kids trebuia sa ramana un singur site pt copii

buna tuturor... acuma sa vad dak si voi imi impartasiti "mentalitatea"
eu zic k site-ul kids trebuia sa ramana un simplu site de copii nu sa se alieze cu garbo care e un site cu si despre total alceva!
voi ce parere aveti??
ale_micutza
Postat pe 20 Iunie 2010 09:16
avem, da' n-o sa-ti spunem!
moniq_
Postat pe 20 Iunie 2010 09:39
lasa ale k e bine si asa.sa marit familia,care-i problema?
sunt si cele despre copilasi,poti posta numai acolo
dancris
Postat pe 20 Iunie 2010 09:42
poi moniq dak nu ai nici o parere dupa ce te bagi in seama???
stai draga pe sezutul tau si vezi de alte subiecte!
si dancris da iti dau dreptate in legatura ca s-a marit familia!
dar parca totusi dak ne-am abonat la un site cu si despre copii trebuia sa ramana asa... dar mno in fine...
ale_micutza
Postat pe 20 Iunie 2010 09:49
ale...nimeni nu a vrut asta!
dancris
Postat pe 20 Iunie 2010 09:51
buna ale, sa stii ca si eu gandesc la fel...chiar vb cu o mamica pe mess si mi-a sugerat sa deschid un alt topic cu acceasi tema, ma bucur ca ai ridicat tu problema
aly_raz
Postat pe 20 Iunie 2010 09:54
io am mai zis ca ne putem ignora elegant...

ale..
tu ce parere ai avea daca noi,fetele de pe garbo,am deschide un topic prin care sa ne exprimam profunda nemultumire ca am fost amestecate cu niste duoamne a caror singura functie si grija e cea de-a procreea si a-si creste progeniturile?
ha?!
aud?

fata draga,viata inseamna si altceva inafara de a face si creste copii,schimba scutece si creme petrini..

din partea mea - ignore!
preci
Postat pe 20 Iunie 2010 09:57
mersi aly_raz ...
dar mno nu mi se pare ok k a intrat kids sub umbrela garbo.. sunt multe topicuri pe aici care sincer pe mine nu ma intereseaza deloc.. am intrat pe site-ul kids pentru bebele meu nu pt mine sa pierd vremea pe tot felul de bloguri si porcarii din astea..
si eu am pove cu o mamica pe mess si ea a deschis un forum pt bebei...
ale_micutza
Postat pe 20 Iunie 2010 09:59
daca ignorati catunci ca cautati pe acest topic, preci??
si iti raspunsd si eu la intrebarea adresata lui ale, nu ne-ar afecta deloc, ba mai mult, ne-ar lasa reci
aly_raz
Postat pe 20 Iunie 2010 10:00
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 10:03
fata draga... eu sincer prefer sa am o familie sa imi cresc copilul si nu progenitura cum zici tu.. decat sa pierd toata ziua k tine si alte moime de pe aici cu tot felul de nimicuri si prostii.. pt alte femei care parerea mea sunt serioase, nu tzatze ca tine au o familie si nu raman fete batrane la 35 ani k sa intre pe bloguri sa ceara auzi tu sfaturi k umbla cu 13000 de barbati si nici unul nu se incumeta sa o ia de nevasta! deci nu vad tu dupa ce ai intrat aici cand topicul era clar pentru cele de pe kids si nu garbo...
deci pa... k sa nu zic si eu pe alte cuvinte mai "putin frumoase"
ok???
ale_micutza
Postat pe 20 Iunie 2010 10:03
reci a-ti fost,reci va las...

lasa sa ingrijim noi de porcariile noastre si voi de rahatii vostrii.

hai,pa!
preci
Postat pe 20 Iunie 2010 10:03
Presupun ca voi considerati ca vi s-a violat intimitatea pentru ca pe Garbo intra multa lume nechemata, dar daca voi doriti sa vorbiti doar despre copii, nimeni nu va opreste si nici nu va obliga sa postati pe alte topicuri. La fel cum din cate vedeti, eu de ex. nu intru sa-mi dau cu parerea despre copii pentru ca nu ma pricep. Va simtit atat de jignite de parca noi am vrut sa ne unim si parca am fi ciumate. Fiecare intra pe forum pentru cate ceva. Unii pentru intrebari despre copii, altii pentru ca sa se distreze. Voi interpretati asta ca pe ceva urat si gresit. Intamplarea face ca s-au gasit cateva mamici care pot sa se distreze ca si noi cele de pe garbo si care s-au putut integra. Voua va pute in continuare.
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 10:03
mai..da cat de reci>>
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 10:04
Doamne, Dumnezeule!?
Idei putine si fixe!

Mai fata, am mai spus si alteia acelasi lucru: a fi mama nu e un privilegiu strict acordat unui cerc restrans! e un fapt de viata frumos, desavarsit!
O mama ar trebui sa fie prin definitie o persoana remarcabila prin diplomatie, instinct, eleganta si o anumita frumusete a sentimentelor! Sincer, dar eu cred ca tu si altele ca tine nu ati priceput nimic din maternitatea asta pe care o traiti, daca va uitati in ochii inocenti ai copilasului vostru si nu gasiti o lume intreaga atunci cand il hraniti la san!

