Fidela sau Infidela?

imi place partea cu spoveditu.....da maica fugi la barbatut o si ecsplica i!!da pastreaza distanta cam 2 metri......si o sa te inteleaga......
nazirra
Postat pe 5 August 2010 15:42
evident!
zambila
Postat pe 5 August 2010 15:46
ba eu zic sa nu pastreze distanta cu siguranta o s-o stranga la pept si o mangaie usor
ameno
Postat pe 5 August 2010 15:46
usor, usor...pana nu mai respira!
ca ala mic si negru de respira greu
zambila
Postat pe 5 August 2010 15:50

eu nu cred c-o strange chiar asa de tare practic e nevinovata, nu a facut schimb de fluide total
ameno
Postat pe 5 August 2010 15:54
da bre....da pentru ieeeeel....nu conteaza......zic io.......
nazirra
Postat pe 5 August 2010 15:55
bre, ce rele sunteti!!!

Tylly
Postat pe 5 August 2010 15:56
cini mai???????????nuoi?????????
nazirra
Postat pe 5 August 2010 15:57
cell tu ce zici? o strange la pept sau nu
cu siguranta pentru el nu conteaza
ameno
Postat pe 5 August 2010 15:59
io???
n-am zis nimic!
zambila
Postat pe 5 August 2010 16:00
Nu stiu... mie mi-e mila de ea.
Ma tot gandesc cum se alinta ea vinovata in bratele lui, si cum se intreaba ea in timp ce-l saruta : "o fi bine, o fi rau, oi fi infidela, o fi el prieten adevarat al sotului meu?"
Haide bre, ca nu-i usor...

Tylly
Postat pe 5 August 2010 16:12
usor nu-i, dar nici greu
ar cam vrea fata sa calce stramb dar nu o laas constiinta si cred ca pana la urma o lasa balta de constiinta ca instinctele sunt mai puternice decat constiinta si apoi o vedea ea daca se mai uita la sotu cu ochi galesi sau nu
dar intrebare prietenul sotului este insurat?
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 16:17
Ei, si tu acuma! Ar fi culmea... Dupa toate intrebarile existentiale care o rod, sa mai afle si ca amantul o inseala cu sotia! Ar fi prea mult... zic eu...

Tylly
Postat pe 5 August 2010 16:20
sunteti fara suflet
tanti chiar are zbucium interior si voi????nu aveti pic de empatie

eu zic so lasi dracului de constiinta si rupe animalu ce sta in tine....dupa mai discutam cum sa-i zici sotului ca de fapt la inceput a fost doar un mozol, da ca te-a pus naiba sa intri pe garbo si alea de acolo au zis cat sa ti-o tragi cat sa nu ti-o tragi....
in fine...cand o sa te ia in brate, pentru ca tu esti nevinovata, sunt sigura 100% ca o sa zica ca cele de pe garbo te-a impins la pacat.
eu zic s-o faci linistita , ne asumam noi raspunderea
ameno
Postat pe 5 August 2010 16:24
pai cum sa zicem daca o faci o sa-ti para rau, daca n-o faci o sa-ti para la fel de rau si iti vei pune multeeeeeeeeeeee intrebari mai ales ca ati avut cateva si pana sa faceti pacatul o sa mai aveti multe din astea
eu am o vorba "sa nu iti para rau de ce ai facut, sa iti para rau de ce nu ai facut"

numai ca ai grija sa iti pierzi ratiunea
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 16:34
si fusa cam lunga nedumerirea asta
ti-au trebuit doi ani ca sa-ti dai seama daca ai sau nu nedumerire
sincer cine te pusa maica sa te mariti asa de repede
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 16:38
ce va spuneam eu?

trebuie consiliere avizata, gata cu preludiul! la treaba!
elodia
Postat pe 5 August 2010 17:20
Eu o astept sa se intoarca si sa ne intrebe cum consideram noi: daca a facut-o cu prezervativ se considera ca e fidela sau infidela?
Doara
Postat pe 5 August 2010 20:44
roby_cado
Postat pe 5 August 2010 21:10
Am deschis acest subiect in speranta ca unii din voi au trait situatii asemanatoare sau au mai multa experienta ,dar vad ca e mai usor sa acuzi si sa jignesti decat sa dai un sfat sau un ajutor si cred ca eu sunt o maaaaaaaaare pacatoasa iar voi ingerrrrrriiiiiii; in toate aceste discutii m-ati descris ca un fel de t-r-a iar eu vad in viata de zi cu zii oameni mult mai nenorociti si perversi; eu am crezut ca mai sunt oameni cu indoieli si incertitudini dar m-ati dat de inteles ca sunt singura cu acest gen de sentimente sau sau chiar nimeni dintre voi nu a avut acest gen de senzatii ?;(greu imi vine sa cred ca sunteti perfecti); oricum sunt constienta ca am gresit si de aceea nu am mers mai departe dar am vrut sa invat si din experienta altora. Multumesc pentru sfaturi si idei!
danyella04
Postat pe 5 August 2010 22:53
"..oricum sunt constienta ca am gresit si de aceea nu am mers mai departe dar am vrut sa invat si din experienta altora.."

