insarcinata si in deriva...

ei, intr-o saptamana sunt ca noua
si, de obicei ma intorc mai obosita din concediu decat am plecat
zambila
Postat pe 11 Iulie 2010 19:38
Ia sa-mi dai nr. de telefon al sefului sa nu te mai lase in concediu. Ce obicei prost dom'le.
Doara
Postat pe 11 Iulie 2010 19:39

numa' daca promiti ca ma scapi de el
zambila
Postat pe 11 Iulie 2010 19:41
Daca te scap de el nu se inchide firma?
Doara
Postat pe 11 Iulie 2010 19:42
copilul nu are nici o vina. penru un fraier nu merita sa sufere alti doi . capul sus sunt atati tati ce doresc copii, fie nu au fie sunt bolnavi. capul sus viata merita traita alaturi de cineva ce stie sa iubeasca si o sotie si 1,2 ,3 copii
garbo007754
Postat pe 11 Iulie 2010 22:39
Eu zic sa mergi inainte,sa faci copilasul asa poate se va schimba in bine,arata-i ca esti familista iar daca sotul tau crezi ca are o alta relatie,tu singura trebuie sa vezi sa cauti ce-i lipseste,toti mai calca stramb,si divortul nu este o solutie,eu nu cred ca sotul tau doreste casatorii nenumarate,cel putin asa cred eu,legat de celalalt copil,nu cunosc amanunte sper sa nu fii tu cauza divortului,ori sunt atatea persoane si barbati si femei care divorteaza,dar copilasul nu este vinovat,accepta-l si parerea mea sfatuieste-l sa-l caute,si-ti spun de ce! nu cred ca ti-ar placea ca tu sa fi divortata,si tatal sa nu-si caute copilul,sti daca ai un copil este bine sa-l ai si pe al doilea,este tare rau sa nu ai frati,surori! toate cele bune!
garbo104824
Postat pe 12 Iulie 2010 00:49
da..824...femeia trebuie sa fie supusa , dupa ce naste sa dea repede fuga sa decopere ce-i lipseste exemplarului...de nu e ,,mititelul " fericit..ma lasi?? Ala umbla cu nadragii in vine pe unde poate si ea , trebuie sa sufere langa bou si sa descopere ce ii lipseste..nu ar putea sa-i puna papion si sa-l trimeata la draku doar cu bilet de dus ?? intreb asa intr-o doara.. no offnese!
reyya
Postat pe 12 Iulie 2010 00:59
Multe pareri, dar tu esti singura care trebuie sa decizi si mai ales sa suporti consecintele. Noua ne vine usor sa dam cu presupusul, dar nu am vrea sa fim in locul tau.

Draga mea, prin ce treci tu acum au mai trecut si altii si altii vor mai trece. Probleme vin dar important e sa incercam sa minimizam riscurile.

Vei avea doi copii, eu zic sa incerci sa te gandesti mai putin la probleme ca sa faci un copil sanatos. Stiu ca iti doresti dragoste si e normal sa fie asa, dar nu poti obliga un om sa iubeasca. In schimb tu poti sa iubesti. Iubeste-ti copiii si fa totul pentru ei; daca iti iubesti sotul, arata-i-o. Daca nu il mai intereseaza dragostea ta, accepta situatia. Parerea mea e ca tinutul cu forta nu face bine niciunuia dintre voi.

