despre divort.

Buna ziua ma numesc MARIAN sint din Braila si am si eu un necaz va scriu si va rio sa imi dati un sfat cum pot sa evit un divort ne dorit si ce trebuie sa fac sa indulcesc sufletele sotiei si copilului meu care mau parasit de 2ani si nu stiu nimic de ele si nici ele nu vor sa comunece cu mine ,sotia mea a venit pe ascuns si a inaintat divortul si a pus avocat si a plecat din nou in strainatate si eu ma fraint cum pot sa stau de vorba cu ele sa vedem daca se mai poate face ceva dar nu am cu cine sa ma sfatuiesc si ma doare acest lucru ,va multumesc pentru intelegere si astept pe aceasta adresa de mail un sfat de la cine poate sa imi dea va doresc multa sanatate si bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute in tot ce doriti.
marian49
Postat pe 29 Octombrie 2011 11:15
marian, care adresa?
sau esti mariana?
Ktine
Postat pe 29 Octombrie 2011 11:21
marian/ ana ... dragoste cu forta nu se poate. Dupa doi ani tu vrei sa mai legi ceva?
cricat
Postat pe 29 Octombrie 2011 15:39
ce faci, cri? ce face fratele tau?
esme
Postat pe 29 Octombrie 2011 15:50
esme
ce aparitie! imi place mai mult avatarul asta

e bine ! Multumesc ! ca acasa .. dupa trei saptamani de spital si sali de operatie .
cricat
Postat pe 29 Octombrie 2011 15:55
cri, uite ma joc cu avatarurile!
esme
Postat pe 29 Octombrie 2011 16:01
De la: cricat, la data 2011-10-29 15:39:28marian/ ana ... dragoste cu forta nu se poate. Dupa doi ani tu vrei sa mai legi ceva?

Ma alatur acestui comentariu de bun simt... dragoste cu sila...niciodata! :sml-happy0158
Cauta si tu alinarea in bratele alteia,sau altuia...inca n-am inteles bine..esti Marian?sau Mariana?
elisabeta_boia
Postat pe 30 Octombrie 2011 13:25
da' cum se face ca ai inceput tu asa sa te framinti dupa doi ani?!
Ca dupa atita timp cre' ca nici nu trebuia sa se mai ascunda ca sa bage divort.... trece pe linga tine, buna ziua vecine....
quasaria
Postat pe 30 Octombrie 2011 22:21
De la: marian49, la data 2011-10-29 11:15:12Buna ziua ma numesc MARIAN sint din Braila si am si eu un necaz va scriu si va rio sa imi dati un sfat cum pot sa evit un divort ne dorit si ce trebuie sa fac sa indulcesc sufletele sotiei si copilului meu care mau parasit de 2ani si nu stiu nimic de ele si nici ele nu vor sa comunece cu mine ,sotia mea a venit pe ascuns si a inaintat divortul si a pus avocat si a plecat din nou in strainatate si eu ma fraint cum pot sa stau de vorba cu ele sa vedem daca se mai poate face ceva dar nu am cu cine sa ma sfatuiesc si ma doare acest lucru ,va multumesc pentru intelegere si astept pe aceasta adresa de mail un sfat de la cine poate sa imi dea va doresc multa sanatate si bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute in tot ce doriti.