ce..?,cum sa-l inseli pe ala de acasa fara ca el sa se prinda..?,sau ce sa inveti..?
roby_cado
Postat pe 5 August 2010 23:09
Ideea in sine nu este vb despre faptul de a insela sau sa imi gasesc motive pentru a face acest lucru ci este vb ca nu imi explic aceste senzatii care pana acuma nu le-am avut fata de altcineva din punct de vedere fizic inafara de sotul meu.Si daca nu ma cunosc eu pe mine insumi ce garantie am ca poate vre-odata nu voi ceda si apoi sa regret toata viata.iar in viata AM FOARTE PUTINE REGRETE dar care m-au marcat si de aceea nu vreu sa mai adaug inca unul.
danyella04
Postat pe 6 August 2010 00:20
De la: danyella04, la data 2010-08-05 22:53:40Am deschis acest subiect in speranta ca unii din voi au trait situatii asemanatoare sau au mai multa experienta ,dar vad ca e mai usor sa acuzi si sa jignesti decat sa dai un sfat sau un ajutor si cred ca eu sunt o maaaaaaaaare pacatoasa iar voi ingerrrrrriiiiiii; in toate aceste discutii m-ati descris ca un fel de t-r-a iar eu vad in viata de zi cu zii oameni mult mai nenorociti si perversi; eu am crezut ca mai sunt oameni cu indoieli si incertitudini dar m-ati dat de inteles ca sunt singura cu acest gen de sentimente sau sau chiar nimeni dintre voi nu a avut acest gen de senzatii ?;(greu imi vine sa cred ca sunteti perfecti); oricum sunt constienta ca am gresit si de aceea nu am mers mai departe dar am vrut sa invat si din experienta altora. Multumesc pentru sfaturi si idei!




nu baga in seama,nu toti sunt asa.parerile sunt impartite pe acest site.ai citit "Ciocoii vechi si noi"?in cazul acesta titlul da registrul.nu conteaza ce spun altii,nu traiesti decat intr-o societate dogmatica.tu alegi ce vrei sa faci in viata.treieste pentru tine,nu pt societate.tu contezi,restul sunt doar ,alti locuitori ai terrei,fiecare cu secretele lui.alege sa fii fericita in viata!
vuvuzela
Postat pe 6 August 2010 01:48
De la: danyella04, la data 2010-08-06 00:20:41Ideea in sine nu este vb despre faptul de a insela sau sa imi gasesc motive pentru a face acest lucru ci este vb ca nu imi explic aceste senzatii care pana acuma nu le-am avut fata de altcineva din punct de vedere fizic inafara de sotul meu.Si daca nu ma cunosc eu pe mine insumi ce garantie am ca poate vre-odata nu voi ceda si apoi sa regret toata viata.iar in viata AM FOARTE PUTINE REGRETE dar care m-au marcat si de aceea nu vreu sa mai adaug inca unul.



pai vezi daca te maritasi devreme ce simti tu acum este faptul ca te-ai maturizat din toate punctele
daca pana acum l-ai vazut doar pe sotul tau acu incepi sa vezi si in stanga si in dreapta si stii cum se zice " ochii vad inima cere da' constiinta nu si nu"

succes in continuare
tusi_Oli
Postat pe 6 August 2010 09:15
De la: danyella04, la data 2010-08-05 22:53:40Am deschis acest subiect in speranta ca unii din voi au trait situatii asemanatoare sau au mai multa experienta ,dar vad ca e mai usor sa acuzi si sa jignesti decat sa dai un sfat sau un ajutor si cred ca eu sunt o maaaaaaaaare pacatoasa iar voi ingerrrrrriiiiiii; in toate aceste discutii m-ati descris ca un fel de t-r-a iar eu vad in viata de zi cu zii oameni mult mai nenorociti si perversi; eu am crezut ca mai sunt oameni cu indoieli si incertitudini dar m-ati dat de inteles ca sunt singura cu acest gen de sentimente sau sau chiar nimeni dintre voi nu a avut acest gen de senzatii ?;(greu imi vine sa cred ca sunteti perfecti); oricum sunt constienta ca am gresit si de aceea nu am mers mai departe dar am vrut sa invat si din experienta altora. Multumesc pentru sfaturi si idei!



