BEBEII LA 11 LUNI!!

buna mamicilor...ma gandeam sa vb despre progresele bebeilor nostri.

Bia pe 20 face 11 luni si pe zi ce trece parca face ceva nou.este ffff activa,nu sta locului o secunda (si nu exagerez).e venita mama soacra care saraca e speriata de energia Biei si de personalitatea pe care o are.

se ridica in picioare si a inceput sa faca cativa pasi sigura.spune mama si ati(adica alo). aplauda,face ca indienii,pa-pa si fluiera din fluier.

trage tot ce-i iese in cale cd e in premergator, impinge scaunele,carutul.

cand aude muzica incepe sa se miste...parca ar vrea sa danseze. e tare haioasa si nazdravana.

astept sa aud si nazdravaniile bebeilor vostri.

va pup
horobeanu
Postat pe 6 Iunie 2009 22:58
aaaaaaaaaaaaa ....si am uitat sa va spun ca de mancat mancam tot, nu avem probleme. mai rau e cu somnul,desi e atat de activa....in cursul zilei doarme de 2 ori,maxim o ora si seara abia o adorm pe la 22.30-23 si se trezeste la 12,2,4 bea ceai,apoi la 6 sa bea laptele si la 8.30 e in picioare.

va pup
horobeanu
Postat pe 6 Iunie 2009 23:01
buna .. bravo bia... cate lucruri sti sa facci, cred ca mami e tare mandra de tine

si eugen implineste pe 21 iunie 11 luni si:

nu se ridica in picioare
nu merge de-a busilea
nu de ridica in fundulet din pozitia culat, nu singur cel putin

dar:
merge in picioare de manuta, de o singura manuta
face turul patutului tinandu-se de margini
aplauda
zice mama, papa (adica tata in italiana) si bebe (numele cainelui nostru)
mananca tot si de toate
danseaza si el cand aude muzica
ii place sa se balaceasca in mare, piscina, cada, chiar si in castronul de apa al cainelui

si cum spuneai si tu.. nu sta locului o secunda si nu prea doarme ziua, max 2 ore dupa masa de pranz
iar noaptea manaca bibe la 12 si pe urma se trezeste pe la 7.30 anaca si nu mai doarme.

aaa... si ii place sa se dea in leagan si pe tobogan si... bineinteles inghetata
corina_dragoi
Postat pe 6 Iunie 2009 23:20
eeeeee si Eugen e pe aproape..

si Biei ii place in leagan si la piscina, e innebunita dupa baita si sa se balaceasca.plus ca-i place sa bea apa din piscina iar daca vreau s-o pun in colac,nici nu vrea sa auda.

iar cd ii spun hai afara la copii si ma apropii de usa e tare fericita.

Bia merge de-a busilea ff repede acum,alearga dupa mingiute,si le arunca peste gard.iar daca i le dau in mana stanga si le muta in dreapta si apoi le arunca.

daca nu-i convine ceva, se agita, plange,tipa.mie mi se pare ca are deja o personalitate muuuutl prea puternica pt varsta ei. si doar nu am invatat-o eu sa faca asa.

ii place spre exemplu sa traga tot jos, sa ia receptorul de la tel si sa-l duca la ureche,mobilul meu a invatat sa-l aprinda si sa vada poza cu ea pe ecran....iar daca nu o las,atata imi trebuie. cd o schimb....offfff,nu sta deloc,se intoarce,fuge,nu sta sa-i pun pampersul sau s-o imbrac DELOC.

mai vb maine, ma duc sa ma odihnesc ca acum se trezeste Bia.
noapte buna

horobeanu
Postat pe 6 Iunie 2009 23:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vaccinul prevenar 2 De la: vasilicasavoiu 25 Februarie 2009 11:42
Salut la toata lumea 3 De la: zambila 30 Iulie 2009 16:34
hainute ideale 8 De la: ion_cristina 17 Ianuarie 2009 15:34
buna!( pt viitoarele mamici) 1 De la: iubirici22 28 Ianuarie 2011 12:54
mami intreaba 13 De la: cory_emy 2 Aprilie 2010 19:07
Setari Cookie-uri