disperat

De la: ameno, la data 2010-06-19 10:37:10Cu cat ne este mai mult dor cu atat e mai dulce revederea


subscriu
fleurdelis
Postat pe 19 Iunie 2010 10:41
desii as fi vrut sa zic amin
fleurdelis
Postat pe 19 Iunie 2010 10:41
874, nu pricepui nimic! Da' nici de la ea de altfel; in schimb sunt de acord: e de ras!
moniq_
Postat pe 19 Iunie 2010 10:45
De la: jeanette40, la data 2010-06-19 10:39:32stai linistita .......nu ai pierdut nimic. se certa una singura

Am inteles . Credeam ca e rost di oleaca di bataie, m-as fi "bagat"
(am modificat cate ceva , am vazut ca "este " probleme cu gramatica, si mai sunt si ..... Doamne iarta-ma, dintr-o zona nu foarte iubita de "intelectuali "
garboazerty
Postat pe 19 Iunie 2010 10:46
FIGHT FIGHT FIGHT
ameno
Postat pe 19 Iunie 2010 10:47

ce va mai place.....
moniq_
Postat pe 19 Iunie 2010 10:49
ladyDY
Postat pe 19 Iunie 2010 10:51
ma'nrosesc toata
ameno
Postat pe 19 Iunie 2010 10:51
Ameno, ESTI rosie toata!
moniq_
Postat pe 19 Iunie 2010 10:53
nu e rosie...reflecta costumu'
dancris
Postat pe 19 Iunie 2010 10:55
Garbo110874,

Daca tie ti se pare normal sa citesti si sa vrei sa citesti (!!) pe forumuri numai comentarii si povesti lamentabile scrise incorect gramatical, fara punctuatie, fara nimic, asta te face o creatura izolata, si poate la fel de agramata, ca vad ca poti intelege perfect comentariile agramate ale altora.
Asta nu inseamna ca trebuie sa ii faci pe altii "mama Omida" si in alte feluri. Cei care au pretentia sa citeasca ceva scris in limitele bunului simt gramatical au tot dreptul sa aiba aceasta pretentie, deoarece se presupune ca invatam limba romana inca din nastere, si deja din clasa intai invatam sa scriem.
Nu reusesc inca sa inteleg cum ti-ai permis sa scoti urmatoarea tampenie: "se lamenteaza agramat din cauza durerii"! Pacat ca asta nu e un show televizat, ca te-as fi dat la carcotasi imediat, sa rada toata tara de tine, de perlele tale flagrante si de agramatii de pe forum carora li se ia apararea de alti agramati.
Cel putin in alte tari eu n-am vazut sa se lamenteze vreunul in scris agramat, oricat de dureros ar fi fost...poate doar daca-l doare mana si nu nimereste tastele...dar nu e cazul aici.
Kistruiata
Postat pe 19 Iunie 2010 10:56
De la: ameno, la data 2010-06-19 10:47:33FIGHT FIGHT FIGHT

Pai, a plecat , Acum cand venisem "io" cu forte proaspete, s_o zmotocesc "de sa crape matzele jucandu-se " cu ea, ca mi-a atacat "neamurili" !!!
Si sa stiti ca nu suntem "abuzate de mica "
garboazerty
Postat pe 19 Iunie 2010 10:57

no las'ca apare ea pan'la urma si ne umple de sanje
ameno
Postat pe 19 Iunie 2010 11:02
eh...costumul e de vina
sunt pudica si rusinoasa ce n-ai inteles
ameno
Postat pe 19 Iunie 2010 11:03
fleurdelis
Postat pe 19 Iunie 2010 11:05
lady_4ever
Postat pe 19 Iunie 2010 11:08
gata...am plecat si eu ca ma asteapta datoria cu voi nu ma mai dezlipesc de pe scaun si fac fundul mare
o zi faina tuturor !!!!!
ameno
Postat pe 19 Iunie 2010 11:08
De la: Kistruiata, la data 2010-06-19 10:56:23Garbo110874,

