insarcinata si in deriva...

Chiar ca nu te inteleg !!! Daca traiai in alte vremuri,cand femeile erau "masini " de facut copii pe banda rulanta ,te intelegeam,dar acum,cu atatea mijloace de anti-conceptie,nu pot sa te inteleg !!! Daca sotul nu-si mai dorea un alt copil,trebuia sa va protejati ,mai bine zis sa te protejeze,daca nu mai dorea alt copil !!! Unui barbat poti sa-i faci zece copii,caci daca nu te mai vrea ,tot te lasa !!! Nu trebuie niciodata fortat destinul !!!Au fost multe exemple de femei ,care au ramas insarcinate in speranta ca "l-au prins"cu un copil,insa practica a demonstrat contrariul !!! Incearca sa ai un dialog civilizat cu el,sa va puneti la masa negocierilor si sa faceti ceea ce este mai bine pentru amandoi !!! Pana una ,alta ,tot femeia e cea care sufera,iar de copii sa nu mai vorbim ,ca ei ,bietii,n-au nici o vina ca parintii lor au numai sex ,iar capul nu-l folosesc, decat cand dau cu el de pragul de sus !!! Iti doresc multa sanatate si liniste sufleteasca,caci viitorul copil are mare nevoie de ele,iar daca nu se mai poate...asta e ....viata merge inainte cu bune si cu rele !!! Sunt convinsa ca pe viitor nu vei mai face asemenea greseli !!! Domnul fie cu tine !!!!
garbo115329_camy
Postat pe 11 Iulie 2010 08:59
Felicitari pentru sarcina ,sanatate si putere .Daca te desparti acum de sotul tau probabil vei fi ca el pt ca te vei simti vinovata ca ai lasat copiii fara tata si asta pt ca nu cred ca esti pregatita sa iesi din aceasta relatie.Poate el nu te iubeste, desi ma indoiesc dar ce conteaza e ce simti tu.Daca tu il iubesti si momentan iti e de ajuns ramai cu el. Macar te simti cat de cat sigura pe relatie pana cand vei naste Eu sunt de parere sa astepti ceva timp pana o sa fi pregatita sa te desparti de el in asa fel incat sa nu ai prea multe regrete si sa nu traiesti in trecut.Sper sa te decizi repede iar pe viitor sa ai parte de fericire si iubire.
danalorena1
Postat pe 11 Iulie 2010 09:11
nu cred ca va ceruse o analiza. Daca are nevoie si e in stare (si cred ca e, ca orice om) o sa si-o faca singura. Strigase dupa ajutor si o parere. .....

Parerea mea, ca raspuns la intrebarea initiala a topicului e ca ar trebui sa initieze ea despartirea. Ca sa isi faca putina liniste (ca stresul nu face rau bb-ilor). Poate sa fie divort sau doar o despartire in fapt. Dupa aceea, dupa ce isi clarifica ambii ce vor, mai vad ei.
De obicei relatiile interumane sunt complicate, cu suisuri si coborasuri. Nu trebuie sa disperi cum nu merge ceva. Intotdeauna vor fi diferente de optiuni, intotdeauna vor fi si perioade dificile. Important e sa reusesti sa gasesti acea solutie care iti e cea mai buna. Si asta difera de la om la om si de la caz la caz.

Eu am avut probleme in relatie, am avut rabdare si m-am luptat. Ce pot sa spun e ca acum imi este mai mult decat bine. Nu au fost genul de probleme expuse pe forumul asta, dar au fost suficient de stresante.

Deci, draguta: tu stii cel mai bine ce iti doresti, pentru tine si pentru copii. Singurul sfat pe care ti-l pot da e sa nu iei o hotarare la nervi sau de disperare. Ia-ti un timp sa te linistesti. Si in rest... cu voia lui D-zeu, o sa fie bine in final. Indiferent de final.