greu cu l romana...dupa 2 ani nici doamne doamne nu te mai poate ajuta. e timpul sa mergi mai departe.
MARILENA_25
Postat pe 4 Noiembrie 2011 09:16
dupa doi ani nu cred ca mai poti face ceva,se ascunde de tine pentru ca are o viata mai buna acolo unde este si nu vrea sa o deranjezi,poate stii tu de ce!!
nu cred ca de bine a plecat,gindestete bine
garbo241341
Postat pe 5 Noiembrie 2011 01:00
De la: quasaria, la data 2011-10-30 22:21:54da' cum se face ca ai inceput tu asa sa te framinti dupa doi ani?!
Ca dupa atita timp cre' ca nici nu trebuia sa se mai ascunda ca sa bage divort.... trece pe linga tine, buna ziua vecine....
petrisorpp
Postat pe 5 Noiembrie 2011 19:55
De la: marian49, la data 2011-10-29 11:15:12Buna ziua ma numesc MARIAN sint din Braila si am si eu un necaz va scriu si va rio sa imi dati un sfat cum pot sa evit un divort ne dorit si ce trebuie sa fac sa indulcesc sufletele sotiei si copilului meu care mau parasit de 2ani si nu stiu nimic de ele si nici ele nu vor sa comunece cu mine ,sotia mea a venit pe ascuns si a inaintat divortul si a pus avocat si a plecat din nou in strainatate si eu ma fraint cum pot sa stau de vorba cu ele sa vedem daca se mai poate face ceva dar nu am cu cine sa ma sfatuiesc si ma doare acest lucru ,va multumesc pentru intelegere si astept pe aceasta adresa de mail un sfat de la cine poate sa imi dea va doresc multa sanatate si bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute in tot ce doriti.




cati ani are copilul?daca e minor ...nu poate iesi din tara fara acordul tau.
ratuscaceaurata
Postat pe 5 Noiembrie 2011 20:07
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-11-05 20:07:07
De la: marian49, la data 2011-10-29 11:15:12Buna ziua ma numesc MARIAN sint din Braila si am si eu un necaz va scriu si va rio sa imi dati un sfat cum pot sa evit un divort ne dorit si ce trebuie sa fac sa indulcesc sufletele sotiei si copilului meu care mau parasit de 2ani si nu stiu nimic de ele si nici ele nu vor sa comunece cu mine ,sotia mea a venit pe ascuns si a inaintat divortul si a pus avocat si a plecat din nou in strainatate si eu ma fraint cum pot sa stau de vorba cu ele sa vedem daca se mai poate face ceva dar nu am cu cine sa ma sfatuiesc si ma doare acest lucru ,va multumesc pentru intelegere si astept pe aceasta adresa de mail un sfat de la cine poate sa imi dea va doresc multa sanatate si bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute in tot ce doriti.




cati ani are copilul?daca e minor ...nu poate iesi din tara fara acordul tau.



foloseste acest link.."..T.A.T.A. - ALIANTA ANTIDISCRIMINARE A TUTUROR TATICILOR" ...vei primi sfaturi si ajutor gratuit...
ratuscaceaurata
Postat pe 5 Noiembrie 2011 20:25
BUNA MARIAN nu crezi ca e cam tirziu sa le mai cauti ? dar tu in acesti 2 ani unde ai fost, de ce nu ai cautat sa vezi motivul pt care a facut acest lucru nevasta ta , ? de ce fetita ta nu a luat legatura cu tine ? nu mai stii nimic de ele ? la proces ai fost ? ai cerut drepturile paterne sa-ti fie acordate asa cum trebuia ? relatia ta cum s-a terminat ? ca la romani .... cu scandal ? sau pe cale amiabila ? dar banuiesc ca au iesit scintei altfel erai cu ele in amicitie si drepturi legale . hotarirea definitiva ce prevede ? ai vreun drept asupra fetei ? daca nu ......ai pierdut tot , daca da inseamna ca ai dat cu subsemnatul sa poata parasi tara cu un minor . cred ca esti o cantitate neglijabila in momentul asta pt ele . incearca cu bunatate si cautale si vb cuviincios sa poti bare sa-ti vezi fetita ca e sangele tau , stii ca apa nu se face niciodata , dar va fi greu sa mai atragi ceva ce ai pierdut cind trebuia sa pretuiesti . cistigale respectul si bunavointa de a comunica . apoi ai sa ajuti la o relatie de bun gust cu ele . sa pota si ele sa te mai vrea in viata lor .
johnson_35
Postat pe 9 Noiembrie 2011 13:18
Mai braileanule,si eu sunt braileanca....
hai sa incerc sa te ajut.
zici ca nu poti comunica cu sotia pentru ca refuza,
in cazul asta,cel mai bine e sa ii scrii ca ai vrea doar sa iti vorbeasca ea,sa iti spuna ce nu i-a convenit in casnicia voastra,incearca sa ii transmiti prin cineva,mesajul tau,daca nu poti sa ii scrii.
daca reusesti,sa o asculti,ai castigat-o pe jumatate....
orice repros ti-ar aduce,oricat de nedrept,fii pregatit doar sa o asculti.
cand asculti pe cineva,ii trece furia,si apoi gandeste dferit,sau resentimentele,sau ce o avea ea negativ.
Dupa ce ii trec resentimentele legate din trecut,veti putea cu adevarat comunica.
cel putin vei putea comunica cu copilul tau,liber,daca ea pleaca in afara tarii un timp.
daca pleaca,ii va face un bine enorm,pentru ca va gandi foarte diferit,in scurt timp.
va fi dorul de tara si de toti cei lasati in tara,care ii schimba in bine pe cei ce pleaca.
poate chiar asta va ava aduce iar impreuna
nu stiu ce sa iti mai scriu,roaga-te,rugaciunea influenteaza mult!
d


