Sangerare vaginala la fetita de 2 ani

Buna.Am o fetita de 2 ani care de la varsta de 1 an si 2 luni are sangerari vaginale o data la 2 sau 3 luni.A fost vazuta la sp.Grig.Alex,crezand ca este posibil sa aiba infectie urinara, dar in urma analizelor repetate la 2 sapt, s-a ajuns la concluzia ca nu are infectie urinara.A fost vazuta la Parhon, de un medic cu 40 ani experienta, dar plictisit si dornic sa iasa la pensie.A spus ca este probabil de la vezica.Am revenit la G.Alex, s-au facut ecografii dar nu s-a vazut nimic.Am ajuns si la un medic endocrinolog de la Policlinica Dorobanti, i s-au facut analize sange unde estrogenul era mare.I s-a facut o testare hormonala dar rezultatele nu au fost concludente pt punerea unui diagnostic concret, cam 50% este posibil sa fie pubertate precoce..In sept trebuie sa repetam testarea hormonala.Alte simptome nu are, nici pilozitate pubiana, nici marire a sanilor.Ce ma ingrijoreaza este faptul ca nu am un raspuns in mai mul te 10 luni.Am incercat sa aflu un unde pot sa fac o ecografie 4D in Bucuresti, dar nu am gasit pt fetita.Am tot cautat un medic specializat pe ginecologie infantila, dar se pare ca nu avem asa ceva.Oare s-a mai onfruntat cineva cu asa ceva?
cerica2007
Postat pe 7 August 2009 21:26
sper sa gasesti aici o parte a raspunsului pe care il cauti http://www.romedic.ro/sangerarile-vaginale-anormale
nu am mai intalnit un asemenea caz
multa sanatate si bafta cu fetita
nu te da batuta si cauta rasunsuri in continuare daca nimic nu te-a multumit pana acum
fleurentina
Postat pe 8 August 2009 00:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Laptele lactovit 8 De la: ina_rebeca 15 Noiembrie 2010 11:40
Vacanta Kusadasi 8 De la: andrajuganarucalin 24 Februarie 2009 11:48
Ce marca de scaun de masa sa aleg? 4 De la: garbo_384177 15 Iulie 2014 13:02
soarele, vitamina D si cremele de protectie solara 18 De la: pinicuta 1 Iunie 2010 14:45
Mamici din Resita? 536 De la: office_salinasusesi_ro 22 Aprilie 2010 16:27
Setari Cookie-uri