Daca tie ti se pare normal sa citesti si sa vrei sa citesti (!!) pe forumuri numai comentarii si povesti lamentabile scrise incorect gramatical, fara punctuatie, fara nimic, asta te face o creatura izolata, si poate la fel de agramata, ca vad ca poti intelege perfect comentariile agramate ale altora.
Asta nu inseamna ca trebuie sa ii faci pe altii "mama Omida" si in alte feluri. Cei care au pretentia sa citeasca ceva scris in limitele bunului simt gramatical au tot dreptul sa aiba aceasta pretentie, deoarece se presupune ca invatam limba romana inca din nastere, si deja din clasa intai invatam sa scriem.
Nu reusesc inca sa inteleg cum ti-ai permis sa scoti urmatoarea tampenie: "se lamenteaza agramat din cauza durerii"! Pacat ca asta nu e un show televizat, ca te-as fi dat la carcotasi imediat, sa rada toata tara de tine, de perlele tale flagrante si de agramatii de pe forum carora li se ia apararea de alti agramati.
Cel putin in alte tari eu n-am vazut sa se lamenteze vreunul in scris agramat, oricat de dureros ar fi fost...poate doar daca-l doare mana si nu nimereste tastele...dar nu e cazul aici.


Desteapt-o care esti tu desteapta...daca ai pretentia sa citesti ceva scris in limitele bunului simt(desi dracu stie ce e bunul simt pt voi astea gramaticate),vb majoritatii de aci...BASHTI,in alta parte!Nu esti obligata sa citesti,clic si next!Nu esti tu in masura sa trasezi reguli de ordine interioara ca nu te-am votat manager de forum,sau esti ?Daca ar fi un show televizat ce se petrece aici,CLAR,EU AS AVEA AUDIENTA IAR TU AI FI HUIDUITA!(ca tot ai adus vb de carcotasi)Date-n spume ca nu ai cum sa-mi strici buna dispozitie!In concluzie,stimabila 3 cool(sau 4?sa ma ajute careva)ESTI PIELEA SULII!Aaa,sa nu uit,mai cheama vreo doua ca tine si impreuna cu alte vreo doua ce deja au aderat,formati indiscutabil MULTIMEA VIDA!
garbo110874
Postat pe 19 Iunie 2010 11:15
De la: garbo110874, la data 2010-06-19 11:15:02
De la: Kistruiata, la data 2010-06-19 10:56:23Garbo110874,

Daca tie ti se pare normal sa citesti si sa vrei sa citesti (!!) pe forumuri numai comentarii si povesti lamentabile scrise incorect gramatical, fara punctuatie, fara nimic, asta te face o creatura izolata, si poate la fel de agramata, ca vad ca poti intelege perfect comentariile agramate ale altora.
Asta nu inseamna ca trebuie sa ii faci pe altii "mama Omida" si in alte feluri. Cei care au pretentia sa citeasca ceva scris in limitele bunului simt gramatical au tot dreptul sa aiba aceasta pretentie, deoarece se presupune ca invatam limba romana inca din nastere, si deja din clasa intai invatam sa scriem.
Nu reusesc inca sa inteleg cum ti-ai permis sa scoti urmatoarea tampenie: "se lamenteaza agramat din cauza durerii"! Pacat ca asta nu e un show televizat, ca te-as fi dat la carcotasi imediat, sa rada toata tara de tine, de perlele tale flagrante si de agramatii de pe forum carora li se ia apararea de alti agramati.
Cel putin in alte tari eu n-am vazut sa se lamenteze vreunul in scris agramat, oricat de dureros ar fi fost...poate doar daca-l doare mana si nu nimereste tastele...dar nu e cazul aici.


