buna

inima ta ce spune,copilul deja are suflet, este un spirit viu, avortul este una din traumele peste care se trece cel mai greu si exista riscul sa nu mai poti avea copii, daca vii sa ne intrebi inseamna ca-l doresti, oricum intr-un fel sau altul ai mai spus asta chiar daca inconstient
casperphantom
Postat pe 3 Ianuarie 2011 15:51
eu as dori sa pastrez copilul, dar mai sunt si alte probleme, tatal nu-l vrea, avand deja un alt copil dintr-o casatorie anterioara si a zis ca nu-si mai doreste altul, parintii mei nu sunt de acord sa raman cu tatal copilului, sunt total contra...in ciuda faptului ca noi ne stim de ani de zile si de atata timp ne iubim dar n-am putut niciodata sa fim impreuna, din cauza diferitelor aspiratii pe care le are fiecare...cred eu, ca singura solutie ar fi sa gasesc un tata adoptiv daca doresc sa pastrez copilu, altfel nu stiu ce sa fac....
belle_a
Postat pe 3 Ianuarie 2011 18:05
eu zic sa-l cresti singura ......
jeanette40
Postat pe 3 Ianuarie 2011 18:08
daca tu il vrei, e suficient. E la tine.
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2011 18:11
n-am posibilitatea financiara sa-l cresc singura...
in cazul acesta, singura solutie ar fi sa renunt la el
daca ar fi si un tata langa copil ar fi fost mai usor in 2...
belle_a
Postat pe 3 Ianuarie 2011 18:12
daca vrei ...poti
un copil te motiveaza
jeanette40
Postat pe 3 Ianuarie 2011 18:14
si eu am ramas insarcinata cu postinor.am facut analize in iasi la profesorul onofriescu care mi a garantat ca bebe nu va avea probleme de la pastila si asa a fost.am nascut o fetita perfect sanatoasa si suuuupeeerrr frumoasa.pastreaza l,vei regreta ulterior daca nu o faci....
garbo097275
Postat pe 4 Ianuarie 2011 20:02
Daca iti faci griji, adica nu esti pregatita sa pastrezi acel copil din cauze financiare, trebuie sa iti spun ca si eu, am doar 22 de ani, sunt studenta, casatorita de 6 luni, si insarcinata de 2 luni, nu am niciun venit sigur, in afara de un salar de 200 lei, al sotului si o bursa de 400 lei, care la vara o sa se termine, pentru ca termin facultatea, adica 200 lei pentru atunci cand se va naste bebe. te sfatuiesc sa nu faci avort ( specific celor care sunt de parere ca toate cele care sunt pe site, au facut candva avort, ca nu esi cazul meu, nu am constiinta incarcata si nici pacatul in suflet), si asta pentru ca nu cumva mai tarziu sa iti doresti acel copil si Altcineva sa refuze sa ti-l dea. Si eu vroiam sa plec cu sotul meu in strainatate la vara, si s-au schimbat planurile, dar ma gandesc ca asa cum a venit bebe tot asa o sa ma ajute Doamne Doamne sa il si cresc, ganditi-va ca nu toti copii care se nasc au sansa unui salar mare al parintilor, dar totusi sunt poate mai cuminti si mai sanatosi decat cei " bogati". Sa iti spun o poveste: Un mare Patriarh ne spune "O mama avea 12 copii, cand a ramas din nou insarcinata, sotul o batea, parintii ei au murit, medicul ii recomanda sa avorteze pentru ca altfel va muri la nastere, insa ea a trecut si peste batai si peste sfatul medicului si a nascut, intradevar la scurt timp dupa ce a nascut a murit, insa cel de-al 13lea copil , a fost chiar acel Patriarh." ce vreau sa va transmit prin asta, ca noi nu avem dreptul sa il omoram pe acel copil, pe care tot noi il concepem, fiinca viitorul ne poate rezerva multe surprize...placute.
elena380
Postat pe 3 Februarie 2011 15:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dr. Peteu - Spitalul Municipal 9 De la: nicoleta_p 20 Februarie 2016 16:48
castiga un Opel Corsa 2 De la: iasomia 16 Mai 2012 20:59
antibiotic in sarcina? 10 De la: RamonaPopescu 26 Martie 2020 10:35
pastila de a 2 a zi 156 De la: RamonaPopescu 21 Ianuarie 2020 10:23
Probleme in timpul cezarienei. 1 De la: garbo_500723 12 Septembrie 2019 12:51
Setari Cookie-uri