Nu iti recomand divortul. Pur si simplu nu cred ca aceasta e o solutie, dar il poti lasa sa plece, daca vrea. Tu poti sa iti analizezi apoi sentimentele , el poate face la fel. Poate ca e un flusturatic si va umbla din floare in floare sau poate ca tu il iubesti prea mult si el crede ca isi poate permite orice. Unii oameni numai dupa ce pierd, apreciaza ce au avut.
gabriela_esty
Postat pe 12 Iulie 2010 04:07
crezi ca te vei simti mai bine dupa un avort?
crezi ca te vei intelege mai bine cu el??
la asta trebuie sa te gandesti mai mult
dalidablu
Postat pe 12 Iulie 2010 09:32
Buna!
Te inteleg perfect prin ce treci!
Fii puternica!
Este usor sa dai sfaturi!
Eu sunt o familista convinsa, asa este viata trebuie facute si compromisuri!
Tu il iubesti si lupta pentru iubirea ta si pentru ingerasii tai!
garbo084823
Postat pe 12 Iulie 2010 10:32
halal compromis
ameno
Postat pe 12 Iulie 2010 11:14
Daca hotarasti sa tii sarcina.....fa o pt bebe si...tine.El nu cred ca are sens sa faca parte din viata voastra.Eu am a doua fetita...fara sa si o fi dorit tatal.....M a pus sa aleg...si am ales....
E o minunatie......E greu...cu 2 copii....dar nu imposibil....si satisfactiile sunt ....pe masura...
Zicea cineva...cu foarte mare hotarare...sa renunti la bebe.....pt ca va suferi ...doar cu...mama...Asta e calea cea mai usoara si...o scuza..pt a renunta la bebe...fara mari...remuscari...
Acum decizia iti apartine....sper sa o iei pe cea mai buna pt tine si....copii.
Capul sus.....se poate si fara....El
garbo097275
Postat pe 12 Iulie 2010 13:08
ioi, pacat ca nu avem noi legile din state, sa fi vazut cum ii disparea subit dorinta de divort cand trebuia sa va intretina oricum pe tine si pe copii...pe toti!
asta e, pur si simplu unii barbati "e" porci!

ei au impresia ca dupa divort, daca platesc pensia aia amarata de 100-200 ron pe luna, si-au facut datoria!
zambila
Postat pe 12 Iulie 2010 13:13
Imi pare rau ca treci prin toate aceste momente.
Sfatul meu este sa lasi timpul sa treaca, sa incerci sa-ti ocupi foarte mult timp cu copilul si cu altele. Daca tu vrei din tot sufletul bebelusul pastreaza-l, o sa poti sa cresti ambii copii si cu unul "ca sotul tau" si singurica.
Sunt convinsa ca indiferent de sfaturile, pe care le vei primi pe forum, tu tot nelinistita si indoita vei fi, sunt sigura ca iti iubesti sotul.
Sfatul meu este: daca il iubesti, lupta pentru copii tai si pentru sotul tau, daca mai are ceva in sufletul lui se va schimba sau cel putin aparent de dragul tau si al copiilor, dar daca nu, nu. Oricum si luptand ai sa vezi ca singurica vei lua hotararea sa te desparti de el in momentul in care nu o sa mai suporti, fara sa mai ceri sfatul nimeni.
Concluzia este: lasa lucrurile asa cum sunt, si lupta cat poti!
Sunt convinsa ca ai sa reusesti si ca bebita o sa te intareasca.
Barbatii sunt ceva ca sa nu spunem ca nu exista asa ca cu ei sau fara ei tot aia este.......
Mult succes si ai grija de tine!
frunzaaidagabriela
Postat pe 12 Iulie 2010 14:58
Buna,

Sunt noua iar tu esti prima caruia cred ca as putea sa ii dau un sfat, Eu am facut greseala sa renunt la un bebe acum 4 ani cu fostul(motiv pentru care dupa care ne-am si despartit) iar acum sotul este dornic sa aiba un copil si mie i-mi este frica sa mai fac bebe, pote ca povestea s-ar repeta
Sfatul meu ar fi sa nu stai cu un om care nu te doreste nici pe tine nici copii tai, ei nu au nici o vina ca el este un mitocan care poate sa renunte asa usor la proprii sai copii.Stai linistita ca sunt atat de multi oameni buni, barbati care isi doresc cu adevarat un copil-care ar putea chiar sa ii accepte pe ai altuia , chiar daca vorba lumii este ca nici un barbat nu accepta.