Desteapt-o care esti tu desteapta...daca ai pretentia sa citesti ceva scris in limitele bunului simt(desi dracu stie ce e bunul simt pt voi astea gramaticate),vb majoritatii de aci...BASHTI,in alta parte!Nu esti obligata sa citesti,clic si next!Nu esti tu in masura sa trasezi reguli de ordine interioara ca nu te-am votat manager de forum,sau esti ?Daca ar fi un show televizat ce se petrece aici,CLAR,EU AS AVEA AUDIENTA IAR TU AI FI HUIDUITA!(ca tot ai adus vb de carcotasi)Date-n spume ca nu ai cum sa-mi strici buna dispozitie!In concluzie,stimabila 3 cool(sau 4?sa ma ajute careva)ESTI PIELEA SULII!Aaa,sa nu uit,mai cheama vreo doua ca tine si impreuna cu alte vreo doua ce deja au aderat,formati indiscutabil MULTIMEA VIDA!

O sa scap azi de "roseata" obrajilor ?! Ce mi-e dat sa citesc, nu ca n-ai avea dreptate, dar mai "taie din ele ", "pe ici pe colo, prin punctele esentiale "!
garboazerty
Postat pe 19 Iunie 2010 11:24
De la: garbo157888, la data 2010-06-14 17:16:02vasi ruga sa imi dati si mie niste sfaturi care puteti si care sinteti in tema,mai pe scurt fata mea de 16 anii a fugit de acasa la prietenul eifara sa ne spuna acuma prietenul ei ne dispera de cind iam spus ca trebui sa anunt ca fata mea ie la iel si sa nu fiu raspunzator de faptela evantuale ale lor iel avind 20 anii zicindune ca daca ne ducem la pol. se duce si iel si zice ca mam dat la fiemea ,fraierilor no mai vedeti in viata mai si trebui sa pierzi parinti prosti,inculti etc.



Cred ca vorba multa este saracia omului,imi dau seama ca nu este usor sa te abtii,dar incearca sa nu-l mai provoci si fa ce trebuie,fata este minora si politia te ajuta....in nici un caz nu mai continuati dialogul acesta pagubos,ba mai mult spune-i cand mai suna sa faca ce vrea,ca daca ea a ales calea asta la fel sa faca ce doreste,si ca ati fi bucurosi daca v-ar vizita....iar cand vin,politia sa fie prezenta.Acesta este sfatul meu.Curaj!
Ema_emili
Postat pe 19 Iunie 2010 11:29
Completare...asta am spus,nu?
"Omu e disperat,atat poate,sau poate,din pricina durerii se lamenteaza anagram!"...e adevarat,acolo am omis sa tastez un e,dar nu ma cred perfecta,asa ar fi fost corect mai inteligent-o...Omu e disperat,atat poate,sau poate,din pricina durerii se lamenteaza e anagram!...Offfffff,ce ti-e si cu lumea asta
garbo110874
Postat pe 19 Iunie 2010 11:33
parerea mea este ca ati gresit de la inceput pentru ca nu ati avut o relatie deschisa cu fiica dvs. si eu am fiica si am avut mari probleme cu ea incepand de la scandaluri pana la batai, numai ca am ajuns la concluiz ca nu rezolvi nimic fara a avea o comunicare. de ex fiica mea are un prieten cu 9 ani mai mare si am turbat cand am aflat. ce si-ar putea dorii un baiat cu 9 ani mai mare de la o fata. asa ca decat sa-i fac scandal si sa trec la amenitari ca-i despart si sa-mi plece de acasa am adoptat o alta strategie si aceea de a ma apropia de ei, si acum din pct meu de vedere este ok relatia lor care poate pentru altii poate ca este absurda. deci concluzia mea este sa vb cu ei fara sa-i ameninti asata numia daca il cunosti pe baiat si esti sigur ca este prietenul fiicei tale
garbo062967
Postat pe 19 Iunie 2010 11:42
De la: garbo110874, la data 2010-06-19 11:33:37 Completare...asta am spus,nu?
"Omu e disperat,atat poate,sau poate,din pricina durerii se lamenteaza anagram!"...e adevarat,acolo am omis sa tastez un e,dar nu ma cred perfecta,asa ar fi fost corect mai inteligent-o...Omu e disperat,atat poate,sau poate,din pricina durerii se lamenteaza e anagram!...Offfffff,ce ti-e si cu lumea asta