Bafta si sanatate!
garbo057436
Postat pe 11 Iulie 2010 09:32
Oare cum puteti sa dati sfaturi intr-asa o problema de dificila si delicata??????? Cum poti sa sfatuiesti pe cineva sa aleaga intre un copil si un barbat????????? Iar tu cum poti sa intrebi asa ceva necunoscutii?????DOAR TU esti in stare sa judeci ce e bine de facut pentru tine. Sfatuieste-te cu cei foarte apropiati eventual(sora, mama).Nimeni nu cunoaste datele suficient de mult si bine ca si tine. Pune picioarele in apa rece si gandeste....aici trebuie sa gandesti , nu doar sa simti. Sper sa hotarasti de una singura. Eu te sustin oricum. Te sarut!
BondarelBzz
Postat pe 11 Iulie 2010 09:33
ACUM CE SA-TI SPUN SA LASI COPILUL SA NU-L LASI,NU STIU DAR DE BARBAT CU SIGURANTA TREBUIE SA TE DESPARTI.
MAI ALES CA ARE RELATII EXTRA CONJUGALE! DAR INCEARCA TOTUSI SA STATI UN PIC SA VEDETI CE VRETI SA FACETI IN CONTINUARE,CA ORICUM E GREU CU UN COPILAS DAR CU DOI......DAR ORICUM NU MERITA SA VA CHINUITI UNUL PE CELALALT SAU MAI BINE SPUS SA TE CHINUI.MULT NOROC
garbo111116
Postat pe 11 Iulie 2010 09:34
de obicei indragostiti folosesc si capetele se gindesc ca doar de asta sint inzestrati cu ...-dar este bine ca te-ai trezit si incepi sapui gindirea in functie acum si nu mai trziu cind vei fi la 8-9 bb sau mai multi in dragoste nu faci primadata copii fara sa le poti asigura un trai in ziua de azi tehnica a avansat mult si daca ti-e frica de anticonceptionale poti folosi vibratoare pina ce se ternina bateria dupa care o poti inlocui daca mai doresti
garbo158585
Postat pe 11 Iulie 2010 09:37
De la: danalorena1, la data 2010-07-11 09:11:35Felicitari pentru sarcina ,sanatate si putere .Daca te desparti acum de sotul tau probabil vei fi ca el pt ca te vei simti vinovata ca ai lasat copiii fara tata si asta pt ca nu cred ca esti pregatita sa iesi din aceasta relatie.Poate el nu te iubeste, desi ma indoiesc dar ce conteaza e ce simti tu.Daca tu il iubesti si momentan iti e de ajuns ramai cu el. Macar te simti cat de cat sigura pe relatie pana cand vei naste Eu sunt de parere sa astepti ceva timp pana o sa fi pregatita sa te desparti de el in asa fel incat sa nu ai prea multe regrete si sa nu traiesti in trecut.Sper sa te decizi repede iar pe viitor sa ai parte de fericire si iubire.