Dupa cum v-a mai spus si Ciresica, ati fi putut profita de experienta noastra, pentru ca:surpriza! si noi suntem mame, foarte multe dintre noi! Si chiar daca nu, exista suficienta experienta de viata pe care o puteati asimila!

Insa, cum sunteti cateva dintre voi asa destepte, preferati sa ramaneti inchise in cercul vostru stramt... ca sa vezi: cercul vostru stramt a dovedit probabil ineficient din punct de vedere material si au ales ca nu mai este profitabil, probabil!

In ultimul rand, ati fi putut gasi macar bunul simt si decenta de a nu va declara public atat de jignite! Nimeni dintre noi nu a facut-o!

Sa fiti sanatoase, sa va traiasca viitiorii sau actualii copliasi si nu va obositi sa imi raspundeti, va enervati inutil!
moniq_
Postat pe 20 Iunie 2010 10:07
De la: preci, la data 2010-06-20 10:03:38reci a-ti fost,reci va las...

lasa sa ingrijim noi de porcariile noastre si voi de rahatii vostrii.

hai,pa!


si prin asta ai spus totul despre tine, distinsa "doamna" preci.
prefer sa-mi vad de copilul meu decat sa aberez alaturi de tine...de voi
ale, nu-ti mai bate capul, nu merita. pupici
aly_raz
Postat pe 20 Iunie 2010 10:08
dor_marunt nu intelege gresit...
eu am deschis acest topic pentru mamicile de pe kids... si nu am zis nimic cum k as avea ceva cu site-ul garbo...
si inca ceva "distinsa doamna preci" eu cred k tu esti un rahat.. si stii de ce??
pt k nu esti in stare sa faci un copil.. esti o ofensata din cap pana in picioare k la varsta ta stai pe internet si iti pierzi vremea si nu ai draga cu cine sa iti faci si tu un bebe... deci draga.... cale intoarsa napoi pe varianta...
ale_micutza
Postat pe 20 Iunie 2010 10:08
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 10:09
@Aly

tu esti rece oricum, fata mea! e un site public, cand pui o intrebare e firesc sa ti se raspunda mai ales de catre aceia pe care imatur ii tot critici tu!

micutzo, mi-e rusine si sa ma gandesc ca una ca tine creste un copil... de unde stii tu inteligento cine are sau nu copii? Vezi ca "a naste" poate si vaca, a fii MAMA, e lucru mare si rar din cate se pare!

a fost ultima mea precizare, de orice fel, ca raspuns la infantilitatea si o anumita micime a sufletului de care dati dovada cateva dintre voi!
moniq_
Postat pe 20 Iunie 2010 10:09
De la: ale_micutza, la data 2010-06-20 10:08:55dor_marunt nu intelege gresit...
eu am deschis acest topic pentru mamicile de pe kids... si nu am zis nimic cum k as avea ceva cu site-ul garbo...
si inca ceva "distinsa doamna preci" eu cred k tu esti un rahat.. si stii de ce??
pt k nu esti in stare sa faci un copil.. esti o ofensata din cap pana in picioare k la varsta ta stai pe internet si iti pierzi vremea si nu ai draga cu cine sa iti faci si tu un bebe... deci draga.... cale intoarsa napoi pe varianta...


aici ai dat=-on bara lejer!
imi pare rau de tine!
ei ideea e valabila si vitzaversa,.....in viataa...NU E TOTUL SA FACI UN COPIL! da ...asta0-i, ce sa faci...daca poti sa pricepi!
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 10:11
Ale, ai deschis acest subiect pe FORUM. Daca voiai sa nu vedem noi cele de pe garbo si sa nu raspundem trebuia sa vorbiti intre voi in privat.
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 10:12
pt propria 'mneavoastra cultura,va informez ca fetita mea are 10 ani..

iar varianta mi se pare de departe o alegere mai buna decat topicul asta.
preci
Postat pe 20 Iunie 2010 10:13
ale...nu-ti pune mintea, nu merita...lasa-le sa se abereza la nasfarsit...atata pot saracutele...astea sunt ele dar cine le-a invitat aici?
aly_raz
Postat pe 20 Iunie 2010 10:14
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 10:14
vai de capul vostru "doamnelor" k nu pot zice alfel deloc... poi si dor_marunt nu se vede destul de clar la numele subiectului??? atata timp cat voi cele de pe garbo nici macar nu stiti despre ce e vorba pe kids dupa ce va mai osteniti sa raspundeti???
si nu am de ce sa incep sa scriu la 1000 de persoane de pe kids ceea ce am abordat in acest subiect!
si fleurdelis... nu a zis nimeni k in viata e totul sa ai un copil.. dar nici nu fac k unele de pe aici k imi bag piciorul in odrasla sa il ingrijeasca doica si eu ma duc din floare in floare.. sau mai scurt... pierd vremea pe net knd el plange de foame in pat!
asta da viata... foarte frumoasa...
si sincer.. sunt femei care iubesc viata "cotidiana", pt care singurul lucru important este sa arate bine si repet.. umbla din floare in floare... si altele care au familie, copil si se ingrijesc de ei.. deci no ofense... k sa inteles ce vreau sa zic
ale_micutza
Postat pe 20 Iunie 2010 10:19
ma bucur pentru tine preci k ai si o fetita.. si inca de 10 ani...
dar ma intreb.. oare cine o creste??? sotul tau??? sau doica???
k din cate vad draga esti o mare cucuvea pe aici... ma mir k mai ai si timp pt biata fata.. e la moda k copii sa se joace pe calculator nu "doamnele babe" sa stea la povesti.. dar mno in fine fie cum e viatza asta
ale_micutza
Postat pe 20 Iunie 2010 10:22
si eu repet:
http://www.youtube.com/watch?v=dDxgSvJINlU

