cure de slabire

fetelor ar trebui sa scap urgent de cateva kg nu stiti ceva cure de slabire eficiente?
Szilvia_kidz
Postat pe 6 Martie 2010 18:13
cred ca multe vrem sa scapam de kg in plus,eu ma bazez pe regimul disociat nu stiu unul anume dar ma uit pe google si acolo gasesti o gramada.


si pe mine m-ar interesa un regim care a dat roade la cineva
anaROBERT
Postat pe 6 Martie 2010 19:51
eu tot am incercat,dar fara rezultat ,am incercat-o pe aia cu ciorba de varza dar brrrrrrrrrrrr nu am rezistat ..................
Szilvia_kidz
Postat pe 6 Martie 2010 20:47
dimineata sex, la pranz sex, seara ...sex
aly_raz
Postat pe 6 Martie 2010 23:11
e pe naibii sex sex sex nu cred varianta asta .

supa de varza cine o poate tine da rezultate serioase dar dupa ce nu o mai ti te faci dubla,am o vecina saraca ce se mai chinuie si nimic nu mai merge se ingrasa si de la apa acum
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 00:36
Stiu o fata care a slabit in 2 saptamani 5,5kg,nu manca dupa ora 6 si in rest nu mai stiu dar o intreb.
bau
Postat pe 7 Martie 2010 00:38
pai intreab-o mony si sa-mi spui si mie ca poate poate merge treaba
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 00:51
Uite o dieta de slabit de la alta fata:
Principiul de baza:
Dieta se bazeaza pe eliminarea hidratilor de carbon, baza alimentara fiind proteinele, grasimile, ceea ce produce transformari in organism prin producerea de hormone care absorb grasimea depusa.

Reguli generale:
Din mancarurile admise se poate consuma orice si in orice cantitate. Sa nu se faca calculi cu privire la calorii, deoarece dieta presupune o alimentative foarte bogata in calorii, care duce la fortificarea musculaturii si a intregului organism concomitant cu eliminarea rapida a grasimilor. In timpul dietei se interzic categoric urmatoarele medicamente: tablet de slabire, diuretice (tablet sau injectii, inclusivcele contra hipertiroidei, deoarece dieta este foarte diuretica). In perioada dietei se administreaza 2-3 tablete de polivitamine si 1-2 tablete vitamina C, in functie de zarzavaturile si verdeturile avute la dispozitie.
In perioada dietei se recomanda 2-3 tablete de carbocif sau normoponderol, deoarece dieta constipa. Dieta incepe zilnic cu un mic dejun copios si se recomanda sa se manance imediat ce apare senzatia de foame fara a se astepta anumite ore sau reguli stricte. Se recomanda totusi mese mici si dese. Se poate manca chiar si noaptea (dar mai bine nu).
Sa se consume lichide din cele premise fara restrictive ori de cate ori apare senzatia de sete. Nu se bea apa daca organismul nu solicita. Important este sa nu se renunte la consumarea grasimilor pe baza ideii preconcepute ca ingrasa. Grasimile sunt importante, deoarece contribuie la stabilizarea foamei, mentin prospetimea pielii, intarzie imbatranirea si constituie un regulator de hormone feminini la ciclul menstrual.

Rezultatele dietei:
-Se poate slabi 3-4 Kg/saptamana la barbate si 2-3 Kg la femei
-Se vindeca colitele de fermentatie, hiperaciditatea gastric, scade glicemia, colesterolul, se imbunatatesc trigliceridele
-Nefiind vorba de infometare, starea starea generala este buna
-Creste potenta
Parti negative:
Exista posibilitatea cresterii acidului uric in special in cazul activitatii sedentare. Acest pericol este mai redus daca se fac exercitii fizice sau activitati cu efort fizic; se recomanda sport de 4-5 ori pe saptamana. Se poate reduce acidul uric consumand telina in stare cruda. Aceste cazuri apar in proportie de 1% si apar in alimentatii bogate excesiv in carne.
Senzatia de ameteala inseamna ca ori se consuma putine lichide ori organismul nu le retine suficient. Se recomanda cresterea cantitatii de sare in alimente.

