cea mai grea hotarare a vietii mele

buna , am 44 de ani de viata si 24 ani de casnicie si sunt in cea mai mare dilema nu stiu ce hotarare sa iau . sunt in divort si in momentul asta am cunoscut si barbatul vietii mele cred eu ,care din pacate nu imi poate oferi confortul pe care l-am avut pana acum dar simt ca ma iubeste mai mult decat viata lui, nu stiu daca sa continui sa ma intalnesc cu el sau sa ma opresc si sa raman in continuare legata de un om pentru care nu mai simt demult decat sila dar am tot confortul .
iza70
Postat pe 15 Februarie 2010 14:47
copii aveti?
daca da,gandeste-te si la confortul lor
garboalexutzu
Postat pe 15 Februarie 2010 14:50
De la: marya66, la data 2010-02-15 14:47:28buna , am 44 de ani de viata si 24 ani de casnicie si sunt in cea mai mare dilema nu stiu ce hotarare sa iau . sunt in divort si in momentul asta am cunoscut si barbatul vietii mele cred eu ,care din pacate nu imi poate oferi confortul pe care l-am avut pana acum dar simt ca ma iubeste mai mult decat viata lui, nu stiu daca sa continui sa ma intalnesc cu el sau sa ma opresc si sa raman in continuare legata de un om pentru care nu mai simt demult decat sila dar am tot confortul .
Pai poate tu simti sila,pt sotul tau pt ca te alimentezi singura cu sila.Incearca sa vezi viata mai pozitiva,mai optimista..Daca ai un barbat care te sprijina material esti o norocoasa.Pt ca multe femei tare au o viata chinuita.Pt ca sunt casatoriti cu barbati care le bat,nu muncesc.asa ca incearca sa privesti viata mai pozitiv,mai optimis..Roagate la Dumnezeu sa iti dea iubire in inima pt sotul tau si tarie sa il poti vedea cu alti ochii,Credema ca te ajuta daca te rogi cu credinta.Pt ca rugaciunea din inima si smerita,poate face minuni si te poti schimba,te ajuta sa fii asa cum doresti tu sa fii sa iti ajute Dumnezeu si sa iti dea tarie si intelepciune
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 14:57
parca ziceai ca sunteti in divort, deci cum sa mai ramai legata de el daca divortati?
ce confort e ala cu sila?
nelly05
Postat pe 15 Februarie 2010 14:59
De la: marya66, la data 2010-02-15 14:47:28buna , am 44 de ani de viata si 24 ani de casnicie si sunt in cea mai mare dilema nu stiu ce hotarare sa iau . sunt in divort si in momentul asta am cunoscut si barbatul vietii mele cred eu ,care din pacate nu imi poate oferi confortul pe care l-am avut pana acum dar simt ca ma iubeste mai mult decat viata lui, nu stiu daca sa continui sa ma intalnesc cu el sau sa ma opresc si sa raman in continuare legata de un om pentru care nu mai simt demult decat sila dar am tot confortul .
Si apoi sa stii cu iubirea asta la barbati este cam trecatoare....Daca nu are o situatie sa va ofere tie si familie ce iti doresti pt ca poate nu i-a placut munca.Toate certurile apar de la lipsuri...Si apoi poate o sa muncesti tu de o sa te rupi.Asa ca nu se merita.Eu zic sa te concentrezi spre relatia cu sotul tau.Sa comunici cu el,sa va spuneti ce va place ce nu va place..Poate asa o sa va mearga mai bine si o sa fiti ,mai apropiati..Dar nu te alimenta cu sila.Pt ca nu trebuie.Alimenteaza-te cu idei pozitive si optimiste pt ca vei avea rezultate excelente..Multa bafta
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 15:02
De la: marya66, la data 2010-02-15 14:47:28buna , am 44 de ani de viata si 24 ani de casnicie si sunt in cea mai mare dilema nu stiu ce hotarare sa iau . sunt in divort si in momentul asta am cunoscut si barbatul vietii mele cred eu ,care din pacate nu imi poate oferi confortul pe care l-am avut pana acum dar simt ca ma iubeste mai mult decat viata lui, nu stiu daca sa continui sa ma intalnesc cu el sau sa ma opresc si sa raman in continuare legata de un om pentru care nu mai simt demult decat sila dar am tot confortul .