hate me....
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 10:22
da, sunt de acord cu titlul topic-ului si cu existenta lui :) desi eu as fi specificat sa fie exclusiv pentru mamici kidz (care duc dorul site-ului initial), fara sa fie nici o jignire la adresa celor de pe garbo - de ce ar fi vina noastra ca se simt ele-n plus si jignite pe deasupra?!

of, ca pana i-am "schimbat rahatul copilului", mi-e ca ati plecat toate ;) hihihi

preci, "fata draga", mamica ce a deschis acest topic avea de gand sa vorbeasca cu alte mamici ce duc dorul site-ului kidz si doar atat! mamici de pe site-ul ala unde "miroase si e treaba multa"! ;) nu cred ca a vrut un alt topic unde sa se sara la beregata! daca tot nu te regasesti in "ocupatiile" noatre, ce te retine sa dai "IGNORE"-ul cu care ne tot ameninti? ;) :)
"o mama ar trebui sa fie prin definitie o persoana remarcabila prin diplomatie, instinct, eleganta si o anumita frumusete a sentimentelor!" asta da sfat!!!! da nu i l-ai adresat cui trebuie, ia vezi, ameno stie asta? ;) hihihi
pentru experienta, exista carti, pediatrii, mamici prietene apropiate, bunici, etc .... cu fata, nume si caracter, culmea, si aproape de noi .... ne ierti ca tinem la parerea si experienta lor mai mult decat la a ta?! ba chiar si instinctul propriu, de mama, e de cele mai multe ori cel mai adecvat! ;)
nu cred ca e vorba de intimitate, cat de placerea pe care o simteam cand vorbeam cu o mamica ce trecea prin aceeasi perioada ca si mine, clar avand placeri si ganduri asemanatoare. nu ne-am simtit jignite, nu stiu de unde ideea asta, ci mai degraba "abandonate" in spatiu ;) ceva de genul. nu stiu sigur, cert e ca nu ne-a picat bine. ne-am facut profil pe un site de mamici si bebici, tocmai in ideea sa vedem mamici si bebici .... altfel, ne-am fi facut pe hi5!

sunt unele mamici care va plac si se simt bine in compania voastra, nu va ajung? ne vreti pe toate? de ce? nu e loc pentru discutii diferite, personaje diferite si distractii diferite?!?! eu nu cred asta!

mamici, burtici, bebici a fost acaparat si ala, lasati-l p-asta numai al nostru, cele nemultumite de schimbare! desi primul a fost deschis de una dintre noi, am renuntat pe parcurs sa ne cerem "drepturile de autor" .... insa asta e clar ca nu va doreste prezenta! "trabuia"-ul ala spune tot, nu?! ;) :)

parerea mea! ;) :)
anca4vlad
Postat pe 20 Iunie 2010 10:56
ale_micutza
Postat pe 20 Iunie 2010 10:59
Daca sunteti asa de jignite de prezenta noastra rogu-va sa va faceti forumul vostru personal pe care sa primiti doar pe cine vreti voi. Asta e. Lumea internetului e mare si oricata intimitate vei dori nu vei avea decat daca inchizi calculatorul. Cred ca e strict problema fiecaruia cum isi gestioneaza timpul si cat sta pe net asa ca n-ar trebui sa va cheme pe voi Dabija. Nu va vrem pe toate, stati linistite si vedeti-va voi de treaba voastra in continuare. Dar cata vreme e forum public am sa postez unde am sa vreau si nu unde imi impuneti voi bariere. Poate nici mie nu-mi convin anumiti useri dar asta e. Pot alege sa intru pe forum sau sa nu intru. Si voi la fel.
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 12:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concediul prenatal 1 De la: Tamara_Marina_1 1 Iunie 2014 16:28
Ai nevoie de un sfat in vreo problema? 12 De la: tutankhamon 3 Octombrie 2009 00:53
Posibil sarcina oprita din evolutie la 6 saptamani 1 De la: Cristinacrs 15 Februarie 2016 14:10
vand carut quinny 1 De la: garbo165922 1 Septembrie 2010 12:52
Eu vreau...el nu! 1 De la: Hariclea 28 Septembrie 2009 13:59
Setari Cookie-uri