ce ati daca, casatorite fiind,dupa 15 ani, va reintilniti cu un "fost", care intimplator v-a fost si coleg de clasa,iubirea la momentul respectiv, foarte intensa, iar acum, din vorba in vorba, se poate ajunge oricind mai departe...?

sa stii ca si eu traiesc ceva asemanator de cativa ani. si ma simt super cu el,desi el are fam.dar asta chiar nu conteaza,atita timp cat e atent cu mine,si ma iubeste!bineinteles,in felul lui.dar nu tre sa fii cicalitoare,lasa lucrurile sa decurga,si vei vedea ca va fii super!bafta!
perla_negra
Postat pe 9 Ianuarie 2011 09:07
Sa stii ca si eu traiasc cam acelasi lucru numai ca eu nu sunt maritata am prieten de 6 ani si intr-o seara am intrat pe mess unde era intrat si fostul meu iubit din copilarie care eu am fost foarte indragostita de el si el de mn am vrut sa incepem o relatie dar eu fiind mica(13 ani cred ca aveam) mi-a fost frica sa nu afle parintii mei si frati care sigur nu ma lasau ptr ca eram mica si am spus nu cu toate ca eram foarte foarte indragostita,dupa un timp iar am incercat sa fim impreuna dar atunci nu a mai vrut el nush de ce dar in final am fost impreuna o luna si s-a incheiat totul dintr-o data.Au mai trecut cativa ani(1-2 cam asa) si l-am intalnit pe actualul meu iubit care sincer iti spun ca il iubesc enorm de mult dar in acea seara cand am intrat pe mess si am vb cu fostul am simtit ceva in stomac,dupa o discutie de cam un sfert de ora pe mess mi-a spus sa cobor sa stam de vb(el fiind vecin cu mn sta la un bloc distanta de mn) nu am vrut sa accept sau mai bn spus si vroiam si nu vroiam ptr ca nu mi se parea corect sa-mi insel prietenul(stiind ca si el are pe cineva) dar pana la urma am acceptat,era ceasul vreo 12.30 noaptea si am ajuns acasa la 5.30 dimineata.In timpul acestor ore am stat de vorba,ne-am amintit de copilarie si a inceput sa ma sarute,iti dai seama ca eram topita.Ii tot spuneam sa ne oprim si sa mergem acasa iar el imi spunea gandeste-te ca este un vis si asa am facut.Vreau sa iti spun ca am ajuns sa facem si dragoste(adica mi-am inselat iubitul si regret enorm ca am facut asta) dar mi-a si placut ce am facut atunci.Acum sicer sufar si ma tot gandesc la el(fostul), nu am mai vb de atunci dar sincer iti spun ca mi-as dori sa mai vb cu el si sa aflu de ce nu a mai dat nici un semn de viata ptr ca mi-a spus ca inca mai simte ceva ptr mn.
Chiar nu stiu ce sa fac,nici pe actualul nu vreau sa il las dar si pe fostul il vreau.
Spune-mi tu ce crezi ca as putea sa fac.Te pup si ast raspunsul tau
garbo065006
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:19
ia o gura de aer!
zambila
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:42

ameno
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:53
5006 "dar in acea seara cand am intrat pe mess si am vb cu fostul am simtit ceva in stomac"
aaaahhhh....la ce se poate ajunge de la o indigestie.....
ufishor
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:04
o fi luat vreu virus...............de la comp
ameno
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:10
nu cred ca avem dreptul sa judecam ...ca si oameni suntem diferiti ...fetele ar fi trebuit sa povesteasca mai in detaliu sentimentele ce le au purtat fata de persoanele respective toti anii astia ....probabil ele sunt din categoria celor care nu privesc cu pragmatism relatia in care sunt implicate in prezent ....sunt conduse de inima (acel muschi mare si prost de care tot spun pe aici )...si intalirea cu fostul ..dupa ce ele au dus multi ani intrebari,sentimente de vinovatie,pasiuni....a declansat acel click produs de subconstient cu surpriza rentalniriisi cu faptul ca l au gasit mai atragator,mai inteligent....poate si mai matur sa o vada cu alti ochi....stim cu totii ca relatiile din tinerete nu se sfarsesc din motive bine intemeiate ci din banalitati ...si in suflet ramane ceva ....
un_inger38
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:13
ingerule, sa-mi fie cu iertare, eu chiar nu-s curioasa si nu-mi doresc ca fetele sa ne povesteasca ( Doamne fereste! )mai in detaliu motivele pentru care se cracaneaza!
si nu judecam pe nimeni, doar constatam cat de mare e gradina, lucru bun de altfel.... nu ne plictisim!
ufishor
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:17
Fiemea are cel putin 3 iubiti, sper sa se hotareasca la unul singur si sa-l caute la varsta adolescentei....
na acum ce daca are numai 3 ani..........si din toti trei eu una il prefer pe cel mai longeviv cam de la cresa sunt iubiti ei...da...cam de un an si ceva.Au toate sansele sa ramana impreuna
ameno
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:19
cracaneaza
ameno
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:20
ameno! deja-s impreuna de jumate de viata!
ufishor
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:21
De la: ameno, la data 2011-01-10 14:20:16cracaneaza


