kids trebuia sa ramana un singur site pt copii

De la: aly_raz, la data 2010-06-20 10:08:11

si prin asta ai spus totul despre tine, distinsa "doamna" preci.
prefer sa-mi vad de copilul meu decat sa aberez alaturi de tine...de voi
ale, nu-ti mai bate capul, nu merita. pupici


Fetita, e foarte bine sa-ti vezi de copilas. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de el.
Dar nu uita ca esti si femeie, nu doar mama, si nu-i un pacat sa discuti si despre altceva...
De "exclusiv-mame" e garbo plin! Si toate au deschiz topice de genul: "de ce m-a inselat sotul?", "de ce nu-i mai pasa de mine?" "oare mai am vreo sansa sa-l aduc inapoi? "
So... nu uita sa fii si femeie.

Tylly
Postat pe 20 Iunie 2010 12:35
micutzo..ale...mami... nu vad care e problema ta....daca nu-ti plac niste topicuri, nu te tine mama nimeni legata de ele si nici nu te obliga....intra pe ce doresti tu si cu asta basta...dar mi se pare o chestie ne la locul ei sa vii si sa faci niste acuzatii si sa jignesti....ai deschis topicul pe forumul garbo....deci daca vrei sa fii respectata, respecta intai tu insati...tot asa faci si cand te duci in vizita undeva? intri cu bocancii plini de noroi pe covoare si te dai mare diva deranjata???

p.s. nu te obosi sa-mi raspunzi...eu una nu-ti voi da satisfactie sa ma cobor cu tine in mocirla...vezi mai bine ce educatie ii dai copilasului tau....din moment ce ai timp sa jignesti si sa balacari, e clar ca ai timp de pierdut pe idioatele astea de forumuri, cum le zici tu...asa ca lasa-ne...de multe ori scuzele acuza...
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2010 12:42
Nu prea cred ca o intereseaza sa intre in discutie cu noi. E alegerea ei, dar asta nu inseamna ca poate sa impuna limite la cine sa posteze sau nu intr-o sectiune.
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 12:43
dor marunt, da-mi voie sa te citez .... si nu pentru ca n-as avea si eu cuvintele mele, dar poate prin vorbele tale, si alte cateva-n plus, o sa intelegi mai bine .... fara pic de ironie, sincer! ............. cuvintele mari ar fi de la noi, in plus sau in loc de ce ai scris tu :)

"Daca sunteti asa de jignite de prezenta SI NEMULTUMIREA noastra rogu-va sa va VEDETI IN CONTINUARE DE forumul vostru personal pe care sa primiti doar pe cine vreti voi. Asta e. Lumea internetului e mare si oricata intimitate SAU, DIMPOTRIVA, ETALARE DE EXPERIENTA vei dori nu vei avea decat daca ITI VEZI DE TREABA TA. Cred ca e strict problema fiecaruia cum isi gestioneaza timpul si CATI PAMPERSI SCHIMBA PE MINUT, asa ca n-ar trebui sa va cheme pe voi Dabija. Nu va vrem pe toate, stati linistite si vedeti-va voi de treaba voastra in continuare, CA SI NOI VREM SA FACEM LA FEL, AU FOST DOAR DISCUTII SI PARERI IN LEGATURA CU "SCHIMBAREA LA FATA". Dar cata vreme e forum public am sa postez unde am sa vreau si nu unde imi impuneti voi bariere, IAR NOI MAMICILE NEMULTUMITE DE SCHIMBARE, CHIAR NU VREM SA STAM "LA TERASA DE VARA" SI ALTE ALEA, DREPT DOVADA CA N-AM INTRAT SA VA LUAM LA ROST CA "PIERDETI VREMEA CU TAMPENII". Poate nici mie nu-mi convin anumiti useri dar asta e. Pot alege sa intru pe forum, IN TOPIC-URILE , SI DOAR TOPIC-URILE, CARE MA INTERESEAZA SI SA VORBESC DOAR CU CINE VREAU SI-MI PLACE sau sa nu intru. Si voi la fel. SI VOI LA FEL!!!!!"

