Sa ii multumim lui Iisus Hristos la Tatal ceresc.Pt ca s-a milostivit de noi pacatosii ca sa ne lumineze mintile

xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 14:53
Si la maica Domnului sa ii multumim pt ca a acceptat sa nasca pe Isus si sa se sacrifice pt noi pacatosii ca noi sa avem un exemplu si ca noi oamenii sa il urmam pe Hristos..Daca vrem sa traim in pace unii cu altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 14:56
Xeno... nu doar ii multumi...

roaga-te sa si reuseasca iluminarea mintii, in cazul tau, ca mai are enorm de mult de lucru.

Asta daca ne gandim ca a reusit sa faca El lumea in doar 7 zile... :PP
=))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:00
De la: eu_geminy, la data 2010-09-26 15:00:29Xeno... nu doar ii multumi...

roaga-te sa si reuseasca iluminarea mintii, in cazul tau, ca mai are enorm de mult de lucru.

Asta daca ne gandim ca a reusit sa faca El lumea in doar 7 zile... :PP
=))
Pai eu sunt asa cum doresc..Sincera,temperamentala..curata la suflet,cinstita....altceva nu imi mai imi trebuie...Si o sa fiu linistita doar atunci cand toata lumea va gandi ca mine..Nu vreau sa fiu ca un popa de ala pitigait care spune adevarul pe jumatate...Eu vreau sa fiu un om cu inima de copil dar cu minte de barbat...Nicidecum un prefacut de popa fricos si care nu spune lucrurile pe nume...Eu vreau sa fiu ca Iisus Hristos..Adica sa merg pe urmele lui...Fara de crucificare...Pt ca Hristos a acceptat crucificare ca sa demostreze ca el este Dumnezeu..Daca eu as accepta crucificarea o data cu mine ar muri si credinta...Pt ca eu nu o sa mai invii niciodata pt ca eu sunt doar un om din pamant pacatos...Si cu sufletul in Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:14
Pai eu sunt asa cum doresc..Sincera,temperamentala..curata la suflet,cinstita....altceva nu imi mai imi trebuie...Si o sa fiu linistita doar atunci cand toata lumea va gandi ca mine..Nu vreau sa fiu ca un popa de ala pitigait care spune adevarul pe jumatate...Eu vreau sa fiu un om cu inima de copil dar cu minte de barbat...Nicidecum un prefacut de popa fricos si care nu spune lucrurile pe nume...Eu vreau sa fiu ca Iisus Hristos..Adica sa merg pe urmele lui...Fara de crucificare...Pt ca Hristos a acceptat crucificare ca sa demostreze ca el este Dumnezeu..Daca eu as accepta crucificarea o data cu mine ar muri si credinta...Pt ca eu nu o sa mai invii niciodata pt ca eu sunt doar un om din pamant pacatos...Si cu sufletul in Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:16
Sa-I multumim si sa-L marturisim neincetat! Pentru mine e o onoare sa-L marturisesc TUTUROR!
O zi buna!
Luna_in_capricorn
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:18
da' de ce tot repeti de cate 2-3 ori ceea ce spui? sau gresesti butoanele mereu?:P
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:18
Si eu vreau ca sa moara prostia nicidecum credinta..Pt ca crestinii au interpretat gresit biblia,,si sau lasat carpe de sters pe jos.Ceea ce nu are nici o logica..Pt ca diavolul a facut crestinii sa sufere si ei au fost prosti pt ca au acceptat si nu au avut demnitate...Pt ca nu trebuie sa te lasi doborat de o creatura proasta asa ca diavolul...Crestinul trebuie sa aiba demnitate si sa aiba credinta in Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:20
De la: eu_geminy, la data 2010-09-26 15:18:46da' de ce tot repeti de cate 2-3 ori ceea ce spui? sau gresesti butoanele mereu?:P


nu, bre!
ea tot repeta pentru noi, oitzele proaste, doar-doar om baga ceva la cap din preaplinul cunostintelor sale!

