anticonceptionalele dupa nastere

dupa nastere la vreo 2 luni juma dupa ce nu am m-ai alaptat am inceput sa i-au din nou anticonceptionale (tot de kre luam inainte,rigevidon) si cam de 2 ori am avut menstruatie dar acum ink nu ar trebuie sa imi vina dar astazi am observat k m-am patat putin si pe knd mi-am pus tampon nu a mai curs nimik...ma intreb de ce ? voi ati patit asa ?sa aveti scurgeri intra menstruale?oare ink nu s-a reglat?
eu_mino
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:40
eu am patit asa..si am fost la ginecolog si mia zis sa schimb anticonceptionalele,din novinett am schimbat in yasmin,si acum imi vine cum trebuie,dar atunci mia venit de 2 ori intro luna,curgea mai mult,si de asta mam hotarat sa ma duc la ginecologul cu care am nascut
mada_sabina
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:43
ok .mersi mult pt sfat am sa merg maine la ginecolog.k adevarul e k nu am consultat un ginecolog inainte sa i-au acest tip,eu stiam k mi-au fost bune inainte m-am gandit k pot sa le i=au in continuare.imi era cumva sa ma duc la ginecolog (stiu k trebuie shi k e bine) dar de akum 4 luni de knd am nascut m=am saturat sa ma tot cracacesk pe la doctori...dar maine am sa merg.mersi ink o data!
eu_mino
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:59
sper ca asta sa fie cauza,de la anticonceptionale,bafta, si "cracire" placuta pup si noapte buna
mada_sabina
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:09
mersi mult... nbuna tuturor mamicilor si bebeilor
eu_mino
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:12
am gresit sorry
eu_mino
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:15
de ce nu incerci sa-ti pui fir?
larisa_ana
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:16
scuza-ma k iti spun dar nu stiu ce e ala!
eu_mino
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:19
nici o problema nici eu nu stiam desi mama mea e moasa, dar am fost la ginecolog si el mi-a zis si mi-a aratat. e din ceva metal care se introduce in vagin si este foarte eficient si dupa 5 ani se schimba
larisa_ana
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:23
urmeaza sa ma duc zilele astea la gine sa recurgem la aceasta metoda
larisa_ana
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:25
aha...shi cum e ? te doare knd iti pui?
eu_mino
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:26
nu stiu inca sincer dar nu eu i-mi pun, dr introduce si m-a asigurat ca nu este deloc dureros. Apropo! Voi a-ti patit ca dupa nastere sa nu aveti chef pt dragoste sau sa nu simtiti cand o faceti, nimic? S-ar putea sa fie o prbl.cu mine grava? HELPP!!
larisa_ana
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:31
Vad ca a-ti adormit sau pur si simplu acest subiect pt voi e tabu. No problem, daca nu vreti cu mine discuta ma duc si eu la culcare. Noapte buna si somnic mamici si pitici.
larisa_ana
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:47
Si eu am avut probleme de genul asta dar mai mult in unele dati ma si durea asta dupa nastere bineinteles tu ai patit asa?
alice_david
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:50
da am patit si ma ingrijoreaza f tare, i-mi este frica sa nu deterioreze relatia cu sotul desi am discutat cu el. el mi-a zis ca s-ar putea ca din cauza ca ma subapreciez cum arat, m-am ingrasat cam 20 de kg si degeaba alaptez, nu ma simt bine.
larisa_ana
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:59
multumesc Alice ca mai bagat in seama dar ma duc si eu la culcare ca si maine e o zi. Noapte buna pt toata lumea. pupici.
larisa_ana
Postat pe 20 Octombrie 2009 00:10
Eu dupa nastere am facut sex dupa 40 de zile, si atunci mi-a luat cateva zile bune, pana la o relatie sexuala normala, parca eram virgina, ma durea f rau, asa ca intrerupeam si o luam de la capat urmatoarea zi, pana cand am reusit, si oricum cam o luna dupa asta ma durea. Acum sunt bine si am chef de nebunii, numai ca bebe imi taie elanul uneori :)).
iasmina_kidz
Postat pe 20 Octombrie 2009 00:23
nici eu nu aveam chef sa fac nimik,si la fal ma durea de zici k eram virgina si imi era mila de sotul meu k saracu deja asteptase atat si eu tot nu puteam k ma durea...peurma cum ziceti voi nu prea aveam chef dar am citit intr-o carte k inainte de a naste predomina hormoni sexuali si dupa nastere cei maternali ,dar cu timpul totul va reveni la normal.
eu_mino
Postat pe 20 Octombrie 2009 07:26
La fel am patit si eu ca voi parca eram virgina dar la mine durerea a continuat luni bune si eu am plecat din bucuresti de unde sunt de fel si unde am si nascut si nu am mai tinut legatura cu medicul ginecolog si nu stiu ce sa fac dar o sa incerc sa ma duc la alt dr ca nu cred ca e normal sa patesc asa multe luni la rand din cate inteleg de la voi pupici
alice_david
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:24
alice_david sa inteleg k pe tine te doare ink? kat timp ai de knd ai nascut?adevarul e k shi pe mine akum dupa 4 luni de knd am nascut ma mai doare kte o data dat soul meu are rabdare,shi la noi un lucru f important nu exista sa facem dragoste fara preludiu inainte...shi atunci te exciti shi parca e mai usor
eu_mino
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:35
Am un an de cand am nascut si sotul meu are rabdare saracu ca vede ca ma doare dar durerea e la inceput apoi dispare la fel ca tine daca e si un preludiu mai intens ma doare mai putin eu am fost plecata in strainatate si de aceea nu am ajuns la dr problema e ca nu inteleg de ce dureaza asa mult durerea de un an nu mi se pare ok mi-e frica sa nu am ceva in rest nu ma doare absolut nimic mersi mult pup
alice_david
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:42
si eu am patit-o din pacate.si sotul nu prea ma mai intelege ca zice ca daca nici la 21 de ani nu mai am chef de el,sau ca mam plictisit,...atunci la 40 ce facem?in fine..sper sa trecem peste asta.aveti vreun sfat care sa ma ajute sa trec mai usor?tinand cont ca eram 2 nebuni,o faceam peste tot si nu conta cine era acasa..