"Daca te desparti"? Pai el nu o vrea.
Doara
Postat pe 11 Iulie 2010 09:38
nu stiu daca te ajuta sau nu ceea ce o sa iti spun eu, stiu doar ca eu am aflat ca sunt insarcinata abea cand copilul avea 4 luni(totul a fost normal, nu tu greturi, menstruatia normala) Da recunosc , nu regret ca am copilul, regret ca nu am pus capat casniciei atunci pentru ca - daca a fost un mare magarusi atunci, acum e si mai mare ..... orcum tatal mereu imi zice mereu niciodata sa nu regreti ce ai facut, totu-i bun facut - tot timpul regreta ce nu ai facut!!!!
ancadaria10
Postat pe 11 Iulie 2010 09:46
Mai fato, nu omora copilul,te vei cai dar o sa fie prea tarziu, i-al numai cu binisorul, alinta-te ca nu-i greu, ai responsabilitatea asta , pentru copii traiesti acum, n-ai ce face, tu si viata ta e pe locul...4,nu mai vace prostii, el si-o ia de la Dumnezeu, tu fa ce-i bine, nu fi ingrij ca Dumnezeu le rostuieste pe toate....
garbo016917
Postat pe 11 Iulie 2010 10:00
Buna! Te descriai : "...in deriva"; asta inseamna ca esti intr-un moment foarte dificil din viata ta, simti ca felul in care era viata ta de pana acum, nu te mai multumeste si te temi de o schimbare, de un viitor diferit fata de cel pe care il aveai in minte.
Stiu ca e la indemana sa scrii pe forum sperand ca vei gasi raspunsuri. Dar, pe forum iti raspund oameni de toate facturile, cu tot felul de experiente de viata. Ceea ce este cel mai trist este ca oamenii de pe forum iti vor da solutiile lor. Iar unii te si judeca: "esti slaba", "texte", "ce fel de mama esti...". Am convingerea ca asta nu iti face bine, nu te ajuta sa gasesti solutii pentru problemele tale, ba chiar, te incurca si mai tare.
Solutiile potrivite pentru tine pot fi doar cele la care ajungi tu cu gandurile, sentimentele si nevoile tale. Iar atunci cand simti nevoia de ajutor, te sfatuiesc sa apelezi la profesionisti, de la care vei primi sprijin in a lua decizii asumate.
Psihologul sau psihoterapeutul sunt cei care te pot ajuta in mod real, dezinteresant si corect.
Psy
Postat pe 11 Iulie 2010 10:12
presupunand ca- adev ce spui, autoaduna-te , fii tu cu toate calit tale, ingrijeste de copii, ca alelalte vin si trec, viata curge fara sa ne consulte, nu fa avort!timpul e ireversibil, ce s-a creeat a f cu voia DOMNULUI, nu interveni ca-i de rau ptr tine...intelege, suntem mici in fata destinului, lasa sa se desfasoare , programul este deja stabilit, nimic nu-i intamplator, cauta OVIDIU DRAGOS ARGESANU pe B1 tv si vezi cum stau lucrurile din ce spune ac dr -psihiatru...si nu numa el...
garbo016917
Postat pe 11 Iulie 2010 10:14
Uite cum e:, calmeaza-te, asculta-ti vocea interioara si ce simti TU, dar sa fii sig. ca este ce simti TU!, si fa ce simti dar nu lua hotarari sub influienta maniei sau la "ndemnul unor forte malefice" ca d`astea se g la tot pasul, ....NU FA AVORT, VB. FRUM cu omul, APROPIE-l, FII diplomata indif ce rel ar avea demonstreaza-i ca tu esti mai VALOROASA, si asta cel mai la indemana e prin ce faci si cum te comporti cu el, nu fi nici prea insistenta, mai fi si distanta in mod teatralist ca sa-l facisa vina la realitate, ...
garbo016917
Postat pe 11 Iulie 2010 10:29
Daca iti doresti cu adevarat acest copil pastreaza-l,iar daca sotul are o relatie extraconjugala,poate ca asa a fost tot timpul si de aceea femeia cu care m-ai are un copil la parasit,posibil ii place sa traiasca la risc,dar nu merita sa stai cand un barbat care minte si nu iti poate oferi stabilitate si siguranta sentimentala.
balazsc
Postat pe 11 Iulie 2010 10:30
Problema voastra nu-i copilul.Ceva s-a-ntamplat inainte de asta,poate de la inceputul relatiei.Un copil in plus sau in minus nu schimba starea de fapt.Discutati despre ce vreti unul de la altul,sa nu ajungeti sa aveti si cinci copii si tot nefericiti sa fiti,pentru ca nu va iubiti si respectati indeajuns...
stanescugean_ph
Postat pe 11 Iulie 2010 10:36
draga mea...niciodata nu poti tine un barbat alaturi nici cu unul nici cu 2-3-4 copii!e clad k dak nu l-a vrut pe primul,nu-l accepta nici pe celalalt.parerea mea e k te-ai cam agatat tu de el si ai crezut k va vor uni niste biete sufletele nevinovate!gresit!!!din pacate sunt tot mai multe cazuri de genul asta!greseala e facuta.fii realista si incearca sa iei singurik decizii in favoarea ta.dupa mine,as renunta la al doilea....nu trebuie condamnat la situatia in care e si primul.nu vor fi niste copii fericiti si impliniti cu toata dragostea de mama!pe ,,dumnealui'' goneste-l din viata ta pt k o relatie extraconjugala duce la multe!fereasca dumnezeu!succes iti doresc!
garbo095374
Postat pe 11 Iulie 2010 10:58
buna!
Eu am pierdut o fetita la nastere in ianuarie 2010. Daca are fi dupa mine nu se merita sa omori o fiinta care iti apartine si de care te leaga inca de la inceput multe lucruri pentru iubirea unui barbat. acel barbat merita o lectie si daca a mai trecut printr-o experineta proasta in trecut cred ca ar fi trebuit sa invete ceva si sa se comporte diferit acum. O femeie stie sa lupte si cu morile de vant si daca te-ar iubi cu adevarta ar lupta alaturi de tine!
Daca nu are curaj nu ii reprosa nimic ci spune-i doar ca te rogi la d-zeu sa-si schimbe parerea pana nasti. Daca nu si-o schimba atunci spune-i ca este oricand binevenit sa-SI VADA copii dar nu mai merita sa stai alaturi de el. De multe ori barbatii se trezesc la realitate cand vad ca pot pierde ceva ce nu-si imaginau ca ar putea pierde.si cum spuneai mai sus s-ar putea sa refuze tocmai ptr ca are o aventura!!!Deci lasa-l si-l vei recastiga! nu lasa de la tine si nu-l lasa sa te calce in picioare! Demonstreaza-i ca esti independenta si pe picioarele tale!
Bafta!
Mihaela
garbo099982
Postat pe 11 Iulie 2010 13:07
TOTUL DEPINDE DE TINE! NU POTI DA SFATURI IN ACEST CAZ.
DAR DACA EU AS FI IN LOCUL TAU AS LASA COPILUL PE DOMNUL AVENTURIER L-AS PARASI SI AS CRESTE AMANDOI COPII I SINGURA ASTA DACA AI CONDITII BANESTI.SI CU AJUTORUL PARINTILOR DACA II MAI AI ATUNCI NU MAI STA SA-SI BATA JOC DE TINE.MAI ALES K 3 ANI E FOARTE PUTIN ,DURATA ASTA NU MAI E CASNICIE CI AVENTURA .PENTRU SOTUL TAU
DESI ESTI INTR-O MARE DILEMA CAUTA IN SUFLETUL TAU CE VREI,NU MERITA NICI O FIINTA MICA SA FIE SACRIFICATA PENTRU O P ...DE BARBAT.MAI TARZIU REGRETI K NU AI FACUT CEL PUTIN 2 COPII,ASA CUM EU REGRET AM DOAR UNUL,SI SINCER MI-AR FI PLACUT SA MAI AM UNU,ACUM E TARZIU K AS MAI FACE SI SINGURA L-AS CRESTE.
SUCCES
ALESIA