daniilia
Postat pe 13 Noiembrie 2011 17:25
Las-o dai pace nu mai incerca nimic,si exact ce ti-au spus si altii indiferent ca esti divortat sau nu fara acceptul tau copilul nu poate parasi tara.Daca nu reusesti sa vorbesti cu ea si sa clarifici anumite lucruri atunci asta e asa sunt multe care nu comunica sau nu iti spune adevarul (asa sunt ele in general au ceva de ascuns ),poate ai gresit tu dar te-ai gandit ca poate nu ai gresit cu nimic si s-ar putea ca ea sa fie de vina.Copilul nu poate sa-ti interzica sa-l vezi si o sa ai si dreptul sa il iei si la tine depinde de ce hotarati la tribunal.Dca tie drag copilul,daca,atunci poti sa-i iei copilul cand paraseste tara si nu este langa ea ca nu exista lege sa ingrijeasca bunicii copii cand unul din parinti este in tara dar ti-am spus daca doresti cu adevarat copilul si nu ca sa te razbuni pe ea.RAZBUNAREA E ARMA PROSTULUI.
eragon
Postat pe 25 Noiembrie 2011 17:54
Hopa..ti-ai adus aminte dupa 2 ani ca exista si ele pe planeta asta...sa inteleg ca ai avut un accident si ai uitat de tot ce se intampla in jurul tau timp de doi ani...
Cand ea a plecat cu fetita,tu unde erai??rapit de extraterestri cumva??
Mereu femeile sunt de vina...barbatii sunt niste sfinti..
Frate...vezi-ti de viata,daca ai vreuna,ca ea are clar o alta viata si daca nu te vrea in viata ei,stie ea de ce..

Un barbat adevarat face o femeie sa isi ude lenjeria...nu ochii !!

