Pidosnicia se plateste

De la: aly_fab, la data 2010-11-08 00:39:33parinte, dar tu lucerezi in schimbul 3 de noapte?

eu trebuie sa recunosc ca citesc cu zambetul pe buze ce scrie sihastrul daniil... are har

ana te salut
Asta e canonul ce l-a primit. Sa-si petreaca noptile pe Garbo.
m_ada
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:44
daniile, au lasat astia lupul paznic la oi .....sau la capre?!
aly_fab
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:44
oitza aly, nu te gandi ca un batran slujitor al Domnului mai poate fi ispitit cu cele lumesti, fiindca nu mai intorci soarele care apune din drumul sau.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:46
salu Aly

Ge,bag mana in foc ca de aia i-au bagat astia net la parohie,sa sfinteasca Garbo ca e plin de pacatosi :)))

parinte,tocmai pe tine te-au bagat astia paznic......mare greseala au facut,deja cred ca esti furtunul in gura,tragi pana ramai fara aer......
na sa vezi cum ratati spovedaniile
anaROBERT
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:47
mai parinte, am si eu o nelamurire.... dsnicie stiu ce inseamna, dar pidosnicie?? te rog lumineaza-ma
aly_fab
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:47
Voi chiar credeti ca au internet la manastiri?
Nu au! daca vreti credeti, daca nu, nu

persidadamian
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:49
Persido, ai sa razi, dar chiar au. Wireless in special
Thor_again
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:50
persida, poate si-au bagat vreun wireless device ...anal ....hmmm hmm (aly isi drege vocea rusinata) nu m-ar mira sa aiba internet
aly_fab
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:51
Cum sa nu avem internet la manastire? ba chiar de curand au instalat si aparatura pentru sfantul wireless.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:51
De la: persidadamian, la data 2010-11-08 00:49:16Voi chiar credeti ca au internet la manastiri?
Nu au! daca vreti credeti, daca nu, nu




totul este la misto,nu sunt necesari nici ochelarii si nici lupa ca sa iti dai seama ca e umor.....
nu lua nimic personal,unii atat pot si simt nevoia sa arate asta....:)
anaROBERT
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:51
De la: persidadamian, la data 2010-11-08 00:49:16Voi chiar credeti ca au internet la manastiri?
Nu au! daca vreti credeti, daca nu, nu



te contrazic, persi... la mai toate manastirile au internet... poate nu chiar in chilii, dar au...
no offence.
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:52
pai bineinteles ca e la misto, ana... cine a luat in serios???
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:52
mda, dupa cum am zis poate nu am eu simtul umorului destul de dezvoltat.
Ma opresc aici, noapte buna si vise placute tuturor
persidadamian
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:53
noapte buna, persi.
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:54
ana, asa-i. si ce mai tipu` este original in felul lui... pacat insa ca isi iroseste harul pe un forul. ar putea scrie o carte

ge, sunt destui fara pic de umor prin zona
aly_fab
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:55
De la: persidadamian, la data 2010-11-08 00:53:54mda, dupa cum am zis poate nu am eu simtul umorului destul de dezvoltat.
Ma opresc aici, noapte buna si vise placute tuturor


Lasa, surioara persidadamian, caci tu vei stapani intinderi de nori in Imparatia Cerurilor, si vei sta de-a dreapta dreptei Taicutului lumesc.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:55
aly, da' nu ma mira...:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:55
Ca maine vom vedea ca-si fac si calugarii si maicutele cont pe facebook, doar e in trend...
m_ada
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:57
Geminy, in manastiri ( fara gluma acum) nu au voie sa foloseasca nici telefonul fara voia Staretului. Calugarii intre ei nu au voie sa se caute, e interzis.
Sunt reguli, nu e chiar asa
persidadamian
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:57
Persido, asta nu inseamna ca nu au telefon sau internet. Si se pare ca preacucernicul daniil a fost cuminte sau, dimpotriva, a primit canon sa propovaduiasca pe aici, oitze necredincioase ce sunteti voi, ca pentru voi se chinuie el, sa va salveze sufletele sau, vorba lui, sa va salveze de la sfanta iluminare
Thor_again
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:00
persi, eu iti spun ce stiu, fiindca stau langa o manastire de maici. nu am afirmat ca au net in chilii, dar la birouri si la seminarul teologic din incinta, au net. au chiar pagina de web, intretinuta de doua maicutze.

