insarcinata si in deriva...

moniq_
Postat pe 13 Iulie 2010 22:46
Buna,
A i gresit ....,dar acum trebuie sa-ti hotarasti soarta ta si mai ales a copiilor tai.Daca te iubeste o s a revina la tine ,dar daca nute iubeste viata fara dragoste v-a fi un calvar pentru tine si copii tai.
Iti doresc puterea de a lua o hotarare care sa-ti redea linistea si increderea in tine pentru binele tau si al copiilor tai.Vezi cazul "madalina Manole"NU SE POATE TRAI FARA DRAGOSTE"
garbo005851
Postat pe 15 Iulie 2010 12:18
De la: garbo005851, la data 2010-07-15 12:18:51Buna,
A i gresit ....,dar acum trebuie sa-ti hotarasti soarta ta si mai ales a copiilor tai.Daca te iubeste o s a revina la tine ,dar daca nute iubeste viata fara dragoste v-a fi un calvar pentru tine si copii tai.
Iti doresc puterea de a lua o hotarare care sa-ti redea linistea si increderea in tine pentru binele tau si al copiilor tai.Vezi cazul "madalina Manole"NU SE POATE TRAI FARA DRAGOSTE"




"cazul Madalina Manole si Anca,avea ca subiect lipsa iubirii,nu a dragostei,ca aia o faci in fiecare zi.ai mai,chiar asa,dar faptul ca de mica,avea tristete in oki,rautate cat cuprinde,nu putea sta cu cineva ,fara sa fie iubita ,iar ea nu era in stare sa ofere iubire,nu mai amestecati iubirea cu faptul,ca ea mereu nu era multumita,de nimic.nici macar de copilul pe care l-a asteptat atat.a avut o mare precizie in modul ei de sinucidere,plus in modul ei comportamental duplicitar.parca era masochista.a jucat rolul vietii ei.restul sunt legende si presupuneri.prea cerebrala pt a fii bolnava.toata viata ei a fost un simulacru.inclusiv "auto-sinuciderea-voit -teatrala".era egocentrica.pana si muzica pe care o canta era morbida.
vuvuzela
Postat pe 17 Iulie 2010 03:30
Mi ar face placere sa stiu ca ai pastrat sarcina....Noi femeile suntem puternice....si puii nostri ne dau si mai multa......putere.In ceea ce priveste,parerea ta, cum ca platesti pt ca i ai fost amanta.....gresesti...ce?barbatul e un obiect...imi place si merg si il achizitionez?hai sa fim seriosi....e doar in mintea ta acest lucru...ca platesti pt.....ceva inchipuit...i ai pus cutitul la gat si l ai fortat cumva sa divorteze?s avem pardon...m am saturat de teoria asta cu femeia rea si afurisita distrugatoare de familii....a fost un act voit din partea amandurora...acum trebuie sa lasi sentimentele inutile de vinovatie deoparte...si sa ti canalizezi energia catre puiutii tai...mula sanatate si sa auzim de bine..
garbo162606
Postat pe 24 Iulie 2010 01:16
De la: garbo021138, la data 2010-07-03 20:57:26buna ziua.as vrea sa va cer un sfat.sunt casatorita de trei ani si am un baietel de aproape doi. de cand am ramas insarcinata nu ma mai inteleg deloc cu sotul meu, pentru ca el nu si-a dorit acest copil, avand un altul dintr-o relatie anterioara, dar care este departe., el invinovatindu-se mereu pentru aceasta despartire.
desi relatiile dintre noi s-au degradat in timp, totusi am ramas din nou insarcinata.el mi-a cerut sa renunt la copil, pentru ca nu-si mai doreste.eu am refuzat.pe langa aceste lucruri, banuiesc si ca are o legatura extraconjugala.e foarte rece si pare ca sta doar pentru primul copil, ca sa nu mai renunte si a doua oara.ce sa fac?


O RELATIE DIN DRAGOSTE E IMPLINITA DE VENIREA UNUI COPIL. DAR ADUCEREA PE LUME A UNUI COPIL TOTODATA IMPLICA MARI RESPONSABILITATI PT AMBII PARTENERI SI ACEASTA TREBUIE GINDITA FOARTE BINE INAINTE. NU E O SIMPLA JOACA. NU SUNTEM O TURMA DE OI CA SA FACEM COPII PE BANDA RULANTA. DACA NU I-AI SPUS DINAINTE PARTENERULUI TAU AI FACUT O MARE GRESEALA AVIND IN VEDERE SI POZITIA LUI. ROAGA-TE LA DUMNEZEU CA EL SA TE ACCEPTE ASA DACA MAI VREI SA MAI FITI IMPREUNA. ARATA-TI POZITIA ROMANTICA ( O CINA CU LUMINARI, UN MASAJ CU ULEIURI AROMATICE, ETC...) DACA VREI SA IL SCHIMBI, PT CA DACA ITI ARATI DOAR COLTII RELATIA E CA SI INCHEIATA. SUCCES S
KNIGHT_31
Postat pe 24 Iulie 2010 11:00
De la: Psy, la data 2010-07-11 10:12:21Buna! Te descriai : "...in deriva"; asta inseamna ca esti intr-un moment foarte dificil din viata ta, simti ca felul in care era viata ta de pana acum, nu te mai multumeste si te temi de o schimbare, de un viitor diferit fata de cel pe care il aveai in minte.
Stiu ca e la indemana sa scrii pe forum sperand ca vei gasi raspunsuri. Dar, pe forum iti raspund oameni de toate facturile, cu tot felul de experiente de viata. Ceea ce este cel mai trist este ca oamenii de pe forum iti vor da solutiile lor. Iar unii te si judeca: "esti slaba", "texte", "ce fel de mama esti...". Am convingerea ca asta nu iti face bine, nu te ajuta sa gasesti solutii pentru problemele tale, ba chiar, te incurca si mai tare.
Solutiile potrivite pentru tine pot fi doar cele la care ajungi tu cu gandurile, sentimentele si nevoile tale. Iar atunci cand simti nevoia de ajutor, te sfatuiesc sa apelezi la profesionisti, de la care vei primi sprijin in a lua decizii asumate.
Psihologul sau psihoterapeutul sunt cei care te pot ajuta in mod real, dezinteresant si corect.

