hai ca am trait sa o vad si pe asta.....!!

poate sunt eu mai toanta,mai inchisa la minte si nu prea moderna dar m am apucat sa citesc despre asa zisii copii indigo,de cristal, curcubeu si alte denumiri din star trek si aberatii mai mari nu am auzit pana acum.doamne fereste sa ti se nasca copilul suferind de autism sau alte boli asemanatoare,cred ca nu exista o durere mai mare pe lume pentru o mama decat sa si vada copilul suferind,dar de aici la a cataloga acesti copii,precum si cei care sufera de SAD si SADH, ca fiind meniti sa salveze lumea de sisteme si sa ne aduca pacea interioara si exterioara,deja mi se pare prea mult. ei,saracii, nu au nici o vina,sunt asa de inocenti si au atata nevoie de ajutor pentru a se integra in societate incat sa nu le oferim acest ajutor deoarece din cauza tratamentului isi pierd "harul" este deja prea mult de inteles pentru o tipa asa superficiala ca mine,asa am fost catalogata.Ingusta la minte si superficiala.DACA AVETI PROBLEME CU INGERASII VOSTRI MEGETI LA MEDIC NU LA ENERGETICIENI SI ALTI MINCINOSI CARE VA SPUN CA INGERASUL VOSTRU ESTE INGIGO,ROZ SAU ALTE PROSTII DE GENU!!! acesti copii au nevoie de ajutor,nu de tampenii de genu.asta fiind doar parerea mea!!!!
carter
Postat pe 13 Iulie 2009 13:33
de fapt cum ii depistam pe copii astia???
pielea lor e indigo???
ale_micutza
Postat pe 13 Iulie 2009 14:55
Nu am mers special la inforenergitician, l-am intalnit intamplator si nu pot decat sa ma bucur pt. ca, copii indigo trebuie tratati altfel. Ca viitoare mamica nu ar strica sa tratezi in alt mod problema , avand in vedere ca majoriatea copiilor care se nasc acum sunt indigo sau de cristal.
Lavy_kidz
Postat pe 13 Iulie 2009 15:54
nu sunt 2 topicuri cu acest subiect????
SEBY1YEAR
Postat pe 13 Iulie 2009 15:58
Psihologii au descoperit ca exista doua generatii de copii speciali care au trasaturi diferite de ceilalti copii. Acestia sunt Copiii de Cristal si Copiii de Indigo.Asa ca nu are nici o legatura cu epiderma
SEBY1YEAR
Postat pe 13 Iulie 2009 16:02
Lavy ai dreptate poate ar trebui sa abordez problema altfel ca viitoare mamica,dar sincer iti spun din ce m am documentat azi ca asemenea lucruri mi se par aberatii.e ca si cum ai spune k doar aceste generatii sunt speciale si inteligente s.m.d. ceea ce este contrar parerilor mele. nu exista copii prosti,doar copii neglijati,nu exista copii prost crescuti doar copii tratati cu indiferenta. daca te ocupi cu adevarat de puiul tau,cu jocuri ptr stimularea memoriei,cu activitati care sa i strneasca curiozitatea eu consider ca acel copil se va uita la tine cu aceeasi ochi mari si inteligenti.asa ca hai sa nu catalogam generatiile dupa parerea unora care sustin ca au vorbit cu nea caisa de pe nush ce orbita.
carter
Postat pe 13 Iulie 2009 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce credeti? Sunt insarcinata 20 De la: garbo_397961 16 Martie 2014 12:36
Leacuri babesti sau nu pentru copii 77 De la: bau 5 Noiembrie 2016 08:17
intrebare 8 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 16:29
Invatatul la olita 13 De la: tatusilvia 22 Iulie 2009 14:32
Pana la ce varsta se folosesc cremele de corp? 1 De la: ANYYTA 11 Ianuarie 2009 15:49
Setari Cookie-uri