hai ca poate-mi da timp sa modific ;) hehe .... pai se pare ca voi nu ne lasati sa vorbim cu cine vrem si, desi n-aveti nici-o dorinta sa (mai) schimbati pampersi, va simtiti lasate pe-afara, implicit jignite ca nu va cerem parerile si nu va ascultam experienta de viata! ;)
eu am schimbat doar pe alocuri ceea ce "stigam noi sus si tare', restul sunt vorbele tale .... pacat ca nu le vezi logica! dar oare pentru cine-o fi pacat?!?!
anca4vlad
Postat pe 20 Iunie 2010 12:48
De ce te simti obligata sa intri la terasa? Ca de stiut vad ca stii ce si cum pe acolo, deci citesti. Scrie unde vrei si vorbeste doar cu cine vrei. De ce te simti obligata? Asta nu inteleg.
"SI DOAR TOPIC-URILE, CARE MA INTERESEAZA SI SA VORBESC DOAR CU CINE VREAU SI-MI PLACE". Cine te opreste? De ce nu poti face asta? Si eu fac la fel, adica vorbesc cu cine-mi place si doar unde vreau, dar nu urlu in gura mare : "eu nu vreau sa vorbes cu X sau sa intru pe topicul Y". Ma rog. Nu incerc sa te mai inteleg ca nu prea ai logica.
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 12:54
Fetelor, adresati-va administratorilor acestui site si transmiteti-le ce va doare.
Pana cand se va gasi o solutie, noi vom posta unde ne va conduce inspiratia, in limitele bunului simt pentru ca suntem persoane educate, iar voi, puteti dialoga cu noi sau ne puteti ignora.
Va respectam dreprurile in masura in care le respectati si voi pe ale noastre.
Sa aveti o zi buna, cu cat mai putini nervi!

Tylly
Postat pe 20 Iunie 2010 12:59
Salutare fetele.
Nu stiu ce vreti, sau unde vreti sa ajungeti cu aceste topicuri deschise, cert este ca daca s-a hotarat unificarea cu garbo se stiau foarte bine motivele de aceea s-a facut aceasta unificare.
Asta nu inseamna ca nu putem purta discutii civilizate.
Aduceti-va aminte ca si pe kidz erau tot felul de topicuri deschise si se raspundea ori de cate ori clipea patratelul mov din josul paginii indiferent daca se stia sau nu subiectul deschis.
Imi pare rau ca unele mamici fac opinie separata pe acest forum.
Cu riscul sa ma repet nu sunte-ti obligate sa luati parte la aceste discutii, puteti discuta in particular ca si pana acum, dar eu as vrea, ca acele mamici care au intrat pe kidz sa intre si pe garbo sa discutam ca si pana acum despre copii, despre problemele,bucurile, satisfactiile pe care ni le ofera copii nostrii mai mici sau mai mari.
O ZI FRUMOASA






