si doar privindu-l m-au trecut fioriii..si simt din nou ce simteam si atunci...ce ma fac?
sylyas
Postat pe 29 Mai 2011 21:19
mda...fiecare cu drama lui...
michelle_
Postat pe 29 Mai 2011 22:49
De la: sylyas, la data 2011-05-29 21:19:59tot caut raspunsuri la ce mi se intampla....si astept sfaturi la ce mi se intampla..sunt casatorita de 8 ani..si mi-am reintalnit fosta iubire pe net..cea de acum 10 ani in urma....si doar privindu-l m-au trecut fioriii..si simt din nou ce simteam si atunci...ce ma fac?

scoate internetul
mugure_alb
Postat pe 30 Mai 2011 02:40
De la: sylyas, la data 2011-05-29 21:19:59tot caut raspunsuri la ce mi se intampla....si astept sfaturi la ce mi se intampla..sunt casatorita de 8 ani..si mi-am reintalnit fosta iubire pe net..cea de acum 10 ani in urma....si doar privindu-l m-au trecut fioriii..si simt din nou ce simteam si atunci...ce ma fac?
Dar fosta iubire ce simte? Daca si el..ca si tine..mergi inainte,adica intalneste-te cu el,daca nu...atunci scoateti-l din cap...
elisabeta_boia
Postat pe 30 Mai 2011 18:56
oare, n-ar fi mai bun ceva nou, decat ceva vechi? De ce trebuie sa ne cramponam tot timpul de trecut? De ce nu reusim sa acceptam ca un anumit fapt a trecut, s-a dus, s-a topit in neant? suntem altfel pe masura ce crestem in varsta, ne dorim altceva, speram sa progresam.
de ce nu ne multumim doar sa ne reamintim trecutul si nu sa-l si traim?

sa mai intoarca Doamne roata? Ce speram? Ca nu vom face aceleasi greseli? Prostii! Nostalgii de copii nefericiti/nemultumiti!
Eugenia69
Postat pe 30 Mai 2011 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urgent!! 10 De la: chanty 25 Iulie 2011 16:36
Cum sa resuscitez relatia? 28 De la: fleurdelis 13 Martie 2010 08:58
De ce ardelenii rad de moldoveni?De parca ei ar fii mai destepti? 36 De la: xenaprintesarazboinica 9 Decembrie 2013 21:38
Buna ziua! 2 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:16
E important sa stii ce te poate face fericit, 22 De la: ulygarbo 21 Mai 2017 16:27
Setari Cookie-uri