Femeia insarcinata si ginecologia

Dragii mei, acest post se adreseaz n primul rnd oielor Domnului, dar pot s-l citeasc fr sfial i berbecuii Lui, cci pacea n familie lucru mare este iar dac nu avei nc familie vei avea i nu stric s nvai.

Am citit pe un forum, in alta parte, o ntrebare pus de o bun cretin, care-i dorete s zmisleasc dar are sarcin extrauterin. i nu tia ce s fac, s se roage sau s asculte de medic, despre care tim clar ca-o omul satanei pe pmnt? I-a rspuns un cretin adevrat dup cum urmeaz:Roag-te sf Nectarie, dar din suflet. Te va ajuta mult. Citete pe forumul respectiv despre minunile Sf. Nectarie, ai s gseti cazul unei femei din hunedoara, care avea sarcin extrauterin, s-a rugat sf Nectarie, i cu ajutorul unui vecin a nscut o feti normal, pe care o cheam Nectaria.

Nimic mai adevrat, dar pe de alt parte i incomplet. Am mai artat (i voi care m urmrii nc de la nceput tii deja) c femeia poate rmne nsrcinat indiferent dac se las iubit normal sau (Doamne iart-m) prin gur sau fund. Am artat n acel articol c Dumnezeu i arat calea spermatozoidului nvingtor i c dac e nevoie l mpinge cu miloas mna Lui pn la ovul i-i arat Calea. Cci Dumnezeu recunoate un bun cretin i un om de ndejde nc din stadiul de spermatozoid.

Aa c sfatul bunului cretin e unul corect. Dac vrea Domnul, un copil poate fi conceput i crescut i n afara uterului, chiar i n intestinul gros. n acest caz ns naterea va fi una mult mai grea, datorit dimensiunilor capului ftului. Dar femeia cretin nu se sperie de ceva att de nesemnificativ. n plus, doar primul iese mai greu, pentru urmtorii apte copii naterea devenind din ce n ce mai uoar.

Un ultim sfat legat de medicii ginecologi. Femeia cretin nu trebuie sa se duca la un asemenea medic. Numai desfrnatele o fac, din placerea de a-i arta cu neruinare ceea ce numai soul in fata lui Dumnezeu trebuie sa vad. O fac din placerea de a fi privite in acest fel de aproape si pentru ca in desfrnarea lor nu i pot tine picioarele apropiate. Daca totui nu avei ncotro si trebuie sa va vad un asemenea copil al satanei, avei grija ca mcar o sptmn nainte de vizita la ginecolog sa nu va splai acolo jos si sa nu va schimbai chiloii. Inutil sa va aduc aminte ca Tatl Ceresc nu va vrea epilate. Daca v-ar fi vrut aa va fcea direct fara par. Astfel, Dumnezeu care-i sus si le vede pe toate, va ti ca ai fcut tot ce v-a stat in puteri ca nici medicului sa nu-i placa ce vede caci dup cum bine tim i-a ales aceasta meserie tot din desfrnare.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 20 Noiembrie 2010 11:38
Titlu fara sens...N-ai spus nimic de 'ginecoloaga' parinte! te-ai ratacit pe drum, unde era mana Domnului sa-ti arate calea?
ufishor
Postat pe 20 Noiembrie 2010 11:43
partea cu medicii ginecologi e prea tare nu pot sa nu rad....doamne iarta-ma!
aly_raz
Postat pe 20 Noiembrie 2010 11:44
Admit ca esti foarte original...
Luna_in_capricorn
Postat pe 20 Noiembrie 2010 11:44
Neluminata ufishor, daca domnul, in mare Lui bunatate, ar fi dorit sa iti dea darul intelegerii cuvintelor, cu siguranta ca ai fi inteles ca vorbeam de "ginecologie" ca ramura a medicinii, si nu de o persoana.
Amin +
daniil_pravoslavnic
Postat pe 20 Noiembrie 2010 12:01
iote domne` c-a mai scos sihastrul un subiect!!! bravo!
aly_fab
Postat pe 20 Noiembrie 2010 12:02
No...si 'ramura' asta e accesibila numai barbatilor?
Doctoritele-s tot desfranate, hai ca m-am 'luminat'...noapte buna!