mada_sabina
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:51
shi eu tot 21 de ani am shi sunt cu sotul meu (29) shi m-am casatorit pe la 17 ani juma(devreme stiu nici parinti mei nu prea au fost de akord) shi la fel cum ziki u o faceam k nebuni shi de 4-5 ori pe zi shi pe oriunde...incercam sa pastram pasiunea shi akum (chiar ieri a fost ziua mea shi mi-a facut cadou un mini vibrator cu tot felu de forme ,iepure,cu striati,unul chiar se pune pe pnis shi intr-o parte se adauga mini vibratorul) asa imi e mult mai usor sa uit de durerea de la inceput shi pe mine de ex dak stau eu deasupra nu ma doare iar knd sta el mai strang din ochi ,ma doare un pic shi peurma e placere.
eu_mino
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:17
SINGURUL MEU SFAT SI PT TINE SI PT MINE E CA AR TREBUI SA MERGEM LA DR CA SI EU STAU DE UN AN ASA SILA NERVI IN GLUMA IMI MAI ZICE SI MIE CA DACA ACUM LA 26 ANI PATIM ASA MAI INCOLO CE MAI FACEM AM AUZIT CA CU CEVA TRATAMENTE SE REZOLVA SI ASTA SI DE ASTA CRED CA E CEL MAI BINE SA NE DUCEM LA DR SI SA SCAPAM DE STRESUL ASTA CARE NE DA PESTE CAP TOATA RELATIA INTIMA SI NU CRED CA AM VREA SA FACA EI CINE STIE CE PROSTII NU, ACUM MAI MULT CA NICIODATA DUPA O NASTERE TRE SA FIM CAT MAI ATRAGATOARE PT EI NU TREBUIE SA-I NEGLIJAM CHIAR DACA BEBE E PE PRIMUL LOC TRE SA NE FACEM TIMP SI PT EI CA SI NOI LA FEL CA VOI SUNTEM 2 NEBUNI NE FACEAM MEREU DE CAP PE UNDE NE VENEA E ACUM DE CAND A VENIT BEBE NE-AM MAI POTOLIT SI NOI PUTIN
alice_david
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:26
ai dreptate alice_david trebe sa mergem la dr. sa ne simtim shi noi bine de la inceput pana la sfarsit. shi ai dreptate nu vrem a se duk sa faca cine stie ce prosti .oricum ma duceam la dr pt scurgerea asta ce am avut-o ieri asa k dak tot sunt akolo pot sa-i spun tot ce ma doare.
eu_mino
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:32
hai sa va povestesc eu ce am facut ieri.mai pe scurt eu din ianuarie de cand am nascut cand auzeam de sex imi venea sa scol copilul ca sa nu mai facem nimik,dar ieri iam 'aruncato' pe sabina mamei mele si rapid la dus miam tras sotul si neam facut repede de cap,si nu ma mai durut nimik...asa ca treceti la treaba
mada_sabina
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:38
bv asa shi trebe
eu_mino
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:06
Seara buna fetelor. Ma bucur intr-un fel, sa nu ma intelegeti gresit, ca si altele au asa probleme, am crezu ca eu sunt de vina si deja ma gandeam sa ma duc la psiholog. Dar cred ca la mine si kg in plus are efect negativ asa ca de luni fac cura si deja am dat jos 2 kg
larisa_ana
Postat pe 20 Octombrie 2009 21:32
Fetelor eu am scapat de durere, numai ca sunt asa de obosita ca mi se diminueaza cheful de sex, si mie si sotului, caci el e navigator si cand e akas o crestem pe bebe cot la cot, si e o mika terorista. Cel mai bine sa mergeti la doctor si daca ginecologic sunteti ok, atunci inseamna ca e o problema psihica. Multe mame inconstient isi resping sexual sotul, pentru ca simt ca-si neglijeaza puiul, sau poate surplus aduce frustrari si eviti sa fii dezbraca in fata fiintei iubite de teama ca nu-l mai atragi la fel ca inainte, oricare ar fii problema trebuie sa fim increzatoare suntem mamici si asta ne face cele mai sexu femei >
iasmina_kidz
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intoarcerea la serviciu dupa concediul prenatal 17 De la: bronzie1999 14 August 2010 19:34
pentru cei care se simt "ofensati " la vederea realitatii 21 De la: pinicuta 7 Iunie 2010 15:35
Crema anticelulitica in timpul sarcinii 20 De la: andreeamocanu86 4 Decembrie 2011 20:00
bun ati auzit despre septilin 37 De la: raluca08_kidz 20 Martie 2017 16:27
vaccin rh negativ 2 De la: kidz006496 24 Ianuarie 2010 08:30
Setari Cookie-uri