mare dreptate ai, din pacate inca in romania gandesc multi ca nu au ce cauta la psiholog pt ca nu sunt nebuni.si tot din pacate aproape toti avem nevoie.
eu zic sa se roage mult si sa mearga daca are posibilitati si la un psiholog
anadelaadda
Postat pe 24 Iulie 2010 20:32
Doamne ,cum puteti face copii asa fara sa ganditi?
Vinovatul principal tu iesti ,de ce ai ramas insarcinata pt a doua oara stiind ca EL nu dorea?
Ce ai crezut?Ca in acest fel IL LEGI OBLIGAT DE TINE , acum suporta consecintele, NARAVUL nu si-l schimba,vei avea f. mult de suferit , pacat pt. COPII cat despre tine....
ce sa zic....SA TE AJUTE DUMNEZEU SA TE POTI DESCURCA.
Nici cea mai proasta femeie coborata din CREIERII MUNTILOR NU AR FI PROCEDAT CA TINE, AI FACUT ,TOT CE-AI FACUT, DIN RAUTATE DE CE OARE?
RASPUNDE-TI SINGURA.
raduzoe
Postat pe 26 Iulie 2010 01:46
Draga vuvuzela,
Ce bine stii tu ce nu stie nimeni sufletul unei persoane care a daruit .Tu ce ai daruit?
Esti plina/plin de venin.Nu uita ca starile noastre se intorc intr0o din nou la noi desi le doresti altora...
garbo005851
Postat pe 26 Iulie 2010 13:53
nu nu renunta la ingerasul din burtica eu cred ca dumnezeu ii va lumina mintea situluitau ,daca nu ,,lasal draga o sati fie greu dar mai bine decat cu un care nu te apreciaza
annnnnnaaaaaa
Postat pe 28 Iulie 2010 22:24
Si eu am un baietel de patru,si acum sunt gravida iar,dar am acum 40 ani!!!
copii mei vor fi averea mea.Soacra mea nu doreste al doilea copil,nu stie inca ca sunt gravida,si cand va afla,va fi o adevarata explozie,al treilea razboi mondial,cu avocati in regula...dar amandoi il vrem si riscam totul ea a jurat sa ne desparta daca indraznim...in toate familiile cineva e contra,cineva creeaza probleme....daca poti sa razbesti cu doi copii,pastraza-l.Va fi bine,vor fi averea ta,daca ii vei duce si la biserica,ca sa nu o ia razna la pubertate....
Cu drag,daniela
daniilia
Postat pe 4 August 2010 12:57

ioi! deci tre s-o intreb pe soacra daca-i de acord sa fac io copil?
asta-i buna!!!
mai, sunt o norocoasa, pe mine ma iubeste soacra si pot sa fac si 10 copii, daca vreau! si ii si creste, la nevoie!
zambila
Postat pe 4 August 2010 13:01
Am trecut printr-o "intamplare" identica cu deosebirea ca nu m-am simtit in deriva. Am adus pe lume ingerasul numarul doi, am divortat. Regret multe, numai copiii nu! Ca nu m-a iubit el...nu a putut...nu-l judec si l-am uitat. Iarta-l ca nu te poate iubi, fii sigura ca cineva intr-o buna zi va va iubi pe toti trei! Sa ne spui cand nasti, ok? Ca sa fim cu gandul bun la tine!
GM, cu drag!
Luna_in_capricorn
Postat pe 15 August 2010 10:34
De la: garbo161879, la data 2010-07-26 01:46:08Doamne ,cum puteti face copii asa fara sa ganditi?
Vinovatul principal tu iesti ,de ce ai ramas insarcinata pt a doua oara stiind ca EL nu dorea?
Ce ai crezut?Ca in acest fel IL LEGI OBLIGAT DE TINE , acum suporta consecintele, NARAVUL nu si-l schimba,vei avea f. mult de suferit , pacat pt. COPII cat despre tine....
ce sa zic....SA TE AJUTE DUMNEZEU SA TE POTI DESCURCA.
Nici cea mai proasta femeie coborata din CREIERII MUNTILOR NU AR FI PROCEDAT CA TINE, AI FACUT ,TOT CE-AI FACUT, DIN RAUTATE DE CE OARE?
RASPUNDE-TI SINGURA.
Cum poti sa scrii asa ceva?Daca efectiv nu a realizat ca e insar cinata, si apoi a decis sa pastreze copilul?Si apoi, de ce l-ar lega de ea pe el?Se va descurca,mai ales daca are familie care sa o ajute,si sa o sustina!
teodor_el
Postat pe 15 August 2010 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iti place sa calatoresti? Ce anume iti place sa faci atunci cand calatoresti? 19 De la: fleurdelis 23 Decembrie 2009 00:00
buna 6 De la: Helen29 8 Decembrie 2009 19:37
va rog spunetimi p[arerea voastra 31 De la: bau 5 Iulie 2010 15:27
se poate de inselat sotul daca nu mai traesti cu el? 26 De la: elenita_2 8 Iunie 2012 17:29
DA, DACA MAI POT! 73 De la: garbo233027 9 Octombrie 2012 02:12
Setari Cookie-uri