Mancaruri si bauturi interzise:
Bauturi: orice fel de bauturi alcoolice, sifon, apa minerala, sucuri de fructe, lemonade sau sucuri din comert.
Alimente: tot ce e din faina de grau sau porumb, grisul, cartofii, fasolea, orez, mazare, zahar, lapte, orice fel de fructe, morcovi,patrunjel, pastarnac, miere de albine, guma de mestecat (se poate cea fara zahar), gemuri, compoturi, stafide si ciocolata.

Dieta se imparte in 4 etape:

Etapa 1-2 saptamani
Mancaruri admise:
carne de orice fel pregatita oricum
oua pregatite oricum si cate vrem
toate grasimile animale si vegetale: slanina, costita, untura, unt, maioneza, margarina
supa de carne (fara zarzavaturi sau altceva)
branza telemea sarata (de oaie sau vaza)
cascaval, mezeluri
masline, castraveti de gradina sau de sera
orice fel de muratura in afara de cele puse cu zahar
orice fel de condimente: sare, mustar, piper, boia, vegeta
apa la discretie, ceai, cafea naturala oricat, dar fara zahar (doar cu zaharina)

Etapa a II-a - 2 saptamani

La cele dein etapa I se mai adauga:
-salata verde, varza, telina, dovleac, ardei gras


Etapa a III-a - 2 saptamani

La cele din etapa I si a II-a se mai adauga:
ceapa si usturoi in mancare
fasole verde
rosi, ardei iute
fructe (numai visine, capsuni, zmeura si mure)
sucul de la o lamaie pe zi


Etapa a IV-a - 2 saptamani

La etapele anterioare se mai adauga:
toate zarzavaturile in afara celor interzise
nuci, alune, smantana, ciuperci, sfecla rosie (preparata cu otet fara zahar)

ATENTIE :
Dupa ce incepe dieta, la circa 4 zile incepe procesul de slabire care este brusc in prima etapa si scade treptat pierderea in greutate pana la sfarsitul celei de a IV-a etapa. Se poate slabi in 2 luni intre 12-17 kg la femei si intre 15-20 kg la barbati.
Etalonul zilnic al slabirii este centimetrul la brau si nu intotdeauna cantarul, care in unele zile, in functie de retinerea de apa, poate arata mai mult.
La un consumminim din alimentele interzise, de ex. o singura cafea cu zahar, o inghetata, o guma de mestecat, o gura de alcool, intrerupe intregul proces pentru 4-8 zile.
Dupa ajungerea la greutatea dorita se poate consuma cate putin din mancarurile si bauturile interzise, dar ATENTIE la cei predispusi la obezitate, la cel mai mic semnal al cresterii in greutate trebuie revenit pentru 1-2 saptamani la etapa I.

Ex de meniu etapa I:
Mic dejun: 3-4-5 oua ochiuri cu costita afumata sau fiarta. Se consuma cu castraveti si branza telemea sarata, ceai sau cafea.
Gustare ora 10: 2-3 felii de branza sau cascaval cu unt si 2-3 felii de salam sub forma de sandwich
Pranz: supa de carne, un gratar cu salata de castraveti
Cina: cremwursti fierti cu mustar.

Pofta buna !!!
bau
Postat pe 7 Martie 2010 00:54
wow mony cu ce ti-am gresit
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 00:57
vai da ce regim cu crenbwsti,salam, cascaval ce tare este


si noaptea pe la ora 24:00 ce pap?
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 00:58
nush