Eu cu mintea mea incetinica nu reusesc sa inteleg dc esti asa ofuscata Nu ti se pare natural sa fii luata peste picior atat timp cat vii si deschizi un asemenea subiect?? Ar fi culmea sa mai gasim topicuri si despre "ce parere aveti, ziua de luni este buna pt a face sex cu partenerul?" chiar nu realizezi ca esti ridicola? Ne povestesti ca te ia cu calduri in bratele unui barbat, altul decat sotul tau, si mai ai indoieli daca inseli sau nu?? Haide ma....deja suna a povesti nemuritoare!
De fapt tu vroiai sa fii compatimita, inteleasa in pacatul tau...si sa despicam firul in 40 cu tine, pe cand lucrurile nu pot fi mai simple de atat: iti desfaci picioarele...ori ba!
Revino-ti....si nu te mai victimiza ca nu-ti sade bine deloc!
Morena29
Postat pe 6 August 2010 12:53
dar parerea voastra in general despre acest subiect care este,mai ales a celor cu experienta mai multe pentru ca am vazut foarte multe femei infidele neavand nici un proces de constiinta in acesta privinta.
danyella04
Postat pe 7 August 2010 16:53
Parerea mea personala, daca tot ai cerut-o direct sau indirect...este aceea, ca de femei lipsite de principii si constiinta, este plin pamantul! Tu nu ai nevoie de opiniile si sfaturile noastre, ci de putina ordine in viata, gandurile si sentimentele tale.Daca nu mai gasesti ce doresti in relatia cu sotul tau....nu te mai tine ancorata, da-ti drumul si traieste-ti pasiunea pana la capat, ramanand corecta fata de tine si de el!
Personal cred ca se lungeste mai mult decat trebuie discutia aceasta, asa ca....hotararea iti apartine, nu-mi ramane decat sa-ti urez minte limpede!
Morena29
Postat pe 8 August 2010 17:50
De la: danyella04, la data 2010-08-05 00:46:50Buna ,am si eu o mare nedumerire de vre-o 2 ani si poate cineva dintre voi are un sfat folositor; am 27 de ani ,sunt casatorita de 10 si un copil de 4 ani,in urma cu 2 ani (dupa o cearta cu sotul meu) ,m-am apropiat de un prieten comun de al nostru sau mai bine zis el de mine ,dar ceea ce ma surprinde e ca si eu am acceptat aceasta apropiere care in 2 luni s-a transformat in saruturi si mangaieri dar nu mai mult de atat;ceea ce m-a oprit pe mine sa merg mai departe a fost faptul ca el este un bun prieten al sotului meu si l-a fel a fost si pentru mine pana atunci cand mi-a zis ca de mult timp ma doreste dar nu a avut curajul sa mi-o spuna ,sau poate si faptul ca respect foarte mult casnicia si pe sotul meu si ma gandesc mereu ce fel de prieten ii este sotului meu daca el face asa; dar problema sunt eu ca de cate ori ne vedem ne sorbim din priviri si chiar am momente cand il doresc fizic ca am ajuns sa visez noapte de noapte acest lucru (mentionez faptul ca sotul meu este un barbat bun si ca sot, tata dar si in pat); icep sa cred ca m-am prostit in loc sa am mai multa experienta ,sunt constienta ca gresesc si dupa cateva saruturi furtunoase cu el simt ca mi-am inselat sotul dar cand sunt cu el nu pot sa ma abtin simt ca corpul si mintea nu ma mai asculta; nu m-i sa mai intamplat niciodata in 10 ani de casnicie asa ceva si chiar daca nu m-am culcat cu el niciodata simt ca tradez, deci sunt Fidela sau Infidela ,ajutati-ma cu un sfat sau o idee ceva ca nu stiu ce sa fac!


poate nu am inteles eu bine ...de doi ani te saruti cu omu ala si nimic altceva ? ma scuzi dar nu cred ...cred ca e mai mult de atat si nu vrei sa spui , oricum ar fi fidela nu poti fi ! dar daca tu consideri ca iti e mai bine asa faci exact ceea ce crezi ...ce mai conteaza parerea altora cand tu oricum esti singura care alegi . Iar cat despre domnul prieten .al sotului..cu siguranta nu ii este prieten ....cel putin nu lui.
cory_emy
Postat pe 8 August 2010 17:57
iote la iele...cotoroantele...cum ii strica ele...gandirea fetii!!!
iea vine si intreaba daca ie de bine si...sariti toate pe ea ca...alea alea!!!
ca nu mai poate femeia saracuta...sa se mai pupe si iea...cu cine ie drag inimii iei!!
fetito!!!...tu...sa nu te iei dupa gura lor ca...vezi ca-ti vor rau`!!!!
mergi fata si te...pupa...alea alea...cu respectivu`...da...macar promite ca esti devreme acasa...sa nu se prinza ala d`acas`!!!
in rest...asa cum zicea cineva ...o viata ai...ce naiba!!!
ovidiu42
Postat pe 8 August 2010 18:08
mutumesc ovidiu pentru sfaturile sarcastice pe care mi-le dai.
danyella04
Postat pe 8 August 2010 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dupa atitea sarbatori a venit si rindul lui IOAN sa dea cep la butoi ! 8 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 21:46
Ce tratament credeti ca ar fi mai potrivit pentru tratarea mustelor penale ne care se dau virgine pe forum 14 De la: Sassette 4 Septembrie 2017 01:45
Program de afiliere 2 De la: yanyacharberet 22 Octombrie 2009 11:15
Culinare 15 De la: tradaro 9 Aprilie 2015 22:26
s 4 De la: scrichy 7 Aprilie 2010 14:36
Setari Cookie-uri