disperat

la 16 ani si fiul meu o luase razna,problema pentru tine se pune in felul urmator- .MERGI LA POLITIE SI COOPEREAZA CU EI;
- DACA POTI,TINE LEGATURA TELEFONICA CU EA,fara sa ii reprosezi ceva sau sa-i spui ce demersuri faci,doar sa stii ca e in viata si e sanatoasa- mare atentie nu-i spune ca vrei sa se intoarca acasa- incearca sa vezi prin ce zona este;
- INTRE TIMP,DACA STII CUM IL CHEAMA POTI FACE RECLAMATIE SCRISA DE RAPIRE - LA POLITIE PENTRU CA ESTE MINORA - POTI MERGE APOI SI LA PARCHETUL DE PE LANGA JUDECATORIA DE CARE APARTII CU DOMICILIUL.
Te rog incearca sa te stapanesti cat poti de mult,sa nu faci ceva necugetat.Daca fiica ta vorbeste cu tine telefonic e foarte bine,daca nu, lasa politia sa lucreze,iar tu sa le dai toate informatiile pe care le detii.
Problema se pune asa : - ori este tinuta cu forta;ori v-a fi scoasa din tara cu/fara acordul ei,ori altceva mult mai grav.
Roaga-te la Dumnezeu si tu si sotia ta.Va doresc numai bine si sa auzim de bine.

manu_argentina2000
Postat pe 21 Iunie 2010 11:32
De la: 2cool, la data 2010-06-19 08:23:41 nu inteleg mare lucru, datorita gramaticii cel putin "defectuoase", am clipit de cate ori am putut (pe secunda), dupa care am renuntat. Eu fiind foarte "tare in teorie", astept un rezumat (scris corect gramatical), dupa care ....... va luminez ( nu e "caterinca", efectiv iubesc gramatica) . Succes in aflarea celei mai bune solutii vis'a'vis de problema pe care o "traversezi" !
lilianajighira
Postat pe 21 Iunie 2010 11:34
@2cool: Mare dreptate ai! Ma bucur sa mai intalnesc pe cineva care simte la fel. Si pe mine ma dor ochii, ca nici raspunsurile nu sunt mai prejos. Chiar nu mai ma pot gandi la continut. Stai sa vezi ce ma ataca si pe mine, ca sunt destui postaci pe aici care se simt cu musca pe caciula. Trist!
lilianajighira
Postat pe 21 Iunie 2010 11:44
De la: anaROBERT, la data 2010-06-21 00:25:03oare de ce atunci cand intram pe un topic ne sar in fata sutele de greseli gramaticale?de cu nu se poate ca pur si simplu cititi postarea asa cum este,puteti ajuta cu un sfat sau cu o idee o faceti daca nu puteti iesiti frums,ocoliti topicul respectiv si tot respectul.

garbo ...874 daca m-am inelat imi cer scuze insa erorile gramaticale sunt altele,jignirile adresate unui om cu o reala problema se numesc impertinente iar autoarele lor impertinente.

PS:scuze


E in ordine Sa auzim de bine!...Stima!
garbo110874
Postat pe 21 Iunie 2010 12:33
De la: lilianajighira, la data 2010-06-21 11:44:20@2cool: Mare dreptate ai! Ma bucur sa mai intalnesc pe cineva care simte la fel. Si pe mine ma dor ochii, ca nici raspunsurile nu sunt mai prejos. Chiar nu mai ma pot gandi la continut. Stai sa vezi ce ma ataca si pe mine, ca sunt destui postaci pe aici care se simt cu musca pe caciula. Trist!



no ca ma doare-n talpa de la papuci de asta cu "postaci" ei.....So?Ce e aia?Chiar asa,lumineaza-ma!FATAAAAAAAAAAAAAA,NU TE POTI GANDI LA CONTINUT CA NU AI CU CE,ZI-LE PE ALEA DREPTE,NU O DA LA ABURIT CA NU TINE!