in ceea ce priveste folosirea telefoanelor, poti merge de exemplu la o manastire precum Cozia, ca sa vezi popii tineri cum vorbesc mai mereu la telefon, prin curtea manastirii. si nu numai acolo.

sigur ca pot avea astfel de reguli, in incinta, dar pot sa difere, de la caz la caz. multe lucruri exista numai teoretic, numai.

oricum nu are nicio legatura adevarata Biserica, cu aceasta parodie de pe forum, care e o mistocareala, poate fantezie... si cam atat...:)
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:02
se cauta,si inca cum se cauta...pe la spate ... toata lumea stie asta.... si cu cat este chipurie mai interzis cu atat placerea este mai mare. stiu asta de la un amic, actual homo, fost calugar. nu las impresia ca generalizez dar cazuri sunt destule.
aly_fab
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:02
chiar parinte,nu te-ai gandit sa scri o carte :))) ar parea mai credibil....

persi...somn usor!
omul face si el ce poate,trebuia sa destinda cineva atmosfera pe aici,atfel ar fi fost monotonie...spui bine ce spui cu regulile intr-o manastire dar,el nu are nici o legatura cu asta,e mai pacatost decat toti la un loc si el o stie dar nu recunoaste,bata-l vina
anaROBERT
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:03
De la: Thor_again, la data 2010-11-08 01:00:47Persido, asta nu inseamna ca nu au telefon sau internet. Si se pare ca preacucernicul daniil a fost cuminte sau, dimpotriva, a primit canon sa propovaduiasca pe aici, oitze necredincioase ce sunteti voi, ca pentru voi se chinuie el, sa va salveze sufletele sau, vorba lui, sa va salveze de la sfanta iluminare


lasa thor, doar pentru ca ai toiag nu inseamna ca nu poti fi si tu oitza
aly_fab
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:03
exact, aly...
pe la manastiri, nu toti calugarii sunt tocmai "sfinti"...:D
valabil si la manastirile de maici. mai sunt si care calca pe bec.
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:04
Alyo, cum sa fiu oitza, bre? N-ai auzit ca io-s in categoria berbecutzilor?
Thor_again
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:05
De la: anaROBERT, la data 2010-11-08 01:03:04chiar parinte,nu te-ai gandit sa scri o carte :))) ar parea mai credibil....

persi...somn usor!
omul face si el ce poate,trebuia sa destinda cineva atmosfera pe aici,atfel ar fi fost monotonie...spui bine ce spui cu regulile intr-o manastire dar,el nu are nici o legatura cu asta,e mai pacatost decat toti la un loc si el o stie dar nu recunoaste,bata-l vina


mey ana, de cate ori sa-ti spun ca omul are site in toata regula, iar aici doar re-"publica" niste articole scrise acolo, cu luni in urma...:D

http://www.luminasfanta.com/

:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:07
thor te felicit sincer atunci

mai fratillor mi se inchid ochii de somn.,. noapte buna
aly_fab
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:07
am inteles Ge,am tras cu ochiul :D
acu' ce faci,ii faci reclama popii
sa inteleg ca tii cu el,ti-e frica de exorcizare......berbecutule :)))
anaROBERT
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:08
De la: aly_fab, la data 2010-11-08 01:07:55thor te felicit sincer atunci

mai fratillor mi se inchid ochii de somn.,. noapte buna


somn usor Aly!
domnul sa te aiba in paza.AMIN! :)))
anaROBERT
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sexul colegial (la munca sau in privat) 9 De la: garbo_464268 21 Martie 2017 11:50
In ce locuri faceti sex sa scapati de monotonie? 92 De la: tutankhamon 7 Septembrie 2009 12:32
>:D< o parere.. 22 De la: mia79x 14 Iunie 2009 11:41
M-a inselat sotia.. Ce sa fac? 37 De la: garbo_474028 21 Noiembrie 2018 19:32
Acupunctura si sexul 1 De la: me_just_me 17 Martie 2011 17:01
Setari Cookie-uri