As dori ca acele mamici sa nu uite ca in primul rand suntem f emei, sotii si apoi mame.
tusi_Oli
Postat pe 20 Iunie 2010 13:04
mda, nu inteleg de ce atata cearta pentru o nimica toata
fiecare sta pe ce topic vrea si gata... si pe garbo sunt multe subiecte despre copii nu numai despre relatii sex si alte cele, sunt si mame si tatici, fiecare face ce vrea si vorbeste unde vrea si cu cine vrea, de ce trebuie sa ajungem sa ne certam aiurea-n tramvai... daca garbo ar fi venit la noi, cum credeti voi ca ne comportam? eram cu bratele larg deschise, le asteptam cu sampanie si piscoturi, baloane si tot tacamul? nu cred, nu toate ar fi facut asa, si nu cred ca a intrat cineva pe topicul de pe kidz ca sa ne injure sau sa ne zica nu stiu ce, din cate am vazut au fost persoane care ne-au urat bun venit, nu ni s-au adus jigniri... de ce trebuie sa ne impungem cand putem sa stam fiecare la casa lui, daca cere cineva un sfat si i se raspunde indiferent de pe ce site e, care-i problema?
nici eu nu am fost de acord la inceput dar ce poti sa faci? vorbesti cu cine vrei ca nu ne obliga nimeni sa ne bagam in seama unii pe ceilalti... hai sa nu mai fim asa de intepate... daca se plange careva credeti ca o sa fim iar la loc? nu cred
hai ca ne place shaorma, nu stiu cum se scrie si nu ma intereseaza, ma duc sa pip ca m-ati enervat, doamneee de parca ar trebui sa platim sa vorbim unii cu ceilalti, nu va mai bagati bete in roate ca fiecare sta cat vrea si vorbeste cu cine vrea... ce-ar fi sa ne ignoram unii pe ceilalti.... apropo, nu cred ca vreuna dintre noi de pe kidz nu si-a bagat nasul pe garbo sa citeasca unele chestii
Laura_M
Postat pe 20 Iunie 2010 13:13
Un mesaj pt anca
Nu cred ca fetela de pe acest forum s-su simtit jicnite de prezenta noastra, poate unele au fost putin socate de aceasta unificare la fel ca si fetele de pe kidz dar au reactionat cum nu se poate mai bine si am fost primite aici pe acest forum .
Te rog frumos sa nu uiti ca suntem intr-o lume virtuala unde putem discuta cu cine vrem si daca vrem.
Daca te-ai transformat intr-un avocat al mamicilor care nu vor sa intre pe acest forum te rog frumos sa vorbesti strict in numnele lor, poti face tot cea ce iti doresti, poti sa postezi unde si cand vrei, dar fa-o te rog doar in numele tau.
Daca nu iti convine stai deoparte
tusi_Oli
Postat pe 20 Iunie 2010 13:25
Salutare fetelor,inclusiv cele noi ,nu trebuia sa se ajunga la discutii de acest gen,precizez ca pe acest forum sunt femei de toate varstele,se poate discuta,ok,e loc pentru toata lumea,administratorii daca au hotarat asta,au stiut ei de ce si cum,majoritatea au copii aici.
cine nu e atras de un topic anume,nu intra in el,dar daca vrea este binevenit,fara animozitati,va rog.
Eu sunt pentru conciliere,asa ca sa se posteze in asa fel incat sa nu se mai dea loc la discutii mai "aprinse".
fiecare are o poveste si o anume experienta de viata,eu una va urez numai de bine
scrichy
Postat pe 20 Iunie 2010 13:40
sunt de acord cu scrich....soro, aid' sa ti pup...
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2010 13:47
Politetea este cea mai acceptata ipocrizie! (Ambrose Bierce)
aly_raz
Postat pe 20 Iunie 2010 13:59
sunt de aceeasi parere
blondy_made_to_love
Postat pe 20 Iunie 2010 14:38
nu degeaba am eu statusul care il am.
Va simtiti violate in intimitate???Mai taceti naibi din gura puritanelor.Vreti intimitate, sa nu citeasca nimeni ce scrieti sau va impartasiti voi intre voi????FOLOSITI MESSENGER CU INCREDERE.nu va expuneti pe un site plin cu de toate.
Mai mult chemati moderatori si plangeti-va de toata schimbarea asta.
Am mai zis-o nu uitati ca suntem in casa straina RESPECTATI-O .Pe Garbo toate suntem proaspete indiferent de vechimea ce am avut-o pe KIDZ!!!!!CLAR!!!
Parca ati face parte din vreo secta ceva
P.S. Ancuto lasa-mi fundul in pace ca imi iei pielea la cat ma mozolesti
ameno
Postat pe 20 Iunie 2010 18:11
poi si ce e rau in ceea ce am postat??? poi draga doamne dak nu va intereseaza ceea ce am postat dupa ce ati raspuns.. sau trebuia sa scriu sus EXCLUSIV doamnelor de pe kids??? vedetiva de treburi k si noi ne vedem!
ale_micutza
Postat pe 20 Iunie 2010 18:12
sper ca tare va mai atacti
mess ar fi prea plictisitor nu-i asa?
ameno
Postat pe 20 Iunie 2010 18:24
De la: ale_micutza, la data 2010-06-20 10:22:09ma bucur pentru tine preci k ai si o fetita.. si inca de 10 ani...
dar ma intreb.. oare cine o creste??? sotul tau??? sau doica???
k din cate vad draga esti o mare cucuvea pe aici... ma mir k mai ai si timp pt biata fata.. e la moda k copii sa se joace pe calculator nu "doamnele babe" sa stea la povesti.. dar mno in fine fie cum e viatza asta