PS: sa vezi de nu mi-o zice iar ca uneori ma duce tartacutza
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:23
si iote asa ,lumea a trecut la cele sfinte
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:26
Xena, iti dau o veste cumplita: prostia nu moare niciodata. Dumnezeu face ca mama prostilor sa fie nimfomana si mereu gravida...:D

:))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:27
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-26 14:53:51


auzi, irino? nu-ti deschide cel de sus? insista, insista! o fi si sfantul petru in pauza de masa
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:27
mamy, aciulea suntem la biserica, nu ne radem....:PPPP
=))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:28
scumpo,

ca taaare m-ai desfatat la faza asta!

geminy, io te rog sa fii mai atent: la biserica irinucai, da? nu la orice biserica de doi lei, cu popi hoti si fatzarnici care nu-s seriosi si care nu s parasc unul pe celalalt, da?
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:31
pai, nu coane. eu zic ca irina s-a filmat cu telefonul mobil la poarta raiului. de asta o incurajez. da, cred ca o fi avand si domnul vreun consilier care citeste garbo si i-a dat ordine clare, sa nu deschida portile. stau sfintii baricadati
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:32
corect, mamy... si irina nu se lasa, sta si priveste insistent la poarta noua:))))))))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:34
mi-i si inchipui pe sfintii aia stand toti ciopor sub masa si tremurand de teama, rugandu-se "doamne apara-ne!"... asta in timp ce irinuca bate la poarta. din cand in cand se mai aude si cate un vag "piei, satano!"
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:35
baieti, nu fiti pacatosi.

imi imaginez cum irina se buhneste in poarta , cu credinta.
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:35
prea tarziu imi recomanzi asta, mamy...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:36
io am impresia xeno ca esti oaia ratacita sau ratusca cea neagra si vrei sa te integrezi si iti spui io ca n-ai cum
Laura_M
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:36
si luminat-o dintre cei lumintai, daca esti atat de curata sincera si cum mai vrei tu sa pari... ce samburele meu cauti pe forum... nu stiai ca interentul este lucrarea lu
Laura_M
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:38
Ma gandesc sa dau si eu un interviu la televiziune..Dar nu prea stiu de unde sa incep si sa nu ma fac de ras
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:56
asta e o dilema imensa, irinuca... cum sa nu te faci de ras?
hmmm... cred ca nici macar doua -ce zic eu doua?- ZECE armate de consilieri nu te-ar putea ajuta in problema asta!
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:00
nuuuuuu irinuca.nu fa una ca asta .!!!!Te rog
chanty
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:02
mi-ar placea sa am emisiunea mea...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:02
si mie mi-ar placea, irinuca! iti dai seama ce-ar fi acolo? Mr. Bean, Benny Hill, Stan si Bran, Pik si Pok, Lolek si Bolek... Toate la un loc!
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:05
De la: Thor_again, la data 2010-09-26 18:05:13si mie mi-ar placea, irinuca! iti dai seama ce-ar fi acolo? Mr. Bean, Benny Hill, Stan si Bran, Pik si Pok, Lolek si Bolek... Toate la un loc!
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:08
nah...daca mai era cineva cu o rezerva in ceea ce te priveste,acuma sigur nu mai e...
preci
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:09
pai voua nu va spun programul....voi trebuie sa va uitati la desene animate,,pt ca emisiunile sunt doar pt oameni mari
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:16
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-26 15:18:17Sa-I multumim si sa-L marturisim neincetat! Pentru mine e o onoare sa-L marturisesc TUTUROR!
O zi buna!


de ce nu mi-o luasi inainte,garbolete?!?
ca cu citatu' asta era aia cu rezervele...
preci
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa fim calmi!!! 47 De la: demonsauinger 21 Mai 2011 20:02
un vot 1 De la: elena39 8 Aprilie 2010 22:36
-Vreau sa ma ajutati! 91 De la: ica2 21 Martie 2011 16:54
intrebare generala 120 De la: perlutza 16 Septembrie 2010 23:20
a plecat... 9 De la: allexanndrra1 23 August 2010 22:45
Setari Cookie-uri