scuzati ..se-ndoaie
ufishor
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:21
cine ea sau...............el
ameno
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:23
floare_cu_colti
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:25
sper sa nu aflam niciodata!!
da` daca se intoarce protagonista cu episodul 2....nu cred ca ne iarta!
ufishor
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:27
floris de ce te miri acum ce sa facem????nu ne punem cu lovul
bine zici ufi sunt de ceva vreme impreuna dar parca tot mai mult il place pe celalalt Actualul e frumusel dar sti cum e...ce zici sa le sabotez relatia
ameno
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:28

numa' io am un singur iubit!?
nu-i drept! trebe sa iau masuri...
zambila
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:28
gradina este foarte mare .....imensa chiar......dar bateam apa in piua pe aici despre iubirile alea care le pomenesc poetii,sau cele de prin versurile unor melodii(majoritatea).....nu de cracanat pur si simplu...ca de cracanat este tare usor sa o faci.....le dadeam fetelor o idee sa se disculpe.....si nu o fac sub impuls perfid...si nu sunt de acord nici cu cei ce exclud posibilitatea unor trairi speciale ......
un_inger38
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:29
hai mai ingeras....povesteste-ne si tu cum suspini dupa primul iubit din viata ta fara detalii picante...alea ramane la latitudinea noastra sa le dezvoltam
ameno
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:31
vezi zambilico, ai pierdut startul
ameno
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:33
ameno sa nu te manance pielicica....ai timp s-o faci pe-a soacra! lasa micuta sa se antreneze pentru provocarile adolescentei...
si eu pe la 3 ani aruncam deja momeli poetice unor tineri , nu mi-a prins rau...

inger, trairile speciale sunt treburi mult prea intime, nu se expun de-aiurea, si nu cred ca pe forumuri...plus ca am si eu o convingere....se poate citi printre randuri si 'trairea' care a alimentat gestul sau actul ...
Si-n cazul de mai sus mie mi-e prea clar ca-i vorba de chiloti stramti ca sa nu zic altfel
ufishor
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:36
De la: ameno, la data 2011-01-10 14:31:42hai mai ingeras....povesteste-ne si tu cum suspini dupa primul iubit din viata ta fara detalii picante...alea ramane la latitudinea noastra sa le dezvoltam
nu am ce sa povestesc INCA....insa NICIODATA sa nu spui NICIODATA! este testata faza asta de altii mai intelepti .......
un_inger38
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:38
tusi_Oli
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:51
lasa ameno, e bun si-asa....macar nu are cearcane, vorba reclamei!
ufishor
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:55
ai dreptate ameno... cand iti da Bunul Dumnezeu din toate cate un pic .....traiesti cu SPERANTA...ca poti sa i ignori toata viata pe intrusi!
un_inger38
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:01
Baga limba-n gura sa nu salivezi

Ufi un argument bun de luat in considerare
ameno
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:08
garbo 5006, ma pusesi sa-mi pierd 1 minut din timp ca sa-ti caluclez varsta...sa ai cam 19?!?!? ma tot intreb ce s eintampla cu voi fetele astea de 18, 19..20..ca parca v-au fugit la toate..neuronii hai pe aratura!! Noah, o sa-mi iau pietre'n ecran ca-ti spusei asta, da fata mea m-ai iritat grozxav cu mesaju' tau!! da-o in mama ei de treaba..tot n-ai inteles?? adica ai facut dragoste cu omu;..si apoi a disparut!! T eintrebi .."oare de ce a disparut?!" pai cum .."de ce??" cum adica ..sa stai tu acu' si sa te intrebi "de ce??????" Chiar ..nu-ti pica??

ooofff mama!!!!
dede
Postat pe 10 Ianuarie 2011 17:56
TonuLilia
Postat pe 11 Ianuarie 2011 00:02
dede imi pare rau ca ti-ai pierd un minut din timpul pretios sa calculezi cati ani am eu si oricum ai gresit nu am 19 ani am 21 ani
garbo065006
Postat pe 11 Ianuarie 2011 00:24
raspunsul este simplu: vrei sa se intample ori nu?
garbo019273
Postat pe 11 Ianuarie 2011 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia balanta intr o relatie 54 De la: ana02 11 Iulie 2009 21:59
Cum invatam cainele sa-si faca nevoile unde trebuie 80 De la: MiaMihaescu 10 Februarie 2017 10:02
CAMERA DE GARD 790 De la: Axl_22 16 Ianuarie 2016 21:31
Vineri 21 Decembrie2012 o zi fericita ! 3 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 22:22
stiati ca..... 18 De la: Vidar 30 Iunie 2009 10:46
Setari Cookie-uri