Sper sa iei decizia corecta, sa ai o sarcina cat mai usoara si sa iti poti limpezii mintea cat mai repede , pentru binele tau si al copiilor.
dea8720
Postat pe 12 Iulie 2010 15:17
draga mea, pentru nimic in lume nu renunta la copil. Este un dar si va fi pentru toata viata. Sotul, daca e rece si mai banuiesti si ca re pe cineva , mai devreme sau mai tarziu va fi din ce in ce mai rau. Tu vei ramane cu copiii. Ei sut un dar de la Dumnezeu. Tu meriti acest dar si poarta-te ca atare. nu frange o viata pentru toanele unui barbat. Si apoi cine stie. Poate ca-l va iubi cand il vav vedea. eu sunt sigua ca se va schimba. Nu incerca sa-l convingi. Se va convinge singur> Daca vrei sa ramaneti impreuna trebuie sa ai rabdare. Nu de pinde de tine, iar copilul nu va fi decat un liantr pentru voi. Nu va rupe nimic din ceea ce nu e deja rupt. De legat va lega.
arina_tabirca
Postat pe 12 Iulie 2010 15:25
poate nu sunt in masura sa dau sfaturi , nu sunt casatorita si inca sunt mik de varsta( 20 ani) dar eu cred k ar trebui sa il iei frumos de manuta la o conversatie , o discutie deskisa in care sa iti spuna ofurile lui , k poate omu are si el pasurile lui , poate relatia anterioara l'a marcat , si cum sunt unii barbati de se inkid in ei si nu discuta k le scade gradul de masculinitate...daca refuza sa discute pe tema asta sa iti spuna deskis are sau nu pe cineva , incearca sa afli sigura daca are sau nu ..stiu k poate nu e ok sa faci asta , dar pt ati iesi din pareri ..urmareste'l si vezi ce afli , e mai bine sa stii lucurul asta inainte de a te hotari sa cresti singura un copil..mama m'a crescut singura de la 5 ani si stiu k nu e usor viata fara ambii parinti...poate suna crud si fara mila dar mai bn avortezi decat sa il kinui toata viata atat pe tine cat si pe el ...consider k un copil e suficient mai ales intro relatie care sta legata de un fir de ata....lamureste situatia cu el..totusi sunteti sot si sotie ...cand v'ati luat ati facut'o din iubire , undeva acel semtinet inca exista , doar ca in timp a devenit rutina ..incercati ceva nou..luati'va o vacanta (stiu k e greu pe prafurile astea) dar nu treb cva exotic sau scum..kiar si cateva zile la tara de exemplu undeva sa fiti doar voi 2 sau 3...dar daca ai putea sa mergi doar tu cu el ar fi ok...poate ii se pare k nu ii mai acorzi atentie suficienta ..in timp lucrurile se skimba si relatia se raceste o data cu aparitia unui copil ..da intr'adevar e nevoie si de un copil dar asta atunci cand va doriti am2 si dupa ce aveti voi timpul vostru cativa ani , in care sa va traiti viata ...
deci: eu zic discuta serios , matru cu el , daca nu urmareste'l si vezi ce afli ...dar daca relatia nu merge nu are rost sa kinui un copil o viata intreaga ...mai ales k iti va fi greu sa te recasatoresti , multi fug de responsabilitatea asta si de o femeie cu 2 copii ..iti va fi mai greu ...mult noroc si alege pentru viitor si pt siguranta ..ai grij de tine ..sa ne anunti cum s'a terminat.pooop
annisy
Postat pe 12 Iulie 2010 15:33
Iti va fii foarte greu ,lasa-l sa te ajute sa-ti cresti copiii dar indeparteaza-te de el,pe tine te va ajuta dumnezeu sa-ti aduci pe lume ingerasul si sa-ti cresti amandoi copii ,dar nu permite insensibilului de sot sa-ti distruga sufletul si viata.Poti fii sigura ca acest comportament va continua.Elibereaza-l din aceasta falsa casnicie si se va trezi el singur pe lume, iar tu sigur vei avea parte de dragostea celor 2 ingerasii ai tai si poate si de dragostea unui barbat adevarat.
garbo011471
Postat pe 12 Iulie 2010 19:00
De la: garbo104824, la data 2010-07-12 00:49:24Eu zic sa mergi inainte,sa faci copilasul asa poate se va schimba in bine,arata-i ca esti familista iar daca sotul tau crezi ca are o alta relatie,tu singura trebuie sa vezi sa cauti ce-i lipseste,toti mai calca stramb,si divortul nu este o solutie,eu nu cred ca sotul tau doreste casatorii nenumarate,cel putin asa cred eu,legat de celalalt copil,nu cunosc amanunte sper sa nu fii tu cauza divortului,ori sunt atatea persoane si barbati si femei care divorteaza,dar copilasul nu este vinovat,accepta-l si parerea mea sfatuieste-l sa-l caute,si-ti spun de ce! nu cred ca ti-ar placea ca tu sa fi divortata,si tatal sa nu-si caute copilul,sti daca ai un copil este bine sa-l ai si pe al doilea,este tare rau sa nu ai frati,surori! toate cele bune!


