Un tata are doar datorii fata de copilul lui?

Dark, uite, cameea a explicat foarte frumos si detaliat ce inseamna SA IUBESTI pe cineva si sa ii fii alaturi si la bine si la mai putin bine. In momentul in care il alegi in functie de nevoile tale, aia nu e dragoste. E a folosi pe cineva.
Crede-ma, inteleg foarte bine diferenta... exista una, si una mare, chiar daca tu - si nu numai tu - nu o percepi.
Te casatoresti cu cine consideri ca o sa iti fie bine. Te trezesti ca nu iti e bine. Nu mai are bani - sau se imbolnaveste, sau I se intimpla ceva ce nu il mai face sa fie "persoana cu care iti e bine". Il mai suporti, atunci? Daca ai fost obisnuita si ti-ai luat deciziile pe fundamentul "asa imi va fi bine mie", fundamentul se clatina si n-ai sa rezisti. Pentru ca nu stii ce inseamna sa iti asumi obligatii impreuna cu el - si chiar si fata de el - sa formati o echipa, sa ai nevoie sa stii ca si lui ii e bine, nu numai tie...
quasaria
Postat pe 13 Decembrie 2010 19:40
Nu , fundamentul nu se clatina deloc. Daca lui nu i-ar fi bine alaturi de mine, ar fi liber sa plece......i-am spus-o si in fata... nu s-a plans de atatia ani. La urma urmei, o relatie nu trebuie sa fie un motiv de neliniste, de suferinta in viata cuiva... daca este asa, inseamna ca ceva nu e cum ar trebui.
Darksukkubus69
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:02
De la: Darksukkubus69, la data 2010-12-13 21:02:16Nu , fundamentul nu se clatina deloc. Daca lui nu i-ar fi bine alaturi de mine, ar fi liber sa plece......i-am spus-o si in fata...

OK... e clar, e simplu... e doar o relatie de prietenie bazata pe principiul:
- Decat sa fiu singur pana imi gasesc calea in viata mai bine sa am pe cineva pe langa mine!
Este doar o simbioza in care fiecare se foloseste de celalalt insa fara implicare sentimentala si fara asteptari din partea nimanui... Este firesc sa nu existe implicare sentimentala daca exista motive de incompatibilitate!
Poate nu ar fi nici o problema intr-o astfel de simbioza daca nu ar exista si conditionari! Am intalnit situatii cand anumite persoane nu doreau sa se implice sentimental dar pretindeau celuilalt sa evite relationarea cu alte persoane....
Toti avem dreptul la FERICIRE iar pentru a-ti gasi jumatatea, persoana alaturi de care sa fii cu adevarat implinit si fericit ai nevoie de libertatea de a o cauta!
marceltuky
Postat pe 14 Decembrie 2010 09:28
deci pana una-alta...fara implicatii,fara complicatii...
eladaela
Postat pe 14 Decembrie 2010 09:31
Domnule Marceltuki, nu stiu sa cunosti relatia mea... Incompatibilitate? Aici te inseli amarnic: ma tem ca nu exista o compatibilitatea mai buna! (Persoanele incompatibile cu mine sunt automat sterse de pe lista) In al doilea rand: stiu foarte bine ce inseamna implicarea sentimentala, dar asta nu m-ar impiedica absolut deloc sa tai raul de la radacina daca ar fi cazul.... Si nu vad unde-i problema... Decat sa sufar cat de putin din cauza celui de langa mine, mai bine i-as face vant, INDIFERENT de sentimentele mele! Si i-am spus-o in fata fara nici o retinere... se pare ca a priceput... E plin forumul de femei care se vaita de cat de mult sufera ele din cauza barbatului "iubit"... si nu numai forumul. Pentru ce sa le ingros eu randurile?!
Darksukkubus69
Postat pe 14 Decembrie 2010 18:44
De la: eladaela, la data 2010-12-14 09:31:45deci pana una-alta...fara implicatii,fara complicatii...


= SA ALEGI SEXUL CA SPORT PREFERAT
KNIGHT_31
Postat pe 14 Decembrie 2010 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre actul sexual 11 De la: narcysa 28 Noiembrie 2010 10:09
As vrea sa-mi fac un blog pe wordpress. Vreau ajutor, va rog! 1 De la: garbo000384 7 Iulie 2009 11:28
copii ....fara nici o vina 54 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 11:26
am fost invitata la o slujba de baptisti,dar nu ma mai duc pt ca mi-am invatat lectia 8 De la: pantera_neagra 10 Iulie 2011 19:00
sex and the city! 90 De la: fleurdelis 5 Iunie 2010 17:39
Setari Cookie-uri