Copiii si internetul

eu cred ca socializarea nu se face NEAPARAT pe net...mai sunt si alte mijloace, la indemana oricui.
caleidoscop
Postat pe 19 August 2010 20:08
De la: rupt_de_realitate, la data 2010-08-18 09:04:27cred ca internetul si televizorul in exces dauneaza celor mici. Acestia au uitat s amai bata o minge pe maidan, sa mai faca asa ca pe vremuri curte fetelor, sa roseasca atunci cind merg cu prietena la cinema si o tin suav si candid d emina! Se ard prea rapid etapele care fac din copil direct matur internaut si televizoman




ai mare dreptate.dar nu ai cui sa-i explici.multi parinti considera,ca netul este cel mai bun,mod de a le lasa copii si lor timp liber.joaca afara,sportul,activitati scolare,o carte,un film,un parc,un teatru,un muzeu.....eheeee astea-s folositoare pt alte vietuitoare.
vuvuzela
Postat pe 23 August 2010 23:32
De la: vuvuzela, la data 2010-08-23 23:32:05
De la: rupt_de_realitate, la data 2010-08-18 09:04:27cred ca internetul si televizorul in exces dauneaza celor mici. Acestia au uitat s amai bata o minge pe maidan, sa mai faca asa ca pe vremuri curte fetelor, sa roseasca atunci cind merg cu prietena la cinema si o tin suav si candid d emina! Se ard prea rapid etapele care fac din copil direct matur internaut si televizoman




ai mare dreptate.dar nu ai cui sa-i explici.multi parinti considera,ca netul este cel mai bun,mod de a le lasa copii si lor timp liber.joaca afara,sportul,activitati scolare,o carte,un film,un parc,un teatru,un muzeu.....eheeee astea-s folositoare pt alte vietuitoare.


Cand voi avea si eu "vietuitoarea" mea mica, cat o sa fie copil copil, gen pana pe la 6 ani nu vede el PC si apoi, o sa vada PC dar cu un Smart Guard, ceva, orice, instalat pe el. Nu de alta, dar nici nu vreau sa-l fac leguma de mic si nici nu vreau la cativa ani sa ma intrebe toate balariile neadecvate varstei si sa-mi smulg parul din cap
Ioanaaaaaaaa
Postat pe 25 August 2010 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alexandra a fost diagnosticata cu angina herpetica . 1 De la: ndanicris 31 Iulie 2009 19:16
col scurt-ajutor! 9 De la: Ihi 15 Aprilie 2020 12:05
Laptele lactovit 8 De la: ina_rebeca 15 Noiembrie 2010 11:40
Pupila se mareste si se micsoreaza la bebe,e normal? 4 De la: angel_forever 20 August 2010 16:53
Dintisorii... 4 De la: salina_sag 18 Februarie 2010 21:16
Setari Cookie-uri