MARIA
garbo095373
Postat pe 11 Iulie 2010 13:14
De la: garbo021138, la data 2010-07-05 18:09:44nu ma gandesc sa avortez, ma gandesc la faptul ca el nu ma iubeste si s-ar putea sa aiba pe altcineva.sa-l las sa plece in lumea lui?ca ne certam in continuu...
Toate-s vechi...Trimite-frumusel la fosta...sau viitoarea....Altfel, calvarul nu va lua sfirsit....
teodor_el
Postat pe 11 Iulie 2010 14:59
felicitari doamna!
Atat pt modul in care ati reusit sa va cresteti copiii, cat si pt faptul ca sunteti printre putinele persoane de pe forum care stiu sa foloseasca corect cratima...din pacate..
garbo108793
Postat pe 11 Iulie 2010 17:03
NU-MI VINE SA CRED! ITI ACCEPTA COPILUL,DAR NU TE IUBESTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CE FEL DE FEMEIE ESTI? DIN GHEATA?NU-TI PLACE SA FI IUBITA?SCUZE PENTRU CE-TI VOI SCRIE,,,PROPUNEI SA FACETI SEX IN TREI POATE TE INCLUDE SI PE TINE IN VIATA LUI,SI REZOLVI PROBLEMA.VAD K NU STIE CU CARE SA RAMANA ASA IL AJUTI SA NU RENUNTE LA NICIUNA DIN VOI DOUA.SE PARE K ESTI MULTUMITA CU FIRMITURI LASATE DE ALTELE,EU SPER SA-TI REVI.DACA NU DUMNEZEU SA AIBA MILA DE TINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!POTE INVETI CEVA DIN CELE SCRISE,DUPA CUM VAD ESTI IN CEATA SI NU VEZI CE AR TREBUI SA VEZI.
MARIA ALESIA
garbo095373
Postat pe 11 Iulie 2010 17:05
Sfat ! si,,,,,,,,,,scurt , din partea unui barbat, renunta TU, mai tarziu va fi foarte tarziu !
Yres
Postat pe 11 Iulie 2010 17:20
De la: garbo108793, la data 2010-07-11 17:03:41felicitari doamna!
Atat pt modul in care ati reusit sa va cresteti copiii, cat si pt faptul ca sunteti printre putinele persoane de pe forum care stiu sa foloseasca corect cratima...din pacate..