"se lamenteaza anagram" ?!?!?! "se lamenteaza e anagram "?!?!?! " inteligent-o " ?!?!?! ce-i cu lumea asta? na, ca ma apuca si pe mine cu gramatica, mai bine plec V-am pupat
garboazerty
Postat pe 19 Iunie 2010 11:45
De la: garbo110874, la data 2010-06-19 11:33:37 Completare...asta am spus,nu?
"Omu e disperat,atat poate,sau poate,din pricina durerii se lamenteaza anagram!"...e adevarat,acolo am omis sa tastez un e,dar nu ma cred perfecta,asa ar fi fost corect mai inteligent-o...Omu e disperat,atat poate,sau poate,din pricina durerii se lamenteaza e anagram!...Offfffff,ce ti-e si cu lumea asta


Tu nici macar nu-ti dai seama de tampeniile pe care le spui, nu-i asa ? "INTELIGENT-O"......si, deasemenea te poti declara, "ANAGRAMA"......... nu "spui" cui, ca mi-e rusine, sunt o doamna !
2cool
Postat pe 19 Iunie 2010 12:08
buna! nu am inteles prea bine discutia.....ma puteti contacta la id meu de mess yoyo11828 si povestim acolo. va ascult cu mare placere,andreea
yoyo11828
Postat pe 19 Iunie 2010 12:31
imi pare rau de ceea ce vi s-a intamplat,parerea mea e ca trebuie sa discutati deschis cu fata,sa vedeti ce isi doreste..si apoi luati o decizie
matix1
Postat pe 19 Iunie 2010 13:23
cel mai bn ar fi daca ai putea sa te intalnesti cu ei amandoi sa poti sta de b cu ei sa vezi ce au de gand sa faca...cu politia nu rezolvi nimik,...,decat sa ii faci pe ei mai rai impotriva voastra...a parintilor si nu e bn...si eu am trecut prin asta...bn
nu am fost parinte
ci copil
si tot la fel...tatal meu a mers la politie
a dat declaratii...etc...etc
dupa care am fost si eu mia luat declaratii(tot varsta fetei dvs am avuto atunci)dar eu declarand ca nu am fost fortata ci am plecat de bunavoie si nesilita de nimeni,ei au spus ca nu au ce sa faca in cazul acesta...De aceea va spun ca ar trebui discutat cu ei.fara amenintari cu f mult calm si asa veti vedea ce veti face in continuare...Acum eu sunt tot cu acelasi baiat de atunci avem o familie impreuna suntem casatoriti avem 2 copii sanatosi,fetita si baiat, si suntem f fericiti impreuna,ne intelegem f bn...De aceea spun ca ar tr sa vb cu ei...viata ia multe intorsaturi,,,nu se stie niciodata
Nici parinti mei pe atunci nu ne dadeau nici o sansasi D_zeu a fost alaturi de noi si acum sunt si ei fericiti vazunde o fam fericita si se bucura si ei langa noi SA DEA D_ZEU SA REZOLVATI CU BN ACEASTA PROBLEMA
anaany11
Postat pe 19 Iunie 2010 13:24
lumi007
Postat pe 19 Iunie 2010 14:35
De la: garbo110874, la data 2010-06-19 11:15:02
De la: Kistruiata, la data 2010-06-19 10:56:23Garbo110874,

