mie frica

buna eu am facut avort amu o saptamna am avut 2 luni si mie frica ca numai pot sa am copil medicul o crezut ca am gemene pt ca am si un fibron is ft suparata ca is cu gandu ca numai pot sa am de atunci ma simt foarte rau tot suparata si necajita. eu recomand ca si dc singura creste copilu sa nu faca avort ca dupa aceeia sta cu gandu ca poate nu o sa mai am. eu am jurat ca dc mai imi da domnu nu mai fac si dc singura cresc. si eu am ascultat dupa toata lumea ca inca is la sc si ca is tanara ca am numa 20 de ani si e pra repede si ca nus maritata . da imi pare foarte rau ca am facut nu este zi sa nu plang si cand vad un copil mi se rupe inima ca stiu ca eu nu mai am. va rog sa nu faceti gresala pe care am facut si eu.
garbo239036
Postat pe 25 Octombrie 2011 10:57
Cam asa se intampla cand nu ai curajul sa-ti urmezi propriile simtaminte in viata.
Persia
Postat pe 25 Octombrie 2011 11:03
sau cand le dai cu piciorul, din... ambitie, sa zicem...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2011 11:13


asta e mai grav

doar ca nu cred ca poti face asa ceva din ambitie
Persia
Postat pe 25 Octombrie 2011 11:43
daca nu crezi, nu inseamna ca nu se "practica", totusi...:D
da, e adevarat, cred ca e un obicei (auto)distructiv, care tine si de stima de sine... o modalitate nefasta de "autoprotectie", dar cu efect invers, dupa parerea mea. se pot spune multe, pe tema asta.
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2011 11:55
vei putea sa mai ai copii,fibromul trece ori prin tratament,ori prin operatie,si va fi totul bine.
nu te mai stresa degeaba.
vei ramane mai greu insarcinata,poate,dar vei putea avea copii,sigur.
e bine ca ai hotarat sa nu mai faci avort niciodata,e prea multa suferinta.
fii optimista,pentru ca ai de ce.
iti poate spune si medicul,ca sa te linistesti,ca te stresezi degeaba.
imi pare rau ca ai trecut prin asta.
dar in viitor va fi bine.
d
daniilia
Postat pe 28 Octombrie 2011 22:41
nu trebuie sa-ti fie frica
eu una am si eu aceiasi problema de sanatate ca si tine
dar nu disper te inteleg si pt partea de avort e f greu sa treci peste dar esti tanara si gandeste-te ca viata mere inainte
si intodeauna la orice problema exist intodeauna cel puitn o solutie
Deia_Puie_1
Postat pe 29 Octombrie 2011 12:01
De ce o fata de 20 de ani ajunge sa faca avort/ exista atatea metode de contraceptie . Dar oricum nu cred ca erai pregatita sa ai un copil
dadyy
Postat pe 30 Octombrie 2011 04:03
De la: garbo239036, la data 2011-10-25 10:57:56 buna eu am facut avort amu o saptamna am avut 2 luni si mie frica ca numai pot sa am copil medicul o crezut ca am gemene pt ca am si un fibron is ft suparata ca is cu gandu ca numai pot sa am de atunci ma simt foarte rau tot suparata si necajita. eu recomand ca si dc singura creste copilu sa nu faca avort ca dupa aceeia sta cu gandu ca poate nu o sa mai am. eu am jurat ca dc mai imi da domnu nu mai fac si dc singura cresc. si eu am ascultat dupa toata lumea ca inca is la sc si ca is tanara ca am numa 20 de ani si e pra repede si ca nus maritata . da imi pare foarte rau ca am facut nu este zi sa nu plang si cand vad un copil mi se rupe inima ca stiu ca eu nu mai am. va rog sa nu faceti gresala pe care am facut si eu.