Si apoi sa stii cu iubirea asta la barbati este cam trecatoare....Daca nu are o situatie sa va ofere tie si familie ce iti doresti pt ca poate nu i-a placut munca.Toate certurile apar de la lipsuri...Si apoi poate o sa muncesti tu de o sa te rupi.Asa ca nu se merita.Eu zic sa te concentrezi spre relatia cu sotul tau.Sa comunici cu el,sa va spuneti ce va place ce nu va place..Poate asa o sa va mearga mai bine si o sa fiti ,mai apropiati..Dar nu te alimenta cu sila.Pt ca nu trebuie.Alimenteaza-te cu idei pozitive si optimiste pt ca vei avea rezultate excelente..Multa bafta
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 15:03
panty_C
Postat pe 15 Februarie 2010 15:04
am o fiica de 23 ani care m-a sfatuit demult sa imi refac viata , sotul meu imi ofera siguranta materiala si atat , nu mai avem nimic in comun de aproape 5 ani , singuratatea in doi e mai grea decat orice alta corvoada,el nu vrea sa divorteze pentru ca ii convine sa aiba menajera in casa si nevasta de ochii lumii ,ma-am rugat multi ani sa se schimbe macar un pic dar pentru el alcolul e prietenul cel mai bun demult timp. acum can am intalnit barbatul vietii nu stiu daca sa duc pana la capat divortul sau sa ma opresc .oare e bine ce fac am si eu dreptul la putina fericire .
iza70
Postat pe 15 Februarie 2010 15:26
"vorba" panterei... ...ma ia cu dureri de cap cand vad ce experta avem aci ...

confortul material eu zic ca ti-l poti face si cu un alt barbat daca el te iubeste cu adevarat si "trage" cu tine in aceeasi directie....chiar daca munciti din greu si o sa fie mai greu un pic,faptul ca ai alaturi un om care pune suflet alaturi de tine in ceea ce faceti conteaza mult mai mult decat confortul oferit de fostul...linistea sufleteasca si implinirea pe care ti le pot aduce o relatie armonioasa sunt mai importante decat ceea ce ai avut pana acum...parerea mea....
Roxxynela
Postat pe 15 Februarie 2010 16:35
De la: marya66, la data 2010-02-15 15:26:11am o fiica de 23 ani care m-a sfatuit demult sa imi refac viata , sotul meu imi ofera siguranta materiala si atat , nu mai avem nimic in comun de aproape 5 ani , singuratatea in doi e mai grea decat orice alta corvoada,el nu vrea sa divorteze pentru ca ii convine sa aiba menajera in casa si nevasta de ochii lumii ,ma-am rugat multi ani sa se schimbe macar un pic dar pentru el alcolul e prietenul cel mai bun demult timp. acum can am intalnit barbatul vietii nu stiu daca sa duc pana la capat divortul sau sa ma opresc .oare e bine ce fac am si eu dreptul la putina fericire .
Pai toti barbatii sunt buni la inceput..Pana te vad pe numele lor...Cam putine femei sunt fericite....poate va lipsit comunicarea.in romania nu prea exista femei fericite..Asa daca vrei,rupate cu munca,pt un barbat care poate si el se va schimba si va deveni la fel.pt ca barbati cinstiti si buni greu mai gasesti.Dar fiecare face ce considera ca este bine pt ea
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 16:42
pffff grea e viata in Romania ,dar si gramatica,mama ei...
Roxxynela
Postat pe 15 Februarie 2010 16:45
De la: buna01, la data 2010-02-15 16:42:31
De la: marya66, la data 2010-02-15 15:26:11am o fiica de 23 ani care m-a sfatuit demult sa imi refac viata , sotul meu imi ofera siguranta materiala si atat , nu mai avem nimic in comun de aproape 5 ani , singuratatea in doi e mai grea decat orice alta corvoada,el nu vrea sa divorteze pentru ca ii convine sa aiba menajera in casa si nevasta de ochii lumii ,ma-am rugat multi ani sa se schimbe macar un pic dar pentru el alcolul e prietenul cel mai bun demult timp. acum can am intalnit barbatul vietii nu stiu daca sa duc pana la capat divortul sau sa ma opresc .oare e bine ce fac am si eu dreptul la putina fericire .