Daca tie ti se pare normal sa citesti si sa vrei sa citesti (!!) pe forumuri numai comentarii si povesti lamentabile scrise incorect gramatical, fara punctuatie, fara nimic, asta te face o creatura izolata, si poate la fel de agramata, ca vad ca poti intelege perfect comentariile agramate ale altora.
Asta nu inseamna ca trebuie sa ii faci pe altii "mama Omida" si in alte feluri. Cei care au pretentia sa citeasca ceva scris in limitele bunului simt gramatical au tot dreptul sa aiba aceasta pretentie, deoarece se presupune ca invatam limba romana inca din nastere, si deja din clasa intai invatam sa scriem.
Nu reusesc inca sa inteleg cum ti-ai permis sa scoti urmatoarea tampenie: "se lamenteaza agramat din cauza durerii"! Pacat ca asta nu e un show televizat, ca te-as fi dat la carcotasi imediat, sa rada toata tara de tine, de perlele tale flagrante si de agramatii de pe forum carora li se ia apararea de alti agramati.
Cel putin in alte tari eu n-am vazut sa se lamenteze vreunul in scris agramat, oricat de dureros ar fi fost...poate doar daca-l doare mana si nu nimereste tastele...dar nu e cazul aici.


Desteapt-o care esti tu desteapta...daca ai pretentia sa citesti ceva scris in limitele bunului simt(desi dracu stie ce e bunul simt pt voi astea gramaticate),vb majoritatii de aci...BASHTI,in alta parte!Nu esti obligata sa citesti,clic si next!Nu esti tu in masura sa trasezi reguli de ordine interioara ca nu te-am votat manager de forum,sau esti ?Daca ar fi un show televizat ce se petrece aici,CLAR,EU AS AVEA AUDIENTA IAR TU AI FI HUIDUITA!(ca tot ai adus vb de carcotasi)Date-n spume ca nu ai cum sa-mi strici buna dispozitie!In concluzie,stimabila 3 cool(sau 4?sa ma ajute careva)ESTI PIELEA SULII!Aaa,sa nu uit,mai cheama vreo doua ca tine si impreuna cu alte vreo doua ce deja au aderat,formati indiscutabil MULTIMEA VIDA!



Vai...dar ma uimesti ce limbaj academic ai,tu care critici pe altii .Frumos....
lumi007
Postat pe 19 Iunie 2010 14:39
De la: 2cool, la data 2010-06-19 08:23:41 nu inteleg mare lucru, datorita gramaticii cel putin "defectuoase", am clipit de cate ori am putut (pe secunda), dupa care am renuntat. Eu fiind foarte "tare in teorie", astept un rezumat (scris corect gramatical), dupa care ....... va luminez ( nu e "caterinca", efectiv iubesc gramatica) . Succes in aflarea celei mai bune solutii vis'a'vis de problema pe care o "traversezi" !


oare sa ne ducem sa iti cumparam ceva pentru ochisorii tai sensibili?pai la cat ai clipit cititnd aceasta postare cred ca au facut febra musculara ochisorii tai sensibili


sa imi fie cu iertare dar de multe ori in viata mai trebuie sa si taci,nu din alt motiv dar vei parea mai desteapta

pai ce pretentii ai de la un om de varsta lui,pe timpul in care scoala era o optiune si bani sa o faci 0? sa iti fie rusine doamna iubitoare de gramatica,si in incheiere te-as ruga sa iti rectifici tu problemele grave de ortografie,asta asa sa dea bine aici
anaROBERT
Postat pe 19 Iunie 2010 14:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PENTRU CE ATATEA SINUCIDERI,IN RANDUL ADOLESCENTILOR??? 2 De la: Alexxandra 26 Martie 2010 17:06
TULBURARE DE COMPORTAMENT 1 De la: garbo083248 2 Ianuarie 2011 11:50
Baiatul meu merge descult 22 De la: garbo_470607 21 Iulie 2017 23:25
MIRAJUL ADOLESCENTEI 37 De la: sorryDanae 14 August 2011 02:21
Despre singuratate 8 De la: garbo055472 13 Ianuarie 2010 21:04
Setari Cookie-uri