saracuta de tine...nici sa scrii corect nu sti, dar sa mai cresti un copil...mai asteapta, mai invata, acum clar nu esti pregatita pt un copil. si dupa ce faci o asemenea prostie, un avort adica, nu recomanzi, lumea cu capul pe umeri stie deja ca e un pacat mare.
MARILENA_25
Postat pe 30 Octombrie 2011 07:09
De la: MARILENA_25, la data 2011-10-30 07:09:54
De la: garbo239036, la data 2011-10-25 10:57:56 buna eu am facut avort amu o saptamna am avut 2 luni si mie frica ca numai pot sa am copil medicul o crezut ca am gemene pt ca am si un fibron is ft suparata ca is cu gandu ca numai pot sa am de atunci ma simt foarte rau tot suparata si necajita. eu recomand ca si dc singura creste copilu sa nu faca avort ca dupa aceeia sta cu gandu ca poate nu o sa mai am. eu am jurat ca dc mai imi da domnu nu mai fac si dc singura cresc. si eu am ascultat dupa toata lumea ca inca is la sc si ca is tanara ca am numa 20 de ani si e pra repede si ca nus maritata . da imi pare foarte rau ca am facut nu este zi sa nu plang si cand vad un copil mi se rupe inima ca stiu ca eu nu mai am. va rog sa nu faceti gresala pe care am facut si eu.

saracuta de tine...nici sa scrii corect nu sti, dar sa mai cresti un copil...mai asteapta, mai invata, acum clar nu esti pregatita pt un copil. si dupa ce faci o asemenea prostie, un avort adica, nu recomanzi, lumea cu capul pe umeri stie deja ca e un pacat mare.


Mda...de cand cunoasterea in amanunt a Limbii Romane scris si vorbit e echivalenta cu nasterea...cat despre fata asta..cu avortul stai linistita,problema ta se poate rezolva prin tratament sau operatie chirurgicala cum a scris cineva mai sus....foloseste metodele contraceptive pe viitor cele de baza...adica nu-i decat una PREZERVATIVUL...iubeste discret,fa dragoste,controleaza-te alegeti cu grija iubitul si nu mai posta pe forumuri,ca e plina lumea de nebuni,iubiti-va bah mult :D
Lupin
Postat pe 30 Octombrie 2011 11:30
Cred ca ai si un coeficient de inteligenta mai scazut , iar daca scoala nu te-a interesat pana acum prea mult, in sfarsit ti-ai gasit o ocupatie /
garbo163677
Postat pe 30 Octombrie 2011 12:19
garbo207378
Postat pe 6 Noiembrie 2011 15:15
Scrie undeva ca au dreptul de a posta pe forumul acesta doar persoane licentiate ? Fata a intrat sa afle cateva pareri despre problema ei nu sa-si afle nivelul de cunoastere a lb Romane.
cory_emy
Postat pe 11 Noiembrie 2011 09:25
tz, tz, tz, da' de prezervative nu a auzit fata are totusi 20 de ani,
acum dupa ce a facut avort are mustrari de constiinta, hmmmmm
tusi_Oli
Postat pe 11 Noiembrie 2011 09:49
Vai vai! Da rai mai suntem unii! Parca voi n ati calcat stramb niciodata!Hai cine n are nici un pacat sa scrie aici! Se intampla cand ai o sarcina extrauterina si trebuie sa te operezi!Si totusi mai poti avea copii. Se poate intampla si invers.Sa nu ai, dar asta numaiTatal Ceresc le stie.Cred ca de acum vei fi mai atenta ca nu se merita pt, nimeni si nimic sa treci prin chinurile unui avort!Bafta !!
Jojolin
Postat pe 12 Noiembrie 2011 19:59
Vai vai! Da rai mai suntem unii! Parca voi n ati calcat stramb niciodata!Hai cine n are nici un pacat sa scrie aici! Se intampla cand ai o sarcina extrauterina si trebuie sa te operezi!Si totusi mai poti avea copii. Se poate intampla si invers.Sa nu ai, dar asta numaiTatal Ceresc le stie.Cred ca de acum vei fi mai atenta ca nu se merita pt, nimeni si nimic sa treci prin chinurile unui avort!Bafta !!
Jojolin
Postat pe 12 Noiembrie 2011 19:59
daca nu incerci nai deunde sa sti
garbo185811
Postat pe 13 Noiembrie 2011 03:03
Persia
Postat pe 13 Noiembrie 2011 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sarcina si menstruatia 6 De la: garbo338430 23 Noiembrie 2014 09:43
Cat dureaza concediul maternal, dupa ultimele reglementari? 3 De la: garbo_769 5 Martie 2012 19:42
Dupa anticonceptionale... 23 De la: garbo_9800 16 Decembrie 2012 17:50
Sarcina si alaptarea 7 De la: garbo_13259 14 Iulie 2013 23:24
sa fie oare nebun 59 De la: ghurdubaie 16 Mai 2012 21:09
Setari Cookie-uri