mai micuto,tu cam duci grija altora.ba ca nu stu ce forum s-a incurcat cu garbo, ba ca unii au sau n-au copii, ba ca cele ploduri sunt crescute de doica, ba c-o fi , ba c-o pati

acu, ma intreb si eu. e normal sa stea copiii pe calculator la jocuri? tu, care discuti cu atatea mamici pe forumuri si pe mesenger nu ai aflat ca e mai sanatos, ca cel copil sa se joace afara, cu ceilalti copii si nicidecum sa stea cu ochii intr-un ecran?
si apoi, un copil nu se ingrijeste dupa sfaturile ce le afli la marginea santului, adica pe net.exista carti de specialitate si medici pediatri care te pot sfatui corect.
si_totusi
Postat pe 20 Iunie 2010 19:21
Ma doare sufletul sa vad generatia asta tinara de mamici care n-au altceva mai bun de facut decit sa muste.

Pacat de voi mamicilor.Asa va cresteti si puiutii? Ii invatati sa fie primii care lovesc/musca/scuipa?

Un lucru insa mi se pare clar: dupa o asa atitudine in vreo 2-3 ani o sa fiti voi primele pe Grabo deschizind topice de genul:ma insela, de ce oare? SAU cum sa-l fac sa vina inapoi

Ma intelegeti, da?

Deci, lumea asta virtuala este si va ramine virtuala.

Putina educatie si evolutie nu a daunat nimanui.
Ciresica
Postat pe 20 Iunie 2010 20:59

hai k nu pot sa creed
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 21:27
Crinutzo, care-i baiul?
Ciresica
Postat pe 20 Iunie 2010 21:29
eeeeh....
ma mir si eu ,...dar iata ca se poate...las'
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 21:32
mai bine zi-mi o apa cu F vrei???
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 21:33
lume virtuala???? mai stiu eu pe cineva care la fel zicea, dar culmea era non stop pe forum
aly_raz
Postat pe 20 Iunie 2010 21:33
nu0-i asa k nu te superi dc nu vb nimeni cu tine, nu-i asa??
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 21:36
papa cu F zici? ce sa fie ce sa fie? Fasolica?


Din intelepciunea populara:

"Ciinele moare de foame si prostul de grija altuia"
Ciresica
Postat pe 20 Iunie 2010 21:36
apaa mai!
am scris eu gresit
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 21:38
chiar daca parerea mea va va lasa rece tot voi continua si mi-o voi spune,ma mananca dejtele si simt nevoia sa o fac


oare s-au epuizat discutiile cu si despre copii?nu cred,vor exista la infinit

nu mi se pare corect fata de nimeni acest topic si nu caut vinovati dar nu este frumos,dati dovada de imaturitate,o puteati face in privat fara sa faceti pe cineva anume sa se simta jignit si ofensat.

nu ele au venit pe kidz ci noi pe garbo,nu ne intereseaza subiectele lor haideti sa le ocolim dar nu asa,aducand injurii si acuzand,acuzatii chiar rautacioase ale_micutza


eu ma bucur ca in sfarsit iese la suprafata adevarata valoare a multora de pe kidz
anaROBERT
Postat pe 21 Iunie 2010 00:50
mda, imi dau putin baticul jos, ca tre' sa spun CEVA .... eu una nu vreau sa am de-a face cu voi, de nici un fel!

ca altfel, dupa ce ar face bebe treaba la olita (ceea ce invata acum), as zice ceva de genul:

" BASHTI, d'acilea, progenitura, ca tre' sa strang rahatul pe care cutezasi sa-l faci, copchil tupeist si nerecunoscator, ce avusei functia de a-l procrea! data viitoare, macar beleste si tu ochii fresh si treji si nimereste si tu adancitura, cum ti-am egzblicat si eu si tot forum-ul si da soundtrackul mai incet, ca-mi acoperi geazul si manelele! pricepusi?
vezi ca bulanele mele e patroane, bre, sa nu cutezi sa le iesi din raza lor valabila!
stai cili'sha, copchile, IBM o bere amandoi, sa ne treaca supararea .... ca, sa mor io, nu tin la ea daca nu mai gresesti si nu ma mai jignesti si a doua oara!
ioi, ioi, ioi, ioi, ca de cand ma agit p'ashi, mi s-a mai adancit un rid .... ia sa-l pun eu pe di caprio la avatar, pana-si face vichy-ul logica, si sa socializam si noi putin. poate dam de "subiecti", sa mai (re)dam din gene rimelate!
stai cili'sha bibelou (sau calorifer, cum crezi matale), nu mai dezgropa mortii, ca tre' sa-mi montez "obrajii" pe scaun si ochelarii pe sticla, unde-i forum-ul garbo-kidz, sa ma minunez la ce trebuie sa mai puta in continuare!