bai,sami traga cineva doo perechi de palme urgent...
cre' ca cratima aia e un fel de facaletz,nu?
ia - care nu sia insusit regulile de operare cu facaletzul,sa face bine sa puie mana pe carte!
preci
Postat pe 11 Iulie 2010 19:01
Dar de ce te enervezi tu asa pentru oricine?
Doara
Postat pe 11 Iulie 2010 19:21
da' nu-s nervoasa,zau!
decat ca ma gandesc cam ce pedeapsa as merita io pt agramatisme daca se penalizeaza in halu' asta o amarata de cratima...
preci
Postat pe 11 Iulie 2010 19:24
silvia4891
Postat pe 11 Iulie 2010 19:25
Na. Au si ele un motiv de mandrie si anume ca stiu folosi cratima. Poate n-au altul. De ce sa le iei bucuria?
Doara
Postat pe 11 Iulie 2010 19:28
hahahahaha...
ma gandeam la ce motive de madrie as avea io...

bre...
careva sa ma felicite ca folosesc "bre" in exces!
preci
Postat pe 11 Iulie 2010 19:30
Si eu il foloseam dar ma abtin. Asa ca il inlocuiesc cu "mai".
Doara
Postat pe 11 Iulie 2010 19:32

pup fetele! deja ma dor ochii de la comp...2 sapt. de concediu m-am relaxat, de maine o iau din loc!
si cand ma gandesc cate mormane de acte ma asteapta dimineata pe birou, rau mi se face!
da' pana atunci, sa ne intretinem cu finala de deseara
zambila
Postat pe 11 Iulie 2010 19:35
Te-ai obisnuit cam rau Zambi. Trebuia sa-ti iei un laptop cu tine sa te holbezi vreo ora zilnic la monitor ca sa nu iti pierzi obisnuinta.
Doara
Postat pe 11 Iulie 2010 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Anticonceptionale yaz 47 De la: estela 3 Mai 2010 03:47
relatii pe internet ... 92 De la: Blonda_Suprema 7 August 2013 17:41
o mica problema, 33 De la: krystyna17 7 Ianuarie 2012 12:33
ce credeti ? 29 De la: eu_geminy 26 Octombrie 2010 20:11
O scrisoare draguta pt barbati 8 De la: ameno 22 Iunie 2010 15:01
Setari Cookie-uri