PS:"Dumnezeu recunoate un bun cretin i un om de ndejde nc din stadiul de spermatozoid" daca isi incepe calatoria prin" gur sau fund (Doamne iart-m)". Acum stim pe unde isi incep existenta cei mai buni crestini, mda
ufishor
Postat pe 20 Noiembrie 2010 12:09
ce am inteles ?

cum au ramas insarcinate unele femei pe aici.

si de ce nu merg la medic si cer sfaturi pe forum..... cica nu este crestineste.
cricat
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:37
yep
asa-i aici avem de toatre si medici ginecologi sexologi psihologi psihiatrii ce mai o adevarata clinica
un spital d'ala de urgente
era un topic " situatii de utgenta" sa le indrumam acolo pe ceel care raman insarcinate pe forum
tusi_Oli
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:42
Binecuvanteaza, parinte!
Noup! Ba mai bine nu! Da' iote, am si io o observatie de facut acilishea, pe marginea acestor prealuminatoare cuvinte ce ne-ai impartasit spre iluminarea noastra, a intunericitilor la cleeri:

De la: daniil_pravoslavnic, la data 2010-11-20 11:38:45 Inutil sa va aduc aminte ca Tatl Ceresc nu va vrea epilate. Daca v-ar fi vrut aa va fcea direct fara par.


Observatia: prin analogie, daca bunul Dumnezeu ar fi vrut sa tinem post si sa nu mancam "de dulce", nu ne-ar fi facut oare, in mare mila Sa, ierbivori?
Thor_again
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:54
pacatosule
Freya_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:00
"Aa c sfatul bunului cretin e unul corect. Dac vrea Domnul, un copil poate fi conceput i crescut i n afara uterului, chiar i n intestinul gros. n acest caz ns naterea va fi una mult mai grea, datorit dimensiunilor capului ftului. Dar femeia cretin nu se sperie de ceva att de nesemnificativ. n plus, doar primul iese mai greu, pentru urmtorii apte copii naterea devenind din ce n ce mai uoar"


oooo Doamne........

cricat
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:37
bag seama ca daniil popa, este oitza ratacita
Laura_M
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:43
De la: daniil_pravoslavnic, la data 2010-11-20 11:38:45 Daca totui nu avei ncotro si trebuie sa va vad un asemenea copil al satanei, avei grija ca mcar o sptmn nainte de vizita la ginecolog sa nu va splai acolo jos si sa nu va schimbai chiloii.


Mie unul mi se pare geniala,
anakin
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:52
asa are dezlegare la peste?
cum vorbesti asa nene?
Laura_M
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:56
Cred ca percepem spusele pravoslavnicului un pic diferit, nespa?
anakin
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:00
Neee, Anakinu! ASTA face toti banii!

De la: daniil_pravoslavnic, la data 2010-11-20 11:38:45 Am artat n acel articol c Dumnezeu i arat calea spermatozoidului nvingtor i c dac e nevoie l mpinge cu miloas mna Lui pn la ovul i-i arat Calea. Cci Dumnezeu recunoate un bun cretin i un om de ndejde nc din stadiul de spermatozoid.
Thor_again
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:01
nuti_vio
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:03

Las-o, bre, ca Laura a cam tras la masea in seara asta cu celelalte cotzofene Bine, ea e tot revoltata de ce scrie Daniil pe aici, uneori am impresia ca ea chiar ia de bune "conceptiile" userului respectiv. Si nu e singura

Thor_again
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:03
Vazui asta, si pot spune ca Laura este de un umor involuntar de-a dreptul delicios...
insa taman ce ma pregateam sa spun ca, involuntar , multe femei (crestine,mai mult saumai putin) fac ce am subliniat mai sus.
anakin
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:05
n-am ce sa iau de bun
vreti si voi?
Laura_M
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:06
Me non! Really, Anakinu? Cred ca am facut bine ca nu m-am bagat si io haita desfranatilor alora de ginecologi!
Thor_again
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:08
Laura_M
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:10
i-auzi la el, .. mosh Torache, pai la matale, practicarea ginecologiei ar fi putut trece din hobby la sport extrem
anakin
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce va excita?? 10 De la: Alexa_alexutza 25 August 2016 20:43
Diferente dintre barbat si femeie 369 De la: eu_geminy 12 Octombrie 2010 12:37
De ce unele femei accepta sa fie mintite si insealate de barbati doar ca sa aiba un mascul langa ele? Si sa fie ajutata material...Asta inseamna ca nu au demnitate si se vand 9 De la: politistul 21 Aprilie 2010 03:01
parere despre sexul oral 120 De la: alfheim 29 Iulie 2011 10:28
daca o relatie incepe cu stari conflictuale, se pot diminua acestea pe parcurs ? 86 De la: Tiffany 11 Octombrie 2009 08:29
Setari Cookie-uri