PS:BINE AI VENIT IN RANDURILE ELEMENTELOR DIN MULTIMEA VIDA! cu dedicatie bre!
garbo110874
Postat pe 21 Iunie 2010 12:41
Disperarea nu este o solutie'
Politia este cea care te poate ajuta. Nu este bine sa faci intreceptari fara politie, deoarece te poate da in judecata. Interceptarea ta in judecata ori cum nu este proba luata in evidenta.
Politia, daca crede ca este necesar, va cere mandat si veti face impreuna aceste interceptari.
Trebuie sa povestesti totul politiei si ei te vor indruma mai departe.
Fata de fiica ta, daca poti sa te intalnesti cu ei si sa-i vorbesti, trebuie sa fii foarte precauta, sa nu o invinovatesti, sa nu fii suparata pe ei. Trebuie tratata cu multa dragoste si cu frumosul mult mai repede si mai sigur o poti recastiga. Nu stiu ce s-a inamplat intre voi dar ... trebuie sa ceri ajutorul politiei.

Mult noroc'
kcostel
Postat pe 21 Iunie 2010 12:49
buna ziua.eu sunt mamica .stiu prin ce treceti.numai ca incercati sa va calmati.cu panica nu faceti nimic.incercati sa vb cu ei 2.dupa aceea cu parintii lui.vedeti ce au de spus.poate fata nu a plecat de acasa ca avrut ea.poate sa intamplat ceva intre ei.poate ea se simte vinovata si ii rusine sa va spuna.si asa prefera sa se mute cu el.dumneavostra trebuie sai ascultati cu f mare atentie si cu rabdare pe amandoi.daca se iubesc e un lucru frumos,numai ca ei trebuie sai explicati ca e foarte mica ptr a face pasul asta.dar va spun sincer ceva a impinso sa se duca la el.vb cu ea.vb cu el.vb cu amandoi.ptr ei inseamna mult.dar incercati sai intelegeti.pot avea o relatie si stand fiecare la el acasa.poate nu iati permis ceva.trebuie sa o faceti sa aiba incredere in dumneavostra,si dumneavostra la fel sa aveti incredere in ea.dar totul cu calm.nu cu cearta nu cu scandal.astea nu duc la nimic.ar fi fost minunat sa pot vb eu cu ea.daca adresa de e-mail puteti sa mil trimiteti.poate pot sa va ajut.eu am un baiat de 21 de ani.va multumesc si toate cele bune va doresc.astept vesti
maneage
Postat pe 21 Iunie 2010 18:30
TREBUIE SA TE LUPTI CU DISPERARE PENTRU FATA TA, ALTFEL O VEI PIERDE. NU CONTEAZA CE SPUNE EL. POLITIA A MAI INTALNIT CAZURI DE GENUL ACESTA, VA STII CUM SA REACTIONEZE. PROBLEMA ESTE CA DOAR TU O POTI SALVA. NU AI DECAT SA MERGI PANA IN PANZELE ALBE.....
elena38
Postat pe 22 Iunie 2010 09:56
De la: lilianajighira, la data 2010-06-21 11:44:20@2cool: Mare dreptate ai! Ma bucur sa mai intalnesc pe cineva care simte la fel. Si pe mine ma dor ochii, ca nici raspunsurile nu sunt mai prejos. Chiar nu mai ma pot gandi la continut. Stai sa vezi ce ma ataca si pe mine, ca sunt destui postaci pe aici care se simt cu musca pe caciula. Trist!
In sfarsit, "intalnesc" o persoana care nu este "cu mainile in solduri" sau cu "gura plina" de......... "intarata-i drace "!
Cat despre drama omului asta, sunt in continuare convinsa ca lipsa de educatie l-a dus in situatia de a fi un parinte .....fara succes ! Din pacate, daca facem o "expeditie" prin locurile rau famate ale oraselor sau prin satele sarace (saracite), vom constata (cu tristete), ca majoritatea fetelor de acolo, de cum au inceput sa atraga privirile baietilor, isi foloseasca "nurii" abia "mijiti", ca singura "plasa de salvare" pentru "saritura mortala", oriunde, numai acolo nu . Un parinte "de succes", tocmai asta trebuie sa previna: tentatiile de orice natura, care "napadesc" mintea "necoapta" a unui copil, in stare sa creada pe oricine ii promite orice, in stare sa ia "de bune" promisiunile unui "sarlatan", pentru ca nu are capacitatea de a face diferenta. Cum se face asta? Cum se ajunge la "statutul" de parinte de succes? E cale lunga, multa munca si multa daruire ! Fiecare parinte trebuie sa-si cunoasca perfect copilul (aici e cel mai greu), si sa stie ce trebuie sa-i "aplice" , cat trebuie sa-l indrume, unde, cata libertate (controlata inteligent) sa-i lase, cat de prieten si mai ales, cand sa-i fie prieten, cand sa-i fie parinte, cand sa fie autoritar (a nu se confunda cu rau ). Este o munca de fiecare zi, fara "liber", fara weekenduri, dar "roadele" sunt fara egal in nicio alta "bransa". Parintele care a postat aici topicul, sigur a avut prea multe "libere" de la "postul" de parinte, iar rezultatul, este cel descris de el.Imi pare rau pentru el !
2cool
Postat pe 22 Iunie 2010 18:27
dragi prieteni e normal ca am fost la politie si politia nea zis ca iei nu pot sa forteze fata si am fost nevoit sa consult un avocat acuma astept sa vad ce alege legea
inima_ranita
Postat pe 22 Iunie 2010 19:43
mare dreptate ai.... nu cred ca cineva de aici nu a facut in viata lui o greseala gramaticala .... poate domnu' care a postat mesajul nu a avut posibilitatea sa continue studiile, sunt multe care nu le stim...el e disperat ..... eu cred ca IDEEA mesajului conteaza nu cum a scris
yayame89
Postat pe 22 Iunie 2010 21:26
De la: Dor_marunt, la data 2010-06-19 08:46:02
De la: 2cool, la data 2010-06-19 08:23:41 nu inteleg mare lucru, datorita gramaticii cel putin "defectuoase", am clipit de cate ori am putut (pe secunda), dupa care am renuntat. Eu fiind foarte "tare in teorie", astept un rezumat (scris corect gramatical), dupa care ....... va luminez ( nu e "caterinca", efectiv iubesc gramatica) . Succes in aflarea celei mai bune solutii vis'a'vis de problema pe care o "traversezi" !