Pai toti barbatii sunt buni la inceput..Pana te vad pe numele lor...Cam putine femei sunt fericite....poate va lipsit comunicarea.in romania nu prea exista femei fericite..Asa daca vrei,rupate cu munca,pt un barbat care poate si el se va schimba si va deveni la fel.pt ca barbati cinstiti si buni greu mai gasesti.Dar fiecare face ce considera ca este bine pt ea
Eu una nu m-as incurca cu un barbat care sa ma ajute material.Sa ma rup cu munca si sa mai fiu si menajera lui.Pt ca barbati cu suflet bun sunt foarte rari.Asa ca fii realista,nu abandona totul pt un barbat care are acelasi penis ca si barbatatu si poate va deveni la fel.Si plus ai sa pierzi totul si ai sa e rupi cu munca,pt ca barbat care toata viata a fugit dupa femei maritate.Pt ca daca ar fii fost barbat serios,nu s-ar fii dat la o femeie maritata
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 16:45
De la: buna01, la data 2010-02-15 16:45:55
De la: buna01, la data 2010-02-15 16:42:31
De la: marya66, la data 2010-02-15 15:26:11am o fiica de 23 ani care m-a sfatuit demult sa imi refac viata , sotul meu imi ofera siguranta materiala si atat , nu mai avem nimic in comun de aproape 5 ani , singuratatea in doi e mai grea decat orice alta corvoada,el nu vrea sa divorteze pentru ca ii convine sa aiba menajera in casa si nevasta de ochii lumii ,ma-am rugat multi ani sa se schimbe macar un pic dar pentru el alcolul e prietenul cel mai bun demult timp. acum can am intalnit barbatul vietii nu stiu daca sa duc pana la capat divortul sau sa ma opresc .oare e bine ce fac am si eu dreptul la putina fericire .
Pai toti barbatii sunt buni la inceput..Pana te vad pe numele lor...Cam putine femei sunt fericite....poate va lipsit comunicarea.in romania nu prea exista femei fericite..Asa daca vrei,rupate cu munca,pt un barbat care poate si el se va schimba si va deveni la fel.pt ca barbati cinstiti si buni greu mai gasesti.Dar fiecare face ce considera ca este bine pt ea
Eu una nu m-as incurca cu un barbat care sa nu ma ajute material.Sa ma rup cu munca si sa mai fiu si menajera lui.Pt ca barbati cu suflet bun sunt foarte rari.Asa ca fii realista,nu abandona totul pt un barbat care are acelasi penis ca si barbatatu si poate va deveni la fel.Si plus ai sa pierzi totul si ai sa e rupi cu munca,pt ca barbat care toata viata a fugit dupa femei maritate.Pt ca daca ar fii fost barbat serios,nu s-ar fii dat la o femeie maritata
Apoi datoria barbatului sa isi faca o situatie materiala,daca vrea sa se casatoreasca.Ca eu nu am de gand sa muncesc cot la cot cu un barbat.pt ca barbatii nu lupta si isi fura caciula unii la altii..
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 16:47
De la: Roxxynela, la data 2010-02-15 16:45:48pffff grea e viata in Romania ,dar si gramatica,mama ei...
Pai este grea,viata in Romania.Pt ca romanii sunt lenesi..Si umbla doar dupa furat.La MULTI muncesc femeile si ei sunt casnici ca ii doare cate ceva...Pai daca nu lupta barbatii,ce sa le fac..sa stea sa,neansurati sau sa isi ia naive ca si ei..Care poate sunt si ele rele si nu merita o viata mai buna
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 16:50
Nu vezi ca la romani nu le place sinceritatea si sa lupte.Pt ca le place viata grea.Pai sa o aiba,pt ca asa vor ei..Ca doar nu o sa suport si eu saracia din romania pt niste oameni la care nu le place sinceritatea si nu vor sa lupte..Sa doarma sa cum isi astern..
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 16:54
De la: buna01, la data 2010-02-15 16:54:07Nu vezi ca la romani nu le place sinceritatea si sa lupte.Pt ca le place viata grea.Pai sa o aiba,pt ca asa vor ei..Ca doar nu o sa suport si eu saracia din romania pt niste oameni la care nu le place sinceritatea si nu vor sa lupte..Sa doarma sa cum isi astern..
Si incearca sa ignore oamenii sinceri..Pai daca nu le place sa lupte si sa fie sinceri.Sa traieasca in saracie,,dar eu nu o sa fiu acolo.Pt ca eu sunt o luptatoare si imi place sa lupt si sa fiu sincera.Lasa-i pe altii sa traiasca asa cum le place..In saracie,in minciuna...Asa vor ei,asa sa stea
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Adolescenta vreau sa adopt stil de viata naturist, mama nu ma lasa 51 De la: garbo_404767 10 Octombrie 2014 06:02
MIRAJUL ADOLESCENTEI 37 De la: sorryDanae 14 August 2011 02:21
nepoata adolescenta nu stie sa danseze 6 De la: bunicuta_creta 13 August 2020 17:01
bacalaureat 1 De la: garbo159954 28 Iunie 2010 10:39
PENTRU CE ATATEA SINUCIDERI,IN RANDUL ADOLESCENTILOR??? 2 De la: Alexxandra 26 Martie 2010 17:06
Setari Cookie-uri