Seara frumoasa tuturor !!!
garbo226933
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:39
De la: eragon, la data 2011-11-25 17:54:49Las-o dai pace nu mai incerca nimic,si exact ce ti-au spus si altii indiferent ca esti divortat sau nu fara acceptul tau copilul nu poate parasi tara.Daca nu reusesti sa vorbesti cu ea si sa clarifici anumite lucruri atunci asta e asa sunt multe care nu comunica sau nu iti spune adevarul (asa sunt ele in general au ceva de ascuns ),poate ai gresit tu dar te-ai gandit ca poate nu ai gresit cu nimic si s-ar putea ca ea sa fie de vina.Copilul nu poate sa-ti interzica sa-l vezi si o sa ai si dreptul sa il iei si la tine depinde de ce hotarati la tribunal.Dca tie drag copilul,daca,atunci poti sa-i iei copilul cand paraseste tara si nu este langa ea ca nu exista lege sa ingrijeasca bunicii copii cand unul din parinti este in tara dar ti-am spus daca doresti cu adevarat copilul si nu ca sa te razbuni pe ea.RAZBUNAREA E ARMA PROSTULUI.
pai barbatii sa ia copiii,cand o sa ii nasca ei sa vada cum se naste copiii....asta chiar nesimtire din parte unui barbat ca sa vrea sa ii ia copiii unei femei care ia dat nastere......femeia nu a plecat de la barbat ca ia fost bine.....pt ca barbatii romani majoritatea sunt mitocani.....sunt niste imbecili dar ei vor sa comande femeia......care poate daca ar gandi cu gandirea ei fara sa o prosteasca barbatul,,ar merge tara asta mai bine
dar ne merge rau pt ca avem in tara asta doar barbati imbecili
ingerasulluptator
Postat pe 25 Noiembrie 2011 22:33
buna sint un tata cu doi copi care mama lor ia parasit spuneti si foi o mai putem numi mama nui cauta de loc si nu sta departe de casa in care stau copii cu mine eu ii trimit sa mearga sa o vada dar nu vor cum as putea sa o aduc innapoi la copi
petrisorpp
Postat pe 29 Ianuarie 2012 12:49
cum ai zis, petrisor?... eu numai "foi" am inteles...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 29 Ianuarie 2012 12:51
buna sint un tata cu doi copi care mama lor ia parasit spuneti si i o mai putem numi mama nui cauta de loc si nu sta departe de casa in care stau copii cu mine eu ii trimit sa mearga sa o vada dar nu vor cum as putea sa o aduc innapoi la copi
petrisorpp
Postat pe 29 Ianuarie 2012 12:58
a doua oara ... si la fel
cri_cat
Postat pe 29 Ianuarie 2012 13:02
Femeile nu pleaca de bine..Poate ca ca te-ai comportat urat cu ea,,,si poate copiii ti-a copiat tie caracterul,s-a saturat femeia si a plecat....barbatii se comporta urat cu femeile,,le vad inferioare
ingerasulluptator
Postat pe 29 Ianuarie 2012 15:12
De la: petrisorpp, la data 2012-01-29 12:58:34buna sint un tata cu doi copi care mama lor ia parasit spuneti si i o mai putem numi mama nui cauta de loc si nu sta departe de casa in care stau copii cu mine eu ii trimit sa mearga sa o vada dar nu vad cum as putea sa o aduc inapoi la copi
lasa ca femeile au invatat e la voi barbatii sa fie egoiste si practica si cu voi tot la fel...copiii copie caracterul tatalui,,asa ca pe multe mame nu le mustra constiinta
ingerasulluptator
Postat pe 29 Ianuarie 2012 15:14
eu stiu ca copii trebuie sa stea linga mame nu linga tati asa este corect mama lea dat viata nu artrebui sai paraseasca un tata mai repede ii lasa
petrisorpp
Postat pe 29 Ianuarie 2012 17:18
De la: petrisorpp, la data 2012-01-29 17:18:26eu stiu ca copii trebuie sa stea linga mame nu linga tati asa este corect mama lea dat viata nu artrebui sai paraseasca un tata mai repede ii lasa
petrisorpp
Postat pe 11 Februarie 2012 13:28
am inteles ca stii, ce putem noi face?
dor72_
Postat pe 11 Februarie 2012 13:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor 17 De la: esme 6 Ianuarie 2012 21:50
MOTEL 95 De la: Axl_22 23 Februarie 2012 12:34
Ce va urma??? 28 De la: serena_78 28 Noiembrie 2013 23:19
de ce sa fii bun, cand toti ceilanti sunt rai? 42 De la: moment31 16 Octombrie 2009 17:50
MA SIMT SINGURA.- MI-AS DORI UN SFAT DIN PARTEA DVS. 76 De la: Iulia_Pop_1 13 Iulie 2013 01:13
Setari Cookie-uri