Esti cam penibila. Daca esti asa mare iubitoare de gramatica ar fi trebuit sa stii ca nu se se scrie "datorita" ci "din cauza" in contextul scris de tine. Hai, stai si asteapta sa ti se faca rezumat. Sper ca raspunsul asta e scris corect gramatical, e pe placul tau si poti sa il citesti.

corect! din "cauza" pt ca este ceva negativ, ai dreptate Dor! vezi ce inseamna sa trancanesti despre " gramatica defectuoasa", cand puteai pur si simplu sa ajuti omul cu un sfat?
tymbark
Postat pe 28 Iunie 2010 15:25
De la: inima_ranita, la data 2010-06-14 17:16:02vasi ruga sa imi dati si mie niste sfaturi care puteti si care sinteti in tema,mai pe scurt fata mea de 16 anii a fugit de acasa la prietenul eifara sa ne spuna acuma prietenul ei ne dispera de cind iam spus ca trebui sa anunt ca fata mea ie la iel si sa nu fiu raspunzator de faptela evantuale ale lor iel avind 20 anii zicindune ca daca ne ducem la pol. se duce si iel si zice ca mam dat la fiemea ,fraierilor no mai vedeti in viata mai si trebui sa pierzi parinti prosti,inculti etc.


doamne cum poti scrie...cate clase ai? de unde educatie pt fata, de aia a si plecat
MARILENA_25
Postat pe 7 Iulie 2010 11:48
fleurdelis
Postat pe 7 Iulie 2010 23:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-am surprins fiul masturbandu-se 16 De la: garbo_1249 9 Aprilie 2012 19:52
cea mai grea hotarare a vietii mele 16 De la: buna01 15 Februarie 2010 16:56
009 18 De la: Ella34 17 Iunie 2009 20:08
Copilul meu fumeaza marijuana 522 De la: 2 Martie 2017 11:04
ADOLESCENTA MA SCHIMBAT MULT:(( 8 De la: blondina_X 22 Ianuarie 2010 16:35
Setari Cookie-uri