salut

vreau sa spun ca am niste scurgeri vaginale albe in orice caz mirosul nu e neplacut.vreau mai multe informatii despre asta... va rog mult....
kidz007102
Postat pe 1 Martie 2010 17:30
pai nu ar fi mai simplu sa mergi sa-ti faci un control ginecolocic Scurgerile vaginale pot avea cauze mii de motive iar eu una nu ti-as da nici un sfat on line nici daca as fi medic.Iar tu nu ar trebui sa urmezi nici sfaturi nici tratamente spuse dupa ureche.
Fuga la doctor no crapat nimeni pana acum de stat cracanata 2 minute.
alinakatt
Postat pe 1 Martie 2010 17:51
ce zapacita esti alina, nu ma asteptam la asa un raspuns
are dreptate, mergi la medic, e cel mai in masura sa vada ce ai, bafta!
stefystefy_kidz
Postat pe 1 Martie 2010 18:01
pai nu-i asa???ce stil e asta???am scurgeri, am aia si aia vreau tratament sau sfaturi!!!Pai ce suntm la piata aici
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 10:52
am niste dureri de cap va rog sa ma ajutati
bau
Postat pe 2 Martie 2010 10:59
kidz007102 fugutza la ginecolog ca tre sa iei tratament ca ai vreo boala ceva.
bau
Postat pe 2 Martie 2010 11:01
beeyyy moni tu vrei sa te cracanezi si pentru dureri de cap
glumesc
pai zi si tu ?!ce stil e asta de control medical?vai vai...
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:09
fetelor da pentru niste dureri in portofel ce mi recomandati?
carter
Postat pe 2 Martie 2010 11:16
aici nu cred ca este apreciata cracanarea ca s-ar putea sa fiu luata de ciuf
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:22
alinakatt dar tu stiai ca pt dureri de cap e bine sa te "cracanezi" in fata sotului normal
bau
Postat pe 2 Martie 2010 11:24
Cu portofelul e cam greu e ceva grav
bau
Postat pe 2 Martie 2010 11:26
beyyy te cracanezi tu si in fata sotului dar daca il doare si peel portofelul ce faci? il trimiti sa cracaneze sefii
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:30
eu spuneam pt dureri de cap pt dureri de portofel e ceva grav,in ultima faza
bau
Postat pe 2 Martie 2010 11:32
vezi trebuie sa specifici ca de...se poate intelege gresit si ne mai cracanam pe unde nu trebuie
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:34
AM SPECIFICAT citez : "alinakatt dar tu stiai ca pt dureri de cap e bine sa te "cracanezi" in fata sotului" dar cineva a interpretat gresit
bau
Postat pe 2 Martie 2010 11:57
me culpa sunt blonda...vroiam sa fiu sigura
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:59
relelor, sunteti
aly_raz
Postat pe 2 Martie 2010 12:12
de ce am fi asta a fost o rautate din partea ta Aly....si ma luat cu o durere de cap frate ca nu stiu ce as put-a lua Ce imi recomandati, un sfat tratament, ceva.....oriceeeeeee nimeni nu ma aude
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 12:15
scuze scuze draga, n-am vrut sa fiu rea
aspirina saracului e cea mai indicata si nu costa nimic
va pupam, pe mai tarziu!
aly_raz
Postat pe 2 Martie 2010 12:18
da, dar aia trebuie tinuta intre genunchi deci tot cracanate ramane
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 12:20
buna kidz007102,,ai intrat in gura fetelor" ,nu te supara,cate-o gluma la problema o face mai usoara....Sigur ca trebuie sa mergi la doctor, nu incape in vorba altfel.Dar pentru linistea ta sufleteasca pana ajungi la medic,poate fi vorba de candidoza genitala.Fa-ti spalaturi cu apa fiarta +bicarbonat,bea ceai de urzica alba,ceaiul de galbenele e si el bun,sau tratament local cu crema de galbenele.Asta nu strica nimanui!Mai sunt si pastile care le poti lua de la farmacie(doza unica de 2 pastile)asta in cazul in care e candidoza-Dar nu poti sti sigur pana nu-ti faci un control(lama).Medicul iti va prescrie sigur;;leacul "necesar.O zi buna
chanty
Postat pe 2 Martie 2010 13:01
chanty hai ca un pic haz de necaz nu a facut rau nimanui
acum serios eu nu as da nici un sfat in asemenea cazuri pentru ca risca mai mult.Poate pune in aplicare ceea ce tu ai sfatuit-o dar fara sa mearga la doctor.Se amelioreaza (probabil)situatia si o lasa balta controlul la ginecolog.Lucru care poate sa-i creeze niste probleme mai tarziu.
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 13:18
sigur alinakatt,fara putin umor ,,ne-am ofili"aici pe forum .Ce am sfatuit-o eu,cred ca nu strica nimanui,e bun si pentru refacerea florei vaginale.Dar am si ,,subliniat"ca fara un control medical nu poate sti ce boala are si cat de grav e! Kidz007102 sa nu care cumva sa nu-ti faci programare !! !!Sanatatea mai presus de toate
chanty
Postat pe 2 Martie 2010 13:27
clar ce e bun pentru flora....dar cand vine cate una proaspata si vrea sfat sau mai stiu eu ce e, clar ca pe la medic nu ajunge curand.Intr-un fel intentia mea a fost si sa descurajez modul asta de medicina dupa ureche.

E primavara si nu vreau sa se ofileasca forumul
kidz007102 vrem dovada ca ai fost la doctor
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 13:40
deci cam asa stau treburile cu flora ,vezi am multe de invatat,ce am mai putea face daca nu reusim sa ajungem la domnu doctor?
Eu de 7 luni de cand am nascut tot zic ca merg dar ma cam doare portofelul si timpu si nici nu am avut ceva suspect sa ma sperie
bau
Postat pe 2 Martie 2010 14:24
mony fi calma ..... pai dute sa nu te infloresti ca nu mai stai dupa cracanata.
La asta chiar am fost rea
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 14:29
Nu suficient de rea
Pai voi a-ti auzit de consultatie 160 ron,doua pachete de scutece
bau
Postat pe 2 Martie 2010 14:33
da am auzit.....noi avem reducere am trecut la chilotel
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 14:35
ce fain ,astept si at pana vine vremea de chilotel
bau
Postat pe 2 Martie 2010 14:40
ce-ti e si cu doctorii astia oricum sincer cred ca pentru niciuna nu-i o placere sa mearga mai ales la ginecolog dar e foarte indicat mai ales cand ai probleme precum scurgerile in cazul de fata nu vreau sa o sperii pe cea ce a intrebat dar iti recomand examen de secretie si test papanicolau stiai ca de la o simpla scurgere ajungi sa ia rani pe col?????si Doamne fereste cancer de col????sa stii ca nu e de gluma.Iti dorim sanatate.
SEBY1YEAR
Postat pe 2 Martie 2010 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
biblioteca kidz 3 De la: cristina_diner 13 Ianuarie 2009 15:25
TAIEREA MOTULUI "CAND?, CUM?, UNDE?,CE?" 5 De la: pinicuta 30 August 2009 20:50
bone in constanta 4 De la: dana73_76 11 Septembrie 2011 16:11
Cicatrice operatie cezariana 3 De la: tomaioana 11 Aprilie 2012 09:07
Am de vanzare accesorii pt bebelus! 1 De la: YZA79 23 Februarie 2011 15:48
Setari Cookie-uri