ioi, ignore d'acilea, pana parcurg randurile si invat cum sa respir-inspir de la altele cu 2-3 secunde mai in varsta!!!! si sa nu care cumva sa-mi violezi intimitatea pana/DACA apuci majoratul, ca am si eu viata mea de fomeie, ce ....'la mea!"

plus ca tot acum ma chinui sa-l invat si sa vorbeasca, asa ca i-as tot repeta:
" "

si i-as tot repeta

" "

si m-as mira de ce el tot nimic nu zice!

asta educatie si "evolutie" as prinde de la voi! ;) deci .... IGNORE! TOTAL IGNORE!

chiar ca "prostul moare de grija altuia"! dar voi pareti tare ingrijorate de educatia copiilor nostri si de viitorul casniciei lor! atat de ingrijorate, incat va simtiti jignite ca nu va cerem sfaturile si nu va ascultam povestea vietii! ;)

si exact, o sa va ajungem de la urma .... cu pasi marunti, cat de-o ora, de-o zi, de-un an, etc .... nu cu un salt in viitor! ba mai mult, pana va ajungem noi din urma, poate voi .... n-o sa mai fiti :"> .... ca sunt ceva ani de "ajuns"! ;) hihi
si nu mai faceti atat pe gazdele amabile, ca n-ati fost nici amabile si nici gazde nu sunteti .... gazda e site-ul, cu toti cei ce l-au creat si-l administreaza, nu protagonistele forum-ului!

DE-ASTA MI-E DOR, TARE DOR, DE SITE-UL KIDZ, ALA PE CARE MI-AM FACUT PROFILUL!!!!

cum zice una o tampenie, cum va cramponati toate de ea!!!!
suntem si ne simtim inca femei! ba chiar mai frumoase, mai tinere si mai pline de viata decat inainte .... si asta fara creme, silicoane, decolteuri si tuburi intregi de fond de ten sau bere la bord .... ci doar pentru simplu fapt ca ne simtim fericite si implinite!!!! fericite si implinite in viata reala, nu cu tastatura-n brate si ochelarii-n sticla! ok? ;) :)

PS: aia si sora-sa (imi) tot scriu de zor si eu le tot ignor de cateva pagini bune .... hihihi, poate nu s-au prins ca le ignor - le zic!


---- si, zau asa, cele care aveti pareri diferite de "conducatori", vorbiti in coltul gurii .... codat, cu biberoane si rahati, sa se plictiseasca repede "intrusii" topic-ului astuia .... SI DOAR AL TOPIC-ULUI ASTUIA, cat de greu sa fie de inteles?!?!----
anca4vlad
Postat pe 21 Iunie 2010 03:40
Anca papusa trebuie sa fie adevarat ce spui ca prea o spui cu foc.
Ia mai respira, sterge-te la gura si ia-o de la capat.

Si cu mama ta la fel vorbesti?
Si pe copilul tau tot asa il inveti sa raspunda la problemele vietii?

Halal de tine si de cine te-a crescut papusa!