Oricum maine intreb fata cu slabitul in 2 saptamani
bau
Postat pe 7 Martie 2010 01:02
aaaa pai sa nu uiti ca tare mi-ar trebui o cura eficienta
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 01:04
nu uit
Acum eu caut sa-mi cumpar cartea"copilul vegetarian" , ca eu cam sunt vegetariana
bau
Postat pe 7 Martie 2010 01:07
a pai de aia slabesti in loc sa te ingrasi ce tare esti,cred ca ma fac si eu vegetariana,ce tre sa pap?
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 01:08
De toate legume si fructe.
Mi intradevar imi place din cand in cand si oul si branza .Si mai ales paneurile, pireu pane, dovlecei pane,soia pane etc.
Pai alimentatie vegetariana cred ca ar fi asa,excuzand cele de mai sus ,deci :
soia fripta,sarmale cu nuca,ciorba de legume,cartofi la cuptor,salata de cartofi natur, supa de legume,ardei lcu cartofi sau cu orez la cuptor,spanac,mancare de orez, sos de legume cu soia si mai sunt multe dar nu mi le amintesc acum.
bau
Postat pe 7 Martie 2010 01:14
vaiii cum sa mananc asa ceva nu as putea nu imi place nimic de acolo mai bn asa decat soia si cartofi cu cartofi
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 01:16
ce fel de mancaruri iti plac?
bau
Postat pe 7 Martie 2010 01:22
imi plac aproape toate mancarurile,nu exagerez cu carnea nici eu deci se poate sa fie si fara carne,dar nu soia,cartofi cu cartofi si verdeturi.


da cartofii imi plac oricum ar fi gatiti,verdeturile limitandu-se doar la salate iar orezul as manca zilnic dar cu o carnita fiarta acolo
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 01:24
pai exemple de mancaruri
bau
Postat pe 7 Martie 2010 01:28
pai da dar nu soia si nu inventii din cartofi cu orez si ardei sau mai stiu ce inventii care papilele mele gustative nu le-ar agreea
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 01:30
noua ne place si ouale umplute,salata de beuf,pireul intradevar cu un snitel din piept de pui sau piept pui la gratar sau un carnat oltenesc fript merge mai bine
acum de exemplu mananc salata de vinete ca mi-a venit iara foamea
bau
Postat pe 7 Martie 2010 01:30
pai vreau sa stiu ce-ti place,feluri de mancare sa stiu cu ce retete sa ma pregatesc pt post
bau
Postat pe 7 Martie 2010 01:32
si mie imi plac ouale umplute,salata de boeuf e slabiciunea mea dar nu pot fi bagate intr-un meniu vegetarian ca vegetarienii care sunt vegetarieni mananca numai iarba si soia .


acum au aparut salatele am sa mananc eu salate cu zeama de lamaie in loc de ulei sa vezi cum slabesc eu instant
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 01:33
tu faci misto de mine,eu si postul dar mi-am promis ca o sa tin asa ca o sa tin o sapt nu se intampla nimic asa ca pregateste-te cu retete dar usor de facut si nu soia maica.

pai si mancare cand le fac la sot si copil cine o gusta?
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 01:35
probabil sotu sau copilul,asta in cazul in care nu-i pui si pe ei la post
bau
Postat pe 7 Martie 2010 01:49
ei nu am nici o sansa copilul bea lapte trebuie sa bea lapte si sotu cred ca cu el ar merge ca nu suporta carnea am noroc.


eu cred ca voi manca numai fasole in postul asta o ador,e mancarea mea preferata si nu pot face ca sotului nu ii place asa mult mananca obligat si nu ma pot lupta eu cu ea
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 02:03
am auzit ceva de sl;abit cu cidru de mere stiti ceva de asta?
Szilvia_kidz
Postat pe 7 Martie 2010 13:22
Szilvia eu n-am auzit.
Inca n-am primit reteta de slabit care v-am promis-o.Cand o primesc o si postez.
Va
bau
Postat pe 7 Martie 2010 13:57
multumim mony pupici voua
Szilvia_kidz
Postat pe 7 Martie 2010 14:36
cure de slabire stiu si eu multe dar...nu are cine sa le tina,dar dupa paste am sa tin imi promit eu mie
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Perna si bebele????? 4 De la: andrajuganarucalin 26 Ianuarie 2009 12:16
somajul dupa indemnizatie 2 De la: kidz000353 22 Martie 2009 21:43
despre amigdalita 34 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 10:15
buna...ma intereseaza dc pot beneficia de concediu maternal 12 De la: garbo193730 23 Septembrie 2014 12:16
Dana Sorica 1 De la: Dana_Sorica 14 Decembrie 2017 11:12
Setari Cookie-uri