da..824...femeia trebuie sa fie supusa , dupa ce naste sa dea repede fuga sa decopere ce-i lipseste exemplarului...de nu e ,,mititelul " fericit..ma lasi?? Ala umbla cu nadragii in vine pe unde poate si ea , trebuie sa sufere langa bou si sa descopere ce ii lipseste..nu ar putea sa-i puna papion si sa-l trimeata la draku doar cu bilet de dus ?? intreb asa intr-o doara.. no offnese!
reyya
Postat pe 12 Iulie 2010 21:44
daca are papion..daca nu..sa-l trimita oricum
reyya
Postat pe 12 Iulie 2010 21:48
De la: annisy, la data 2010-07-12 15:33:04poate nu sunt in masura sa dau sfaturi , nu sunt casatorita si inca sunt mik de varsta( 20 ani)

ai dreptate.
esti mik de virsta.
esti, mai exact, la virsta in care te sperie mama cu baubaul care te lasa cu un copil din flori.
Spuneai ca ai crescut fara tata?
Ai fi preferat sa mori?

Daca nu, de ce ar fi mai bine sa avorteze? Doar pentru ca viata nu e usoara?
quasaria
Postat pe 12 Iulie 2010 22:08
Pastreaza copilul si intreaba-l direct daca te poti baza pe ajutorul lui sau nu.Chiar daca este greu nu te amagi daca " o scalda.
garbo005851
Postat pe 13 Iulie 2010 14:39
eu l-am divortat de prima sotie, i-am fost amanta.poate asta e rasplata pentru pacatul meu.nici nu stiu daca m-a iubit vreodata, el e de regula dragut si amabil cu toata lumea, dar niciodata nu stiu ce-i in sufletul lui.sufera dupa fata care acum e cu mama ei, il iubeste pe asta mic al nostru, dar simt ca sta numai pentru ca e greu sa o ia de la capat.plus ca are tot confortul posibil, din punct de vedere material.munceste pana tarziu, vine si se culca. in total, stam impreuna o jumatate de ora seara, plus noaptea.cam asta-i viata mea, dar il iubesc si el se poarta foarte frumos.doar simt ca nu ma iubeste niciun pic...se poate trai o viata fara dragoste?
garbo021138
Postat pe 13 Iulie 2010 21:52
poarta-ti crucea , sigur ti-a venit randul .
liaiedera
Postat pe 13 Iulie 2010 22:15
cui i-a sunat ceasu' ?!
...........
aaa!
moniq_
Postat pe 13 Iulie 2010 22:23
De la: liaiedera, la data 2010-07-13 22:15:43poarta-ti crucea , sigur ti-a venit randul .






mai le vine si lor???sigur are o karma de ars!
vuvuzela
Postat pe 13 Iulie 2010 22:31
Monik, citeste-o pe 138 , ei m-am adresat
, Vuvu , bine te-ai intors . Cum a fost?
liaiedera
Postat pe 13 Iulie 2010 22:35
De la: liaiedera, la data 2010-07-13 22:35:41 Monik, citeste-o pe 138 , ei m-am adresat
, Vuvu , bine te-ai intors . Cum a fost?





multumesc!.....tainic!!!
vuvuzela
Postat pe 13 Iulie 2010 22:42
Ti-a nascut nevasta?
anakin
Postat pe 13 Iulie 2010 22:44
De la: vuvuzela, la data 2010-07-13 22:42:37
De la: liaiedera, la data 2010-07-13 22:35:41 Monik, citeste-o pe 138 , ei m-am adresat
, Vuvu , bine te-ai intors . Cum a fost?





multumesc!.....tainic!!!
vuvuzela
Postat pe 13 Iulie 2010 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e posibil sa fii insarcinata avind in continuare ciclu menstrual??? 14 De la: rachida 26 Februarie 2012 01:43
pastile de slabit 14 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:45
divort civilizat sau nu 424 De la: Freya__ 29 August 2011 11:04
va rog spunetimi p[arerea voastra 31 De la: bau 5 Iulie 2010 15:27
DE CE BARBATII DIVORTEAZA? VOI CE PARERE AVETI? 703 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:54
Setari Cookie-uri