Sa stii ca o solutie la problemel etale existentiale este sa-ti stergi contul de pe garbo/Kidz si sa-ti deschizi alte conturi noi pe :forum.desprecopii.com
:forum.7p.ro
:www.copilul.ro/forum
:www.utilecopii.ro/forum
:www.copiii.ro/forum

si lista poate continua....
Ciresica
Postat pe 21 Iunie 2010 07:05
De la: anca4vlad, la data 2010-06-21 03:40:20mda, imi dau putin baticul jos, ca tre' sa spun CEVA .... eu una nu vreau sa am de-a face cu voi, de nici un fel!

ca altfel, dupa ce ar face bebe treaba la olita (ceea ce invata acum), as zice ceva de genul:

" BASHTI, d'acilea, progenitura, ca tre' sa strang rahatul pe care cutezasi sa-l faci, copchil tupeist si nerecunoscator, ce avusei functia de a-l procrea! data viitoare, macar beleste si tu ochii fresh si treji si nimereste si tu adancitura, cum ti-am egzblicat si eu si tot forum-ul si da soundtrackul mai incet, ca-mi acoperi geazul si manelele! pricepusi?
vezi ca bulanele mele e patroane, bre, sa nu cutezi sa le iesi din raza lor valabila!
stai cili'sha, copchile, IBM o bere amandoi, sa ne treaca supararea .... ca, sa mor io, nu tin la ea daca nu mai gresesti si nu ma mai jignesti si a doua oara!
ioi, ioi, ioi, ioi, ca de cand ma agit p'ashi, mi s-a mai adancit un rid .... ia sa-l pun eu pe di caprio la avatar, pana-si face vichy-ul logica, si sa socializam si noi putin. poate dam de "subiecti", sa mai (re)dam din gene rimelate!
stai cili'sha bibelou (sau calorifer, cum crezi matale), nu mai dezgropa mortii, ca tre' sa-mi montez "obrajii" pe scaun si ochelarii pe sticla, unde-i forum-ul garbo-kidz, sa ma minunez la ce trebuie sa mai puta in continuare!

ioi, ignore d'acilea, pana parcurg randurile si invat cum sa respir-inspir de la altele cu 2-3 secunde mai in varsta!!!! si sa nu care cumva sa-mi violezi intimitatea pana/DACA apuci majoratul, ca am si eu viata mea de fomeie, ce ....'la mea!"

plus ca tot acum ma chinui sa-l invat si sa vorbeasca, asa ca i-as tot repeta:
" "

si i-as tot repeta

" "

si m-as mira de ce el tot nimic nu zice!

asta educatie si "evolutie" as prinde de la voi! ;) deci .... IGNORE! TOTAL IGNORE!

chiar ca "prostul moare de grija altuia"! dar voi pareti tare ingrijorate de educatia copiilor nostri si de viitorul casniciei lor! atat de ingrijorate, incat va simtiti jignite ca nu va cerem sfaturile si nu va ascultam povestea vietii! ;)

si exact, o sa va ajungem de la urma .... cu pasi marunti, cat de-o ora, de-o zi, de-un an, etc .... nu cu un salt in viitor! ba mai mult, pana va ajungem noi din urma, poate voi .... n-o sa mai fiti :"> .... ca sunt ceva ani de "ajuns"! ;) hihi
si nu mai faceti atat pe gazdele amabile, ca n-ati fost nici amabile si nici gazde nu sunteti .... gazda e site-ul, cu toti cei ce l-au creat si-l administreaza, nu protagonistele forum-ului!

DE-ASTA MI-E DOR, TARE DOR, DE SITE-UL KIDZ, ALA PE CARE MI-AM FACUT PROFILUL!!!!

cum zice una o tampenie, cum va cramponati toate de ea!!!!
suntem si ne simtim inca femei! ba chiar mai frumoase, mai tinere si mai pline de viata decat inainte .... si asta fara creme, silicoane, decolteuri si tuburi intregi de fond de ten sau bere la bord .... ci doar pentru simplu fapt ca ne simtim fericite si implinite!!!! fericite si implinite in viata reala, nu cu tastatura-n brate si ochelarii-n sticla! ok? ;) :)

PS: aia si sora-sa (imi) tot scriu de zor si eu le tot ignor de cateva pagini bune .... hihihi, poate nu s-au prins ca le ignor - le zic!


---- si, zau asa, cele care aveti pareri diferite de "conducatori", vorbiti in coltul gurii .... codat, cu biberoane si rahati, sa se plictiseasca repede "intrusii" topic-ului astuia .... SI DOAR AL TOPIC-ULUI ASTUIA, cat de greu sa fie de inteles?!?!----


woooauuuu Da!Ai o problema grava!!nu iti mai dau
ameno
Postat pe 21 Iunie 2010 09:16

Recomandari

Setari Cookie-uri